Ožujak 28, 2024, 21:39:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nabavka opreme, koralja i riba u HR  (Posjeta: 15937 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« u: Prosinac 08, 2016, 21:03:10 poslijepodne »
Dragi morski akvaristi   :) :)
Zanima me gdje se u HR može kupiti oprema, koralji i ribe. Takvu trgovinu nisam vidio, osim u AU, IT, D
 :) :) :) :) :)

Pozdrav
Saša

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #1 u: Prosinac 08, 2016, 21:20:24 poslijepodne »
Pozz,imas ovako od zg-a pet centar,zoo vili,proreef,Osjek petland, Split Aquosus, otok Rab elegancereef,Zadar croreef,mislim da sam nesto zaboravio :D

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #2 u: Prosinac 08, 2016, 23:30:39 poslijepodne »
Sve sam obišao i ponuda baš i nije recimo opširna, prije oskudna . U opremi tako i u live stock-u. opremu nemaju na lageru pa nabava traje a inaće to mogu i sam.
dođe mi da otvorim trgovinu kao vani  :D :D :D :D :D :D :D

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #3 u: Prosinac 09, 2016, 08:14:53 prijepodne »
Nazalost nasa stvarnost,ali i nasa kupovna moc je u k....,jer vecinom svi mi kako si i sam rekao vani kupujemo.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #4 u: Prosinac 09, 2016, 10:58:45 prijepodne »
Pozz,imas ovako od zg-a pet centar,zoo vili,proreef,Osjek petland, Split Aquosus, otok Rab elegancereef,Zadar croreef,mislim da sam nesto zaboravio :D
mogu nadodati Egzotika Hr(Zg),Pet club 2 Zadar i ne znam kako stoji aqua shop....

ali bez obzira kako je netko i napomenuo sve nači na jednom mjestu kod nas je nemoguče iz x razloga,a sve naravno zbog slabe potražnje,prije bolje rečeno rijetke,a to opterečuje kompletnu financijsku konstrukciju....
no ruku na srce kod nas se može nači gotovo sve,samo ne odmah i na jednom mjestu....

ali slično je i vani nema svaki dučan sve brandove,ali kad čovjek ode van,onda kaj nađe uglavnom lakše prihvati jer je guza več vidjela puta :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #5 u: Prosinac 09, 2016, 11:35:05 prijepodne »
Bio sam pred mjesec dana u Beću, u KRC - u i Reeftoys - u.
Mogu samo reći da sam očekivao čuda, a vidio ništa. Planirao sam kupiti suhi/mrtvi kamen, koralje neke, kamen nisam ni našao, imali samo onu žbuku od aquaforesta.
Živi kamen, nešto sitno, sve neki loši komadi, ubiti ništa.
KRC - koralji jako slabo, par eufilija, par obojanih acropora, većina neke smeđe, cijene visoke, tankovi prepuni aiptasija.
Reef toys - prostor 20 kvadrata, čovjek je imao ok cijene, ali isto ponuda nikakva.
Možda sam pogodio baš vrijeme kad je sve od robe otišlo, ali za jedan Beć očekivao puno više.
Ogledni akvariji nula bodova, mogu slobodno reći da je moj doma za sve njihove Wembley!
Tako da ovo što kod nas ima u HR je ubiti za našu potražnju (nepotražnju) mila majka!

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #6 u: Prosinac 09, 2016, 22:52:28 poslijepodne »
Bio sam pred mjesec dana u Beću, u KRC - u i Reeftoys - u.
Mogu samo reći da sam očekivao čuda, a vidio ništa. Planirao sam kupiti suhi/mrtvi kamen, koralje neke, kamen nisam ni našao, imali samo onu žbuku od aquaforesta.
Živi kamen, nešto sitno, sve neki loši komadi, ubiti ništa.
KRC - koralji jako slabo, par eufilija, par obojanih acropora, većina neke smeđe, cijene visoke, tankovi prepuni aiptasija.
Reef toys - prostor 20 kvadrata, čovjek je imao ok cijene, ali isto ponuda nikakva.
Možda sam pogodio baš vrijeme kad je sve od robe otišlo, ali za jedan Beć očekivao puno više.
Ogledni akvariji nula bodova, mogu slobodno reći da je moj doma za sve njihove Wembley!
Tako da ovo što kod nas ima u HR je ubiti za našu potražnju (nepotražnju) mila majka!

