Travanj 27, 2024, 18:28:51 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: MOJE ZMIJE-GALERIJA  (Posjeta: 417630 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #75 u: Rujan 24, 2008, 13:58:14 poslijepodne »
znam da nije uredu upadati u nečiji topic, ali nisam mogao odoljeti a ne ubaciti ovo

David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #76 u: Rujan 24, 2008, 16:21:42 poslijepodne »
dakle na youtube
od viperkeepera
film je:
Gabby's Stroll
a lik ima stvarno dobrih fimića, dugi su tako da se može ljepo uživati u filmu...
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #77 u: Rujan 24, 2008, 16:33:10 poslijepodne »
s obzirom da je toliko sposobna i agresivna(crna mamba) jel ju imas u planu?
jesi imao kakvih neugodnih iskustva-nezgoda,ili njih u tom hobiju nesmije bit?
aj stavi slikicu glave mambe iz profila..

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #78 u: Rujan 24, 2008, 18:00:59 poslijepodne »
Citat:
Znam Rossi da me niko nece tuziti, ali sam hteo da zmija bude u prvom planu
pa bi je stoga lepota moga lica sigurno zasenila i to onda nebi bilo to...

hahaha, ta ti je dobra...
R-46

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #79 u: Rujan 24, 2008, 18:45:29 poslijepodne »
Sto se tice Crne mambe, nemam je u planu, jer nevezano za to sto je najbrza i najotrovnija mislim da ima mnogo atraktivnijih i lepsih otrovnica od nje, ali nikad se nezna...
Sto se tice nezgoda, sta da ti kazem, svako ko se igra sa vatrom kad tad se opece, pogotovu kada se dugo bavis sa tim, vremenom dolazi do toga da se opustis, postanes manje oprezniji, napravis neku glupu gresku i CAP! :punch: Ja sam za sada veoma imao Srece, jer sam dvaput vec ujeden od strane Poskoka-Vipera ammodytes pre 11 godina, i juznoamericke cegrtuse-Crotalus durissus durissus pre par meseci , ali kao sto rekoh imao sam srece da sam refleksno brzo odreagovao pa mi nisu ubrizgale dovoljnu kolicinu otrova, odradio sam sam sebi prvu pomoc (zasekao i podvezao) i proveo u bolnici po 5-6 dana... Čupavo je bilo samo zadnji put kad me je Zvecarka ujela, jer ovde kao i kod vas nema seruma tako da ti je to sve kao neka vrsta Ruskog ruleta... Mogu reci da me je sada sve to dosta trgnulo, stalno upotrebljavam rukavice i najduze kuke tako da se nadam da vise necu imati takvih neprijatnih iskustava... Postavicu slike ruke posle ujeda Zvecarke ali su dosta lose posto sam ih napravio mobilnim telefonom...





A evo i profila mambe...


Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #80 u: Rujan 24, 2008, 19:18:36 poslijepodne »
bljak gadno...mene da ugrize otrovnica ja se useerem i zbog toga brže crknem :dead:
zelena mamba je preljepa :inlove:

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #81 u: Rujan 24, 2008, 19:21:19 poslijepodne »
da gadno... ne treba ni komentirati, nego što još imaš u planu nabaviti?
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #82 u: Rujan 24, 2008, 19:33:14 poslijepodne »
U planu su sledece vrste, neke vec imam pa hocu da napravim parove:

Crotalus molossus molossus (mexiko)
Crotalus durissus vegrandis
Crotalus adamanteus
Bothrops asper
Bothrops venezuelensis
Botriechis schlegelii
Bitis gabonica rhinoceros
Tropidolaemus wagleri (crna varijanta-zenka)

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #83 u: Rujan 24, 2008, 19:43:48 poslijepodne »
istoćna dijamantna čegrtuša bi mogla biti zanimljiva no i jako opasna... a oćito če uskoro na balkanu biti puno malih gabonskih ljutica... da imam petlje, i da znam izbjeći ugriz bebi kukuruzne zmije... odmah bih poželio jednu gabonsku... ali ovako ču u njima uživati na slikama i filmićima...  :D
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #84 u: Rujan 24, 2008, 20:43:18 poslijepodne »
Naj pametnije :up: Nisu otrovnice za svakog...

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #85 u: Rujan 24, 2008, 20:57:32 poslijepodne »
Ova zelena mamba je stvarno impresivna zmija  :wub:
Al opet nebi se usudio uzeti nešto više od poskoka  -?

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #86 u: Rujan 24, 2008, 21:23:10 poslijepodne »



Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #87 u: Rujan 24, 2008, 21:52:09 poslijepodne »
ovi sivkasto-srebrni tragovi na koži su normalni ili je to od blica?
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #88 u: Rujan 24, 2008, 22:16:30 poslijepodne »
To se mozda malo isprljala, jer mnogo je aktivna i zavlaci se svuda po terariujmu, inace joj je boja besprekorna, mada, sada sam i ja to primetio, ima taj neki srebrnasti odsjaj pod odredjenim uglom...




Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #89 u: Rujan 24, 2008, 22:32:11 poslijepodne »











Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #90 u: Rujan 24, 2008, 22:42:51 poslijepodne »
Presavršeno  :klap: :klap: :klap:
Ne vezano za ovu temu, al nakon ovih slika definitivno sam se odlučio za Canon PowerShot G9  :up:

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #91 u: Rujan 24, 2008, 23:06:57 poslijepodne »
stvarno nisam ocekivao takav odgovor!koliko ti je jos ostalo zivota?2 si ajmo rec ispucao..
nadam se da su bolovi nakon poljupca crotalusa bili podnosljivi..
svaka cast :klap:,mogu se zamislit kako bi reagirao u vecini situacija al da me pozvoni neka toliko opaka otrovnica mislim da bi me stresao infarkt i prije nego bi otrov poceo djelovat! :roll:
odlicne fotke!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #92 u: Rujan 24, 2008, 23:31:19 poslijepodne »
Pa ja racunam posto sam po Kineskom kalendaru rodjen u godini Tigra, da kao macka imam 9 zivota... E sad, zmije su me dva puta ujele, tri puta sam imao saobracajke sa kolima i dvaput sam pao sa motora i iz svega toga se izvukao sa par ograbotina i jednim polomnjenim rebrom, sto znaci da mi je ostalo jos 2 zivota a onda :a026:

Sto se tice ujeda Durissusa, bolovi su bili veruj mi nesnosni, i ako imam visoki prag podnosljivosti bola tako nesto do tada nisam doziveo... Kao sto sam rekao refleksno sam trgao ruku tako da nije ubrizgala dovoljno otrova a i pre toga je jela, tako da ta kolicina otrova koja mi se nasla u organizmu nije bila dovoljna da napravi neka velika ostecenja. Sreca u nesreci je i ta, da ta vrsta ima kombinovani otrov koji se podjednako sastoji od hemo i neuro toxina pa je tako i delovanje na organizam bilo podeljeno, usled hemo toxina ruka mi je otekla do ramena, a usled neuro toxina jedan dan posle ujeda sam imao problema sa ocima i ravnotezom, ali srecom imam 110kg tako da sam ga posle 6 dana lako svario...
« Zadnja izmjena: Rujan 24, 2008, 23:56:45 poslijepodne od El Djapo »

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #93 u: Rujan 25, 2008, 07:36:50 prijepodne »
hehe :)
stvarno si imao veliku srecu!
sretno sa preostala 2..
meni osobno najjaca otrovnica je Ophiophagus hannah i sve iz njene porodice su mi nr.1...
zasto ona nema svoj terarij kod tebe?

