Travanj 19, 2024, 23:29:19 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: dal uzet dslr il kompakt?  (Posjeta: 18638 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
dal uzet dslr il kompakt?
« u: Travanj 03, 2010, 15:12:58 poslijepodne »
razmišljam o kupnji fotića, ali zasad samo razmišljam, pa malo tražim a htio bi nekakav slr, a opet ne ništa pretjerano skupo i ne toliko profesionalno, jer mi ne treba..
naletio na ovaj canon, pa bi htio čuti vaše mišljenje o njemu, dal bi zadovoljio amaterske potrebe fotografiranja na otvorenom, akvarija, rođendana, putovanja itd itd..

http://www.hgspot.hr/42834/digitalni-fotoaparat-canon-eos-1000d-ef-18-55
« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2010, 09:24:44 prijepodne od Maxim »

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #1 u: Travanj 03, 2010, 20:54:50 poslijepodne »
DSLR - da ako misliš koristiti više od jednog objektiva i ako si spreman fotkati kroz tražilo, plus učenje o fotografiji. Nema ti smisla s DSLR-om fotkati na automatskim postavkama, bez razmišljanja, čak niti u jpeg-u, nego u raw-u i onda obrada svake snimljene fotografije. Ak si spreman na sve to - kupuj DSLR, ako ne, za te novce imaš izvrsne kompakte (Canon powershot SX1IS, Lumix neki od Panasonica, dosta Sonyja, bla, bla) s kojima isto možeš pristupiti fotografiji kreativno.
Nisam (osim jednom) imao 1000 D u rukama, na fotozineu nije baš omiljen jer je navodno dosta loše (plastične) izrade. Radije nađi 450D s tim kitom. Pazi da ti objektiv 18-55 svakako ima IS (optičku stabilizaciju slike) jer je daleko kvalitetnije izrade od starije verzije bez IS-a. Ja, recimo, više ništa vezano uz fotiće neću kupiti novo (u biti samo tijelo i kit-objektiv kupio sam nove i 3-4 filtra, sve ostalo imam rabljeno) tak da možeš i o rabljenom razmišljati. Imaš novi 450D s duplim kitom 18-55 IS i 55-250 IS za nekih 6000 kn, ako uzmeš prek neke firme možda izbjegneš PDV, možda i kakav popust dobiješ.
Ovo kaj si naveo da bi fotkao njime - to je strašno široko područje fotografiranja. Na otvorenom će ti skoro svaki fotić dobro raditi, fotkati akvarije je jako zahtjevan dio fotografije, za rođendane dosta je i kompakt, za putovanja je bitna kompaktnost (al ja na svako putovanje nosim torbetinu s opremom  :D) i često veliki zum raspon.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #2 u: Travanj 03, 2010, 21:08:46 poslijepodne »
uuuhh..čovječe pa to je za mene znanstvena fantastika, te ovo te ono, te jpeg, te raw  :D :D
ja sam totalni neuk kaj se toga tiče.. zato pitam kaj bi mi bilo onak ok za fotkat..
jednostavno ne mislim ovaj fotić koristit za niš profesionalnog niti se mislim profesionalno sa time bavit..
želim samo fotić s kojim ću moć normalno slikat, a ne kupuju mi se kompaktni digitalci jer su mi nekak bljak..takav sam..

hrvatski sad molim  :D :D dal je fotić ok sa obzirom na to kak ću ga koristit (ne zahtjevam kristalne slike sa velikim zoomom)?

Offline Igor Velevski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #3 u: Travanj 03, 2010, 21:17:42 poslijepodne »
Ja imam ovaj faotoaparat tacno godinu dana i mogu ti reci da sam prezadovoljan! Za amatersku fotografiju je vrh vrhova, tako da bolje, a jeftinije ne mozes da nadjes! Cak je i cena ista sa nekoim canonovim kompaktima! Izrada mu je super, uopste materijal ne krcka na spojne delove, bas je top! Jedino mozes, posle da nadogradjujes objektive i za amatersku fotografiju za tu cenu dobijas plafon. Hocu reci da kao amatera mozes da kupis i skuplje, a ono sto bi dobio ne bi vredelo za razliku u ceni!

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #4 u: Travanj 03, 2010, 21:24:55 poslijepodne »
Razmisli o powershotu:
http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_command=showItem&item=can-foto-sx1is    &location=SKL&session=gcyG4yPwk2W197en2DvU
Je kompakt, ali je vrh. Čak mislim da ćeš iz njega izvući više nego iz DSLR-a koji ćeš korisiti s jednim objektivom. Čini mi se da se ne želiš upuštati previše u proučavanje fotografije, a ako želiš iskoristiti DSLR to znači određene kompromise (prvo - učenje, drugo - glomazna oprema, treće - s jednim objektivom sigurno nećeš biti zadovoljan tak da ćeš kupovati još opreme).
DSLR nije samo za profesionalce, većina ga amatera koristi. Profi oprema ti je cijenom daleko iznad amaterske (tijela za 20 000 kn i više, objektivi za 10 000 kn i više).
Nije DSLR kriva opcija za tebe, nemoj me krivo shvatiti, samo ti kažem da će ti se oprema početi gomilati, možda ćeš biti i razočaran onim kaj ti 1000D nudi na automatskim postavkama, a možda budeš i oduševljen, sve ovisi o tebi. Na kraju - ak hoćeš DSLR, ak imaš bolji osjećaj u rukama s tim aparatom nego s kompaktom - kupuj, bitno je da si ti zadovoljan. Ako i kupiš 1000D sigurno ćeš biti zadovoljan.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #5 u: Travanj 03, 2010, 21:37:44 poslijepodne »
igore može koja fotka, onak bez photoshopa?

e&d - hoćeš reć da sa ovim fotićem neće bit ok na auto postavkama, a kaj je sa manualnim postavkama?
kakvo pitanje  :D, mislim dal ga je komplicirano "nać" i upucat il je stvar prakse i učenja?

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #6 u: Travanj 03, 2010, 21:55:22 poslijepodne »
Bit će ok na auto postavkama, ali čovjek fotka bolje od programa fotića, u tome je stvar. Manualne postavke - e to ak te svrbi, onda kupuj DSLR jer njega ima smisla koristiti upravo u M-modu. Nije niš komplicirano kad znaš (dobiješ upute za korištenje - tam je sve objašnjeno), a tehnički sve ti se svodi na ISO (osjetljivost senzora), otvor blende (f-broj, količina svjetla koju puštaš kroz objektiv) i na trajanje ekspozicije (1/250, 1/125, 1/100, 1/80... sec.) Kad to naučiš kontrolirati i naučiš još jedno 5-6 osnovnih stvari možeš raditi super snimke.
E, sad, ti hoćeš fotku iz fotića bez PS-a.  :nerd:
Nema bez naknadne obrade fotke kak spada  :D - ili bude ti ju komp u fotiću "nabrijal" po programu (boje, kontrasti, izoštravanje...) i komprimiral u JPEG ili budeš se ti toga hvatal ručno iz RAW (sirovog) formata iz fotića u PS-u ili u softwareu koji ti isporučuje Canon s aparatom i opet ti sve završava u komprimiranom obliku u JPEG-u, samo ovaj put pod tvojom kontrolom. Tak da fotka iz fotića ti nije neka referenca.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #7 u: Travanj 03, 2010, 22:02:38 poslijepodne »
Bit će ok na auto postavkama, ali čovjek fotka bolje od programa fotića, u tome je stvar. Manualne postavke - e to ak te svrbi, onda kupuj DSLR jer njega ima smisla koristiti upravo u M-modu. Nije niš komplicirano kad znaš (dobiješ upute za korištenje - tam je sve objašnjeno), a tehnički sve ti se svodi na ISO (osjetljivost senzora), otvor blende (f-broj, količina svjetla koju puštaš kroz objektiv) i na trajanje ekspozicije (1/250, 1/125, 1/100, 1/80... sec.) Kad to naučiš kontrolirati i naučiš još jedno 5-6 osnovnih stvari možeš raditi super snimke.
E, sad, ti hoćeš fotku iz fotića bez PS-a.  :nerd:
Nema bez naknadne obrade fotke kak spada  :D - ili bude ti ju komp u fotiću "nabrijal" po programu (boje, kontrasti, izoštravanje...) i komprimiral u JPEG ili budeš se ti toga hvatal ručno iz RAW (sirovog) formata iz fotića u PS-u ili u softwareu koji ti isporučuje Canon s aparatom i opet ti sve završava u komprimiranom obliku u JPEG-u, samo ovaj put pod tvojom kontrolom. Tak da fotka iz fotića ti nije neka referenca.

