Travanj 20, 2024, 02:07:16 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Problem s obradom videa  (Posjeta: 614 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Problem s obradom videa
« u: Siječanj 13, 2011, 19:21:13 poslijepodne »
Imam filmic snimljen kompaktnim fotoparatom i sad bih stavio muziku u pozadinu, ispeglao malo sum vjetra koji se cuje i tako to. U .avi formatu je film. Instalirao sam program Power director. Importam film u njega i sve 5. Kad ga pustim, izgleda normalno. Kad ga stavim na timeline, kvaliteta mu se drasticno smanji... kao da se poveca kompresija. A u biti nista s fajlom nisam napravio. Proguglao sam i nije polucilo uspjeh. Jel mi zna tko pomoci?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Problem s obradom videa
« Odgovori #1 u: Siječanj 13, 2011, 19:57:40 poslijepodne »
Ja obradu videa radim sa Canopusom (Edius 3) i mogu samo reći  :up: Konvertirao sam sve VHS kazete u DVD, s kamere i aparata upravo radim to što tebe muči i ono najvažnije: kvaliteta je jednaka izvoru, nema gubitaka, nema kašnjenja audia za videom i sl.
Naravno, postoje i drugi programi koji su isto odlični, ali i oni koji baš i nisu. Bitno je u svakome znati raditi, skužiti sve alate koje pruža, itd.
Nisam ti baš nešto pomogao ali probaj s nekim drugim programom jel ti ovaj kako kažeš ruši kvalitetu..... ili nešto krivo radiš, pogledaj postavke koje si podesio, jel hq ili manja.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Problem s obradom videa
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2011, 20:09:18 poslijepodne »
Ma ima ovaj stvarno puno toga i to se sve dogodi prije renderiranja. :(
Alternativa mi je premiere koji imam instaliran, ali mi nikako nije simpatican. Koliko god se snalazim u photoshopu, ovo je sasvim druga prica.  -?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Problem s obradom videa
« Odgovori #3 u: Siječanj 15, 2011, 11:26:19 prijepodne »
Softverski sam rijesio, sad imam hardverski problem.
i7 je proc, malo je clockan bio, koliko stock cooler dozvoljava. Stavio renderirati video, poceli raditi ventilatori ko ludi, u sobi je bilo jako vruce... na 50% renderiranja se komp ugasio i nije se dao upaliti par minuta. Ono pokusam, malo zakurbla i ugasi se. Ostavio sam ga pet minuta i normalno se zbootao. Nikad nisam imao problema s kompom i ne rusi se. Proluftao sam sobu, rashladio je fakat jako... probao opet i opet ista stvar negdje na 50% filmica. Sacekao pet minuta, otisao u bios i odklokao ga skroz. Opet se ugasio na pola renderiranja. WTF???
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Problem s obradom videa
« Odgovori #4 u: Siječanj 15, 2011, 11:52:58 prijepodne »
Jedino što mi pada na pamet je možda uključena opcija u BIOS-u da gasi komp ako temperatura poraste na 70°C ili više.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Problem s obradom videa
« Odgovori #5 u: Siječanj 17, 2011, 16:57:19 poslijepodne »
A nista, idem po neki cooler, ionako sam to pol godine odgadjao stalno...  -?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Problem s obradom videa
« Odgovori #6 u: Siječanj 18, 2011, 16:57:47 poslijepodne »
Prije novog coolera sam dao jos jednom sansu starom, ocistio ga od prasine i stavio novu termalnu pastu. Procesor mi je prije bio pri idle-u na nekih 70 stupnjeva bez da sam uopce skuzio. Sad mi na 100% loadu toliko, a pri idle-u je 30-35. Uglavnom dobra skola koja ne znam koliko mi je skratila vijek procesora, ali poanta je da ucite na mojem propustu  :-[ i da pazite na temperaturu procesora. Sad sve opet radi ko zmaj! :) Pozdrav!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Problem s obradom videa
« Odgovori #7 u: Siječanj 19, 2011, 09:43:10 prijepodne »
Super da si riješio problem.
Ja sam jučer svoj komp rastavio do detalja i počistio svu prašinu...a prašine je bilo auuuuuuu.