Ni u svibnju u KRC nije bilo ništa bolje nego što si opisao.
U sječanju su mi ostale degenrične ribe po relativno visokoj cijeni, xanthurum bez leđne peraje 110E.
Bilo me sramota izaći iz dučana da ne kupim ništa, pa sam kupio aktivni ugljen :-[
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2016, 22:56:56 poslijepodne od phrsak »

Offline laki983

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: veliko gradiste(srb)
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #7 u: Prosinac 10, 2016, 15:46:36 poslijepodne »
Bio sam pred mjesec dana u Beću, u KRC - u i Reeftoys - u.
Mogu samo reći da sam očekivao čuda, a vidio ništa. Planirao sam kupiti suhi/mrtvi kamen, koralje neke, kamen nisam ni našao, imali samo onu žbuku od aquaforesta.
Živi kamen, nešto sitno, sve neki loši komadi, ubiti ništa.
KRC - koralji jako slabo, par eufilija, par obojanih acropora, većina neke smeđe, cijene visoke, tankovi prepuni aiptasija.
Reef toys - prostor 20 kvadrata, čovjek je imao ok cijene, ali isto ponuda nikakva.
Možda sam pogodio baš vrijeme kad je sve od robe otišlo, ali za jedan Beć očekivao puno više.
Ogledni akvariji nula bodova, mogu slobodno reći da je moj doma za sve njihove Wembley!
Tako da ovo što kod nas ima u HR je ubiti za našu potražnju (nepotražnju) mila majka!

Zivim U Becu,i mogu ti reci da nisi daleko od istine.Krc je naduvena radnja,tip koji je vlasnik sebe smatra velikim Bossem,vrlo je drzak i neljubazan,a ovi radnici ko robovi ne smeju se okrenuti a da ih on pre toga ne pogleda i odobri im to.Najbolje je otici kad gazda nije tu(moze se kupiti pogadjajuci se).Oni sebe finansiraju odrzavanjem akvarijuma po hotelima,estoranima,i  kucama bogatasa.I mene prosto sramota da ne kupium nista kad udjem te uvek uzmem neku sitnicu u cast ljubaznosti ovih robova koji ti po svaku cenu moraju nesto prodati.
Reeftoys je jedna od povoljnijih radnji,mada su oni skoncentrisani na trgovihu online,tako da nemaju na lageru bog zna sta ali kad narucis dobijes za par nedeja gotovo po fabrickim cenama (mislim na tehniku-zivina im je uzas).
E sad par blokova ulica od reeftoys imas oceanseleven -tu imas najpovoljnije cene korala i riba-treba samo upasti u pravo vreem ,a dostave su jednom u par meseci.
JA sam licno u dobrim odnosima sa likom koji drzi radnju te me uvek pozove ako ima nesto novo i zanimljivo.Moze se kupovati na pogadjanje ako se uzme za sumu od preko 150 evra ,u tom slucaju hoce i svasta da pokloni ,realno gledano on tako i funkcionise prodaje odredjenim klijentima na veliko.
Najbogatija radnja i najuglednija je lanac MEGAZOO ima ih 2 u gradu.ja uvek idem u 22 bezzirk jer su mi tamo extra ljubazni i povolji.
 kad se kupuje tehnika  npr ako imate club cartu dobijate u svakom trenutku popust na kasi 3-10%.
Svakih 3 meseca dobijaju se vauceri uz koje se moze kupiti jedan proizvod po -30% ,jedan -20%  i jdan -10%.E sad kad se kupuje nesto ozbiljnije npr rasveta ili kompelt aq onda se itekako isplati.cene zivine su visoke al ima svega,sto se tehnike tice svi svetski brendovi su zastupljeni ,kako prodaja tako i odrzavanje iste,garancija perfektna -na prodavcevu Austrijsku garanciju od 1-2 godine na svaki proizvod ako ste clan cluba potrosaca dobijate jos godinu dana.
Ima jos nekoliko radnji van grada koje su vredne pomena,al su vise ko kisoci nego radnje i funkcionisu poput reeftoysa i aslicnih.


Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #8 u: Prosinac 11, 2016, 00:34:13 prijepodne »
Poćeo sam ozbiljno razmišljati o dućanu s morskom akvaristikom, koliko nas morskih ima u HR?
Imam dosta kontakata u EU kod dobavljača koralja i riba pa zašto ne?

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #9 u: Prosinac 11, 2016, 05:37:27 prijepodne »
Naslo bi se nas za kupiti,samo je pitanje isplativosti radi davanja i zaposlenih,ali svaki pokusaj je vrijedan.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #10 u: Prosinac 11, 2016, 12:26:37 poslijepodne »
Poćeo sam ozbiljno razmišljati o dućanu s morskom akvaristikom, koliko nas morskih ima u HR?
Imam dosta kontakata u EU kod dobavljača koralja i riba pa zašto ne?


Točan odgovor na tvoje pitanje zasigurno nećeš dobiti ovdje, jer ga nitko nezna precizno. Morskih akvarista u Hr ima puno više nego što se viđa po forumima i facebooku.
Imati dućan specijaliziran za morsku akvaristiku u Hr nije jednostavno. Potrebna su veća početna ulaganja a zarada će ti ovisiti o održavanju tuđih akvarija...

Pokušaj pa javi... ;)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #11 u: Prosinac 11, 2016, 17:42:33 poslijepodne »
Ha, gle...iz prve ruke, pošto sam radio u Zoo Viliju jedno vrijeme, mogu reći baš ono što sam mislio i prije zaposlenja tamo... HR akvaristika je malo, čudno tržište, u koje se ne isplati ulagati puno novaca, a držati neke bijesne lagere je čisto bacanje novaca kroz prozor... oprema zastarjeva prilično brzo, a potražnja kod nas je prilično mala..Ukoliko je i ima, dok se nabavi, plati sve što se mora platiti, stavi neka minimalna marža, jer od nekog vraga moraš i živjeti i plaćati maćehi državi njeno, ispadaš preskup u usporedbi s nekim slovenskim dućanom ili internet webshopom.. A naši ljudi, tako puni razumijevanja i poslovne logike, uvijek će dućan okriviti za "deranje i nabijanje marže" i ovesti se u susjednu državu, potrošiti oko 50 eura benzina i cestarine, da bi kupili nešto što je kod nas 20 eura skuplje...  ili u tri klika piknuti nešto sa Marine depota ili e-baya...
I sve pet, to je legitimno , svakom kako voli...ali onda ne jamrati na slabu ponudu, jer od hobističkog gledanja i (ne)odobravanja dućani ne žive...

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #12 u: Prosinac 11, 2016, 17:47:39 poslijepodne »
Da , znam da su ulaganja visoka cca 200-300 tHRK, za ozbiljan dućan. Ja se ne bavim održavanjem akvarija i nemam vremena za to. Mislim da je tu već sasvim dovoljno aktivnih ljudi u održavanju. Nažalost u našoj lijepoj je standard u većini ljudi vrlo nizak i krpaju kraj s krajem te ulaganja u hobi su svedena na minimum - "ako već moram uzet ću jeftinije , nije bitna kvaliteta". Ideja je da postoji mjesto za nabavku sveg za morsku akvaristiku pa i rabljene opreme , otkup fragova i prodaja istih itd

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #13 u: Prosinac 11, 2016, 18:01:42 poslijepodne »
---a postoji već... mali oglasi na forumima i fb grupama i njuškalo :D :D

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #14 u: Prosinac 11, 2016, 18:09:20 poslijepodne »
Uvijek si praktičan  :D :D :D :D :D. hvala ti što si mi rekao " mani se ćorava posla "  :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #15 u: Prosinac 11, 2016, 18:11:39 poslijepodne »
a kaj da ti velim drugo.... većina nas bi htjela "veće, bolje, novije, kvalitetnije" za hr akvaristiku, ali godine iskustva su nas malo ( s razlogom) pokolebale

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #16 u: Prosinac 11, 2016, 18:46:15 poslijepodne »
 :) :) :) :) :)
dakle ti si pesimist = optimist s iskustvom   :D :D :D :D :D :D :D
Hvala ti puno

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #17 u: Prosinac 11, 2016, 18:59:41 poslijepodne »
realist :D :D

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #18 u: Prosinac 11, 2016, 20:45:18 poslijepodne »
Tesko se bilo sto isplati u HR. Al ima i par zanimljivih stvari..  recimo Chromis Viridis je u Slo 3,66 eur, u nasem shopu je 80 kn i to je kao vrhunska cijena. Gdje je tu tolika razlika? U cemu? Mislim, ono... to je usporedba s cijenama. Usluga... u jednom sam shopu 3 puta molio info o cijeni i da li je moguce nabaviti jednu robu. 2 puta apsolutno nikakvog odgovora, a nakon 3. puta je odgovoreno da ce doci uz cijenu ravno jednom vecu nego u Slo. Da ne bi bilo zabune, u nasem je shopu nisam narucio nego iskljucivo trazio info o cijeni. Istu ribu je covjek iz Slovenije dofurao na meni prihvatljivih 25 km udaljenosti. On je napravio 30 km (60 ukupno) van svoje rute samo da mi je dostavi. Uz prethodne prijedloge da je uvijek netko iz Zg kod njega pa moze mi usput uzeti... ipak bi se usudio reci da je dosta nasih trgovaca iz one price, brza i laka zarada... kako dugo, uvijek.... uz marzu ipak od dosta vise od normalne...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #19 u: Prosinac 12, 2016, 15:20:01 poslijepodne »
Smije samo stvar u maržama, već je Vedran rekao davanja ( PDV, porez na dobit, porez na plaće , i ostale takse i nameti uzmu oko 70-85% od te marže pa trgovci ne zarađuju

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #20 u: Prosinac 12, 2016, 15:54:14 poslijepodne »
Smije samo stvar u maržama, već je Vedran rekao davanja ( PDV, porez na dobit, porez na plaće , i ostale takse i nameti uzmu oko 70-85% od te marže pa trgovci ne zarađuju