ma ne znam kaj da ti velim  :zagrljaj:, sve si mi fantastično objasnil i definitivno ostajem pri ovom odabiru..
takve odgovore tražim, ko malom djetetu, di se mogu snač, a ne u nekom foto slengu..odlično i hvala ti  :up:

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #8 u: Travanj 03, 2010, 22:07:47 poslijepodne »
http://www.os-strahoninec.skole.hr/upload/os-strahoninec/images/static3/821/attachment/osnove_fotografije_rv2_w97_2003.pdf
Tu ti je materijal za proučavanje koji sam sastavil za klince iz fotogrupe - to ti preporučam proučiti kad čekaš na fotić. A onda kad stigne - prije bilo čega pročitati knjigu koja dođe uz njega - od korica do korica.
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2010, 22:41:03 poslijepodne od E&D »

Offline Igor Velevski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #9 u: Travanj 03, 2010, 22:15:18 poslijepodne »
Nema problema evo poslacu ti sliku koja nije uopste radjena, bas onako iz prve, sa kit objektivom! Inace razmisli dali ces eksperimentirati ili ne. Ako slikas u auto onda mozda je bolje da uzmes kompaktni, jer u tom modu neces da izvuces nista bolje u odnosu na kompakti aparat, ali moras da znas da ne mozes sutra da razmisljas za neki drugi objetiv! Na tebe je da odlucis sta trazis od aparata i koji su tvoji zahtevi!


Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #10 u: Travanj 03, 2010, 22:25:12 poslijepodne »
čovječe, pa ovakvu fotku ja ne mogu ni sa svojim kompaktnim sranjem dobit ni da ju skorpac obradi  :D :D

fino fino, al ćemo peglat karticu  :D :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #11 u: Travanj 04, 2010, 16:22:40 poslijepodne »
prokleti konzumerizam :D :D :D

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #12 u: Travanj 04, 2010, 17:29:51 poslijepodne »
ja sam kupio canon1000d sa objektivima 18-55 i 50-200 ( torbicu sam dobio na poklon  :) ) prije godinu dana i mogu reči da sam suze prolio dok nisam naučio donekle da ga koristim . Imam i digitalac Sony H9 i kad god mi je neka frka i panika da trebam snimiti nešto brzo a da nisu biti detalji vratim se njemu. DSLR - samo ako se misliš stvarno potruditi oko fotografiranja tj. naučiti osnove digitalne fotografije i obrade slike tj. prihvatiti  jedan sasvim novi hobi.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Ingwar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #13 u: Travanj 04, 2010, 17:40:51 poslijepodne »
ja ga imam i aparat je zmaj. vrhunski aparat, a i cijena mu je niska za to sto se dobije :up:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #14 u: Travanj 04, 2010, 17:50:32 poslijepodne »
prokleti konzumerizam :D :D :D

eto ti njega sad  :D :D

ja sam kupio canon1000d sa objektivima 18-55 i 50-200 ( torbicu sam dobio na poklon  :) ) prije godinu dana i mogu reči da sam suze prolio dok nisam naučio donekle da ga koristim . Imam i digitalac Sony H9 i kad god mi je neka frka i panika da trebam snimiti nešto brzo a da nisu biti detalji vratim se njemu. DSLR - samo ako se misliš stvarno potruditi oko fotografiranja tj. naučiti osnove digitalne fotografije i obrade slike tj. prihvatiti  jedan sasvim novi hobi.

ti si ozbiljan ? ne znam razmišljam još kaj da napravim....

