Travanj 29, 2024, 12:00:47 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Piramida u Bih (Visoko)  (Posjeta: 2650 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #25 u: Travanj 18, 2012, 19:42:30 poslijepodne »
Nevjerujem ili kako bi Arthur C. Clarke na pitanje vjeruje li u čudovište iz  Loch nessa (dok se još mislilo da postoji) -"vjerujem ponedjeljkom srijedom i petkom"  :D
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #26 u: Travanj 18, 2012, 19:50:16 poslijepodne »
Ajmo mi o politici,tu se svi "slažemo" :D :D :D
I nek nam bude krivo što bosanci nadjoše svoju...
Al zajebaćemo mi njih,naša kad ju nadjemo bit će ljepša,veća i starija! :D :D :D

Offline elSiD

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Mala Gorica, Sv.Nedelja
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #27 u: Travanj 18, 2012, 19:52:18 poslijepodne »
Nažalost, današnja 'civilizacija' nije se pomaknula s mjesta od doba Grka i Rimljana. A većinu su znanja Arapi samo prenjeli iz Indije u Europu/Bliski Istok, a Indijci pak dosta povukli od Kineza. Arapski brojevi su u biti Indijski brojevi. Srednji vijek nas nije stajao 1000 godina stagnacije nego više jer se višestruko nazadovalo + gubljenje ogromnih količina 'starih' znanja - još od Sumerana. Sve u svemu, čovjeka su kroz povijest najviše kočile religije, iako na prvi pogled baš one djeluju kao stupovi civilizacije i čuvari znanja :P

Piramide u Bosni? Zašto ne? Možda zato što se ljudi iracionalno boje napustiti stare temelje i naći se izloženi novim idejama koje uvijek preispituju i dovode u pitanje trenutne autoritete i sustave vrijednosti? Ja sam uvijek za 'open minded' pristup - naravno, to ne znači da idem kod gatare svaku nedelju ili kad se već ide!

Netko je već napomenuo da povijest uvijek pišu pobjednici i njihov ego, a u današnjem svjetskom poretku i današnjim moćnicima sigurno ne paše da se stvari, ideje i paradigme mjenjaju jer to ugrožava njihovu moć.

Možda ovo nisu piramide kao u Egiptu, ali ne pušim priće o prirodnim formacijama, barem ne za neke monolite koje su pronašli. A vidio sam stvarno neverojatne prave prirodne formacije za koje bi 99% ljudi reklo da nema šanse da su prirodno stvorene. (prvenstveno mislim na razne vulkanske formacije)

Mislim da uvijek treba imati jednu dozu skepse prema svemu, pa i sebi, ali i prostor za prihvat novih ideja i mogućnosti jer: čovjek koji ne mijenja svoje stavove nije čovjek već spomenik! ;)

More one talks less can he hear.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #28 u: Travanj 18, 2012, 19:58:15 poslijepodne »
Nevjerujem ili kako bi Arthur C. Clarke na pitanje vjeruje li u čudovište iz  Loch nessa (dok se još mislilo da postoji) -"vjerujem ponedjeljkom srijedom i petkom"  :D
haha,e to to! :D
Ajmo mi na pivo,pa cemo o piramidama :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #29 u: Travanj 18, 2012, 21:53:37 poslijepodne »
Što se tiće Osmanagića, ne bih ga nikako nazivao šarlatanom koji se pokušava okoristiti na tuđi račun.
Čovjek u Americi ima firmu i dovoljno para da se ne treba bakčati sa ovim ako to ne želi.
Što se tiće obrazovanja:

- Doktorska disertacija: „Civilizacija Maya“ – Fakultet političkih nauka Univerziteta u Sarajevu (Doktorska disertacija)
- Magistar nauka Međunarodne ekonomije – Ekonomski fakultet Univerziteta u Sarajevu.
- Diplomirao je Fakultet političkih nauka, Odsjek Politologije
- Diplomirao je Ekonomski fakultet, smjer društvene ekonomije
- Završio je dvije godine na Odsjeku sociologije Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu.

