Ožujak 29, 2024, 02:31:47 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ajmo jos malo o psima...  (Posjeta: 202294 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #25 u: Srpanj 17, 2010, 18:21:01 poslijepodne »
Neznam za tog Milana, prvi put čujem za to...
ako možeš gledati National G. sad će u 19h emisija. :up:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #26 u: Srpanj 17, 2010, 18:45:57 poslijepodne »
psi su zakon  :)
ovo nije promidžba  :D :D

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #27 u: Srpanj 17, 2010, 18:58:03 poslijepodne »

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #28 u: Srpanj 17, 2010, 20:05:29 poslijepodne »
volim agresivne pse
zakaj?

nebi baš rekla agresivne,ali uvjek sam i ja volila malo "opasnije" i oštrije pasmine.Neznam zasto ,vjerovatno baš zbog te oštrinosti koju imaju.A npr pekinezere,maltezere i tako te male pufaste pse nikad nisam volila (mislim slatki su mi i sve to,ali za sebe ga nikad nebi uzela)  :)
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #29 u: Srpanj 17, 2010, 21:20:40 poslijepodne »
Sarina ja imam nekog tko bi te volio upoznati i razuvjeriti u vezi pitova ;)

Kako odgojiti ili nauciti neki trik postoji bezbroj nacina,ali prva stvar je steci povjerenje psa od prvog dana
Moje iskustvo je tako da sam vidio previse ljudi koji obozavaju svoje pse,a kad im dan nije dobar se onda iskale na svome tako voljenom ljubimcu

Sto se tice Millana,mislim da ga se psi ne boje nego postuju,on ima takav pristup,di dominanti psi mu odma prepustaju ulogu alfe,jer se on tako postavio
Nakon 5 minuta sa njim psi uzivaju u setnji i po njihovom tijelu se vidi da su opusteni,a tada su zapravo pravo sretni i zadovoljni,a to im njihovi vlasnici ne mogu omoguciti jer su psi naucili biti stalno na oprezu ocekujuci da ce se uvijek nesto desiti
Ja ga gledam i primjenjujem njegove savjete i stvarno djeluju,i mislim da mogu jedino djelovati samo kod nekoga tko poznaje pse
Svatko tko nije upoznat sa psima i njihovim reakcijama se moze grdno opeci ako misli da je to samo tako napraviti,jer kako Millan kaze potrebna je pozitivna energija,a onaj tko se boji i razmislja sto se moze desiti,to se i desi

Necu vise nista pricati ovdje,recu samo volite svoje pse cijenite ih,pruzite im uvijek najbolje sto mozete,radite sa njima i nemojte sjediti cijeli dan na kaucu,izađite van i prosetajte se bar 2-3 sata,bar vikendom i psi ce vam biti zahvalni

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #30 u: Srpanj 17, 2010, 21:52:03 poslijepodne »
Citat:
Svatko tko nije upoznat sa psima i njihovim reakcijama se moze grdno opeci ako misli da je to samo tako napraviti,jer kako Millan kaze potrebna je pozitivna energija,a onaj tko se boji i razmislja sto se moze desiti,to se i desi

Ovo je najbitnija stavka, a nije niposto lako biti 100 % siguran da te NECE ugristi kada rezi na tebe i ima otprilike 20 kg vise od tebe :D :D U azilu radim povremeno sa jednim agresivnim psom, ono sto bi Cesar nazvao "Red zone dog". Razlika izmedju mene (koju slusa ali prati svaki moj korak kako bi mi "smjestio") i naseg muskog clana je da njega postuje - a mene tolerira dok mora jer je njegovo ponasanje potisnuto (da li vodilicom, haltijem, brnjicom itd...), a NE rijeseno. Njega sa druge strane postuje (mozda jer je veci i jaci i NE boji ga se), i iako je pokusao ugristi par puta, nikada nije zavrsilo na tome.

Danas me primjerice napao jedan pas kada sam ga vracala u box protiv njegove volje. Nema to veze sto ja ne uzmicem iako rezi, sto se ja "postavljam" i sl. jer sam ja nervozna osoba po prirodi, jos ako se pogodi los dan - pas to osjeti i iskoristi. Nije zavrsilo na tome, i sreca je sto je ovaj imao 20-tak kg, ali da je to napravio onaj od 60... hm... meni nije sve jedno, vama je?

