Ožujak 28, 2024, 18:22:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: CITES prijave - obavijest  (Posjeta: 10492 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
CITES prijave - obavijest
« u: Svibanj 28, 2012, 15:26:43 poslijepodne »
Ministarstvo zaštite okoliša i prirode je preuzelo vođenje registra vlasnika egzotičnih životinja od prijašnjeg, Ministarstva kulture.

Dakle prijave se više ne šalju na Runjaninovu već na: Ministarstvo zaštite okoliša i prirode
                                                                            Ulica Republike Austrije 14, Zagreb

Evo i link na obrasce, malo su mu promijenili dizajn, ali podatci su i dalje svi isti.

http://www.zastita-prirode.hr/Odrzivo-koristenje-prirode/Upute-obrasci-i-ovlastenja/Uzgoj-drzanje-i-oznacavanje-zasticenih-vrsta

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #1 u: Veljača 20, 2014, 14:16:43 poslijepodne »
Što je uobičajeno navesti kao Podrijetlo životinje (način nabave)...mislim, ako napišem da sam je uzeo od uzgajivača preko granice...mogu biti ljuti na mene jer sam svercao preko granice??....moze pomoc...sto ovdje navesti a da ipak prolazi kao razumno, prijavio bi svoje dendrobates auratus....kako bi ih mogao odnijeti u buduci prostor te ih ponosno pokazivati(nemam namjeru prodavati)...iako...... :)
« Zadnja izmjena: Veljača 20, 2014, 14:20:01 poslijepodne od delbi »
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #2 u: Veljača 20, 2014, 15:06:49 poslijepodne »
Eh.... nema više prijava na ministarstvo, od ulaska u EU. Sad je dovoljno samo imati onaj papir od uzgajivača za CITES životinje i to je to :)

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #3 u: Veljača 20, 2014, 15:35:36 poslijepodne »
Eh.... nema više prijava na ministarstvo, od ulaska u EU. Sad je dovoljno samo imati onaj papir od uzgajivača za CITES životinje i to je to :)
e da....ali ja ga nemam...znaci....ne mogu pokazivati zabice?? Dosle su cudnim putevima...koje ni bogu nebi priznao :):)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #4 u: Veljača 20, 2014, 21:07:12 poslijepodne »
Mislim da nema problema, pogotovo za životinje s Apendiksa II (tu spadaju i Dendrobatidae). Bitno je imati dokaz o podrijetlu, ali to je stvarno formalnost. Npr. jedan uzgajivač iz Portugala je kupio od mene mladunce T. lepidus-a (koji su u Portugalu strogo zaštićena vrsta po njihovim zakonima), a ja sam uz njih priložio izjavu da su druga generacija životinja uzgojena u kod mene i naveo podrijetlo praroditelja (odjednog njemačkog uzgajivača) i to mu je uredno prošlo u njihovom ministarstvu prilikom prijave. Sve članice EU smatraju se jednom trgovinskom zonom tako da je sada CITES certifikate potrebno imati samo za životinje uvezene izvan EU (CITES= Convention on International Trade of Endangered Species).

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #5 u: Veljača 20, 2014, 21:11:59 poslijepodne »
Da, na izjavu uzgajivača sam i mislila, to je sada jedino potrebno imati, više se ne treba s tim prijavljivati na ministarstvo. Naši više ne vode nikakvu evidenciju.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #6 u: Veljača 20, 2014, 21:17:41 poslijepodne »
Dakle...rekoh, ne priznam ni bogu odakle su dosle :) rijesenje bi bilo dobiti pismenu izjavu od registriranog uzgajivaca? Zvuci mi nemoguca misija :(
A....volio bi nekako srediti si papire kako bi ih mogao izloziti u ducanu...bas bi volio jer...jer su spektakularne(dobro...mozda pretjerujem....ali zaljubljen sam u njih...pogotovo sada kada mi se mnoze :) )
Boh...netko zna nekog uzgajivaca kojem bi se mogao obratiti?

--------------------------------
sa telefona....sorry na greskama

pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline DDLZagreb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #7 u: Veljača 20, 2014, 21:58:17 poslijepodne »
 :AkTer:
Goran Mizerak
Prodajni savjetnik
DDL ZAGREB -Animal Health and Care

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #8 u: Veljača 20, 2014, 22:00:07 poslijepodne »
Odlično,no ja imam koralje sps,lps,ribe morske,većina tih organizama jekupljena diljem EU u pet shopovima i po našim propisima ja bi trebao imati CITES za iste,
Ok kada sam ih kupovao dobiješ u Austriji,Mađarskoj,Njemačkoj samo račun kojeg naravno ne čuvam unazad 1,2,3,ili čak 4 godine.
Gdje da se je prijavim..na muriju :D da dobijem Cites ili da odem do Martina Vogel farm,do Andreja corala,Do Lele rijeka,do Ištvana u Budimpeštu i da im objanim kak se moja pametna država sjetila retroaktivno zatražiti papire koji se vani ne izdaju kupcima već samo ako su za daljnju prodaju veleprodajama od 1.7.2013.

