Travanj 29, 2024, 04:37:57 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Gupy i pucanje peraja ?  (Posjeta: 1684 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Gupy i pucanje peraja ?
« u: Rujan 20, 2004, 00:35:00 prijepodne »
Imam nekolicinu muških Gupija no jednom od njih (a sad i jednom albino) puca zadnja peraja obieno dan-dva nakon promjene vode. Što bi to moglo biti?

Primjetio sam da jedno vrijeme kao zaraste, no ponakad zna se "rasparati" na 2-3 mjesta. Bolest ili ... ?
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Risbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 106
    • www.fsb.hr/studrally
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #1 u: Rujan 21, 2004, 10:35:00 prijepodne »
To sam i ja primjetio na nekim mojim ribicama. Mislim da nije bolest, jer je nestalo samo od sebe i nije bilo vezano za promjenu vode. Prije bi rekao da je to nastalo mehanieki (va?enje ribe, napadanje druge ribe, itd.).
Risbo

Offline Psyco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 323
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #2 u: Rujan 21, 2004, 11:10:00 prijepodne »
meni je jedan gupi (najljepsi na svijetu) krepao zbog toga...


ja mislim da se moj zapetljo u filter......
Nisam ja ni glup kak\' izgledam !

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #3 u: Listopad 12, 2004, 23:40:00 poslijepodne »
E je*** ti ... što popizdeh!

Danas kupih jednog muškog gupija i u duaanu je imao krasnu, kitnjastuzadnju peraju (limun-žuti-zmija). Nakon (školskog) unosa u svoj akvarij (sve po P.S.-u) nije prošlo 10 min. a njemu se na jednom mjestu pocijepala ta divna zadnja peraja ... evo i sad sam gledao u ponoa kada svi aore, kad ono na još jednom mjestu sepocijepala perajica ... pa koji je to vrag ... zna li tko?


To me baš nervira! Jel' totrgovci stavljaju sol ili neki drugi drek ... ili mu nešto ne paše u mom akvariju, no sve je ostalo OK. To mi je slueaj samo sa muškim Gupijima ... bezveze
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline banfa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
    • http://www.euroart-band.com
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #4 u: Listopad 13, 2004, 09:00:00 prijepodne »
Ko zna i mom muškom je pukla peraja prije 3 mjeseca ali koliko vidim sve osim toga je u redu s njim prije 3 tjedna je postao prvi put tata. Sumnjam da su ga skalari osakatili, ali koliko sam ga pratio vrlo vješto izbjegava njihove povremene nasrtaje.
Velika Gorica / Hrvatska Udruga Ciklidofila

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #5 u: Listopad 13, 2004, 11:58:00 prijepodne »
Ma ja držim samo Gupy-Platy-Moly živorotke u malim kolieinama, tako da nemogu nikoga od stanovnika optužiti za to.
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline t.o.n.i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #6 u: Listopad 13, 2004, 23:16:00 poslijepodne »


mislim da sam negdje eitao da je to ipak bolest,uzrokovana nekim parazitom(možda ektoparazit ili tako nešto).Možda je eak zovu i gupy bolest ili tako nešto.koliko se sjeeam lijeei se solnim kupkama-ali nemojte me uzet za rijee jer vea odavno ne držim gupye pa sam dosta stvari zaboravio
 

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #7 u: Listopad 14, 2004, 00:51:00 prijepodne »


Netko mi je savjetovao da se u slueaju kada iz akvarija shopa u kojem si ga kupio staviš Gupija u svoj akvarij i rascijepi mu se peraja, možda radi o razlieitim parametrima pH vrijednosti izme?u ta dva akvarija pa je to uzrok.


Isto tako sam i dobio informaciju da ukoliko imam neki panj ili drvo u akvariju (a imam, premda ne velik) to može omekšati vodu, što Gupijima ne odgovara (ja koristim ZG-eesmovaeu-tvrdokorinu + Nutrafinov Aqua-plus).


Da, glede soljenja vode mišljenja su 50:50 .


