Ožujak 28, 2024, 23:34:50 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nabavka opreme, koralja i riba u HR  (Posjeta: 15939 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #25 u: Prosinac 14, 2016, 01:06:22 prijepodne »
Zato ja namjerno ne uspoređujem npr. jednu Italiju koja ima više akvarista nego mi ukupnog stanovništva ili Njemačku ! Pokušavam to realno uspoređivati sa Slovenijom sa kojom smo si otprilike 1-1 ! Nemojmo sad reći njihova država manje uzima od naše! Jesam li ja kao kupac tome kriv? Imaju li obi svoj trgovački ceh da stišće svaku vladu koja dođe i onu koja vlada?!  Nije ni slovencima bajka, a opet su pristupačniji nego mi i kad uračunamo benzin!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #26 u: Prosinac 14, 2016, 06:40:00 prijepodne »
Ova rasprava podsjeća me na situacije kad su benzinske crpke bile pod opsadom nakon najave poskupljenja goriva. Ljudi bi čekali u nepreglednim kolonama za uštedu na razini koštanja kutije cigareta. Ne znam da li vi kupujete takve količine riba i opreme da možete uštedjeti više stotina kuna?  Ja osobno ne. Primjer od nedavno. Nabavio sam Red Sea akvarij. Kupio sam ga u Austriji i to iz jednostavnog razloga što ga nisam mogao kupiti u HR. I nisam išao po njega nego sam ga dovezao Intereuropom. Zašto? Jer me koštalo u pola, prijevoz, u odnosu da sam sam išao po njega i još nisam izgubio dan. Da je akvarij bilo moguće nabaviti u HR kupio bih ga tu.

TrpimirovichDesignStudio


Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #27 u: Prosinac 14, 2016, 08:59:00 prijepodne »
Ha, gle...iz prve ruke, pošto sam radio u Zoo Viliju jedno vrijeme, mogu reći baš ono što sam mislio i prije zaposlenja tamo... HR akvaristika je malo, čudno tržište, u koje se ne isplati ulagati puno novaca, a držati neke bijesne lagere je čisto bacanje novaca kroz prozor... oprema zastarjeva prilično brzo, a potražnja kod nas je prilično mala..Ukoliko je i ima, dok se nabavi, plati sve što se mora platiti, stavi neka minimalna marža, jer od nekog vraga moraš i živjeti i plaćati maćehi državi njeno, ispadaš preskup u usporedbi s nekim slovenskim dućanom ili internet webshopom.. A naši ljudi, tako puni razumijevanja i poslovne logike, uvijek će dućan okriviti za "deranje i nabijanje marže" i ovesti se u susjednu državu, potrošiti oko 50 eura benzina i cestarine, da bi kupili nešto što je kod nas 20 eura skuplje...  ili u tri klika piknuti nešto sa Marine depota ili e-baya...
I sve pet, to je legitimno , svakom kako voli...ali onda ne jamrati na slabu ponudu, jer od hobističkog gledanja i (ne)odobravanja dućani ne žive...

kolika je razlika između biti vlasnik aq shopa u sloveniji ili hrvatistanu !? Konkretno !!!
mislim da je važna i misao vodilja biti zaposlen - samozaposlen i pokrivati se sa prosječnom zarado ili kod nas sutra ako nisam zaradio Bentli onda u K sve ! možda griješim , pa me razuvjerite !



 :D :D :D :D Krešo vozi Bentley, da.. i kombi mu je isto nov , ispod čekića :D :D Dudo, ajd ne pretjeruj  :D


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #28 u: Prosinac 14, 2016, 09:33:14 prijepodne »
Razlika se da napisati jednostavmo u dvi rjeci : mentalitet i transparentnost  8)
Ipak Alpe i preko Alpi nude drugi zrak i dalji vidik na duge staze pa eto ti razlike  :) :)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #29 u: Prosinac 14, 2016, 10:22:52 prijepodne »
Ha, gle...iz prve ruke, pošto sam radio u Zoo Viliju jedno vrijeme, mogu reći baš ono što sam mislio i prije zaposlenja tamo... HR akvaristika je malo, čudno tržište, u koje se ne isplati ulagati puno novaca, a držati neke bijesne lagere je čisto bacanje novaca kroz prozor... oprema zastarjeva prilično brzo, a potražnja kod nas je prilično mala..Ukoliko je i ima, dok se nabavi, plati sve što se mora platiti, stavi neka minimalna marža, jer od nekog vraga moraš i živjeti i plaćati maćehi državi njeno, ispadaš preskup u usporedbi s nekim slovenskim dućanom ili internet webshopom.. A naši ljudi, tako puni razumijevanja i poslovne logike, uvijek će dućan okriviti za "deranje i nabijanje marže" i ovesti se u susjednu državu, potrošiti oko 50 eura benzina i cestarine, da bi kupili nešto što je kod nas 20 eura skuplje...  ili u tri klika piknuti nešto sa Marine depota ili e-baya...
I sve pet, to je legitimno , svakom kako voli...ali onda ne jamrati na slabu ponudu, jer od hobističkog gledanja i (ne)odobravanja dućani ne žive...

