Travanj 27, 2024, 22:43:30 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp  (Posjeta: 4146 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« u: Studeni 26, 2010, 15:45:57 poslijepodne »
pozzzzz ljudi.......evo nov sam na ovom forumu jer se prije nisam  baš susretao s takvim životinjama........evo ja sam kupio malo tarantulu A.geniculata.....nekih 2-3cm......pa me zanima s kim da ju hranim i kako da se ponašam prema njoj(uznemiravaje itd.)......jer ju imam tek 2dana i to mi je prvi pau takav.........napravio sam terarij  20x20x20 i malo ga uredio....pa bih molio ako može malo savjeta....hvala

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #1 u: Studeni 26, 2010, 16:07:17 poslijepodne »
Kao prvo i prvo, mislim da ti je za pocetak taj terarij prevelik za tolkog pauka!! Njemu ce biti za sad dosta i nesto do 10-tak cm, neka kutijica ili nesto!! A hraniti je mozes sa malim brasnarima, laterima, dubijama i svim tim bubama sta su manje od nje! A za svakoga pauka ti je uznemiravanje sve sta mi njemu radimo, cak i otvaranje terarija, kada nesto radimo po terariju i tako to!!! I znaci sta ga manje diras njemu bolje!! eto to je to za sad od mene, mozda ti jos netko kaze nesto bolje i vise... Btv. dobrodosao
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #2 u: Studeni 26, 2010, 16:13:54 poslijepodne »
oke...hvala na savjetu.......tnx

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #3 u: Studeni 26, 2010, 16:20:28 poslijepodne »
Ali prvenstveno nemoj ga stavljati u taj terarij jer mu je to preveliko za tu velicinu pauka!! Mislim mozes ali on tada nece koristiti vise odpola tog prostora, pauku je najbolje osigurati prostor 2-3 puta veci od njega samoga, ako me kuzis sta ti ocu rec!! Jer npr. kada bi ti njega i ostavio u tom terariju i ubacis mu hranu koja je jos manja od njega on bi ju tesko nasao i tako to...
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #4 u: Studeni 26, 2010, 16:49:44 poslijepodne »
uredu.......ima li u pet shopovima za kupit te kukce??????'.......i dal je normalno da se skriva cjeli dan u kućici??????

Offline bogomoljka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #5 u: Studeni 26, 2010, 17:29:03 poslijepodne »
ja mislim da imas samo cvrcke za kupit.... to ti je normalno nista strasno...

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #6 u: Studeni 26, 2010, 18:49:39 poslijepodne »
dal smete pauku svjetlo......(pitam jer mi sako malo neko gleda životinju >:(, svi nešto ludi za time).........mislim da ču udaljit sve izvore svjtlaa o terarija ili?????? :question:

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #7 u: Studeni 26, 2010, 20:14:05 poslijepodne »
dal smete pauku svjetlo......(pitam jer mi sako malo neko gleda životinju >:(, svi nešto ludi za time).........mislim da ču udaljit sve izvore svjtlaa o terarija ili?????? :question:

Obicno bijelo svjetlo mu smeta, mislim ono ako je upaljeno i gori u smjeru terarija!! Kupis neko svjetlo u boji ( crvenbo, plavo, zeleno ...) A hrane imas kupiti ovde na forumu, uvijek netko ima za prodati!! Ako si iz Zg-a ili okolice lako ces to nabaviti
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #8 u: Studeni 26, 2010, 21:33:41 poslijepodne »
e puno hvala........za kolko dana mogu očekivati da mi tarantula počne jesti....jer jučer ni danas nije ništa jela???????.......možda se još privikava na novu okolinu pa ne jede..........neznam

Offline bogomoljka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #9 u: Studeni 26, 2010, 21:36:40 poslijepodne »
netreba ti nikakvo svjetlo jer su tarantule nocne zivotinje.. par dana dok se ne privikne mozda mali stres od transporta ili ce se presvuc...

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #10 u: Studeni 26, 2010, 21:38:52 poslijepodne »
ne moras ti njoj svaki dan davati jest!! moguone i po par miseci bez hrane, ali mozes joj ponuditi za 2-3 dana i mislim da ce onda jest!! A čisto sumnjam da ce se presvuc, ali mozda i to ( ali to ce tek kada joj cijeli abdomen pocrni i ne bude jela neko duze vrijeme i kada smanji aktivnost )
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #11 u: Studeni 26, 2010, 21:44:20 poslijepodne »
hvala ;).......to mi je prva tarantula pa sam malo na oprezu..........svako neobično ponašanje me zabrinjava  :up:........ali te životinje su mi preljepe vec planiram drugu samo nek ova malo poraste...... :)

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #12 u: Studeni 26, 2010, 21:53:27 poslijepodne »
Tako ti je i meni bilo, za svaku sitnicu sam pita ( iako sm i ja jos mlad u ovome- od pocetka 10 miseca i evo iman 4 komada ) Ali slobodno i ti pitaj nemas beda, ja ako znam ti budem odg
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #13 u: Studeni 26, 2010, 21:57:50 poslijepodne »
 ;)

Offline Manc12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 316
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Čakovec
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #14 u: Studeni 26, 2010, 22:15:34 poslijepodne »
imam i ja malu geniculatu , ako trebas samo pitaj  :)

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #15 u: Studeni 29, 2010, 22:02:33 poslijepodne »
eeee imam pitanje za A.versicolor......ako ko može nek pomogne.......s kim mogu da hranim tu vrstu??????.......stalno je na drvetu pa nemogu crva staviti u blizinu....helpp..........6-7 cm je velika

Offline bogomoljka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #16 u: Studeni 29, 2010, 22:49:11 poslijepodne »
dubiji lateralisi mozes dole bacit crva primjetit ce ga  ;)

Offline Raw001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska-Zadar
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #17 u: Studeni 29, 2010, 22:58:07 poslijepodne »
svaka tarantula jede istu hranu, dubije, lateralise, brašnare, fobase, skakavce, crvčke...  :)

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #18 u: Studeni 30, 2010, 06:20:56 prijepodne »
zanima me kako vi hranite s crvima brašnarima???????........dal samo bacite crva u terarij il mu možda glavu malo pritisnte.......pitam jer kad bacim crva unutra mi se zakopava........ :)

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #19 u: Studeni 30, 2010, 09:11:48 prijepodne »
zanima me kako vi hranite s crvima brašnarima???????........dal samo bacite crva u terarij il mu možda glavu malo pritisnte.......pitam jer kad bacim crva unutra mi se zakopava........ :)
Nisam odavno davao crve,mislim da su crvi nocna mora za terariste :D Ali dok sam hranio crvima gnjecio sam im glave..

Offline Raw001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska-Zadar
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #20 u: Studeni 30, 2010, 12:47:06 poslijepodne »
ovisi koji je pauk npr. b.emilia, njoj nikad nedajem brašnare jer nikad ne napadne odma, njoj dam latere, a npr. h.inceii, njima obadvoje, ali oni odma napadaju pa nije problem. Ako ti je tarantula gladna ona će sama otkopat brašnara  ;)

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #21 u: Studeni 30, 2010, 13:02:02 poslijepodne »
Evo moj jedan prijateljski savjet, ja sam imao branare i muku mučio sa njima!! Ne ispalti se njih davati paucima ako si u mogućnosti da držis neku drugu hranu ( later, dubije ili cvrčke ) Ja sam ih imao i riješio ih se!! Sada sa dubijama i laterima neman problema, non stop su u pokretu i ako ti je pauk gladan crno im se piše  :D :D!! A eto da ti i odg na to jel im stisnemo glavu ili ne, ja kada sam ih imao nekada bi im stisnuoa a nekada ne, kada bi im stisnuo miču se jos malo i pauk ga u roku od par min nađe, a a kada ne onda se zakopaju i muka do zla Boga!! Tako sam odluci, želiš li se mučiti ili ne
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #22 u: Prosinac 01, 2010, 03:24:47 prijepodne »
Ali prvenstveno nemoj ga stavljati u taj terarij jer mu je to preveliko za tu velicinu pauka!! Mislim mozes ali on tada nece koristiti vise odpola tog prostora, pauku je najbolje osigurati prostor 2-3 puta veci od njega samoga, ako me kuzis sta ti ocu rec!! Jer npr. kada bi ti njega i ostavio u tom terariju i ubacis mu hranu koja je jos manja od njega on bi ju tesko nasao i tako to...

iz mog iskustva, koristit ce koliko god joj prostora das...tesko da moze bit prevelik terarij, po meni su to besmislice...

