Ožujak 28, 2024, 14:01:54 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Fluval C serija  (Posjeta: 1843 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Fluval C serija
« u: Siječanj 14, 2019, 18:07:09 poslijepodne »
Je li netko imao iskustva s ovim filterom i da li zna gdje bi se mogao kupiti isti (u HR)?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #1 u: Siječanj 14, 2019, 18:42:57 poslijepodne »
Fluvale ti u HR drži Zoo City, ali ne znam jel imaju ovih...

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #2 u: Siječanj 14, 2019, 20:30:23 poslijepodne »
Drze c seriju, samo cesto fale na policama, kolega jedan kaze da je zadovoljan sa c3, po ostalom cini mi se da su c najbolji trenutno filteri od fluvala, ostali su vise manje pljuga

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2019, 20:34:41 poslijepodne »
Imaju nekakvih u cc east ducanu

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #4 u: Siječanj 14, 2019, 20:42:08 poslijepodne »
Imaju nekakvih u cc east ducanu
Ima i u karlovcu ducan, ako ih i tamo nema posalju iz drugih ducana kroz par tjedana ( pise da je "cez" iz karlovca)

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #5 u: Siječanj 15, 2019, 13:02:48 poslijepodne »
C i U seriju drzi Zoo City -  ja sam oko Bozica kupovala U4 (u Garden Mallu) i vidjela sam da je bilo i C serije ;)
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #6 u: Siječanj 15, 2019, 17:44:30 poslijepodne »
Hvala svima na odgovorima, nadam se da ću uspjeti naći :)
Stalno sam na relaciji Ka-Zg pa mi nije problem obići sve. Ako ga kupim stavim svoje dojmove ovdje.
Pozz

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2019, 21:38:36 poslijepodne »
Još jednom hvala na pomoći. Uzeo sam c4! Prvi dojam je da plastika ostavlja jeftin osjećaj i ne ulijeva neko pouzdanje. Nakon punjenja filter medijem i prvog puštanja u rad sam zadovoljan protokom. Bučan je, no vjerujem da će se s vremenom stišati kad se razradi malo. Stavio sam malo brtve za vrata na mjesta gdje dosjeda sa akvarijem i pomoglo je malo. Nema self-priming opciju pa je nezgodno ako nestane struje.
E sad na pozitivne stvari :)
Genijalno je što se može raskopati dio po dio i pristupiti čišćenju bez gašenja (ovo je moj prvi HOB filter pa nije referenca za neke druge) te što se da doslovno raskopati do zadnjeg komadića plastike za lakše čišćenje. Protok ne mogu izmjeriti ali djeluje moćno i stvara lijep vizualni efekt slapa. Obzirom da se akvarij tek ciklira ne mogu u ovom trenu reći ništa o onom najbitnijem - funkcionalnosti, ali internet je pun zadovoljnih komentara na tu temu te ne sumnjam da ću i sam biti zadovoljan.
Prvenstveno sam ga bio stavio u pozadinu ali je vizualno zgodan da sam ga na kraju stavio bliže rubu kako bi bio uočljiviji.
Sve u svemu, ocjena 7/10

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #8 u: Siječanj 18, 2019, 14:59:48 poslijepodne »
Sad cu uletit ko padobranac, no cisto da bacim drugu opciju za ubuduce ako bude netko trazio.

Eheim Liberty serija. Barem duplo jeftiniji hang on filteri od fluvala, a nisu nimalo losi. Za razliku od fluvala, nisu napravljeni od polikarbonata te samom time nisu tolko tvrdi, krhki ni bucni. Full jednostavni za ciscenje i pokrecu se bez ikakvih problema. Dizajnom nesto drugaciji nego tipcni hang-on filteri, no neutralnih boja i nisu nakaradni na akvariju.

Prije su se mogli nabavit samo izvana, a sad ih ima i u Zg  (Ako se ne varam Egzotika.hr)

Ja ga vec dugo koristim i stvarno je za preporucit.

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #9 u: Siječanj 18, 2019, 22:25:49 poslijepodne »
Sad cu uletit ko padobranac, no cisto da bacim drugu opciju za ubuduce ako bude netko trazio.

Eheim Liberty serija. Barem duplo jeftiniji hang on filteri od fluvala, a nisu nimalo losi. Za razliku od fluvala, nisu napravljeni od polikarbonata te samom time nisu tolko tvrdi, krhki ni bucni. Full jednostavni za ciscenje i pokrecu se bez ikakvih problema. Dizajnom nesto drugaciji nego tipcni hang-on filteri, no neutralnih boja i nisu nakaradni na akvariju.

Prije su se mogli nabavit samo izvana, a sad ih ima i u Zg  (Ako se ne varam Egzotika.hr)

Ja ga vec dugo koristim i stvarno je za preporucit.
Hvala na komentaru. Gledao sam ga u aquashopu mislim i činio mi se nekako slabašno sa par spužvica. Da budem iskren, sve mi djeluje preslabo naspram vanjskog filtera :)
Vjerujem da je dobar filter ali mi se čini da fluvalov ipak više ide na ruku kod izbora filter materijala i što se sve može koristiti.

Edit: da ne ispadne da promoviramo fluval ili nešto, i dalje je na testu i konačnu pravu ocjenu ću moći donjeti tek kad vidim kako funkcionira u akvariju popunjenom ribicama.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #10 u: Siječanj 19, 2019, 10:07:59 prijepodne »
Hvala na komentaru. Gledao sam ga u aquashopu mislim i činio mi se nekako slabašno sa par spužvica. Da budem iskren, sve mi djeluje preslabo naspram vanjskog filtera :)
Vjerujem da je dobar filter ali mi se čini da fluvalov ipak više ide na ruku kod izbora filter materijala i što se sve može koristiti.

Edit: da ne ispadne da promoviramo fluval ili nešto, i dalje je na testu i konačnu pravu ocjenu ću moći donjeti tek kad vidim kako funkcionira u akvariju popunjenom ribicama.
Eto, sad si na tragu necega....... Problem je kaj svi ti bolji i malo veci hang on filteri kostaju skoro koliko i najmanji modeli vanjskih (i to ne nekih kineza) da bi realno bili isplativa kupovina jer je svaki taj najmanji vanjski barem 3x bolji filter.
Liberty mozda nije bolji filter, mozda nije toliko modularan ali je upola jeftniji od c serije sto ga cini isplativom kupovinom. Fluvalov aquaclear nije bio nis bitno drugaciji nego liberty pa su godinama bili na glasu kao najbolji hang on filteri a bila je samo jedna komora.
Da me se ne shvati krivo, mislim da je fluval C bolji filter samo ima problem da kosta kao i pravi filter. Moj osobni izbor za hang on bi bio seachem tidal (made by sicce), isto skup ali onaj najveci ima volumen preko 3l tak da je to vec nesto ozbiljnije. Plus potopljena pumpa pa ne treba priming i ima skimmer.

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #11 u: Siječanj 19, 2019, 10:57:15 prijepodne »
Slažem se. Pitanje je vremena kad će netko napraviti kombinaciju vanjskog(kanister)  hang-on filtera :)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Fluval C serija
« Odgovori #12 u: Siječanj 19, 2019, 11:13:59 prijepodne »
Pa imas onaj haqos 500, dennerle scapers flow a sigurno ima i kineza. Bio je i onaj mali eden kaj se dao kod nas nabaviti, nije bas hang on ali je mini karnister......