Travanj 26, 2024, 12:26:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Uzgajivači gekona...?  (Posjeta: 955 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Daca0405

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
Uzgajivači gekona...?
« u: Rujan 03, 2011, 21:18:45 poslijepodne »
Zanima me zna li tko nekoga tko uzgaja gekone negdje na području zagrebačke županije, točnije fat-tailed. Vrlo rado bi kupila jednog maleckog iz privatnog uzgoja, sve što sam vidjela u pet shopovima su većinom odrasle jedinke oko kojih se često i ne brinu baš nešto, a da ne pričam o korisnim informacijama koje se od prodavača ne mogu dobiti...pa kako onda da povjerujem da je životinja sretna, zdrava, i da joj selidba u novi terarij neće biti odveć stresna kad mi ne mogu reći ni kako se brinuti o njoj adekvatno. Unaprijed hvala na odgovorima :D
"The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return!"

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Uzgajivači gekona...?
« Odgovori #1 u: Rujan 03, 2011, 22:00:18 poslijepodne »
Zanima me zna li tko nekoga tko uzgaja gekone negdje na području zagrebačke županije, točnije fat-tailed. Vrlo rado bi kupila jednog maleckog iz privatnog uzgoja, sve što sam vidjela u pet shopovima su većinom odrasle jedinke oko kojih se često i ne brinu baš nešto, a da ne pričam o korisnim informacijama koje se od prodavača ne mogu dobiti...pa kako onda da povjerujem da je životinja sretna, zdrava, i da joj selidba u novi terarij neće biti odveć stresna kad mi ne mogu reći ni kako se brinuti o njoj adekvatno. Unaprijed hvala na odgovorima :D
Ne mogu ti pomoci oko nabavke,ali ce ti se valjda javiti neki uzgajivac. Imam samo savet da iz pet sopa nikad ne kupuj,nikad!

Offline kikizg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Uzgajivači gekona...?
« Odgovori #2 u: Rujan 04, 2011, 13:51:35 poslijepodne »
Slažem se...
Izbjegavaj Pet centar
Ja imam par Leopard gekona koji nisu iz peta i super napreduju

Offline Daca0405

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Uzgajivači gekona...?
« Odgovori #3 u: Rujan 05, 2011, 01:36:04 prijepodne »
Slažem se...
Izbjegavaj Pet centar
Ja imam par Leopard gekona koji nisu iz peta i super napreduju


Naravno da neću ni blizu tih šopova, jednom sam kupila životinju u pet šopu i rekla nikad više, proplakala dane skupa s tim jadnim hrčkom, kod mene je stigao bolestan već i ništa se nije moglo poduzeti nažalost.

Vidjela sam tvoje malecke na forumu (bar mislim da jesam ako nisam pobrkala lončiće :) ) preslatki su, zapravo još se dvoumimo između fat tail i leoparda, od drugih smo čuli da su fat tail najmanje agresivni i skroz draželjubivi, pa s obzirom da nemamo još iskustva sa gušterima to nam je neka vodilja. Voljela bih čuti tvoja iskustva s njima, je li bilo kakvih problema, napadaju li kod hranjenja, čišćenja, premještanja i tako to.  :)  
« Zadnja izmjena: Rujan 05, 2011, 01:40:13 prijepodne od Daca0405 »
"The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return!"

Offline iponsaan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Kerestinec
Odg: Uzgajivači gekona...?
« Odgovori #4 u: Rujan 05, 2011, 08:27:53 prijepodne »
Leopard gekoni su nježna i plaha stvorenjca,držim ih dugo i nikada nije bilo ni znaka agresivnosti.Vrlo su prilagodljivi i brzo se navikavaju na vlasnika pa čak i sami dolaze na ruku.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Uzgajivači gekona...?
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2011, 10:16:56 prijepodne »
... od drugih smo čuli da su fat tail najmanje agresivni i skroz draželjubivi, pa s obzirom da nemamo još iskustva sa gušterima to nam je neka vodilja.

To su netočne informacije. Fat-tail gekoni su općenito dosta plašljivija i nervoznija vrsta od leopard gekona. Leopard gekoni nikada (ili vrlo rijetko) ne grizu, dok će fat-tail u defanzivi spremno očepiti prst.

Offline Daca0405

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Uzgajivači gekona...?
« Odgovori #6 u: Rujan 05, 2011, 11:24:51 prijepodne »
To su netočne informacije. Fat-tail gekoni su općenito dosta plašljivija i nervoznija vrsta od leopard gekona. Leopard gekoni nikada (ili vrlo rijetko) ne grizu, dok će fat-tail u defanzivi spremno očepiti prst.

Eto kako se lako dezinformacije šire, a onaj koji nema pojma povjeruje svemu što čuje, puno hvala na odgovoru....zanimljivo je da se čak i od veterinara ne može doznati puno, dobra je stvar da postoje forumi gdje ljudi koji zaista imaju iskustva mogu dati koji savjet.
"The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return!"