Ono sto ocu reci, kada su psi ZBILJA dominantni (a pokusaj da mi zapisa nogu je onako - 23050 % siguran znak da JE) onda se postaviti nije dovoljno, treba VJEROVATI u to da si zbilja ti taj koji je gazda. I to nije tako lako kako izgleda na televiziji, osobito ako imas 40 kg sa krevetom a pas 60 :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #31 u: Srpanj 17, 2010, 21:58:28 poslijepodne »
Sarina ja imam nekog tko bi te volio upoznati i razuvjeriti u vezi pitova ;)

ajd dobro. :D
Pobjedila sam strah od zmija pa da se i s pitovima suočim.Dali me to možda tvoj psić želi upoznati? :aaa:  ;)

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #32 u: Srpanj 17, 2010, 22:04:25 poslijepodne »
Sarina ja imam nekog tko bi te volio upoznati i razuvjeriti u vezi pitova ;)

ajd dobro. :D
Pobjedila sam strah od zmija pa da se i s pitovima suočim.Dali me to možda tvoj psić želi upoznati? :aaa:  ;)

Bravo!! Sad je pitanje jel Kan spreman upoznati saritu? :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #33 u: Srpanj 17, 2010, 22:05:52 poslijepodne »
Da Sarita,on voli upoznavati jako ljude,osobito kad mu se raduju,onda se on rastopi :D

Gwy drago mi je da ti razmisljas na taj nacin dali mozes ili ne mozes svladati psa
Jer mnogi ljudi ne razmisljaju,uzmu ogromnog psa,potpuno se ne posvete odgoju,i dobijes neku mrcinu od psa koja se neda kontrolirati,i sta ces onda sa njim
Cak ni Millan se ne mota puno oko takvih pasa,pa uglavnom savjetuje vlasnike izdaljine :D
Ja uvijek razmisljam da sam ja zadnja granica koju pas nesmije preci,jer ako pređe preko nje,on nema vise nikog da ga obuzda
Moj sad ima 35kg,ako ja krenem na drugu stranu dvoje ga treba drzati da on ne krene zamnom
Zato sam radio sa njim odmalena,radio vjezbe poslusnosti,ali i pokazo tko je gazda,jer ima pasa koji ce za keks uciniti sta god hoces,ali kad mu pokusavas ukrotiti kad postaje agresivan onda te ne sljivi

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #34 u: Srpanj 17, 2010, 22:50:43 poslijepodne »
Sreca pa vecina pasa (cak i dominantna) nece ugrist samo tako, a ako ugrize to je "upozorenje", cesce iz nesigurnosti ili straha nego prave dominacije. Pravi ugriz ne zavrsava bas tako dobro. Bitno je znati vlastite granice i ne slusati slijepo bilo koga. Najbitnije je nauciti kako psi imaju mehanizam funkcioniranja pa onda nema gresaka.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #35 u: Srpanj 17, 2010, 22:55:00 poslijepodne »
Kad sam išla kod Zelenog po akvarij,njegov ili njegova,ne sjećam se,pitt je izašao na dvorište.Onako,veselo,razigrano.Naravno da ga je morao zatvoriti jer meni je odmah u glavi zazvonilo kaj ako osjeti da se bojim i razno razne gluposti.Bojim se i gotovo. -?

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #36 u: Srpanj 17, 2010, 23:29:14 poslijepodne »
Jako mi je drago sto je otvorena posebna tema.Doduse u trenutnom sjestaju nemam psa ali je kod tate na selu rotweillerica,doduse obzirom da dvoriste nije ogradeno do kraja na lancu je ..ali prije nego me razapnete,nije na 2 m nego je na 2.5 + sajla preko cijelog dvorista,znaci nije ogranicena na neki cosak..nego ide kud ju volja I kad,ima debelu hladovinu..ugl. Uz nju moje fav pasmine su pittovi I stafiji bas radi toga sto se ne daju maltretirat,ai vrlo su poslusni I inteligentni I imaju cvrsto tijelo.
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #37 u: Srpanj 17, 2010, 23:31:22 poslijepodne »
A I prije Tare imali smo malu pitticu,tako da mi je ta pasmina jako urezana u sjecanje.Inace volim sve zivine I macke I pse,ali te 3 vrste su mi top.
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #38 u: Srpanj 19, 2010, 09:46:32 prijepodne »
trenutno (nakon mnogo raznih pasmina - silom prilika) imamo pekija, 11 godina - svi ga znate s avatara...
s nama je genijalan, pristojan, dobar, poslušan, pas iz snova....ali, kad netko dođe, bolje da ga ne dira - jednostavno, nepovjerljiv prema nepoznatima, ne dozvoljava da ga se dira i to vrlo jasno daje do znanja...
s obzirom da smo živjeli do nedavno u naselju prepunom djece to baš nije bilo bajno, ali zato smo uvijek upozoravali da ga se ne dira i, tko god je to respektirao bilo bi OK...
odgoj je bio-i nije bio- opet silom prilika, i zapravo je ispao sjajan, pogotovo na narav kakvu ima rođenjem....