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #23 u: Prosinac 01, 2010, 12:31:21 poslijepodne »
Ali prvenstveno nemoj ga stavljati u taj terarij jer mu je to preveliko za tu velicinu pauka!! Mislim mozes ali on tada nece koristiti vise odpola tog prostora, pauku je najbolje osigurati prostor 2-3 puta veci od njega samoga, ako me kuzis sta ti ocu rec!! Jer npr. kada bi ti njega i ostavio u tom terariju i ubacis mu hranu koja je jos manja od njega on bi ju tesko nasao i tako to...

iz mog iskustva, koristit ce koliko god joj prostora das...tesko da moze bit prevelik terarij, po meni su to besmislice...

Evo da ja tebi dam jedan primjer, iman P.regalisa koji je velik nekih 4cm, otprilike ( nije veći )! A stoji mi u terariju velicine 20x15x15 (v,d, š ) i otkako sam  ga dobio  a to je skoro mjesec dana u samo dva kuta u terariju je bio i iz ta dva kuta se ne miče!! u nijedan drugi kut nije niti posao a kamoli da u njima boravi kao sta je u ova dva druga navedena!! ( Sorry na off-u ali morao sam navesti primjer )
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline Raw001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska-Zadar
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #24 u: Prosinac 01, 2010, 13:40:02 poslijepodne »
pa nema veze što je velik terarij i što ga nije  obišao cijelog pauk osim ako ti treba taj prostor za nešto što ti je terarij zauzeo  :rolleyes:
kad tad ce sve obici, pogotovo kad  naraste :)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #25 u: Prosinac 01, 2010, 17:56:11 poslijepodne »
Ali prvenstveno nemoj ga stavljati u taj terarij jer mu je to preveliko za tu velicinu pauka!! Mislim mozes ali on tada nece koristiti vise odpola tog prostora, pauku je najbolje osigurati prostor 2-3 puta veci od njega samoga, ako me kuzis sta ti ocu rec!! Jer npr. kada bi ti njega i ostavio u tom terariju i ubacis mu hranu koja je jos manja od njega on bi ju tesko nasao i tako to...

iz mog iskustva, koristit ce koliko god joj prostora das...tesko da moze bit prevelik terarij, po meni su to besmislice...

sorry al onda ti je slabo iskustvo... daj prostora bilo kojoj tarantuli tipa 50x60cm (dužina i širina) i to uredi kako misliš da je dobro...i vidjet ćeš da će ti pauk 2 dana okolo lutati,ne zato kaj joj je to fora il neznam kaj... ona će šetat okolo dok ne nađe pravo mjesto gdje će se osjećat sigurno..kad se smjesti tu i tamo će napravit koji krug i opet se vratit na staro mjesto...zato nema potrebe paucima radit velike terarije...

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #26 u: Prosinac 02, 2010, 13:19:13 poslijepodne »
Ali prvenstveno nemoj ga stavljati u taj terarij jer mu je to preveliko za tu velicinu pauka!! Mislim mozes ali on tada nece koristiti vise odpola tog prostora, pauku je najbolje osigurati prostor 2-3 puta veci od njega samoga, ako me kuzis sta ti ocu rec!! Jer npr. kada bi ti njega i ostavio u tom terariju i ubacis mu hranu koja je jos manja od njega on bi ju tesko nasao i tako to...

iz mog iskustva, koristit ce koliko god joj prostora das...tesko da moze bit prevelik terarij, po meni su to besmislice...