Nisam više pametan, a vea sam sam sebi lagano bedast s tim perajicama u Gupija, no nekako sam se odlueio da au u malom akvariju imati iskljueivo živorotke s prednošau Gupija + neki "komunalac" ... pa eto ... neznam ... nekima je Gupy možda "šljuka" od ribe, no kraj milion njihovih boja i uzoraka, kao i simpatienog ponašanja (pogotovo kada se udvara curama ), meni nisu dosadni, te bih htio što više o njima naueiti i osigurati im adekvatnu kvalitetu vode .


P.S. Da ne spominjem silna natjecanja i izložbe selektivnih uzgajivaea Gupija u svijetu kao i pare koje sve to prate .


Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #8 u: Listopad 14, 2004, 00:55:00 prijepodne »
Citat: t.o.n.i



mislim da sam negdje eitao da je to ipak bolest,uzrokovana nekim parazitom(možda ektoparazit ili tako nešto).Možda je eak zovu i gupy bolest ili tako nešto.koliko se sjeeam lijeei se solnim kupkama-ali nemojte me uzet za rijee jer vea odavno ne držim gupye pa sam dosta stvari zaboravio





Hm, da vea sam to proeitao na http://pet.beke.co.nz/bolesti.php?tekst=1, no to nije niti blizu ovog mog problemeiaa, naime moji su veseli, je**žljivi, kote se kao mutavi, papaju i gnoje travicu , niš slienoga kao što je ta boleština.
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Totmi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #9 u: Studeni 21, 2004, 16:08:00 poslijepodne »


Da ne otvaram novu temu, a vezano je uz ovu.


Imam mlade gupije stare oko 1 mjesec. Uocio sam cudno ponasanje. Radi se o muzjaku kojise zadrzava podalje od druge mladi, povremeno pliva unazad i ima oko oka bjelu ovojnicu. Ako je to bolest neka me netko uputi sto da radim ili ako je vec negdje napisano .....?


Mozda je to samo normalno ponasanje, i normalan razvoj mlade ribice.


PS: Zenka odrasla ima malo ocerupanu podtrbusnu peraju.

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #10 u: Studeni 21, 2004, 19:02:00 poslijepodne »
Nisam se stim jos susreo, a pravo da ti kazem toliko se Gupiji kote da sam odustao od njih . No mozda su neke bakterijice tko ce ga znati, ako ih imas puno jedan manje-vise .
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #11 u: Studeni 21, 2004, 19:15:00 poslijepodne »


Totmi, vadi ga van... nemoj riskirati cijelu generaciju radi jedne ribe...


Što se tiee cijepanja repova, mužjaci se tu i tamo znaju dobro poeepunjati, a ti repiai su vrlo nježni i osjetljivi i prvi stradaju... pogotovo kad uneseš novog mužjaka, ostali ga odmah "uzmu na zub"... bitno je da se rep regenerira i da je voda dobra da se ne razviju bakterije na ozljedama.
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Totmi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #12 u: Studeni 22, 2004, 11:45:00 prijepodne »


Jucer navecer sam otkrio nekakvu kvrgicu na trbuhu. Odmah sam ga izvadio i metnuo u drugi "bolnicki" akvarij. Najzanimljivije je da danas ujutro nema vise nikakvih naznaka ikakve bolesti ni kvrgicu, dobro pliva, s ocima sve ok.Nije mi jasno, ostale ribe su sve ok, bar zasada.


Malo sam citao o raznim bolestima i najslicnije simptome ima bolesti "TRBUŠNA VODENICA". Uocio sam da tu i tamo zenka gupija se cese o biljke, ali to vjerojatno jer opet nosi male ribice. To isto je cinila i kad sam je kupio.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Gupy i pucanje peraja ?
« Odgovori #13 u: Prosinac 08, 2004, 15:50:00 poslijepodne »
Meni gupiai nikako ne prezivljavaju. Dozive koji mjesec maksimalno. Repovi im se uniste u prvih par tjedana. Pretpostavljam da im voda ne pase, dosta je mekana. Ali svima ostalima pase pa sam jednostavno odustala od gupya. Bo. E da, i nisu se mnozili. Samo jedna je zenka rodila i odmah su sve ribice pocrkale. ?
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...