u poslu sam. doduše ne sa ribama i akvaristikom, ali apsolutno dobro znam koliko košta sve. od naknade za općekorisnu funkciju šuma, preko famoznog poreza na tvrtku, spomeničke rente do zadnje lipe doprinosa za radnika, uključujući i kopirni papir, penkale i toaletni papir...  i Slovenci imaju sve te namete i troškove, možda ne 100% sve kao mi, ali tolika razlika u cijeni ne pokriva eventualne razlike u davanjima... tako da... sve je marža. samo što netko voli malo veću...  nemam ja ništa protiv toga, da budem jasan. svatko određuje cijenu kako hoće i može. a kupac kupuje gdje hoće.
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #21 u: Prosinac 12, 2016, 16:06:34 poslijepodne »
Ja ću odgovoriti najiskrenije na temu pa me sad svi ili volite ili mrzite :) Ja bih bio najsretniji da mogu nabaviti proizvode besplatno i to fco. Zagreb i prodati ih što skuplje mogu i postići što veću razliku u cijeni! Svaki trgovac ima pravo oformiti cijenu kakvu želi a na nama je da nam se to sviđa ili ne. Bio bih najsretniji kada bih, da imam trgovinu, poslovao u prostoru za koji ne plaćam najam, spomeničku rentu, ni bilo kakva od 200 nameta koja moraš platiti. Također bih bio najsretniji, da imam trgovinu, da ne plaćam hladni pogon (grijanje, hlađenje, vodu, komunalije, čistoću, pričuvu....) i da nemam registraciju kombija za dostavu, ZNR, ZOP i tko zna što sve ne. I onda bih, da imam trgovinu, mogao imati i maržu prihvatljivu svima. Ovako, mali obrtnik, trgovina, malo poduzeće ne može opstati ako RUC nije najmanje 30%, ugostiteljstvo je 1:3 znači kupim kavu za kunu i prodam za tri. Nije isto prodati Bentley s maržom 1% ili 10 kutija šibica s maržom 1%. U svakom poslu je to sposobnost poslovanja, da kažem snalažljivost. Jasno je da je nama svima prihvatljivija niža cijena i za to se treba potruditi pa otići u Austriju, Njemačku, E-bay, Amazon... no onda se postavlja pitanje jamstva, vraćanja proizvoda, troškova dostave, cestarine, gorivo, ručak, večera na putu...
Osobno, kad god sam kupovao u svim našim ZOO shopovima, osim u Pet-Centru, dobio sam nekakav rabat a kad sam kupovao komplet akvarije taj rabat je bio i do 20% što mene osobno zadovoljava. Osobno ću i dalje kupovati kod naših trgovaca jer sam s većinom ionako u dobrim odnosima i smatram da treba pomagati domaću trgovinu u ovom segmentu jer nema domaće proizvodnje pumpi, skimmera, grijača i ostalog vezanog za ovaj hobby. Eto, ovo je moj komentar.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #22 u: Prosinac 13, 2016, 18:25:59 poslijepodne »
gle, samo da ilustriram prema cijeni transporta jednog dobavljača, koji je kvalitetan , pouzdan, EU, ponešto skuplji doduše, al..hajmo reći da kvaliteta nadomješta cijenu... što ipak nije tako jer će ljudi uglavnom ići za jeftinijom ribom,makar je jeftinija riba često puta najskuplja...
Evo...c/p... kada se ugradi cijena transporta u svaku ribu u boxu, a zna ih biti više ili manje, dobije se podosta skuplja riba od nekih iz Slo ili odakle već...gruba realnost...em smo šupak EU, em nemožemo naručiti količine koje bi onda generirale neki popust osjetniji... Shoe-packs... Cro-ats.. jebga deco, tak je...

Germany : 24 €
Austria : 34 €
Spain : 24 €
UK : 24 €
Italy : 24 €
Belgium : 24 €
Denmark : 34 €
Luxemburg : 24 €
Holland : 24 €
Portugal : 34 €
Croatia : 55 €
Sweden : 34 €
Switzerland : 44 €

E da, zaboravio sam... plus 13 Eura trošak transporta... to je ukupno po boxu 68 eura extra... prije PDVa.. znači, ako je unutra 10 riba, svaka dobije još skoro 7 eura plus PDV na cijenu..ta-daaam.... Welcome to Croatia and have a nice life :D
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2016, 19:34:38 poslijepodne od Vedran »

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #23 u: Prosinac 13, 2016, 21:17:30 poslijepodne »
Ha, gle...iz prve ruke, pošto sam radio u Zoo Viliju jedno vrijeme, mogu reći baš ono što sam mislio i prije zaposlenja tamo... HR akvaristika je malo, čudno tržište, u koje se ne isplati ulagati puno novaca, a držati neke bijesne lagere je čisto bacanje novaca kroz prozor... oprema zastarjeva prilično brzo, a potražnja kod nas je prilično mala..Ukoliko je i ima, dok se nabavi, plati sve što se mora platiti, stavi neka minimalna marža, jer od nekog vraga moraš i živjeti i plaćati maćehi državi njeno, ispadaš preskup u usporedbi s nekim slovenskim dućanom ili internet webshopom.. A naši ljudi, tako puni razumijevanja i poslovne logike, uvijek će dućan okriviti za "deranje i nabijanje marže" i ovesti se u susjednu državu, potrošiti oko 50 eura benzina i cestarine, da bi kupili nešto što je kod nas 20 eura skuplje...  ili u tri klika piknuti nešto sa Marine depota ili e-baya...
I sve pet, to je legitimno , svakom kako voli...ali onda ne jamrati na slabu ponudu, jer od hobističkog gledanja i (ne)odobravanja dućani ne žive...