sorry al onda ti je slabo iskustvo... daj prostora bilo kojoj tarantuli tipa 50x60cm (dužina i širina) i to uredi kako misliš da je dobro...i vidjet ćeš da će ti pauk 2 dana okolo lutati,ne zato kaj joj je to fora il neznam kaj... ona će šetat okolo dok ne nađe pravo mjesto gdje će se osjećat sigurno..kad se smjesti tu i tamo će napravit koji krug i opet se vratit na staro mjesto...zato nema potrebe paucima radit velike terarije...

pa slabo mi je iskustvo da, jer naspram tebe sam vjerojatno totalna neznalica...ali evo mog primjera, kao replika na birdeaterov primjer :D rosea (cca 14cm) mi vec cca 2 godine mozda i vise, stoji u kutnom terariju gdje je prednja stranica 100cm, a druge dvije 70...oduvijek se kretala po cijelom terariju...naravno nije da je nesto ludo aktivna, zna bit satima na istom mjestu, ali svako tolko kad pogledam ona je na nekom drugom mjestu...s hranjenjem isto nikad nikakav problem...iako u zadnje vrijeme mislim tu ubacit nesto malkice vece, a nju u neki malkice manji, ali ne puno manji...

sigurno da ponasanje ovisi od vrste do vrste također, ali ako imas prostora, zasto ne dat zivotinji opciju ukoliko to zeli...naravno ne tvrdim da ce im u malim terarijima ista biti, nisu to psi ili konji da trebaju trcat okolo...

a jesi ikad citao studije o ponasanju tarantula u divljini? koliki im je teritorij i raspon kretanja? opet vjerojatno ovisi o vrsti i velicini jedinke, ali onako okvirno...

Offline Raw001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska-Zadar
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #27 u: Prosinac 02, 2010, 14:14:53 poslijepodne »
Citat:
pa slabo mi je iskustvo da, jer naspram tebe sam vjerojatno totalna neznalica...ali evo mog primjera, kao replika na birdeaterov primjer :D rosea (cca 14cm) mi vec cca 2 godine mozda i vise, stoji u kutnom terariju gdje je prednja stranica 100cm, a druge dvije 70...oduvijek se kretala po cijelom terariju...naravno nije da je nesto ludo aktivna, zna bit satima na istom mjestu, ali svako tolko kad pogledam ona je na nekom drugom mjestu...s hranjenjem isto nikad nikakav problem...iako u zadnje vrijeme mislim tu ubacit nesto malkice vece, a nju u neki malkice manji, ali ne puno manji...

100 cm, 70, 70
ti nisi normalan :D pa u to možeš stavit min 3 tarantule i jednog kameleona, neku zmiju ,..  :D :D

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #28 u: Prosinac 02, 2010, 15:52:30 poslijepodne »
i odraslu čiuvavu :D

edit: mozda sam malo neprecizno napisao, 70x70 su stranice trokuta uz zid, a visina je 40 s tim da je 15-16 cm podloga...
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2010, 15:55:41 poslijepodne od njub »

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #29 u: Prosinac 02, 2010, 17:14:36 poslijepodne »
ma ne...sve je to super...tu bi sad bilo diskusija do sutra..tako da nema svrhe..koliko čitam i gledam dokumentarce o tarantulama piše se i govori da oni 90% svog života provode u jednoj jazbini, i u krugu od 1m kvadratnog oko nje,a jako rijetko mjenjaju lokacije ...dok mužjaci za vrijeme parenja napuštaju svoje jazbine u potrazi za ženkama...a to sam zapazio i u promatranju svojih paukova..više puta sam stavljao različite vrste u veće terarije (70x50x40 dšv)  koji su bili na isti način uređeni i svi su se smjestili na istom,najsigurnijem mjestu :) kako to? opet promatrajući pauke zapazil sam da su kao slingovi punoo aktivniji nego odrasli... kao odrasli ako u par dana naprave put od 30-40cm to je super :) tako da za odrasle ženke ne treba terarij veći od 30x40 ili 40x40cm zavisi kako za koju vrstu... ja imam blondija od 27cm i brat bratu ako je ona 3x prešla cijeli terarij od jedne do druge strane a kolko je već kod mene...a terarij je po propisanim dimenzijama 60x45x35 dšv  Ponavljam nije loše ako daš pauku više mjesta..to je super,ali ako budešmalo promatrao,kretat ce se dok ne nađe naj sigurnije mjesto u terariju i tu će provodit 98% svog vremena :) ova 2% otpadaju na kretanje do posudice za vodu da protegne malo noge... ;)