no, sad imamo "bebu" od (trenutno) 40 kg - 5-mjesečnog landseera kojeg odgajamo isključivo mirnoćom...vrlo uspješno se pretvara u poslušnog, vedrog (dobre je naravi), i beskrajno dragog diva...
sad već definitivno lijepo hoda uz nogu, s lajnom ili bez nje....zna komande "sjedi", "lezi", "dođi", "donesi ... nešto", "nađi...nešto", "gdje je ...netko od obitelji", "idemo spavati", "idemo jesti", "budi dobar"...još treba puno toga usvojiti, ali mislim da za štene njegove dobi stvarno puno zna i jako brzo uči...
jedino što se malo žešće reagira kad pokušava, recimo, na cesti, pred autobusom, nametnuti svoju volju....naime, dva puta je probao ne slušati i iz protesta legne nasred ceste, taman u trenutku kad stiže autobus...oba puta sam (ne znam otkud mi snaga) ga gurnula u odvodni jarak...i (luda baba) skoro pa legla preko njega...e....nema više takvih bedastoća...:D

a s obzirom na prethodna iskustva sa psima (ovo malo avatarsko čudovište mi je naj"opasniji" pes) od kuvasza do foxteriera....samo mir, nagrada, pohvala pri odgoju ...i eto dobrog, socijaliziranog i poslušnog psa...
kazna batinama ili vikom izaziva samo suprotan efekt
iako, priznajem, nekad čovjek bude "na lijevu nogu" i dreknem....no odmah se korigiram jer vidim pogled tipa "si ti normalna?".... :D

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #39 u: Srpanj 19, 2010, 09:47:44 prijepodne »
a evo i Beorna :D

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #40 u: Srpanj 19, 2010, 10:23:38 prijepodne »
prekjucer sam se igrala s jednom prekrasnom pesicom... jaaao koliko mi je pusa dala...  :) nosi igracke... aportira... a jos je stene pa ne kuzi bas kaj treba s tim... al je poanta u tome da "nosi" neki predmet... hocu i ja pesa koji nosi stvari... igra se lopticama... donosi ih... jaooooo...

ajde ljudi, pozovite me da se igram s vasim "aporterskim" psima jer ceznem za tim...   :D :D :D
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #41 u: Srpanj 20, 2010, 21:48:18 poslijepodne »
Babyboom, to sto spominjes MIR mi nekako zvoni, mislim da je to zbilja najbitnija stavka u odgoju psa. To, i sigurnost naravno. Nesiguran gazda = nesiguran pas. Nervozan gazda = nervozan pas. Nema boljeg pomagala nego vlastitog (mirnog i stalozenog) odnosa prema psima  :up:

Ja sada, nakon 6 godina to usvajam i kao da imam doma nove pse! A i novu sebe :D Ipak, nakon godina gresaka i mnogo negativnih asocijacija, jos imamo mnogo za raditi na mirnoci (poglavito mojoj!)

Pandorica, moj poziv na ljetovanje i nakon toliko godina jos uvijek stoji :D Uz krevet, polupansion i kupanje na plazi dobijes i potpunu uslugu retrivera pod gestom  "Od igle do slona - sve nosim!" :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline suabhiz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Ženski   Dob: 68
  • Lokacija: pula
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #42 u: Srpanj 21, 2010, 08:42:20 prijepodne »
Jučer na plaži bio je mali maltezer i svuda šetao i piškio usput. Meni psi ne smetaju, ali žena do mene skoro je dobila infarkt. (dok je bila dijete ugrizao ju je pas) :)

Offline ribafish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #43 u: Srpanj 21, 2010, 08:55:32 prijepodne »
Jučer na plaži bio je mali maltezer i svuda šetao i piškio usput. Meni psi ne smetaju, ali žena do mene skoro je dobila infarkt. (dok je bila dijete ugrizao ju je pas) :)

pa se prepala maltezera? uh čovječe, šta traume rade  :(

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #44 u: Srpanj 21, 2010, 10:32:31 prijepodne »
pandorice - pa dojdi....beorn vraća kad mu bacaš igračke, čak ti donese sam da se igraš s njime....
doduše, kad mu dojadi, nastavi se igrati sam :D