kolika je razlika između biti vlasnik aq shopa u sloveniji ili hrvatistanu !? Konkretno !!!
mislim da je važna i misao vodilja biti zaposlen - samozaposlen i pokrivati se sa prosječnom zarado ili kod nas sutra ako nisam zaradio Bentli onda u K sve ! možda griješim , pa me razuvjerite !



 :D :D :D :D Krešo vozi Bentley, da.. i kombi mu je isto nov , ispod čekića :D :D Dudo, ajd ne pretjeruj  :D

Gle, ja nisam uspoređivao Krešu!
Nisam mu ni gledao u novčanik, no kad si njega uzeo za primjer šta da sad ja tebi odgovorim ??!  Da mu se ne isplati imati koliko 5-6 dučana sigurno to nebi radio! Nečeš mi sada reći da je ko majkaTereza to sve napravio kako bi zaposlio 12-15 ljudi ??! 
Sječam se jednog razgovora od prije cca 10 godina gdje se je reklo da se akvaristika u zoo dučanima nudi samo kako bi se proširila ponuda i pojedinci odvojili od ostatka konkurencije, a da je prava zarada u pesima i mačkama i svemu oko njih! Kupiš paletu robe, pretovariš u dučan, prodaš i zbrojiš profit! Sa ribama, pticama, koraljima je posla oko toga i velika su ulaganja te puno vremena oko svega toga! Stoga naši dučani i dalje funkcioniraju uz onu poznatu : Take the money and run


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #30 u: Prosinac 14, 2016, 15:46:16 poslijepodne »
Mislim da smo mi hrvati previse postali bezobrazni i sebicni
Da netko otvori duzan sa svima i da to budebas sve vrhunski sa ponudom opreme pa do zivotinja i da naplacuje npr na 1000kn potrosenoga 100kn vise nego u sloveniji
Onda bi se skupljali ljudi zajedno isli u sloveniju i tamo kupovali i stedjeli stotinjak kuna i ovaj nas bi propao
Onda se opet pocme gunđati da mi nemamo nikakvu ponudu nicega

Ja nisam u morskoj ali pratim dobro situaciju slatkovodne ponude
Jedna aquaterra prije krize je bila ducan di si mogao nabaviti skoro sve sto si pozelio od slatkovodni riba i organizama
Bazirali su se na tome i bili su vrhunski,stalni uvozi riba odlicne kvalitete i jos prihvatljive cijene
Dosla je kriza ljudi se ostavili hobija,njima pala prodaja,gotovo su propali,ali na vrijeme se okrenuli psima i mackama i opstali
Ali pogledajte im sad sto imaju u akvarijima,nista posebno osim za neke pocetnike

Za sad je to mjesto preuzeo zoo vili,ima svega i svasta se moze nabaviti a cijene su i dalje ok,imaju stalne akcije i to sad gura ali do kad ne znam,ali sigurno nebi ni oni opstali bez pasa i macaka

Mislim da balansa izmedu dobre cijene i usluge kod nas nece biti dok mi ne budemo poceli imati dobre place gdje se nesto moze odvojiti i ugurati i u hobi
A do tad mi cemo gledati dije prodavac korektniji i ne nabija cijene i gdje gleda na svakoga kupca i odnosi se sa postovanjem