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #30 u: Prosinac 02, 2010, 18:06:42 poslijepodne »
znao sam da se "ulogore" u jazbini i idu okolo po pljen i partnera, ali sam mislio da je ipak malo vise od metra...samo da naglasim da ovo nije jos jedan moj apel "dajte da se kreću" :D, samo sam htio rec koliko ja vidim da zuji okolo posvuda, pa sto da ne...

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #31 u: Prosinac 07, 2010, 12:54:40 poslijepodne »
eeee ljudovi trebam malu pomoć.......imam malu aviculariu versicolor kod mene je tjedan i pol i uopšte ne želi da jede......napravila je mrežu u kutu i ne izlazi iz nje...dao sam joj hranu na  tlo nije htjela pa sam probao stavit u mrežu ali isto nije htijela.....može pomoć??????

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #32 u: Prosinac 07, 2010, 13:08:32 poslijepodne »
eeee ljudovi trebam malu pomoć.......imam malu aviculariu versicolor kod mene je tjedan i pol i uopšte ne želi da jede......napravila je mrežu u kutu i ne izlazi iz nje...dao sam joj hranu na  tlo nije htjela pa sam probao stavit u mrežu ali isto nije htijela.....može pomoć??????
Daj pogledajte nekad po forumu,ima 21312313 ovakvih pitanja. Razumem ja da vi brinete za vase paukove,ali stvarno je nepotrebno da brines kada je hrana u pitanju,za sve ostalo pitaj nas..
Nije gladna,mozda ce se presvuci,mozda nece,nikad ne znas. Ako ne bude jela godinu dana,tada nam se obrati,pa cemo ti pomoci,sve ispod godinu dana nemas zasto da brines..
Pozz :)

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #33 u: Prosinac 07, 2010, 15:18:37 poslijepodne »
oke hvala..:d

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #34 u: Prosinac 09, 2010, 15:24:56 poslijepodne »
eeee versicolor mi dobiva neke bijele mrlje ispod trbuha i ne miče se baš pretjerano.....šta je to???????????

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #35 u: Prosinac 09, 2010, 17:59:14 poslijepodne »
eeee versicolor mi dobiva neke bijele mrlje ispod trbuha i ne miče se baš pretjerano.....šta je to???????????
Mozes poslikati to? Kako izgledaju? Gde se nalaze? Koliko ih ima ?

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #36 u: Prosinac 09, 2010, 18:01:59 poslijepodne »
budem probao poslikati...u kutu je pa je teško....2 fleka su od tijela tamo gdje se spaja abdomen pa malo po abdomenu..........budem probao poslikati

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #37 u: Prosinac 09, 2010, 18:14:28 poslijepodne »
budem probao poslikati...u kutu je pa je teško....2 fleka su od tijela tamo gdje se spaja abdomen pa malo po abdomenu..........budem probao poslikati
To je normalno,to imaju sve tarantule :)
Na ovo mislis?  http://img94.imageshack.us/img94/2279/picture004ts.jpg

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #38 u: Prosinac 09, 2010, 18:18:08 poslijepodne »
e tako slično samo su bijela...........znači nje ništa tarantuli?????.......se možda sprema presvlačenje ili je to tako  uvjek????

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #39 u: Prosinac 09, 2010, 18:19:32 poslijepodne »
e tako slično samo su bijela...........znači nje ništa tarantuli?????.......se možda sprema presvlačenje ili je to tako  uvjek????
Sve je u redu..Ne sprema se za presvlacenje cim su bele,posle nekog vremena one malo potamne,a pred presvlacenje se ni ne vide jer potamni ceo abdomen :)

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A.geniculata!!!!!!....hranjenje i općenito...helpp
« Odgovori #40 u: Prosinac 09, 2010, 18:20:26 poslijepodne »
oke puno hvalaa...vec sam bio u brizi...:D