Travanj 26, 2024, 05:40:59 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Prevaren od strane ebaya  (Posjeta: 3004 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Prevaren od strane ebaya
« u: Veljača 03, 2011, 05:29:07 prijepodne »
Ovo mi se dosad nikad nije dogodio. Kupio  neki item, kao i stotinu puta do tad, ali uz razliku  sto sm uzeo 3 komada istog predmeta.

Cijena je uredno pisala 3,99$
quantity 3

ukupno 11.97$

Platio ja to uredno paypalom i cekam.... do prije tjedan dana itemi nisu dosli pa sam morao otvoriti ebay customer service complaint ( trebao sam odmah ici na paypal dispute)... cim sam otvorio.. seller mi ponudi "full refund" od 3,99$. Objasnim mu da 3,99 nije full refund jer su u paketu bila 3 ista predmeta. Tu je komukiacija stala. Morao sam eskalirati i dobijem ja danas mail.. cestitamo.. eBay je presudio u vasu korist... dobili ste "full refund" u iznosu od 3,99$

i to je to.. zkljucili su mi claim.. nema nigdje nikakav link, mail.. ista di bi im se mogao zaliti da neznaju zbrajat. otvorio sam temu na njihovom forumu, al sumnjam pomoci...

Javio sam s ei paypalu ( di uzgred lijepo pise da je item partially refunded),,,,,

nije uopce veliki iznos.. al mi je ponos  jako ostecen...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #1 u: Veljača 03, 2011, 06:16:36 prijepodne »
Pa jesi li sačuvao email u kojem je potrvđena kupnja itema?

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #2 u: Veljača 03, 2011, 08:03:41 prijepodne »
NaPaypal-u otvori dispute...paclaim....ja ne sumnjam dace ti rijesiti...., na kraju krajeva...postoji na Ebay-u faktura kojom se to potvrdjuje....
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #3 u: Veljača 03, 2011, 09:19:48 prijepodne »
Nezgodno je sto jednom zatvoreni slucaj ne mozes vise otvarati jer ti ne nudi broj transakcije u zalbama, jer je "rijesen"... ja nisam imao puno slucajeva (dva sveukupno) ali ovaj drugi se rastegao na 3 mjeseca (od prvotnog dispute-a, pa elevated i onda mjesec i pol nista) a mislim da sam im se nekako uspio javit kroz podrsku korisnicima (ne na forumu)... i u tri dana refundirana sredstva....  u mom slucaju se prodavac "ispisao" sa ebaya prije nego je stigla roba....svejedno, dobio full refund na kraju, al je trajalo  :punch:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #4 u: Veljača 03, 2011, 09:40:24 prijepodne »
Kao sto ti je vec receno, otvori dispute na paypalu pa onda claim.

Mozes i preko podrske korisnicima na ebayu, ali to bi moglo potrajati. Mom bratu su rjesavali claim 2mj pa im se javio preko podrske za korisnike i, gle cuda, rijesili su stvar za 2 dana. S tim da mozes ocekivati bon za slj. kupovine umjesto povrata novca. Zato je moj savjet da UVIJEK ides preko paypala.
 
Btw, je li moguce da se te 3 kupljene stvari vode odvojeno na ebayu?  To bi objasnilo zbrku oko djelomicnog povrata.
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2011, 09:46:29 prijepodne od acidorange »

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #5 u: Veljača 03, 2011, 12:12:57 poslijepodne »
Zato uvijek sve prigovore samo i iskljucivo na PayPalu, pa eBay support do prije koji mjesec cak nije niti znao da mi ne mozemo primati uplate na PayPal accounte pa je bilo svakakvih natezanja i kompenzacija s eBay bonovima.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #6 u: Veljača 03, 2011, 14:04:36 poslijepodne »
daj me nemoj plašit s ovakvim temama ... tek sam neki dan izgubio junf na ebayu i sad čekam da stigne :D :D :D
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #7 u: Veljača 03, 2011, 16:10:33 poslijepodne »
Nemas straha, samo moras paziti da unutar 45 dana pokrenes postupak na PayPalu ako predmet nije stigao i da ne prihvacas nikakve ponude za slanjem novog ili slicna zavlacenja od strane trgovca.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #8 u: Veljača 03, 2011, 16:53:07 poslijepodne »
e to je problem,, istekao je rok od 45 dana na paypalu....