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #31 u: Prosinac 14, 2016, 16:44:37 poslijepodne »
Tiii !?
Ne slažem se ! Nismo mi postali ni  bezobrazni ni sebični već smo odlučili da više ne plačamo nešto 30-40% više nego šta treba! Trgovci ako žele imati akvaristiku tada moraju odlučiti to i uložiti i zaradu zbrajati tek za 5 godina , a do tada ulagati i ulagati! Vogel nije nastao ovakav kakav je u 5 godina već raste iz godine u godinu i ja ga takvog pratim već cca 15 godina ! Znači treba se odlučiti i raditi, a ne očekivati brdo love nakon 3 uvoza ribe ! Hobi je hobi i uvjek se lova troši na njega kao pušači na cigarete ili alkići na alkohol! Za to se uvijek nađe i da bilo bi lakše doći kod lokalnog dilera kad zažmukljaš neku lovu koji ima odličnu ponudu i kupiti ribu za 100-500 kuna nego lovu buksati doma i onda je potrošiš na nešto drugo u međuvremenu dok se odlučiš otići van HR. Neki puta bi čovjek kupio i nešto neplaniranog kada prođe uz dučan i baci pogled na brzaka!
Takve kupnje su u principu najbolje! Treba biti umjeren u svemu i bilo bi svega, ali ne ide to preko noći !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #32 u: Prosinac 14, 2016, 17:00:15 poslijepodne »
Dubravko, to o čemu pričaš su kruške i jabuke. Nema ljutnje da krivo ne shvatiš. Sigurno nitko ne odlazi u privatnike da mu bude lošije nego u javnom sektoru ili negdje drugdje. Cilj je zarada. Ako ti se sviđa kupiš, ako ti se ne sviđa ne kupiš i ideš tražiti po EU što trebaš. Tu živimo gdje živimo i prilagodimo se ili ne. Opet ponavljam, nemoj krivo shvatiti, ali ako misliš da je lagano opstati u tom poslu ja ću biti prvi kupac u tvojoj trgovini koju češ otvoriti. I zadnja stvar koju moram spomenuti je ova: nemojte stalno podcjenjivati tuđi posao a svoj posao dizati u nebesa. Možda je iz nečije perspektive posao kojim se ti baviš “lopovluk“ u odnosu na druge no ti ćeš znati argumentirati zašto baš tvoj posao vrijedi. Ponavljam, to je tržište i izbor je kupiti ili ne. Nitko nas ne sili da moramo. Evo, otvori trgovinu i prvi dolazim kao kupac. Stavi cijene kao u EU, preživi godinu dana, plati sva davanja, potraživanja, dobavljače, djelatnike, kombi i ja skidam kapu ako ćeš biti zadovoljan. To su činjenice i nema ljutnje.

TrpimirovichDesignStudio


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #33 u: Prosinac 14, 2016, 17:44:58 poslijepodne »
Dubravko, to o čemu pričaš su kruške i jabuke. Nema ljutnje da krivo ne shvatiš. Sigurno nitko ne odlazi u privatnike da mu bude lošije nego u javnom sektoru ili negdje drugdje. Cilj je zarada. Ako ti se sviđa kupiš, ako ti se ne sviđa ne kupiš i ideš tražiti po EU što trebaš. Tu živimo gdje živimo i prilagodimo se ili ne. Opet ponavljam, nemoj krivo shvatiti, ali ako misliš da je lagano opstati u tom poslu ja ću biti prvi kupac u tvojoj trgovini koju češ otvoriti. I zadnja stvar koju moram spomenuti je ova: nemojte stalno podcjenjivati tuđi posao a svoj posao dizati u nebesa. Možda je iz nečije perspektive posao kojim se ti baviš “lopovluk“ u odnosu na druge no ti ćeš znati argumentirati zašto baš tvoj posao vrijedi. Ponavljam, to je tržište i izbor je kupiti ili ne. Nitko nas ne sili da moramo. Evo, otvori trgovinu i prvi dolazim kao kupac. Stavi cijene kao u EU, preživi godinu dana, plati sva davanja, potraživanja, dobavljače, djelatnike, kombi i ja skidam kapu ako ćeš biti zadovoljan. To su činjenice i nema ljutnje.

TrpimirovichDesignStudio

nema ljutnje i nisam pomiješao kruške i jabuke !  :)
možda se ne vidi iz mojih postova to , no vračamo se na to da i u Sloveniji i u Hrvatskoj se plačaju nameti i slična sranja u ogromnim količinama i u Sloveniji je opet jeftinije !???
KAKO ???!  :question:
Nemojmo se stalno držati one da je kod susjeda trava zelenija !!!!
Slovenci isto plačaju namete i sva sra#a ovog svjeta i ponuda je bolja i cijene niže ili na količinu dobiješ popust, a kod nas na kasi se plaču kako su i sa tom cijenom u minusu! Ma pun K mi je toga ! Non-stop nekakva opravdanja!
Do tada ekipa se okupi utrpamo se u tutač i put putujemo! Zezancija, shoping i diskusija koje je boje bio koralj smeđ,žut ili narančast !  :D :up:

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #34 u: Prosinac 14, 2016, 18:02:56 poslijepodne »
Oprostite al nekad mi čudno kad svi pričate o EU tržištu , dućanima , ponudi ili cijenama u EU !
 HR je ravnopravna članica EU ! Nisu to samo Njemačka , Austrija , Holandija.... i ostale moćne države ima tu i onih gospodarskih slabih ! PA kad po netu vidim shopove Grčke ,Portugalske , Bugarske .... i njihove ponude a i cijene pa se pitam kako nekad njima polazi za rukom da  im ( trgovcima) ostane nešto u kasi pa i oni imaju slične nekad i vise dažbine prema državi !!!!
Dok trgovci kod nas ne budu kupovali jeftinije ( u mom prijašnjem komentaru sam detaljno pisao kako) i budu kukali i neki udarali marže i u kupcima morskim akvaristika samo vidjeli zlatnu koku ,
Biće ovako kako nam je !
A da nisu samo trgovci krivi su i oni koji će dati vise a ne uštediti jer im je tudje voće sladje :) dok te
 dve strane kupac i prodavač ne počnu harmonirati biće isto kao i do sad !

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #35 u: Prosinac 14, 2016, 19:12:45 poslijepodne »
Evo iz prve ruke jer več 2 god radim u Sloveniji samo jedan primjer
Ddv na hranu i za ljubimce je 9.5% ;) kod nas 25% 8)
Na tehniku 22% kod nas 25%....
To je samo dio
Kod nas je 150 reefera na 4.3 mil.
Kod njih cca 200 na 2.3 mil.
Dozvole i davanja sve duplo jeftinije i duplo brže se riješava...
A RC cijena ista ili skuplja za 10% od RH :klap:
Tako da HR je u EU ali sa nametima u feudalizmu ...tu smo ne u EU
Glasajmo sa figom u đepu samo da drugom ne bu bolje ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #36 u: Prosinac 14, 2016, 20:05:02 poslijepodne »
I sad opet dolazimo do onog šta sam ranije napisao! Imaju li ti trgovci svoj ceh koji ih zastupa ??! Hoću li ja pred sabor umjesto njih da bi oni mogli biti konkurentni ???!
Pa sjedite kod kuće ili kancelariji i kukajte !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #37 u: Prosinac 14, 2016, 20:49:06 poslijepodne »
ako zbrojim 1 + 1 tj usporedim diferenciju Slovenia v.s. Hrvatska u disciplini PDV  onda na 100 Eura vrijednosti robe izadje slovima tri ,brojem (3) Eura ! Ako je to argument za nekonkurentske cijene e eebiga onda !
Drugo kupac privatni moze (i treba kukati na tih 25 % al trgovci nemaju  razloga a ni smisla  da kukaju ! Ta razliku od fizickih osoba pravnim osobama se na "kraju poslovne godine "  obracunava PDV i razlika od  prodane robe obracunava se i odbija od poreza za vrijednost PDV kupljene robe kao i svih ostalih troskova ( kirija , fiksna kostanja ,energija , ....) Tako da je pravnim licima PDV klizna postavka odo poreza ;)

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #38 u: Prosinac 14, 2016, 22:39:20 poslijepodne »
Osobno sam zadovoljan cijenama u hrvatskim dućanima, a pošto u svojoj provinciji nemam kvalitetan dućan prisiljen sam kupovati sve online, e tu hrvatski dućani i njihova web prodaju kaskaju jer nisu redovito ažurirani i ne prikazuju svu ponudu što inače imaju fizički u dućanu ili je mogu nabaviti kroz dan-dva kod uvoznika...