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #94 u: Rujan 25, 2008, 09:35:41 prijepodne »
kako si opisao ujed imao sam dojam da te je onaj ljepi cerastes gricnuo... ali ovaj durissus mi se čini opasniji... kakva je to inaće zmija?
za istoćnu dijamantnu čegrtušu znam da je najotrovnija od svih čegrtuša, pa pretpostavljam i najopasnija... a i velika je...
B. asper kojeg isto namjeravaš nabaviti također spada u opasne i nepredvidljive zmije, kažu da je to zmija koja je krivac za najviše ujeda u centralnoj americi, a ujedi su im gadni, jer izazivaju nekrozu tkiva.
Inače, koje su ti zmije iz kolekcije "nervoznije", agresivnije... ?
pred par godina sam gledao jedan dokumentarac o ugrizima u južnoj americi i sad nikako ne mogu povezati dali se radilo o B. asper ili crvenoj kopljoglavki (neznam toćan naziv, ali mislim da je varijacija te zmije na otoku zmija (brazil)... ili je to ista zmija... ajde ako znaš osvježi mi memoriju... :)
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2008, 09:45:34 prijepodne od Jaz »
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #95 u: Rujan 25, 2008, 10:18:16 prijepodne »
Hvala, a sto se tice kobri, ja licno preferiram i draze su mi Viperide-Crotalide od Elapida, lepse su sto se tice boja i sara (izuzimajuci Bungaruse), lakse su za rad, interesantnije, jednostavno moj ukus je takav... Kraljevska kobra realno veoma je taska za drzati jer moze da naraste i do 5,5m a sto je jos veci problem hrani se iskljucivo zmijama, tako da od nje nema nista  :down:

Sto se tice ujeda stvarno nemam razloga da vas nesto lazem, ali to je jednostavno bila neka vrsta sedmice na LOTOU i imao sam NEVIDJENU Srecu... Upravu si sto tako mislis jer i da me je Crotalus cerastes ujeo punim ujedom gore bih prosao nego ovako. Moguce je da se tu radilo i o nekoj vrsti suvog ujeda, da zmija jednostavno nije htela da ispusti neku vecu kolicinu otrova, sta god da se desilo od svega toga ja sam svoju lekciju naucio... Moram da te ispravim istocna dijamantska zvecarka nije naj otrovnija vec su to zvecarke iz porodice Durissus, upravo ove koja je mene zakacila... To ti kazem na osnovu jacine i sastava otrova koji je kod juznoamerickih zvecarki-Durissusa mnogo snazniji od Adamanteusa, ali opasnost od Adamanteusa je ta sto on zbog svoje velicine ubrizga mnogo vecu kolicinu otrova...

Sto se tice Bothropsa to su prave ubice i nemaju dzabe nadimak "ultimative viper", znaci vrh sto se tice otrovnosti, agresivnosti, lepote sara i.t.d. Najvise ljudi dole strada od B.atroxa ali tu su i asper, jararaka, moojeni... Tu podvrstu koju spominjes i koja zivi samo na ostrvu Kemada grande u Brazilu, zove se Bothrops insularis i on je usled oskudnih uslova sto se tice hrane razvio naj jaci otrov od svih Bothropsa, na srecu ostrvo je nenaseljeno i ima samo jedan svetionik koji ne radi jer je zadnji covek koji ga je opsluzivao umro upravo od ujeda ove zmije, tako da izgleda nisu mogli da nadju drugog dobrovoljca za taj posao... (ja bih se prijavio, nego mala plata)...

Od ovih zmija koje imam ni jedna nije agrsivna u smislu da nesto kao pokusava da ujede i da napada, sve su iz uzgoja tako da su naviknute da coveka ne gledaju kao pretnju pa su veoma mirne, zvecarke cak uopste ne zvece kada radim sa njima jer se ne osecaju ugrozeno. Mora se voditi racuna da ih ne uznemiravas jer to u principu ne vole, i moras voditi racuna kada ih hranis jer su tada 100% nepredvidive, pa se tako meni i desio ujed...
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2008, 15:32:30 poslijepodne od El Djapo »

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #96 u: Rujan 25, 2008, 12:11:46 poslijepodne »
Crotalus durissus    ili kako je u Evropi mnogi nazivaju Tropska Zvecarka ili u Juznoj Americi Cascabel, naseljava juzne delove Meksika i manje vise celu juznu Ameriku gde se moze naci na suvim, kamenitim, i zbunju i sibljem obraslim terenima na nadmorskim visinama do 2000 metara. U gustim sumama i Dzunglama je nema... Ova vrsta je naj otrovnija od svih ostalih vrsta zvecarki i poseduje veoma potentan otrov koji ima podjednake delove i Hemo i neuro toksina tako da uglavnom zrtve (ljudi) posle ujeda ove zmije umiru od posledica otkazivanja bubrega... Smrtnost posle ujeda ove zivotinje je 75% i poznati su mnogi slucajevi gde su zrtve najcesce posle ujeda za nogu, umirale posle samo 20-30 minuta. Uz Bothrops vrste (kopljoglavke) glavni ubica i juznoj Americi.. Cascabel naraste najcesce oko 1,5 m a maksimalna duzina mu je u redjim situacijama do 1,9m i zenka je obicno manja od muzjaka. Postoje ukupno 12 podvrsta ove zmije... Uglavnom su sve nocne zivotinje i njihova aktivnost pocinje sa prvim sumrakom, dok preko dana uglavnom miruju u kojekakvim rupama i supljim stablima... Hrani se sitnim sisarima i pticama, a presvlaci se 3 do 4 puta godisnje dobijajuci pri svakom presvlacenju, kao i sve zvecarke, jednu novu zveckicu u nizu. Parenje i dobijanje mladih nije vremenski vezano ni za jedno godisnje doba godine, a posle parenja zenka obicno nosi mlade oko 200 dana posle cega radja oko 20 zivih zvecarkica duzine oko 25 cm koje se odmah po rodjenju presvlace. Medju svim vrstama Zvecarki ovo je jedna od mirnijih vrsta i skoro da uopste nije agresivna, ali pri zescem uznemiravanju pocinje da zveci, zauzima za zvecarke karakteristican "spiralni" polozaj tela i u krajnjem slucaju munjevito ujeda... Sto sa tice terarijumskih uslova, Crotalus durissus trazi jedan dobro osvetljen suvi terarijum, sa dnevnom temperaturum 28-30 i nocnom od 22-24 stepeni, takodje za razliku od ostalih Zvecarki ona ne trazi Hibernaciju...

« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2008, 13:10:57 poslijepodne od El Djapo »

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #97 u: Rujan 25, 2008, 12:35:44 poslijepodne »
Bitis gabonica    Sto se tice Gabonske ljutice to je najdeblja, ali ne i najduza Africka otrovnica. Naraste izmedju 130 i 150 cm ali u nekim slucajevima i 180-200 cm. Ova atraktivna otrovnica ima dve pod vrste a to su Bitis Gabonica Gabonica i Bitis Gabonica Rhinoceros. Ova prva naseljava podrucja Sudana, Ugande, Tanganjike, Konga, Gabuna, Angole, Zambie, Zimbabvea, Mozambika i zemlje Zulua. A druga naseljava severni deo Afrike od Gvineje do Toga. Naj uocljivija razlika izmedju ove dve podvrste je ta da Gabonica Rhinoceros ima dva mala roga izmedju nozdrva.
 Ova uglavnom nocna vrsta zmije zivi u tropskim sumama i brdima na nadmorskim visinama do 2300 metara, a otvoreni prostor izbegava. Ova zmija je izuzetno lenja i vazi za zmiju sa najvecim pragom tolerancije sto se agresivnosti tice pa je zato ljudi tamo uvazavaju sa posebnom paznjom jer je poznat primer malog deteta koje je igrajuci se u sumi nabasalo na odraslu Gabonsku sarku, posto je klinja bio mali i nije znao sta je to a svidele mu se sare, uhvatio je za rep i odvukao oko 150 metara natrag u selo a da ova uopste nije pokusala da ga ujede ( mozete samo da zamislite izraze lica ludi u selu kada su videli sta je mali dovukao)...
 Ali do ujeda dolazi cesto jer je ovu zmiju zbog svojih sara gotovo nemoguce uociti u liscu, pa je tako ljudi nagaze i u tom trenutku ova lenja zmija neslucenom brzinom i snagom zariva svoje i do 5 cm dugacke zube u zrtvu ispustajuci enormne kolicine otrova koji po sastavu ima podjednake delove i hemo i neuro toxina, ako se posle ujeda ove zmije ne dobije odgovarajuca terapija antiserumom koja se sastoji od cak 200-300mg smrt je gotovo 100% sigurna. Postoje slucajevi nekih Evropskih odgajivaca koji su posle ujeda ove zmije jednostavno sekirom odsekli sebi ruku jer je to bio jedini nacin da prezive.
 Gabonska sarka se hrani uglavnom glodarima ali i vecim zivotinjama ukoliko nisu bas prevelike da ih proguta, takodje i pticama. Radja 20 do 40 mladih zmija koje su duzine oko25-30cm, rekord drzi jedna zapadnoAfricka gabonica koja je rodila 60 mladih... Interesantno jos za ovu vrstu je to da su poznati primeri parenja i dobijanja mladih sa drugim vrstama kao sto su Bitis Arietans i Bitis Nasicornis.
 Sto se tice terarijumskih uslova u kojima se ovakva zmija drzi, oni su sledeci: I pored enormne velicine koju poseduje Gabonska sarka ne zahteva neki ogroman terarijum, ali zato zahteva mir i po mogucstvu pojedinacno drzanje jer je veoma podlozna stresu koji tesko podnosi i cest zna usled toga i da povrati. Kada je uzbudjena Gabonka glasno sisti i naduvava svoje telo tako da izgleda jos veca. Terarijum treba da stoji u senci, sa obaveznim stekom kao sto je supalj panj ili kora drveta, ova zmija voli veliku vlaznost vazduha i podloge, tako da se za podlogu koristi prvo 1cm peska koji zadrzava vlaznost pa preko njega 5 do 10 cm humusa i obavezno preko humusa staviti malo ispecenog sumskog lisca da bi sa zivotinja osecala kao u prirodnom elementu. Ova zmija ne zahteva neku veliku temperaturu ali zato zahteva da i danju i nocu temperatura podloge i vazduha bude ista, od 23 do 26 stepeni. Veoma je osetljiva na nagle promene temperature i na nisku vlaznost vazduha! Nije preporucljivo da se stavljaju podni grejaci jer mogu vise da joj stete nego koriste. Ova zmija se hrani sa misevima, pacovima, zamorcima, pilicima i.t.d. i to najbolje predvece i kada je predhodni obrok svaren i izmet izbacen... Veoma mocna zivotinja!!!
Kamuflaza                       
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2008, 13:09:51 poslijepodne od El Djapo »

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #98 u: Rujan 25, 2008, 13:08:37 poslijepodne »
Crotalus adamanteus    Posto smo par puta pomenuli i ovu zmiju, da napisem nesto malo vise i o njoj posto je to moja omiljena vrsta i po mome misljenju jedna od najlepsih. Ova zmija naraste od 150 do 200 cm u retkim slucajevima cak do 260 cm koliko je iznosila duzina najveceg primerka uhvacenog u divljini, tako da je ovo vrsta koja naraste najduze od svih ostalih vrsta Zvecarki.Zivi na podrucjima Americkih drzava Caroline, Dzordzije, Floride, Alabame, Misisipija i Luizijane. Ovo je vrsta zmije koja je izvrstran plivac tako da ima primera da su vidjane na otvorenom moru po nekoliko kilometara udaljene od kopna.
Temperament ove zmije je razlicit od jedinke do jedinke, nekim primercima se moze prici i na metar a da ne pocne da zveci, druge pak mogu da se cuju kako upozoravaju na svoje prisustvo na udaljenosti od preko 20 metara, ali u svakom slucaju ostaje na tom mestu na kojem je zatecena i ne bezi pred "pretnjom" kao vecina ostalih zivotinja, tek posle duzeg maltretiranja krece da se povlaci glasno zvecuci i glavom non stop okrenutom prema pretnji.                                   
Ujed Istocne Dijamantske Zvecarke je VEOMA opasan!!! Odprilike 30% ujeda zavrsava sa smrtnim ishodom jer je kolicina otrova koji ova zmija izbaci svojim dugim zubima veoma velika.  Ova zmija se hrani uglavnom glodarima, pogotovu Kunicima koji su joj omiljena hrana ali tu i tamo pojede i po neku pticu. Pari se obicno u prolece ali isto tako i u Septembru i u ranu jesen. Radja obicno od 7 do 18 mladih koji su pri rodjenju dugacki oko 35 cm i odmah mogu jesti poluodrasle miseve. Odrasle Dijamantske Zvecarke uhvacene u divljini je veoma tesko odrzati u terarijumskim uslovima posto za hranu prihvataju iskljucivo Kunice, zadrzavaju svoju agresivnost i neprevidivost i svaku priliku koriste za napad. Dok su mlade zivotinje razmnozene u zarobljenistvu ne samo zahvalne za odrzavanje i mirne nego i neproblematicne sto se tice ishrane jer prihvataju maltene svu hranu koja im se ponudi. Istocna Dijamantska Zvecarka se neguje u prostranom i dobro osvetljenom terarijumu sa dnevnom temperaturom izmedju 25 i 27 stepeni i nocnom izmedju 18 i 20. U terarijumu se za podlogu koristi mesavina peska i humusa sa obaveznim stekom, recimo supljim panjem ili korom drveta, jer sve Zvecarke obozavaju da se zavlace posto su dosta podlozne stresu. Ovu zmiju nije obavezno stavljati u Hibernaciju ali ko zeli da ih odrzava kao u prirodnim uslovima potrbno je da im obezbedi tromesecnu hibernaciju na temperaturi od 10 do 15 stepeni. Zivotni vek im je oko 20godina...                                                                                             
                                               