bio sam uvjeren da ce  customer service rijesiti problem, ali treba cekat 7 dana da se seller javi.. i tek onda eskalirat...

javili su mi sa paypala da im zao zbog problema, al da to moram rijesit sa ebayom.. dao mi korak po korak link kako doc do kontakt obrasca...ali kao prvo ja uopce nemam link help na koji me navodi.. a kad ga nadjem preko ebay.co.uk odmah me baci na "contact us" stranicu di su samo FAQovi i nema mogucnosti direktnog pitanja...

uspio sam nac kontakte pod "kako poboljsati ebay" di pise da objasnim svojconcern.. pa sam se tu javio...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #9 u: Veljača 03, 2011, 17:37:11 poslijepodne »
Ja sam dobio fake item i iako sam se žalio,propalo ukupno oko 200kn,prije nekih 3 godine,zato sad ako u roku 40 dana ne dobijem item,javljam se prodavaču i tražim full refund,nemojte tražiti da ponovo pošalju drugi item,jer će vas zavaljati i na taj način čekaju da prođe vrijeme žalbe.Kinezi su najveći muljevi na ebay-u,uglavnom napravim dogovor sa prodavcem da mi vrati pare i ako u međuvremenu item dođe,ja mu ponovo uplatim lovu,tako sam već nekoliko puta riješio stvar i prodavateljima je u cilju da ih se što manje povlači po dispute i slično.Proljetos sam prijatelju pokazivao kako se kupuje na ebayu i kupio neki cd od neke glumice i pjevačice iz meksičkih sapunjara i kao sam tu kupovinu obrisao u svom profilu,al maunu,transakcija ostane zabilježena iako si kao ispraznio kod sebe i tako ja dobijem opomenu da će me obrisati ako neplatim u roku 48sati i eto platih 17$ za futljavi cd,pa ako nekom treba cd od Patricie Manterola,dam ga za piksu riblje hrane  :D :D :D ,još je u celofanu  :D :D :D

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #10 u: Veljača 03, 2011, 18:16:30 poslijepodne »
Zato uvijek sve prigovore samo i iskljucivo na PayPalu, pa eBay support do prije koji mjesec cak nije niti znao da mi ne mozemo primati uplate na PayPal accounte pa je bilo svakakvih natezanja i kompenzacija s eBay bonovima.
od kada se moze primati uplata??
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #11 u: Veljača 03, 2011, 19:32:33 poslijepodne »
nemoze se.iako posto se po novom zakonu smiju imat strani racuni... tebali bi smjet....

al mislim da se nemoze jos
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #12 u: Veljača 03, 2011, 20:47:07 poslijepodne »
nemoze se.iako posto se po novom zakonu smiju imat strani racuni... tebali bi smjet....

al mislim da se nemoze jos

Da, ne mgu se primati uplati na paypal racun registriran u HR  :'(

Offline tony_ri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Lokacija: Grobnik,Rijeka
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #13 u: Veljača 03, 2011, 20:55:48 poslijepodne »
zato ja kad nesto kupim stavim podsjetnik na mobitel i kad prođe 35 dana javim se prodavacu,ako mi se ne javi do 43. dana otvorim dispute na paypalu i rjesena stvar,obicno rjese stvar u roku par dana,ebay nije bas azuran,a i kad je s njima se treba dosta natezat,na srecu dosad nije bilo vecih problema,čim im se javis da ces otvoriti dispute i dati negative feedback vecina se urazumi

edit:

netreba pušiti fore da dostava traje više od 45 dana,iz bilo kojeg djela svijeta u hrvatsku dođe za najviše 30 dana
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2011, 20:59:07 poslijepodne od tony_ri »

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #14 u: Veljača 03, 2011, 20:58:16 poslijepodne »

Da, ne mgu se primati uplati na paypal racun registriran u HR  :'(

ali kakva je onda razlika izmedju refunda i uplate na paypal racun? Mislim, u oba slucaja dobijes lovu na racun?

Offline tony_ri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Lokacija: Grobnik,Rijeka
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #15 u: Veljača 03, 2011, 21:02:06 poslijepodne »

Da, ne mgu se primati uplati na paypal racun registriran u HR  :'(

ali kakva je onda razlika izmedju refunda i uplate na paypal racun? Mislim, u oba slucaja dobijes lovu na racun?

refund može,i onda ti novci stoje na paypalu,koliko znam nemogu se povući na devizni,to su dvije potpuno drukčije stvari,ovo ti moraju vratiti i ne postoji drugi način nego da ti stave na tvoj račun

valjda ce sad kad se promjenio zakon omogucit i primanje,i ako mi ni dosad nije bilo jasno zasto se nemoze primati,sa moneybookersa uredno primam novce i nitko nista ne pita

Offline student

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #16 u: Veljača 03, 2011, 21:34:56 poslijepodne »
Isto sam imao problema

Vraceni novci su sjeli na ziro-racun (nakon disputa i presude e-bay-a).. a mislim da je razika izmedju refund i uplate ,ta sto refund je nesto sto ti vracaju (tvoji novci) ,a kada bi ti mogli uplacivat tada bi mogao prodavat preko e-bay-a (tudji novci) .. ja sam si to tako skontao ..

Zao mi sto ti se ovo desilo ,al drago mi je sto si tu napisao sad znam da necu vise stvari od jednom narucivat ..
..postoji posebna vrsta ribica ,zovu ih corydorasi..

Offline tony_ri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Lokacija: Grobnik,Rijeka
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #17 u: Veljača 03, 2011, 21:59:15 poslijepodne »
ma uopce nije problem narucivati vise stvari odjednom,ja tako redovito narucujem jer je jeftinija postarina,samo treba pazit od koga se narucuje pa makar platiit i dolar dva vise

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #18 u: Veljača 03, 2011, 22:22:44 poslijepodne »
Zato uvijek sve prigovore samo i iskljucivo na PayPalu, pa eBay support do prije koji mjesec cak nije niti znao da mi ne mozemo primati uplate na PayPal accounte pa je bilo svakakvih natezanja i kompenzacija s eBay bonovima.
od kada se moze primati uplata??

Treba razlikovati refund (povrat novca) i uplatu. Ovo prvo oduvijek normalno funkcionira.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #19 u: Veljača 03, 2011, 22:25:53 poslijepodne »

Da, ne mgu se primati uplati na paypal racun registriran u HR  :'(

ali kakva je onda razlika izmedju refunda i uplate na paypal racun? Mislim, u oba slucaja dobijes lovu na racun?

To je mehanizam koji se koristi u situacijama kad se vraca novac korisniku i tretira se kao ponistenje transakcije.
Njega trgovac inicira s posebnom opcijom i nema nikakve veze s uplatom.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #20 u: Veljača 03, 2011, 22:31:31 poslijepodne »
netreba pušiti fore da dostava traje više od 45 dana,iz bilo kojeg djela svijeta u hrvatsku dođe za najviše 30 dana

45 dana je namjerno stavljeno kao nekakav statisticki rok unuitar kojeg bi se trebala pojaviti posiljka,
U normalna vremena to je sasvim dovoljno ali se zna dogoditi za vrieme novogodisnjih guzvi ili vremensko-prometnih nepogoda.

Paketi iz Amerike su standardno na cca. tri tjedna i dovoljno je da zapne na carini te da se poklopi koji praznik i mjesec dana prode taj cas.
Kinezi variraju od dva tjedna pa do preko mjesec dana, a UK je na cca. 10 dana.

Dakle to nisu fore i muljaze nego ima i nepredvidljivih okolnosti koje mogu zakomplicirati dostavu.

refund može,i onda ti novci stoje na paypalu,koliko znam nemogu se povući na devizni,

Nista ne stoji na PayPalu, novac nakon par dana osvane na tekucem.  Kod kreditnih kartice ce sljedeci racun biti umanjen za iznos refunda.

Offline tony_ri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Lokacija: Grobnik,Rijeka
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #21 u: Veljača 03, 2011, 22:58:43 poslijepodne »
ako zapne na carini onda te tamo ili zovu ili prosljede dalje,znaci dan,najvise 2 otezanja

iz kine i opcenito tog djela svijeta dosta kupujem i zasada rekord 16 dana,najduze 27

za paypal se sjecam da mi je pred dosta vremena 1 funta stajala tamo pa sam ju kasnije potrosio,necu nista 100% tvrditi jer nisam ima problema dosta vremena pa neznam kako to ide,vecinom uzimam nekakve gluposti za komp pa kupujem kod 2 ista lika i s njima nemam problema

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #22 u: Veljača 03, 2011, 23:18:01 poslijepodne »
ako zapne na carini onda te tamo ili zovu ili prosljede dalje,znaci dan,najvise 2 otezanja

Mozda u manjim carinarnicama, u ZG je danas izasao sa carine (prema trackingu) paket koji je tamo od 26.1.
Ako salju poziv nikad nije stigao ispod tjedan dana

Citat:
iz kine i opcenito tog djela svijeta dosta kupujem i zasada rekord 16 dana,najduze 27

Nakon proslogodisnjeg krkljanca krajem godine paketi naruceni u prosinac su uredno stizali jos i sredinom veljace.
Da rezimiram - jako se dobro zna zasto postoji granica od 45 dana i ako paket ne dode do tog vremena ne znaci da je trgovac automatski muljator.

Citat:
za paypal se sjecam da mi je pred dosta vremena 1 funta stajala tamo pa sam ju kasnije potrosio,necu nista 100% tvrditi jer nisam ima problema dosta vremena pa neznam kako to ide,vecinom uzimam nekakve gluposti za komp pa kupujem kod 2 ista lika i s njima nemam problema

Ne, svima nama sa HR accountima je iznos uvijek 0.00 USD


Offline tony_ri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Lokacija: Grobnik,Rijeka
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #23 u: Veljača 03, 2011, 23:36:13 poslijepodne »
nezelim ulazit u raspravu i ne tvrdim da ovo sto govoris nije istina,samo prenosim svoja iskustva a ovo za funtu si mozda i u pravu,dosta davno je bilo ali znam da je bilo sranje s nekim englezom (pred cca 3 godine)

carina je kod nas jako cudna biljka,ne carine skupe stvari ,a zajebavaju za stvari od 10$ sa postarinom,meni su ovi u RI za sada ok, nisam imao losa iskustva s njima ali znam ljude koji su poludili s njima

uglavnom ebay je dobra stvar ali treba pazit što se i od koga kupuje da ne odemo u OT jos vise :)




Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #24 u: Veljača 04, 2011, 05:27:09 prijepodne »
rekord iz kine... 6 dana... ( airmail)

no uglavnom.. svi me na ebayu tjese i suosjecaju samnom.. al imam osjecaj da mi pokusavaju rec da sam se shebo sto sam  isao preko ebaya ( iako sam ne rzamisljajuci kliknuo na  open case.. n akraj pameti da ima 2)....


The OP filed correctly. Since it was one listing, the entire transaction amount should have been refunded. There is a chance the customer service rep may have misread the complaint.


child_reborn -

I'm afraid you will have to contact eBay, using the Customer Support link, and follow up with one of the CSRs. If you encounter a similar problem in the future (with a different purchase), file with PayPal rather than with eBay.


sad cekamo...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #25 u: Veljača 04, 2011, 06:09:15 prijepodne »

netreba pušiti fore da dostava traje više od 45 dana,iz bilo kojeg djela svijeta u hrvatsku dođe za najviše 30 dana

Varaš se,najduže sam čekao 53 dana iz Hong Konga i na kraju ipak stiglo,čovjek vratio lovu,ali sam mu opet uplatio jer mi je item stigao.

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Prevaren od strane ebaya
« Odgovori #26 u: Veljača 04, 2011, 14:49:04 poslijepodne »
Meni su neke stvari narucene iz Kine u 11.mjesecu stigle za Uskrs  :D


Sto se tice povrata novca, ne uplacuje se novac na nas racun, nego se stonira prvobitna transakcija. Vidi se po tome sto uvijek vrate tocan iznos u kunama koji je uplacen, a ne iznos ovisno o stanju tecaja toga dana. Osim toga, ako imate internet bankarstvo, tamo se sve lijepo vidi.

Ja isto uvijek trazim povrat pa onda, ukoliko posiljka stigne, ponovno uplatim prodavacu putem 'Send money' na PayPalu. Jedino sto se u tom razdoblju promijeni tecaj tako da cifra bude nesto drugacija, ali se vecinom radi o razlici do 2 kune.