Upiti mailovima za svaki proizvod i sitnicu ne volim slati jer mi se onda gubi smisao takvog načina online kupovine koju prakticiram zbog jednostavnosti i brzine kupovine.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #39 u: Prosinac 14, 2016, 23:16:02 poslijepodne »
Tvoj početak i kraj teksta nemaju veze jedno sa drugim! Zadovoljan cijenama u HR dučanima, nemaš dučana u provinciji, prisiljen kupovati online, nisu ažurirani web shopovi, mailovi ti se ne šalju, gubi se smisao! Online kupovinu koju prakticiraš zbog jednostavnosti i brzine kupovine !!!?
Sorry gdje ti onda kupuješ??!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #40 u: Prosinac 15, 2016, 08:03:15 prijepodne »

Da, cijene su mi prihvatljive u hrvatskim duĆanima, ali ponuda je oskudna i često nije ažurirana tj. razlikuje se od prikazanog u web shopu.
Većim dijelom naručujem sa austrijskih i njemačkih online duĆana koji šalju u hrvatsku, a nešto sitno u hrvatskim duĆanim koji imaju online prodaju i ako imaju proizvod na stanju.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #41 u: Prosinac 15, 2016, 08:09:30 prijepodne »
Ja se ne slažem da je kod nas sve skuplje nego vani, dapače neke stvari su jednako skupe ko i vani.
Recimo za primjer čistać stakla blade xxl u KRC je skuplji nego u aquashopu. Koralji u austriji jednako skupi ko i kod nas samo je tamo veći izbor.
Kod nas recimo kad kupujem nešto konkretno (skimer, pumpe) od 5-6 dučana s morskom kolko ih ima u hr cijene variraju toliko da je to nevjerovatno. Razlika u cijeni jedne pumpe vrijednosti 100 eura je i po 200kn ovisno od dučana do dučana. Tu imam osjećaj da se cijene nabijaju jer se ljudima neda ćekati ili ne znam što pa kupe odma samo da dode za dva dana doma pošto smo svi malo nestrpljivi. E sad ne treba biti pametan da malo progulalaš i odabereš najjeftiniju varijantu za potpuno identičan proizvod. Taj koji drži visoku cijenu imat će na lageru tu pumpu 5 godina ako ne smanji cijenu. Njegov problem. Ubiti kod nas se može naći sve i po meni su cijene kod većine prodavača ok, dok kod onih drugih (manji postotak) su cijene brutalno napuhane i iskreno ne znam ko kupuje kod njih, ali kupuju ljudi kojima je blizu ili kojima nije bitno koliko će platiti to što žele. Poštujem i to. Niko te ne tjera da kupuješ ako ti je skupo.

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #42 u: Prosinac 15, 2016, 08:41:57 prijepodne »
Meni su cijene kod nas manje vise ok, i trudim se sto vise kupovati kod nas, jer sto god da se narucuje iz eu se placa shiping, i on ubija cijenu, tako da jedino narucujem sa neta nesto sto je tu nemoguce nabavit ili je cijena takva da se ne isplati puno razmisljati.. Dva primjera, kocka 30x30x30 optiwhite u greenaqua 20e tu nisam dobio ponudu manju od 300kn, i drugi primjer je filter sicce whale 500 sa filter materijalom, nov zapakiran u nekom shopu u de, 89e na akciji, a tu je u aquashopu npr 1200kn cca... Za sve koji misle da je ponuda slaba nek otvore svoj shop, pa da mi imamo vise izbora za spizdit pare :)

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #43 u: Prosinac 15, 2016, 10:16:43 prijepodne »
ok... priča se o PDV-u. tko snosi trošak PDV-a? jel se zna da je PDV prolazna stavka?
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #44 u: Prosinac 15, 2016, 11:57:40 prijepodne »
Ukupnu sumu - brutto( neto +PDV) snosi krajnji kupac ! Privatni kupac- fizička osoba " ostaje sjedit " na PDV! Dok firme i pravne osobe imaju mogućnost da" vrate " PDV tj obračunaju ga u poreznom obračunu ! Trgovci na prodajnu cijenu bruto imaju uračunatih 25% PDV u HR a odbijaju " PDV u visini zemlje gdje su nabavili robu ( npr Njemačka 19% PDV - MwSt) razlika od 6% im je njihov plus koji im umanjuje sumu plaćanja PDV  kod poreznih  službi ! U kratko PDV ostaje na hobbystima :) :) kao I kod svake druge svakodnevne kupovine! Iznimnosti u zakonu ima ali   Nerelevantne za ovu temu ;)
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2016, 12:11:19 poslijepodne od josko »

