Travanj 29, 2024, 10:43:05 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: hrana!  (Posjeta: 639 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
hrana!
« u: Svibanj 01, 2011, 09:08:53 prijepodne »
ovo ne spada uopće na ovaj forum, ali ne znam koga bi drugog pitala a da brzo dobijem točan odgovor pa vas molim da ostavite temu jedno vrijeme otvorenu.

u petak sam našla malog kosića, roditelja nije bilo u blizini i odnijela sam ga doma.
hranim ga razmočenom mačjom hranom pomiješanom s bananom, jajem, fruttamixom i vitaminima.
e sad, zašto mi vi trebate - budući da mali dobro napreduje (počinje lagano letjeti i rep mu raste), trebalo bi ga početi hraniti s, citiram "freshly chopped maggots, wax moth larvae and mealworms..." i "small dish of sluis/bogena insectivore food and live larvae" dok ga ne pustim.

znate možda kakvi su to točno crvići i larve i gdje tog ima za nabaviti?? :nerd:

hvala unaprijed!
zg centar

Offline koraljka

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb,Dubrava
Odg: hrana!
« Odgovori #1 u: Svibanj 01, 2011, 09:59:08 prijepodne »
probaj razmišljati ovak, sa čim bi ga mama hranila da je  ostal u gnjezdu, možda da probaš običnom kišnom glistom za početak, tu i tam ju popraši vitaminima, probaj obići ribičke dučane koji imaju žive mamce..., neznam, odhranila sam svašta, od ježa, vrapića, grlice al kosa nisam imala u rukama, super da ste tak daleko dogurali, držim fige :up:

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: hrana!
« Odgovori #2 u: Svibanj 01, 2011, 20:06:36 poslijepodne »
Tako je muhe, crvi, skakavci a pogotovo gliste

Offline Xena

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 857
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Čakovec
  • Ciklidić
Odg: hrana!
« Odgovori #3 u: Svibanj 01, 2011, 20:14:22 poslijepodne »
evo baš sam sada jedan dan našla gnijezdo u boru i unutra tri mala kosa i primjetila da im dva kosa mužjak i ženka nose hranu, pa sam ih promatrala.Odletjeli su u susjedov vrt i nosili im gliste, veće i manje kakve su našli, a i crvi su ok.Glista barem sada ima kad je ovako kišno vrijeme.Probaj pitati u zoo centrima za crve brašnare. ;)

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: hrana!
« Odgovori #4 u: Svibanj 03, 2011, 17:52:38 poslijepodne »
ok, hvala vam, budem skočila do pet centra, tmao valjda imaju nešto od toga, jer muhe sigurno nebum lovila 8)
sreća pa je još na "čokolino" prehrani :D
zg centar

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: hrana!
« Odgovori #5 u: Svibanj 03, 2011, 19:10:04 poslijepodne »
ili možeš nazvat neke od sponzora foruma koji imaju žive hrane kolko treba ;)

Offline gamad

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: hrana!
« Odgovori #6 u: Svibanj 04, 2011, 21:28:44 poslijepodne »
definitivno s hranom iz našeg podneblja koju ptice inače nalaze, jer one larve i crvi što si citirala teško da naši kosovi nalaze...sretno-bit će mališa dobro!

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: hrana!
« Odgovori #7 u: Svibanj 04, 2011, 22:44:51 poslijepodne »
gliste...ali znaš da moraju bit "sažvakane"  onda možeš paštetu..uzmi na prst i daj joj...baš sam gledao nedavno na onom divljem boravku.. lik je odgojio dvije malene vrane isto im je davao paštetu i gliste..čak je znao zajedno zdročkati gliste i paštetu i to su jele ko lude.. :up: