Travanj 26, 2024, 16:13:29 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pa,sto kazete?  (Posjeta: 3007 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« u: Lipanj 16, 2006, 10:10:00 prijepodne »


DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« Odgovori #1 u: Lipanj 16, 2006, 10:10:00 prijepodne »
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« Odgovori #2 u: Lipanj 16, 2006, 10:13:00 prijepodne »
Akvarij je DIY 75 lit, i imam 15 vrsti bilja, te nesto malo mollya jer su ostale ribe uglavnom stradale od icha.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline franco9200

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
    • http://www.akvarij.net
Pa,sto kazete?
« Odgovori #3 u: Lipanj 16, 2006, 10:23:00 prijepodne »
a zašto ti je toplomjer zabijen u podlogu?
Rijeka, Zamet, Trsat
..........................
* ne vjeruj ribi koja laže....

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Pa,sto kazete?
« Odgovori #4 u: Lipanj 16, 2006, 10:38:00 prijepodne »

Citat: franco9200
a zašto ti je toplomjer zabijen u podlogu?



mjeri temperaturu...

Split / Hrvatska

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« Odgovori #5 u: Lipanj 16, 2006, 13:56:00 poslijepodne »


Citat: franco9200
a zašto ti je toplomjer zabijen u podlogu?



Termometar -ne toplomjer ,je u podlozi zato jer mi se rasirio onaj drzac, koji ga lijepi na staklo,pa vise ne drzi. Al nije tako duboko unutra - vidis da se nazire odispod lijepilo sto srzi spremnik alkohola. Sada mi cak i bolje izgleda nego kada je bio na staklu.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline franco9200

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
    • http://www.akvarij.net
Pa,sto kazete?
« Odgovori #6 u: Lipanj 16, 2006, 14:58:00 poslijepodne »
ali TOPLOMJER ti neće mjeriti dovoljno istinito, onda ga pusti rađe da pliva u akvariju ili ga zakači negdje pored bilja.
Rijeka, Zamet, Trsat
..........................
* ne vjeruj ribi koja laže....

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« Odgovori #7 u: Lipanj 16, 2006, 16:03:00 poslijepodne »


Dakle, toplomjer bi bio uredjaj koji mjeri toplinu, a to je oblik energije i moze se očitavati samo pri prijelazu iz jednog na drugo mjesto (prirodno - sa mjesta vise temperature na na mjesto nize)ili prilikom prijelaza iz tog u drugi oblik (npr. prijelaz topline u rad, u nekom procesu). Drugim rijecima, neispravno je govoriti toplomjer!


A sto se termometra tice, mislim da i ako grijesi stupanj, ili cak dva nije bas da igra neku veliku ulogu, zar ne? Mislim, nije da kod meneima itko tko je osjetljiv na tako male promjene temperature.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Pa,sto kazete?
« Odgovori #8 u: Lipanj 17, 2006, 18:02:00 poslijepodne »


.. ja sam ugodno iznenadjen, stovise presretan vidjeti malo "drugaciji akvarij" u nas hrvata... pogotovo sto se dimenzija tice... bravo.. cini mi se da ce za neko vrijeme izgledati fantasticno... vec se sada vidi da obecava... super biljke.. super reljef ... ma jako mi se svidja sta vise da kazem


jedino onaj "echinodorus" mozes slobodno izvaditi van ako ti se ne svidja... ja ga imam godinu i pol.. i sta god uradio nije djelovalo na njega... kad sam kupio (2komada) bio je pun lisca okrenutih prema gore onda su se poceli stariji spustati i crveniti (u ojoj vodi izgledaju smedje) i polako trunuti... jako zilava biljka... nema sanse da strgnem i truli list rukom moram stalno skarama rezat...


baci pogled u galeriju [url]https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=7977&KW=nat ure[/url]


sto se tice ichi-a mislim da ga se mozda i nisi skroz rijesio... rekoh mislim.. jel postoji mogucnost (po meni vrlo vijerojatna) da prezivjele i dalje nose ili se neki razvojni stajijji jos nalaze u vodi.. mislim da bi bilo najbolje izvadti sve ribe i provesti neki tip karantene... odnosno period u akvariju bez riba a ribe u drugom akvariju tetirati ponovo (ako je bilo ljecenja) .. ako ne ja bi se rijesio riba i nakom mjesec dva ubacio novu rundu.... nemora biti da ce doci do recidive no ja nebi riskirao... odnosno ja se sa bolestima previse ne volim zezati tako da.....


jos jednom pohvale za akvarij... Edited by: nature
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« Odgovori #9 u: Lipanj 17, 2006, 18:31:00 poslijepodne »
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Pa,sto kazete?
« Odgovori #10 u: Lipanj 17, 2006, 18:46:00 poslijepodne »


daj baci jos koji info o akvariju... voda,podloga, rasvijeta, filtracija, sa/bez CO2,.... zapravo me najvise zanima rasvijeta i podloga... dobro je da su ti anubiasi dolje.. kad se ove visoke biljke dignu nece im smetat jedino mozda kripta krene u vis sto po meni nebidalougodanefekt... ... savijetovaobi ti u prednjem planu ili samo tu i tamo anubiase ili ubaciti recimo mahovinu (javansku, toga imaju svi) kao anubiasima netreba joj puno svijetla pa....