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2008, 13:10:10 poslijepodne od El Djapo »

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #99 u: Rujan 25, 2008, 21:07:59 poslijepodne »
Tropidolaemus Wagleri   Da napisem par reci i o ovoj vrsti... Waglerovu viperu mnogi nazivaju i Waglerova kopljoglavka zbog njene izrazeno trouglaste glave i veoma tankog vrata, takodje ima i naziv "Temple viper", zbog toga sto u zemljama koje naseljava ljudi veruju da ova zmija donosi srecu pa joj kao takvoj posvecuju posebnu paznju... Poznato je da tamo postoji obicaj da kada ljudi nadju ovu zmiju negde u sumi, oni je donesu nazad u selo u koje zive i tamo je stavljaju na obliznje drvece verujuci da tako donose srecu i prosperitet svome domu...
U Penangu u Tajlandu postoji najveci hram posvecen ovoj zmiji i na centralnom mestu u njemu se nalazi drvo na kojem se nalazi i do tridesetak ovih zmija. Nazalost, najvecem delu tih zmija su izvadjeni zubi i hrane ih iznutricama, veoma cesto i na silu. Takve zmije da bi ih razlikovali od onih "vrucih" obelezavaju stavljajuci im na sredinu glave crvenu tacku (neki puder ili farba, ne znam tacno...).  Sve je to posledica toga sto ova zmija nije nesto preterano agresivna i ujeda retko i usled bas zesceg maltretiranja... Otrov joj je Hemotoxican medjutim i pored toga sto je u klasi (mozda cak i jaci) sa otrovom naseg Poskoka, smrtni slucajevi nisu poznati. Razlog tome je verovatno to, sto kao sto sam vec rekao ova zmija nije agresivna pa je tako i broj registrovanih ujeda mali, a verovatno i u tome sto pri ujedu ne injicira veliku kolicinu otrova, tako da zbog svega toga nije ni cudo sto je ljudi tamo postuju i "vole"...
Inace je nocna zivotinja i aktivna postaje sa prvim sumrakom, dok je danju izuzetno lenja i u stanju je da citav dan iskulira na jednom mestu i da se pri tome i ne pomeri... Obozava veliku vlaznost vazduha pa se tako i moze naci samo pored obala reka, mocvarama, vlaznim prasumama i plantazama, na nadmorskim visinama do 1300 metara. Naseljava podrucja Tajlanda, Malezije, Filipina, Sulawezija i Indo-Australijski arhipelag... Postoje tri pod-vrste i hrane se sitnim sisarima, pticama, gusterima i zabama koje ne ispustaju iz usta dok ne uginu od otrova, omiljena hrana su im Tokai gekoni... Narastu izmedju 80 i 100 cm, u retkim slucajevima i do 130 cm, i zenke su neuporedivo vece i krupnije od muzjaka... U periodu izmedju Marta i Aprila donose na svet do 25 mladih koji su duzine oko 20 cm. Veoma lepa ali po malo dosadna zmija jer se uopste ne pomera po ceo dan...                                                                                                           
                                                                                                                                                     
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2008, 21:26:43 poslijepodne od El Djapo »