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #45 u: Prosinac 15, 2016, 12:05:23 poslijepodne »
sad ste skrenuli sa teme sa online shopovima!
definitivno da shipping ubija cijenu, no ima dućana online koji vrše dostavu po paketima do 20kg,50kg i tako se kreće i cijena shippinga i tu se tada na velikoj narudžbi opet prođe jeftinije jer kako je Igor napisao netko može kod nas nabiti cijenu i držat će taj artikl na lageru 5 ili više godina dok ne "naleti" očajnik kojem treba "jučer" !!! Zašto takvom kupcu ne bi prodali po realnoj cijeni pa prodaj 10 proizvoda u godini dana!!? 
Istina ima kod nas proizvoda koji su jednako ili čak i koju kunu jeftiniji nego npr. u Austriji i to samo zato jer su druga ruka! Znaći može se, znam da veletrgovci diktiraju količine i sve to , no treba otići k njima razgovarati, moliti, sprijateljiti se itd i može se SAMO MORAŠ SE NA TO ODLUČITI DA ĆEŠ SE DUGOROČNO BAVITI SA TIME !!! Imamo u susjedstvu primjer kako se dobije zastupstvo za VERTEX i nisu u igri lageri od 500.000 € kako su neki govorili da se diktiraju takvi megalomanski uvjeti !!!
Znači treba stvoriti ponudu- konstantnu, a ne svaka 4 mjeseca jednu turu i u međuvremenu držati u tanku ono što je ostalo! Generalno spustiti cijene kako bi privukli kupce da dolaze kako mi tako i iz susjedstva, a ne da bude obrnuto,a to je jedan uvjet da se neke stvari promjene da kroz gospodarsku komoru izbore svoja prava- zato ih plačaju!

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #46 u: Prosinac 15, 2016, 12:19:49 poslijepodne »
Slažem se Dubravko napisao si srž kao i Igor 8, poslovi se prave
samo na duže staze , konstantno i sa kombinacijom  ponude, dobre i kompetentne usluge , kao i prihvatljive cijene :) ! Na tržištu će se vremenom izdiferencirati takvi dućani od  onih drugih ! Kupci to prepoznaju i to će odlučiti ko će biti uspješan dućan a ko manje !

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #47 u: Prosinac 15, 2016, 12:20:20 poslijepodne »
evo, malo sam i sebi sad dosadan! Tko od trgovaca želi biti jedan od lidera u akvaristici i povećati svoju ponudu (nadam se sa korektnim cijenama), napraviti iskorak ??!
Ponuda sa službene stranice VERTEXA :
Kroatia
We are currently accepting applications for wholesale-partners in this region.
Oni čekaju ili mislite da bi oni trebali vama pod noge ??!

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #48 u: Prosinac 15, 2016, 12:49:22 poslijepodne »
ok... priča se o PDV-u. tko snosi trošak PDV-a? jel se zna da je PDV prolazna stavka?
Prolazna naravno plača ju u konačnici kupac,do tada ga je platio trgovac kod narudžbe ;)
I na kraju svega pdv diktira konačnu cijenu....
No nije to toliki problem kad bi se kupovalo kao vani,tu u Hr svi bi sve ,a polovica nema ni za režije,tako da je ova tema besmislena....
U svakom slučaju nema nade ni da smo 5 puta u EU...
Tu smo di jesmo i uvijek čemo gledati uspješne,velika tržišta i narode i bit sretni da smo živi..
HR reality :AkTer:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #49 u: Prosinac 15, 2016, 12:59:23 poslijepodne »
ok... priča se o PDV-u. tko snosi trošak PDV-a? jel se zna da je PDV prolazna stavka?
Prolazna naravno plača ju u konačnici kupac,do tada ga je platio trgovac kod narudžbe ;)
I na kraju svega pdv diktira konačnu cijenu....
No nije to toliki problem kad bi se kupovalo kao vani,tu u Hr svi bi sve ,a polovica nema ni za režije,tako da je ova tema besmislena....
U svakom slučaju nema nade ni da smo 5 puta u EU...
Tu smo di jesmo i uvijek čemo gledati uspješne,velika tržišta i narode i bit sretni da smo živi..
HR reality :AkTer:

jasno. PDV-a se prodavač rješava kada? i prije prodaje. razuvjeri me ako sam u krivu.
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.