kolikoje vec u "pogonu" akvarij sa svim ovim biljem?
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Pa,sto kazete?
« Odgovori #11 u: Lipanj 17, 2006, 19:04:00 poslijepodne »

Citat: Teehee(R)

Dakle, toplomjer bi bio uredjaj koji mjeri toplinu, a to je oblik energije i moze se oèitavati samo pri prijelazu iz jednog na drugo mjesto (prirodno - sa mjesta vise temperature na na mjesto nize)ili prilikom prijelaza iz tog u drugi oblik (npr. prijelaz topline u rad, u nekom procesu). Drugim rijecima, neispravno je govoriti toplomjer!






TOOO!!! ja se poklao sa zenom med sestrom koja tvrdi da je ono sto oni koriste za mjerenje tjelesne temperature toplomjer a ne termometar.. i zali boze svih definicija iz fizike kad ona tvrdi da toplomjer za ljude i termometar nije ista stavr....
Razlika je samo u skali... i eventualno tocnosti.. al to je druga prica
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Pa,sto kazete?
« Odgovori #12 u: Lipanj 17, 2006, 19:15:00 poslijepodne »
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline ziva

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 235
Pa,sto kazete?
« Odgovori #13 u: Lipanj 17, 2006, 20:29:00 poslijepodne »
nije loše
--Ploče--

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« Odgovori #14 u: Lipanj 17, 2006, 21:30:00 poslijepodne »


Citat: nature
daj baci jos koji info o akvariju... voda, podloga, rasvijeta, filtracija, sa/bez CO2,.... zapravo me najvise zanima rasvijeta i podloga... dobro je da su ti anubiasi dolje.. kad se ove visoke biljke dignu nece im smetat jedino mozda kripta krene u vis sto po meni nebi dalo ugodan efekt... ... savijetovao bi ti u prednjem planu ili samo tu i tamo anubiase ili ubaciti recimo mahovinu (javansku, toga imaju svi) kao anubiasima netreba joj puno svijetla pa....
koliko je vec u "pogonu" akvarij sa svim ovim biljem?



Voda je vodovodna, stoji tjedan dana u bacvi a dan prije izmjene stavim AquaSafea i mijenjam nekih 15-20 litara tjedno, a tada dodajem i Florenu.
Podloga je napravljena od zemlje za cvijece (neka jeftinija iz Bauhausa), po Tuljanovom receptu - uzeo sam humus i potopio ga pod vodu na tri tjedna, uz mijesanje. Debela je odozada nekih 4 cm, a od naprijed 1,5 i preko svega je 2-3 cm sljunka granulacije 3-5 mm.
Rasvjeta je 15W Aquastar + 15W Gro-Lux, sa DIY aluminijskim reflektorima, ali planiram ubaciti jos nesto svijetla.
Filter je unutarnji, onaj samo sa spuzvom, protoka 170l/h. Nije bas cudo tehnike ali ja sam jako zadovoljan jer odlicno obavlja svoju funkciju i nije skup. Stoji tamo iza onog kamenja gdje nema bilja. I imam još onaj CO2 reaktor sa kvascem i bocom.
Sa svim biljem unutra i sa CO2 je u pogonu nekih mjesec i pol dana i odonda je samo šišano ono što bi se baš jako raširilo po površini. Malo me ispocetka mucila glostigma, ali sad je i to krenulo. Mahovina je u uzgoju u stakenki, na terasi, tako da će i ona uskoro unutra!



Citat: ChILd_ReBoRn
Razlika je samo u skali... i eventualno tocnosti.. al to je druga prica



Bas tako, samo je razlika u skali...hm, dobro, i u radnoj tvari - crveni su alkoholni, a "toplomjer za ljude" je živin!
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Pa,sto kazete?
« Odgovori #15 u: Lipanj 17, 2006, 21:50:00 poslijepodne »


ako je zemlja mislim da bi trebalo definitivno jos "malo" puno svijetla, pogotovo za glosostigmu... i ja bi ipak stavio neki vanjski filter... ta zemlja znam da funkcionira no 170l/h


jedva cekam mahovinu i da se glosa razvije... sretno


Edited by: nature
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline kkliba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1338
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Pula
  • zvjerka
Pa,sto kazete?
« Odgovori #16 u: Lipanj 18, 2006, 18:22:00 poslijepodne »
Ok je , samo di su ribe?
- ništa nije dovoljno dobro da nebi moglo biti još bolje -

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Pa,sto kazete?
« Odgovori #17 u: Lipanj 18, 2006, 19:08:00 poslijepodne »


Citat: kkliba
Ok je , samo di su ribe?



Ako dobro pogledas drugu sliku, ono, bas dobro, vidjet ces u onom tamnom prostoru u sredini, ravno iznad panja jednog black molya. Ostatak ni ja ne mogu pronaci...bit ce da su premale da ih fotis isfokusira.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!