kolika je razlika između biti vlasnik aq shopa u sloveniji ili hrvatistanu !? Konkretno !!!
mislim da je važna i misao vodilja biti zaposlen - samozaposlen i pokrivati se sa prosječnom zarado ili kod nas sutra ako nisam zaradio Bentli onda u K sve ! možda griješim , pa me razuvjerite !

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #24 u: Prosinac 13, 2016, 22:30:02 poslijepodne »
Vedran je u srzi objasnio realno problematiku ! Sve to stoji i fuckt pardon fakt  ;) je !
    Ali ima jedna stvar o kojoj malo ko pise , najbitniju razliku izmedju Hrvatski i shopova po Njemackoj ,Holandiji , Belgiji , Italiji ..... da ne nabrajam dalje !
Tamo vam ni jedan trgovac i maloprodajna trgovina se ne bavi uvozom ili direktnom nabavom od proizvodjaca i uvoznika ! Sve to ide uhodanom nabavkom od specijalizovanim veletrgovina od tehnike pa do zivih organizama ! Organizmi dolaze vozilom veletrgovine po radnjama i  to u jednom djiru  snadbiju mnostvo malotrgovina ! Tehnika dolazi razradjenim i dosta povoljnim paketom , logistickog snadbijevanja (DHL ,DPD ,UP ,HERMES i  cesto spedicije ) !  Sve su to stvari koji omogucuju sasvi drugu kalkulaciju al i u tim zemljama nisu svi trgovci posteni i udaraju marze do boli !Ali takve selektira trziste i ponuda konkurencije !
  Mnosto je tu razlika da bi moglo direktno a kamoli objektivno usporedjivati trzista u HR i nekim drugim drzavama ! Trendovi idu na web trgovine , osobno nisam fan pogotovo za zive organizme (tehnika je ok ) Radije cu otici pogledati ribu , sa srecom ili u provjeronom ducanu dob iti kompetentno savjetovanje kao i usvakoj DOBROJ specijalizovanom ducanu moram racunati i drugu cijenu od web shopa !
Problem je sto ljudi zele kvalitet "gucija i wersace " a nisu spremni ni da daju cijenu od " Spar i Aldija " Nema to veze sa finansijskom situacijom vec jednostavnom starom . koliko para toliko muzike !Sv e ostalo su zablude koje ne funkcionisu u poslovnom svijetu !
   Jos jedna stvar mnogi ste vidjeli neke ducane po Njemackoj pa pogledajte im lokacije , rijetko su to mjesta u skupim ulucama i kvartovima !Nalaze se na predgradjima , industrijskim zonama pa do komuna sa manjim porezima i dazbinama (Njemacka nema jedinstvene stope poreza vec ih diktiraju komune ) ! Sve tu to djelovi puzzli  za razlike ima ih svakako i po fanci lokacijama al ko u Minhenu u jet set dijelu radnju isto kao na "Stradunu ili Ilici " mora racunati  da ce placati i te lokacije !Ono da se placa IME BRENDA po meni osobno "glupost "Jer takvi brendovi su zasluzili ime a ne dobili ga na poklon
Kad sagledate sve ovo sami sebi odgovorite da li HR morska akvaristicka scena i specijalizovani ducani imaju uopce potencijala  ,potrebe i mogucnosi da sa ovakvim stvarima prilagode situaciju sa ostalim navedenim drzavama !