Dakle da malo potrošim benzina jedno 2000 kn,da si uzmem godšnji i potrošim ga na obilazak dotičnih dučana po EU i objašnjavam
....e di si znaš ono kad sam ti ostavio cca 500-600 eurića za ovo 100-200 za ono,ma znaš prije 2-3 godine bila žena,kćer sa mnom još je mala trčala okolo,ma da e tad vidš da se sječaš.... 8)
e sad mi buraz daj  sve CITES-e za sve pare što sam ti ostavio-RETROAKTIVNO NORMALNO ...kaj ti nije jasno.. :devil: jer se moja dežela osvjestila ulaskom u EU i sad bi reda...?!......ma znam da je to bilo prije 2-3 odine ...no daj odi otraga i piši papire.. :klap: :klap: :klap:

Fakat ne kužim mozgove koji ako već ne znaju prepisati zakone od onih kojima se uvlače za svoje i naše gače(EU),bar malo da mozga upotrijebe i donesu zakone sukladno zatečenom i logičnom sljedu nastale zaostalsti -?

Fakat dođe mi da  poludim od ideja koje se roje u nekompetenciji  mozgova.... X-(organizirat ću stranku samo u vjeri pobjede da guzim Irvase koji su se zapleli u grmlju i ne znaju kak izaći z njega :down:
Pa sad guze nas...

Ovo je jače od mene ....no ipak molim da zanemarite moje nadahnuće i možda neko zna legalnu "rupu u zakonu" jer se ne mislim blamirati pred ljudima u EU za nešto što se kupovalo prije 2-3 godine....ili možda račun trebam čuvati vječno,jer kako smo krenuli moždai izađemo iz EU-a za koju godinu pa da platim još jednom i carinu i porez retroaktivno :D :D :D :P
Ma....ko je sretan ni na klozetu ije gladan :up:
« Zadnja izmjena: Veljača 20, 2014, 22:05:53 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #9 u: Veljača 20, 2014, 22:21:53 poslijepodne »
Da samo potvrdim kompetenciju naših ljudi koji rade u ministarstvu... :zagrljaj:

Moja kolegica koja ima veleprodaju i uvoz egzotičnih riba,gmazova.....tata se time bavio prije 40 godina u Jugi,ona nastavila samo da znamo o čemu se radi...
Žena predala papire za dozvole i uvoz stock liste kju je uvozila i do 1.7.2013 normalno-kaj je kod nas normalno-prije si za cijenu jedne neonke državi plačao tri neonke....OK ali si mogao brzo uvesti :)
sada ne smiju više reketariti (EU) e sad slušaj ...sad brzinu B net je mala beba za ovo.... :roll:
negdje u 9 mjesecu 2013 preda stock listu istu koju uvijek uvozi.....e do jučer od 350 organizama mogla je uvesti 20-ak... :klap: :klap: :klap:
Da stvar bude još bolja  ovih dana dobije papire natrag NEOBRAĐENE koje su bitange šatro razmatrale  >:(
ne znaju razliku između Voden konja i vodozemca da bi ju ljubazno zamolili da za svaku tropsku ribu,koralj,kozicu,puža......
napiše Hrvatski naziv,spol PAZI SPOL KOD KORALJA  :klap: :klap: :klap: :klap: :zagrljaj:starosti i .....ma  :)
i sve to nakon čekanja od 5 mjeseci papira da budu gotovi da može žena raditi,živjeti,plaćat struju,plin,kisik,molekule

jer Liniću fali para :roll: pa kak mu ne bu falilo para kad je na planinu sa koje treba curiti novac ,rekao Irvasima da sagrade ne Berlinski zid,Već Kineski najnoviji ne od Mongola,Avara već od prosperiteta koji treba puniti siromašnu blagajnu ponosnih Hrvata.. :zagrljaj:

I kaj da čovjek veli,a na donošenju novog pravlnika se ljudi netom čude ogromnom crnom tržištu..... -? ma dajte ljudi pa kak,pa to nije moguće ,pa zakaj bi to neko :rolleyes:

E sad sam se ispuho :up:
« Zadnja izmjena: Veljača 20, 2014, 22:30:18 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: CITES prijave - obavijest
« Odgovori #10 u: Veljača 20, 2014, 22:34:16 poslijepodne »
Još samo malo ima jedna stara dedina -bio je čovjek ispred svoga vremena :D

uzrečica je jako poznata i sve se više rabi;
što jedan kreten zasere,ni tri pametna ne počiste

jer normalan sere u školjku,irvas(ljudski naravno)isprika pravom jelenu :D sere tam di se jede.....kak buš to počistil i pojel :dead:

je...te kak mi živac skoćil da ni Fujicu nemre pisati :D....sam me cenzurira :D :D :D pol slova mi bježi..
ah uvijek sam bio jači na grlu nego na papiru :up:
« Zadnja izmjena: Veljača 20, 2014, 22:43:29 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica