Travanj 27, 2024, 20:25:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Tunze 6025 - full modif.  (Posjeta: 2400 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Tunze 6025 - full modif.
« u: Prosinac 26, 2008, 09:42:43 prijepodne »
Neki dan kupio dvije pumpe Tunze 6025 - 2500 lh protoka.
Kazu neki, da se ona nabrijati i na preko 3500 lh, pa rekoh da i to vidimo. Malo prosurfao po netu i nasao neke zanimljivosti o pumpama. Tip iz Tunzea kaze da su u biti pumpe 6025 i 6045 iste pumpe, s time da je 6025 namjerno prigusena jer ima ljudi s manjim akvarijima kojima ne treba 4500 l/h protoka. Gledano električki u specifikacijama razlika u snazi između  pumpi je 1W, ili 6025 - 6W, a 6045 - 7W, u stvarnosti na vatmetru 6025 - 6,4 W, a 6045 - 6,6 W, što je zanemarivo i možda je uzrok sama mehanička konstrukcija pumpe, jer se pumpe malo razlikuju i samim time mogu različito trošiti el. energiju jer su zbog dinamike fluida tj. vode i različito opterećene.

Link za modif je tu:
http://www.sdmas.com/wiki/Tunze_6025_Mods

Da previse ne duljim, proucio skice, dremel u ruke i udri, rezi, brusi, lijepi.... odrezao onu blesavu plastiku, skaratio vrat, izglodao još nekoliko usisa i još par sitnica sa onim centrom i sve ponovno zalijepio, uglavnom treba malo pažnje i alata, nije neka mudrost, ali treba paziti da se nekaj ne strga jer dosta je tanka plastika.

Evo slikica:


Onda sam obje pumpe, znači full modificiranu i onu originalnu potopio, pa da vidimo.
Rezultat: VVVVAAAUUUUUU! Stvarno radi, ova modificirana ima životinjski protok prema onoj drugoj originalnoj.

Evo filmić!
Pumpe su isto usmjerene, mada se ne čini tako jer pumpa sa kraćim vratom drukčije izgleda.
Prvo ide nemodificirana, to je ona dalja pumpa.
Onda je na redu modificirana!
Na kraju još jednom ona originalna.




Uglavnom rekoh sebi, idem sad i drugu složiti, ali mislim si zašto ne bi uspoređivao stupnjeve modifikacije kako budem dremelirao i postupno napredovao kroz čitav proces itd.

Uglavnom kad sam odrezao onaj plastični prsten i ubacio ih u vodu, rezultat je bio isti kao i kod one druge gdje sam rezao vrat, glodao nove usise i sve to ponovno lijepio i zaj....ao se skoro sat vremena.

Tak sam s drugom pumpom stao s modificiranjem, jer učinak je isti. Možda nije Wide flow i neke sitnice, ali mislim da se ne isplati zezati previše jer ako se nešto dobro ne zalijepi mogao bi stradati propeler, onda je to trošak itd. Eto ljudi, sad znate da si ne morate cijelu sobu prekriti mrvicama PVC-a, zalijepiti prste cijanofixom, oštetiti si nokte i prste dremelom itd....

Happy Christmas and happy streaming!



« Zadnja izmjena: Prosinac 26, 2008, 10:23:52 prijepodne od zeljkoc »

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: Tunze 6025 - full modif.
« Odgovori #1 u: Prosinac 26, 2008, 14:21:53 poslijepodne »
ja sam samo skinuo unurasnju plastiku i to radi bez greške.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tunze 6025 - full modif.
« Odgovori #2 u: Prosinac 26, 2008, 15:15:28 poslijepodne »
Pa ti si mi i rekao da to ucinim, iako na netu ima jos prijedloga pored plastike, po meni nema nekih velikih pomaka u protoku, pa stoga i nema potrebe za prevelikim prckanjem.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tunze 6025 - full modif.
« Odgovori #3 u: Prosinac 26, 2008, 16:10:53 poslijepodne »
Fino da si sredio pumpu ali zašto nisi samo skinuo unutarnju plastiku kao Lucifer, manje je posla..?

I reci kolko je bučna originalna i modificirana?

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tunze 6025 - full modif.
« Odgovori #4 u: Prosinac 27, 2008, 11:33:03 prijepodne »
Fino da si sredio pumpu ali zašto nisi samo skinuo unutarnju plastiku kao Lucifer, manje je posla..?

I reci kolko je bučna originalna i modificirana?

Pa skinuo sam. To je prvi stupanj prilikom modifikacije, dalje slijedi glodanje extra rupa za usis, skracivanje vrata, modificiranje one plastike u vratu, ponovno lijepljenje.

Modificirana je tisa, nekaj mi ova jedna brekce, pa kad sam na nju stavio modificiranu plastiku, bila je tisa. Tak da je sigurno da je modificirana tisa.

Pozdrav!

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tunze 6025 - full modif.
« Odgovori #5 u: Prosinac 27, 2008, 14:08:55 poslijepodne »
Super, kad kupim tu pumpu pokazat ćeš mi tvoju modificiranu. btw, to je kod lucifera kupljeno, kolko para?

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: Tunze 6025 - full modif.
« Odgovori #6 u: Prosinac 27, 2008, 20:34:33 poslijepodne »
ima na njemačkom sajtu lik sa flow metrom mjerio protok i sa ovim malim modom dobija se 500L/h veći protok naznam za link

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tunze 6025 - full modif.
« Odgovori #7 u: Prosinac 27, 2008, 23:48:16 poslijepodne »
Je, mislim da se dobije veći protok nego sa originalnom 6045..vidio negdje na RC.