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #15 u: Travanj 04, 2010, 22:47:20 poslijepodne »
zašto misliš da nisam ozbiljan? ako misliš da je lagano slikati s dslr aparatom onda se zavaravaš.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #16 u: Travanj 05, 2010, 02:57:12 prijepodne »
Pa lagano je, sto ne bi bilo lagano... ako su problem manualne postavke, stavis ga na automatiku i fotkas ko s kompaktom... samo sto ima puno manje suma i puno brzi autofokus i brze okida. :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #17 u: Travanj 05, 2010, 17:58:07 poslijepodne »
A što je s ograničenjem kit objektiva..18-55? Gledam kompakti imaju puno veće žarišne duljine...dobro širina je ipak veća kod kit-a...
Ja sam isto u nekakvoj potrazi  za fotićem..gledam canonov sx20is ..ili neki ulazni dslr,,

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #18 u: Travanj 05, 2010, 19:14:53 poslijepodne »
Imas i kompaktnih aparata kod kojih objektiv krece od nekih 28mm pa ti to dodje isto kao 1000d s 18-55... to je sto se tice sirokog kuta... a sto se uskog kuta tice... ako ne mislis kupovati jos koji objektiv onda se ne moze mjeriti po dosegu s kompaktima.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #19 u: Travanj 05, 2010, 19:31:49 poslijepodne »
Imas i kompaktnih aparata kod kojih objektiv krece od nekih 28mm pa ti to dodje isto kao 1000d s 18-55... to je sto se tice sirokog kuta... a sto se uskog kuta tice... ako ne mislis kupovati jos koji objektiv onda se ne moze mjeriti po dosegu s kompaktima.

kolko ste mogli i vidjet , ja sam tottalni neznalica kaj se tiče fotića i tehnike oko njih..
ruki kaj to znači da sa ovim objektivom 18-55 neću dobit apsolutno ništa u usporedbi sa nekim kompaktnim fotićem s istim objektivom?
ak je tak, onda mi se i ne isplati kupovat ovaj canon, a ne želim dalje kupovati objektive za najobičnija fotkanja..e sad ak mi se može preporučit neki kompakt koji bi zadovoljio (samo ne onaj power shot koji je e&d stavio, jer mi je novčano isto)..
eto zahvaljujem , al ne kužim se, a sad imam onaj olympus od 2 megapixela  :D :D, star kojih 7 godina bez mogućnosti ikakvog ozbiljnijeg štimanja..

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #20 u: Travanj 05, 2010, 20:20:21 poslijepodne »
U najkracim crtama sam napisao koja je prednost 1000d, brzina autofokusa, okidanja i manje suma. :) I to je sve ogromna prednost nad kompaktima. Objektive mozes gledati na dva nacina - po rasponu i po kvaliteti. Sto se tice raspona, tu vecina kompaktnih aparata šije 1000d s 18-55, a sto se kvalitete tice... moje osobno iskustvo je da je na top kompaktima, npr. Canon G serija, tu negdje s tim 18-55 IS objektivom. Paziti treba to sto je rekao Davor da ima IS jer nije ni bitan toliko taj IS (al dobro dodje), koliko je sama optika bolja na verziji sa stabilizacijom. Naglasavam ovo jer znam da je 1000d prije isao sa starijom verzijom objektiva u kitu pa je dobro pogledati koji je prije kupnje. Ako je stariji onda mozda bolje kupiti samo tijelo i onda polovni 18-55 IS koji se dobije za nekih 500kn, mozda i manje.

