Ožujak 28, 2024, 16:24:32 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Misljenje o filtraciji?  (Posjeta: 2945 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Spahic0077

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Sarajevo
Misljenje o filtraciji?
« u: Prosinac 13, 2021, 13:12:16 poslijepodne »
Zdravo svima imam neke ideje pa da vidim sa Vama za misljenje. Zelim da u svom akvarijumu od 200l nadogradim filtraciju, u njemu se nalazi 10-tak diskusa na velicini 14cm. Trenutna filtracija je JBL 1502 i Sera 130. Trenutno sam u dilemi da li da ubacim jos jedan filter a maknem Seru ili da u JBL povadim sve spuzve ubacim samo matrix a namontiram predfilter u kojem bi drzao spuzve vatu i smole eventualno purigen.Iz razoga sto diskusi bas ne vole preveliku cirkulaciju vode, a trenutno je protok 1500+300 i Ako je oslabio opet voda 7 puta prodje u 1h. Volio bih da cujem Vasa misljenja i savjete?

Lp

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Misljenje o filtraciji?
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2021, 14:57:00 poslijepodne »
Nisam najiskusniji, ali 200l za 10tak diskusa je premalo, teško ćeš tu držat parametre stabilnim, a mali disbalansi ti mogu u tvom slučaju ubiti pola riba. Jedino ako ti je to neki privremeni akvarij, no sa 14cm to su već poveći tanjuri...

Ako ti je sve ok, ja ne bi nista dirao, a posto pitas miss da nije, a problem je omjer litraže i broj riba, a to neces rijesiti sa filterom, možda sa sumpom i to od min 200-300l...