I napisao je desetak knjiga.

A ljudi ko ljudi. Smijali su se svima koji su imali dovoljno hrabrosti da pokušaju proširiti granice ljudske svijesti.
Neki su i gadno naje.... Tipa siroti Giordano Bruno.
Puno ljudi se ne usuđuje dići glavu iz pijeska jer se puno sigurnije osječaju u svojoj percepciji stvarnosti.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #30 u: Travanj 18, 2012, 22:04:08 poslijepodne »
krivo vam je sto je kod nas nema...

to je tamo di su mumije izasle pa pitale.. e.. jel ovdje vrijeme ide naprijed ili natrag?
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #31 u: Travanj 18, 2012, 22:20:33 poslijepodne »
korist nemora uvjek biti materjalne naravi, koliki se samo 'guze' po tv, nije da su zaradili nesto tome, uz svu sramotu normalan covjek bi jos bio na gubitku ali ponekima je vaznije 5 minuta slave. nekazem ja nista sada protiv doticnog gospodina i stvarno neznam puno o tim bosanskim piramidama, ali zar nije nekako logicki da ako su stvarno tamo, a ne ostaci rimskih ili vec cijih gradevina, da bi se digla puno veca prasina oko svega toga, na ovom kontinentu ih bas i nema pa bi valjda i vecoj eliti strucnjaka bile zanimljive? a valjda bi do danas vec i nasli neki bolji dokaz od tih poplocanih tunela i par kopalja? i da mi je bas znat tko je vlasnik veceg djela zemlje gdje su te navodne piramide pronadene:)

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #32 u: Travanj 18, 2012, 22:36:46 poslijepodne »
Čovjek je entuzijast.
Sve njegove knjige mogu se čitati on-line i to u kojem god formatu očeš.
Mnoge "stručnjake" je strah da će morati previše toga objašnjavati i šta je još gore daće im se urušiti tlo pod nogama jer sve ono u šta su bili uvjereni cijeli svoj život više nije točno.
Ima nekoliko piramida po Europi, ali pretežno manjih i gro piramidalnih građevina.
Ima ih nekoliko na Kanarskim otocima, a najviše ih je u Kini.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #33 u: Travanj 19, 2012, 00:13:34 prijepodne »
Nisam imao zivaca citati njegove uratke ali mo je nevjerojatno koliko je multifunkcionalan od svoje teorije djelovanja i nestanka Maja pa do nacistickih baza na Antartici ;)

U zadnjih stotinjak godina nasa civilizacija i znanost svakodnevno dozivljava revolucionalna otkrica koja cesto temeljito prodrmaju neke ustaljene teze. Odavno znamo za postojanje civilizacija koje su netragom nestale bez ikakvog traga pa ne vidim zasto bi sad najednom otkrice tragova jos jedne takve znacilo nevjerojatne potrese zbog kojih znanstvena zajednica preventivno bojkotira velikog istrazivaca.Evenutalno bi se Indiana Jones 5 snimao na Bascarsiji :)

Nisu CIA, FSB ili MI6 krivi sto ovaj jos nije pronasao nista, osim sto je nadjenuo romanticna imena brdima i napisao par knjiga prije ikakvog konkretnog otkrica. Pozurio se malo coek.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #34 u: Travanj 19, 2012, 00:21:18 prijepodne »
Pa nije baš da nije pronašao ništa, ako si imalo u toku... 

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #35 u: Travanj 19, 2012, 00:51:32 prijepodne »
Bio sam u toku na pocetku dok je prica djelovala smisleno i zanimljivo.
Ne moram vise pratiti pricu jer znam da kad bi nekim cudom pronasao nesto konkretno da bi organizirao belosvecku tiskovnu konferenciju gdje bi ga na nosiljci unjele Angelina i Rozga, a on bi odozgo stiskao vritnjake Messiu.

Posto se to nije dogodilo pretpostavljam da i dalje kao velika otkrica pokazuje komade kamenja s par ogrebotina i tezom da je to mogla napraviti jedino neka napredna vanzemaljska civilizacija :)

Tako je i moj junior jedno vrijeme bio zaluden dinosaurima pa je bio sav sretan sto je pronasao fosil. I tako dijete to nosa svo sretno i kad vidis kako se veseli uredno ga pustis neka tako nastavi, jedino se pobrines da kasnije dobro opere ruke posto je cijeli dan nosao okamenjeno psece govno.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #36 u: Travanj 19, 2012, 08:25:50 prijepodne »
Što se tiće Osmanagića, ne bih ga nikako nazivao šarlatanom koji se pokušava okoristiti na tuđi račun.
Čovjek u Americi ima firmu i dovoljno para da se ne treba bakčati sa ovim ako to ne želi.
Što se tiće obrazovanja:

- Doktorska disertacija: „Civilizacija Maya“ – Fakultet političkih nauka Univerziteta u Sarajevu (Doktorska disertacija)
- Magistar nauka Međunarodne ekonomije – Ekonomski fakultet Univerziteta u Sarajevu.
- Diplomirao je Fakultet političkih nauka, Odsjek Politologije
- Diplomirao je Ekonomski fakultet, smjer društvene ekonomije
- Završio je dvije godine na Odsjeku sociologije Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu.

Ekonomist i političar - taj mulja 100%  :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #37 u: Travanj 19, 2012, 08:57:03 prijepodne »
:D :D E Nino, ta ti je na mjestu ...

a za ovo Andrejevo pseće govno... opet plačem :D :D

ma meni se čini da mi u biti ništa ne znamo nit puno kužimo... znanje se ili izgubilo ili ga imaju oni koji ga smatraju nepotrebnim za dijeliti sa ostatkom čovječanstva..kad se okrenem uokolo shvaćam taj elitistički stav..i kaj sad..tu smo di smo, Ledo ima opako dobar novi sladoled, crna Velebitska i dalje rula i ježi ga... koliko imamo odradimo, a za poslije ćemo vidjet... 8)

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #38 u: Travanj 19, 2012, 09:02:44 prijepodne »
Piramide niču diljem svijeta pa zakaj i Bosna ne bi imala svoju :D

http://www.kurir-info.rs/staklena-piramida-potapa-brodove-clanak-181992

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #39 u: Travanj 19, 2012, 09:33:52 prijepodne »
To sigurno marsijanci grade piramide po našoj zemlji  :af2:

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #40 u: Travanj 19, 2012, 09:58:50 prijepodne »
Citat: AndrejX link=topic=72968.msg723383#msg723383


Tako je i moj junior jedno vrijeme bio zaluden dinosaurima pa je bio sav sretan sto je pronasao fosil. I tako dijete to nosa svo sretno i kad vidis kako se veseli uredno ga pustis neka tako nastavi, jedino se pobrines da kasnije dobro opere ruke posto je cijeli dan nosao okamenjeno psece govno.
:D ovo me odlicno nasmijalo..a jaadan :( :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #41 u: Travanj 19, 2012, 11:31:29 prijepodne »
On je bio sretan, a nekako mi se cinilo da se i moje pseto jako razveselilo  :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #42 u: Travanj 19, 2012, 12:09:50 poslijepodne »
Nisu CIA, FSB ili MI6 krivi sto ovaj jos nije pronasao nista, osim sto je nadjenuo romanticna imena brdima i napisao par knjiga prije ikakvog konkretnog otkrica. Pozurio se malo coek.
evo nesto od pronađenih stvari u tom brdu, ako nije piramida neka stara struktura jest i na tome se radi.. covjek ima vjerovanje da nesto tamo jest, a sto jest, jednog dana ce se saznat.. ja vjerujem i mislim da je prica zanimljiva.. treba je nastavit pratit.. ovih par stvari barem nesto znaci i nenalazi se na svakom cosku..


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #43 u: Travanj 19, 2012, 12:41:15 poslijepodne »
Meni ovo izgleda kao darovnica kojom  faraon Mujo III ostavlja svom unuku Ramzesu vikendicu u Egiptu  :D

Offline elSiD

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Mala Gorica, Sv.Nedelja
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #44 u: Travanj 19, 2012, 13:03:55 poslijepodne »
Najtužnije je to što većina automatski veže pojam piramide uz Egipat. Jer je to valjda jedino za što su čuli.

Piramide su najstabilnije i najdugotrajnije, upravo zato što imaju takav oblik - široka baza, no malo ljudi zna za cijelu hrpu neuspjelih piramida diljem Egipta koje su se urušile pod vlastitom težinom jer je nagib stranica bio prevelik ili premalen pa se pritisak nije ravnomjerno raspoređivao. Ove koje danas svi vide su zadnje izgrađene od strane najboljih zidara i plaćenih radnika (a ne robova kak svi misle).

Ovi pronalasci u Bosni najviše su smetali upravo Egipatskim stručnjacima - pitam se zašto? ;)
More one talks less can he hear.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #45 u: Travanj 19, 2012, 13:13:35 poslijepodne »

Ovi pronalasci u Bosni najviše su smetali upravo Egipatskim stručnjacima - pitam se zašto? ;)

Mozda im ide na zivce sto se Osmanagic na sluzbenim stranicama predstavlja kao "jedan od najkotroverznijih antropologa današnjice i vodeci stručnjak za fenomen piramida u svijetu Dr. Semir Osmanagić"  :D
Ili bi trebalo podijeliti discipline - dr.Hawass pokriva prave, a dr.Osmananagic virtualne  :D

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #46 u: Travanj 19, 2012, 20:08:31 poslijepodne »
Najveca kontroverza oko tih iskopa je sto Osmanagic u potrazi za piramidama unistava prava arheoloska nalazista iz neolitickog doba samo kako bi dokazao svoje pseudoznanstvene tvrdnje. On ce na svojoj stranici objaviti sve sto se dobro prodaje u medijima. Jednom su mu cak uspjeli podvaliti nekakav izmisljeni "znanstveni" rad, izmisljenog autora kojeg je odmah stavio na svoju stranicu i tretirao ga kao cvrst dokaz za svoje tvrdnje. Ako su ta brda u Visokom stvarno piramide samoukom "arheologu" ne bi trebalo biti dopusteno da unistava nalaziste...jer ako to nisu piramide on ce iskopavanjem iz tih brda doslovce napraviti piramide :D
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Astrobobo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #47 u: Travanj 19, 2012, 21:19:40 poslijepodne »

pa nebi se bas složio s tvojom tvrdnjom '' Netočno je da se takve stvari sada nevmogu napraviti već jednostavno za to ne postoji potreba jer imamo bolju tehnologiju ''

jer ni dan danas nije jasno kako su napravljene piramide na koji način, kojim alatom. ili zdanje machu-pichu ( valjda se tak piše ) . Blokovi i zidovi na Uskršnjim otocima praktičo rezano kao laserom.

Kameni blokovi u machu-pichu i Uskršnjim otocima su oblikovani savrseno tako da se ni dan danas nemogu urusiti.

Za to sve nema pravog objašnjenja.

Ako za nešto nema objašnjenja, to ne znači automatski da te stvari nije moguće napraviti bez upotrebe moderne tehnologije. Tehnologija napreduje, a stare metode nažalost padaju u zaborav.

Offline Astrobobo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #48 u: Travanj 19, 2012, 21:56:04 poslijepodne »
puno koječega..do sutra bi se moglo navoditi...

http://www.break-fresh-ground.com/photos/785/673/103/64303.jpg

žileta ne može stati unutra..i to nije neki meki kamenčić, jel...kako?

Ponavljam, ukoliko se ne zna kako je nešto napravljeno, ne znači da je to nemoguće. Očigledan je trend omalovažavanja mogućnosti naših predaka, a upravo zbog toga smo svi preživjeli i sada tipkamo po kompjuterima. Da bilo tko od nas dođe u uvjete koji su postojali dok je živio onaj poznati Otzi, mislim da bi krepali u roku par dana u plodnoj dolini, a kamoli da se penjemo na planine..

Citat:
monoliti na Kreti, Jeruzalemu...deseci tona kamenja koje mi vrlo teško i danas možemo pomaknuti.. 


Hmm..ja si nekak mislim da se to radi redovito, prilikom gradnje mostova i vijadukata:

http://www.sarens.com/en/projects/hermosillo.aspx

zanima me što bi krećani i jeruzalemci rekli da vide specifikacije Golden Gate mosta:

http://goldengatebridge.org/research/factsGGBDesign.php

...i da ne nabrajamo dalje ;)

Citat:
dijelovi raznih monumenata koji su izrezani laserskom preciznošću , rupe, kutevi... u najtvrđim kamenima na planti, sa navodno drvenim, kamenim i brončanim oruđem? Kako?


Tanka je linija između laserske preciznosti i dobro nategnute špage ;)

Citat:
Hrpa monumenata postavljena precizno prema zvijezdama, konstelacijama, drugim monumentima na Zemlji, u doba kad se kao nije znalo za druge kontinente?


Može li neki primjer?

Citat:
Meni se čini da mi nismo prva visokotehnološki razvijena civilizacija ovdje...

Gdje su onda nestali ti visikotehnološki alati? Što je sa primjerima kao onaj nedovršeni obelisk u Egiptu i cijeli taj kamenolom gdje se fino vide ožiljci od rada primitivnim oruđem?

http://egyptsites.wordpress.com/2009/02/01/the-unfinished-obelisk/

Sad, kako je došlo do gubitka znanja, da li za vrijeme potopa, da li je znanje uvijek bilo u rukama nekolicine, kao uostalom i danas, koji su nestali ili se ušutjeli..ne bih znao...znam samo da mi službena poviejst, kada čovjek krene postavljati jednostavna pitanja, prvo od kojih je - Kako? - ne drži vodu...

Uz malo istraživanja na pravim mjestima nađu se mnogi odgovori. Iz napisanoga vidim da je dosta događaja pomješano...

Citat:
druga je stvar naš ego koji iz nekog razloga ne dozvoljava mogućnost da nismo najpametnije i najnaprednije biće u svemiru...da ne velim jedino, majketi...
a seremo ( da izvinete) u tanjur iz kojeg jedemo..jako napredno i inteligentno...

Točno je što se tiče ovog sranja..činjenicu da smo dospjeli do ovog nivoa tehnologije možemo zahvaliti samo i jedino civilizacijama koje su postojale prije nas.

Citat:
i ajd sad jedno. čisto logičko... ako je trenutna civilizacija napravila skok od kotača do svemira u 5500 godina... koliko je takvih skokova moglo biti u navodnoj 400 000 godina homosapiens priči? A koliko je sličnih skokova moglo biti u zadnjih100-tinjak miliona godina? Zašto ne...uostalom..ljudi... ja uopće ne mogu pojmiti milion godina..a vi?

Moglo ih je biti puno. No činjenica je da ih nema jer nam fosilni nalazi jasno govore o evoluciji života na Zemlji.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Piramida u Bih (Visoko)
« Odgovori #49 u: Travanj 19, 2012, 22:46:34 poslijepodne »
Citat:
dijelovi raznih monumenata koji su izrezani laserskom preciznošću , rupe, kutevi... u najtvrđim kamenima na planti, sa navodno drvenim, kamenim i brončanim oruđem? Kako?

Tanka je linija između laserske preciznosti i dobro nategnute špage ;)


Bingo  ;)

Pricao mi kolega koji je dugo vremena proveo u Indiji da se nikako nije mogao nacuditi vratima i ormarima koji su izradeni nenormalno precizno.  Prvo mu je bilo cudno kako netko u takvoj okolini posjeduje tehnologiju (prije tridesetak godina) takve preciznosti, a kad je vidio majstora tek mu nista nije bilo jasno.  Tip ima milijun godina, pilu, cekic, dlijeto i mali hoblic i sve to izgleda starije jos od njega.

I tako ti on klekne nad daskom, uzme taj hoblic, polako pocne mrmljati mantru od dva sloga i u stanju je cijeli dan hoblati, a posto to radi od rodenja pa do smrti nema tog lasera u Elgradu ili Bauhausu koji ce preciznije izrezati plocu od njega.
Drugi je problem sto u danasnje doba kao orijentir kvalitete ljudskog rada sluzi genijalac koji za radno vrijeme telefonira, pusi i cucla pivice dok zaboravljamo da je ne tako davno cijela obrtnicka obitelj izradivala pojedini tepih ili ormar godinama, ako ne i desetljecima.

Ili da parafraziram cuvenu sceni iz "Iskupljenje u Shawshanku" - nije tocno da treba sto godina da bi se iskopa tunel, dovoljno je svega trideset  ;)


Sto se tice Osamanagica, poceti cu ozbiljnije shvacati sve te "alternativce" kada prvi od njih pregrize pa nakon kojeg bezuspjesnog desetljeca javno kaze - "oprostite, zaje*o sam se".  Kao sto imamo prilike vidjeti od H.Campinga (omanuo cak cetiri puta) pa do ostale ekipe koje je bila toliko samouvjerena pa najavljivala kraj civilizacije s tocnim datumima to se nece dogoditi, isto kao sto ce se 22.12.2012. doomeri praviti grbavi i zaboraviti na pricu koju su peglali desetljecima.




Citat:
Hrpa monumenata postavljena precizno prema zvijezdama, konstelacijama, drugim monumentima na Zemlji, u doba kad se kao nije znalo za druge kontinente?


Može li neki primjer?

Citat:
Meni se čini da mi nismo prva visokotehnološki razvijena civilizacija ovdje...

Gdje su onda nestali ti visikotehnološki alati? Što je sa primjerima kao onaj nedovršeni obelisk u Egiptu i cijeli taj kamenolom gdje se fino vide ožiljci od rada primitivnim oruđem?

http://egyptsites.wordpress.com/2009/02/01/the-unfinished-obelisk/

Sad, kako je došlo do gubitka znanja, da li za vrijeme potopa, da li je znanje uvijek bilo u rukama nekolicine, kao uostalom i danas, koji su nestali ili se ušutjeli..ne bih znao...znam samo da mi službena poviejst, kada čovjek krene postavljati jednostavna pitanja, prvo od kojih je - Kako? - ne drži vodu...

Uz malo istraživanja na pravim mjestima nađu se mnogi odgovori. Iz napisanoga vidim da je dosta događaja pomješano...

Citat:
druga je stvar naš ego koji iz nekog razloga ne dozvoljava mogućnost da nismo najpametnije i najnaprednije biće u svemiru...da ne velim jedino, majketi...
a seremo ( da izvinete) u tanjur iz kojeg jedemo..jako napredno i inteligentno...

Točno je što se tiče ovog sranja..činjenicu da smo dospjeli do ovog nivoa tehnologije možemo zahvaliti samo i jedino civilizacijama koje su postojale prije nas.

Citat:
i ajd sad jedno. čisto logičko... ako je trenutna civilizacija napravila skok od kotača do svemira u 5500 godina... koliko je takvih skokova moglo biti u navodnoj 400 000 godina homosapiens priči? A koliko je sličnih skokova moglo biti u zadnjih100-tinjak miliona godina? Zašto ne...uostalom..ljudi... ja uopće ne mogu pojmiti milion godina..a vi?

Moglo ih je biti puno. No činjenica je da ih nema jer nam fosilni nalazi jasno govore o evoluciji života na Zemlji.
[/quote]