Osobno bih, ako nije problem velicina, uzeo 1000d s 18-55 IS jer mi je to dovoljno veliki raspon. Mozda ako kasnije bude volje za fotkanjem onda uzet neki jeftini objektiv tipa 55-250 i imas raspon kompakta, a ostalo sve puno bolje. Ako nije problem velicina. :D 1000d je aparat s crop faktorom i da ne idem u detalje 18-250 raspon koji bi se tako pokrio je ekvivalentan rasponu 29-400mm na aparatima s punom velicinom senzora. Uf, malo sam zakomplicirao... uglavnom, dok kupujete kompakt uvijek pise ekvivalentni raspon i to treba gledati kad se usporedjuje raspon. Canon SX 20 IS npr. ima 28-560mm raspon objektiva.

Ako je problem velicina, onda bih uzeo neki kvalitetni kompakt poput Canona G serije ili Panasonic Lumix LX3... osobno imam Canon G9 i radije bih imao Lumixa da sad mogu birati :D Mozda je to novcano isto kao 1000d (ne pratim cijene pa ne znam koliko je koji), ali rijec je o jako dobrim aparatima. Ta dva aparata nemaju raspon koji ima npr. sx20is, ali niti ne slikam cesto na krajnjem rasponu tako da mi to ne smeta. :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #21 u: Travanj 05, 2010, 23:21:14 poslijepodne »
Nitko ne spominje problem macro fotkanja a koji je kod akvarista-terarista jako važan. Za canona imaš 3 fenomenalna macro objektiva 60, 100 i 160mm ali oni koštaju brdo love. Dobar kompakt ti pruža besplatnu uslugu, lakše korištenje i nešto lošiju sliku. Pa ti vidi što ti više paše.
« Zadnja izmjena: Travanj 05, 2010, 23:24:49 poslijepodne od Ignus »
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #22 u: Travanj 05, 2010, 23:56:16 poslijepodne »
Ima ih 5 u prodaji :D 60, 65, 100 stari, 100 novi s IS-om i 180. ;D Kakav macro nudi kompakt, takav nudi i 18-55. Doduse zbog same fizike je kod kompakta veca dubina pola pa je to dobro za makro fotografiju. I ne cini mi se uopce da je u akvaristici, teraristici makro objektiv nesto vazan. U akvaristici se stvarno jako malo stvari moze fotkati (neki detalji na nekim biljkama tipa perlanje), a teraristicke zivotinje su skoro sve prevelike za makro... osim ako se zeli neki detalj istaknuti, a to je onda vec fotografija kao hobi, a ne teraristika kao hobi :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #23 u: Travanj 06, 2010, 16:04:15 poslijepodne »
Kolko sam ja do sada skužio u svojim proučavanjima :)
Ne isplati se kupiti dslr ako se ne misli uložiti u još pokoji objektiv...

@Ruki
Kak je isto 18 i 28..nisam ih vidio ali sam vidio razliku između 14/18 i primjetna je..pogotovo za pejzaže...

Offline Igor Velevski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #24 u: Travanj 06, 2010, 16:20:48 poslijepodne »
Kolko sam ja do sada skužio u svojim proučavanjima :)
Ne isplati se kupiti dslr ako se ne misli uložiti u još pokoji objektiv...

@Ruki
Kak je isto 18 i 28..nisam ih vidio ali sam vidio razliku između 14/18 i primjetna je..pogotovo za pejzaže...

Nisi ga razumeo, Ruki je pisao za crop faktor sto zavisi od velicina senzora....proguglaj malo i razjasnice ti se to. Inace i ja sam razmisljao sta da radim kada sam kupovao svoj aparat i postavljao pitanja na ovaj forum, ali tek sad vidim da nisam pogresio i da bih isto i sad uradio! Ako imas slr mozda neces da kupis drugi objektiv, ali ti mogucnost stoji kad tad da kupis novi objketiv skojim ce da fotkas mnooogo kvalitetnije i bas ono sto ti zelis! Sve u svemu ja tipujem na ono sto sam ja uradio i kupio, a to je ovaj dslr koji opravdava bukvalno svaki euro za jednog zaljubljenika u fotografiji!