G. - upravo tako - uz MIR dodajmo SIGURNOST u sebe i dosljednost kad se nešto ne smije i da vidiš...mali razigrani blento postane vrlo suvisli odrasli pas, bez trauma i kažnjavanja...

no, eto, postoji nešto što bih željela dodati - i psi se rađaju s određenom dozom karaktera, manje ili veće tvrdoglavosti, a o dominantnim i potčinjenim tipovima da ne govorim - na nama je da taj karakter fino oblikujemo, manje smanjimo, a pozitivne karakteristike maksimalno povećamo!
eto, moj Gizmo je rođeni krampus, i definitivno je to ostao, ali uz upozorenje i našu pasku, psić je s kojim se može izaći vrlo dobro na kraj... (naravno, ima ljudi koji ne slušaju kad ih upozorim da ga ne diraju dok im on sam ne dođe, da respektiraju kad im da znak da im ga je dosta....e, pa onda doista ne preuzimam odgovornost ako ih gricne - doduše, nikad nije ugrizao do krvi kako bi mogao, više udari, ali i to baš nije lijepo doživjeti...)
(uh...jesam ga sad zakomplicirala :D)
ukratko - bez obzira na općenite karakteristike pasmine, ili očekivanog ponašanja psa, moramo biti svjesni da smo dobili individuu sa svim njezinim sastojcima - dakle, na nama je da, uz puno ljubavi, smirenosti, strpljenja i dosljednosti, zajedno s njime oblikujemo zajednički život da nam svima bude OK...
(jbg...danas sam poetski raspoložena :P)

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #45 u: Srpanj 21, 2010, 10:36:57 prijepodne »
babyboom, mogu te samo potpisati  :zagrljaj:

Ja sam mislila da cu dobiti blentavog psa koji oce samo da se samnom igra, obozava pse i nosi loptice..... NOT :D Zapravo je to sve, ali kad on oce :D Svaki pas ima vise karaktera i osjecaja nego sto vecina nas zeli priznati. I sposobni su nauciti vise nego sto im omogucujemo. Nije li to steta?
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #46 u: Srpanj 21, 2010, 10:54:40 prijepodne »
apsolutna šteta!
po mom mišljenju, a imam sreću pa se i familija slaže (i uža i šira), pas je individua i tu individualnost treba poštovati
tada tek dobivaš upravo ono što od njega želiš - ne isprepadano čeljade koje ti se siroče,raduje samo zato što si taj čas dobre volje nego samosvjesnu, ali opet odgojenu osobu
s kojom možeš komunicirati i uživati...
i, tada je upravo nevjerojatno kako kad uspostaviš taj odnos, možeš od njega "dobiti" što hoćeš jer on uživa u tome da te razveseli, a ti se raduješ jel te sluša ....

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #47 u: Srpanj 21, 2010, 13:09:47 poslijepodne »
Nebih mogla bolje to srociti  :up:

Steta da se ovdje ne ocituju oni koji imaju bull pasmine jer se cini da je drugi tip ljudi i pasa pa valjda te pse se ni nemoze odgajati bez supresivnih metoda. Onda se ljudi cude sto postoje predrasude a sami ih stvaraju.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #48 u: Srpanj 21, 2010, 13:22:11 poslijepodne »
Znate što mene zanima?Što je pojedinog vlasnika psa nagnalo baš na tu pasminu?Konkretno zašto baš bull?
Ja ću izabrati manju pasminu zbog toga jer mi je lakše otputovati nekud s njim,jer ne papa puno,jer se ne moram bojati da će preskočiti ogradu ili da će netko zaboraviti zatvoriti vrata pa da će ovaj izletjeti van i raniti nekog(sve da i nije njegovom krivnjom)...

Inače,Gwyneeth i Babyboom,šaljem jedan veliki  :zagrljaj: i  :up:
« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2010, 13:25:55 poslijepodne od sarita »

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #49 u: Srpanj 21, 2010, 13:26:56 poslijepodne »
Ja sam ovdje i čitam, a za napisat nemam baš ništa jer imam psa 5 dana 8)

Ali... i to je iskustvo... 1. 5 dana.
Nisam znao da se može pas tolko zavoljet dok ga nisam donio u kuću i počeo promatranje. Naravno kolko mi vreme dozvoljava uz troje djece. (malecka ima 3 i pol god i  rekla mi je jer može malo ona za igru biti "Roni" i počela mi je gurati glavicu onak ko pesek). Da malo sam zapostavio klince , pticu i ribice, ali pesu je trenutno najteže pošto je par dana tek kod nas. S vremenom će se opet sve ustabiliti i doći na svoje,... Jelda?!!!???
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)