Travanj 19, 2024, 02:53:31 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Malo o biciklima...  (Posjeta: 36577 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #25 u: Travanj 03, 2013, 10:33:32 prijepodne »
ti si vidim kupio bike da ti bude prevozno sredstvo :)
ne znam koliko ti je bitan taj retrovizor na bikeu, meni bi to samo smetalo...

dobro ja uglavnom vozim po prirodi, tako da imam što manje stvari na bikeu da mi ne smetaju...

gume slobodno na 3.5 pumpaj

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #26 u: Travanj 03, 2013, 10:35:52 prijepodne »
Pa posto nemam auta uzeo sam si biciklu i mislim je koristit cim vise.
Za posao,ic obavljat stvari po gradu,trgovinu...znaci da,prijevozno sredstvo.
Al naravno i za prirodu...
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Ancient Reptiles

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 45
    • Ancient Reptiles
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #27 u: Travanj 03, 2013, 11:03:04 prijepodne »
Što se krađe tiče, ako netko želi ukrasti dobar bike, ukrasti će ga :)

Svaka zaštita se da zaobići, a još k tome u prilog ide jedan prilog koji sam gledao na TV-u pred cca 2 godine, gdje su novinari snimali svojeg kolegu "kako krade svoj bike" :)

Malo ljudi je došlo i pitalo ga što radi, a oni koji su došli su dobili odgovor da je izgubio ključ i morao doma po pilu da prereže lanac, mnogi su mu ponudili pomoć :D :D :D

Nadam se da uskoro dolazi lijepo vrijeme pa da se uživa u vožnjama kroz prirodu  ;)

BTW ja vozim Trek 4300 disc i baš sam gledao neki dan malo bolji srednje klase dual suspension bicikl i ispod 10.000 kn nema nešto "kvalitetno".

Nisam dugo gledao, ali mislim da su kvalitetni bicikli poskupili ....

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #28 u: Travanj 03, 2013, 11:06:14 prijepodne »
pisal bi i ja o bicikima, al nemam volje jer su mi ga prije dva tjedna maznuli-ispred vrata na petom katu :'(
Nažalost, bil je zavezan sa sajlom debelom ko palac i nije mi pomoglo.....
Nakon kaj su ga maznuli krenul sam u isrtaživanje zaštita i naletil na ovo SpyBike GPS Bicycle Tracker i čini mi se ok, jedino kaj košta i i nema ga kod nas, pa valjda i kod nas još lopine nisu upoznate sa tim sustavom i zato mi se čini ok
Kontakt 098/9159073

Offline Ancient Reptiles

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 45
    • Ancient Reptiles
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #29 u: Travanj 03, 2013, 11:12:15 prijepodne »
pisal bi i ja o bicikima, al nemam volje jer su mi ga prije dva tjedna maznuli-ispred vrata na petom katu :'(
Nažalost, bil je zavezan sa sajlom debelom ko palac i nije mi pomoglo.....
Nakon kaj su ga maznuli krenul sam u isrtaživanje zaštita i naletil na ovo SpyBike GPS Bicycle Tracker i čini mi se ok, jedino kaj košta i i nema ga kod nas, pa valjda i kod nas još lopine nisu upoznate sa tim sustavom i zato mi se čini ok

bili su pred dan, dva na TV-u neki dečki koji su napravili bike od mislim karbonskih vlakana i u samu ramu ugrađuju GPS prijamnik, tako da trebaš cijeli bike potrgati da ga izvadiš.

Tak nešto se isplati uložiti ako imaš bike od 15.000-20.000 kn naviše, mada onda ti bike ne služi za odlazak u dučan ili kavu nego namjenski za sport  ;)

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #30 u: Travanj 03, 2013, 11:14:57 prijepodne »
pisal bi i ja o bicikima, al nemam volje jer su mi ga prije dva tjedna maznuli-ispred vrata na petom katu :'(
Nažalost, bil je zavezan sa sajlom debelom ko palac i nije mi pomoglo.....
Nakon kaj su ga maznuli krenul sam u isrtaživanje zaštita i naletil na ovo SpyBike GPS Bicycle Tracker i čini mi se ok, jedino kaj košta i i nema ga kod nas, pa valjda i kod nas još lopine nisu upoznate sa tim sustavom i zato mi se čini ok

Zao mi je -?
Vjerujem da to bas i nije lijep osjecaj...ja svoju biciklu nisam platio previse al opet da mi nestane znam kako bi se osjecao....
Zastitu cu vjerovatno uzeti ovo.
Al poanta je koliko vidim ne ispustat ga iz vida duze vrijeme,ici u kino i sl.
Bas sam malo gledao za serijski broj dali ima rama al nisam nasao,nisam puno ni trazio...

20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #31 u: Travanj 03, 2013, 11:30:39 prijepodne »
može neka preporuka za bicikle, znači ništa specijalno, nemam namjeru sa njime na off road ili skakanje po klupicama sa napola napumpanim gumama a flipove one ne znam ni izgovorit... :D
znači preporuka za muški i ženski bic za moju dragu i mene + dvije sjedalice za klince da mogu vozikat malo po jarunu kad zatopli.
naravno preporuka za nešto tipa bmw ili neki extra bicevi od par kila kuna me ne interesiraju  :)
gdje ima kakve akcije ili ako netko ima za prodati?

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #32 u: Travanj 03, 2013, 11:53:43 prijepodne »
pisal bi i ja o bicikima, al nemam volje jer su mi ga prije dva tjedna maznuli-ispred vrata na petom katu :'(
Nažalost, bil je zavezan sa sajlom debelom ko palac i nije mi pomoglo.....
Nakon kaj su ga maznuli krenul sam u isrtaživanje zaštita i naletil na ovo SpyBike GPS Bicycle Tracker i čini mi se ok, jedino kaj košta i i nema ga kod nas, pa valjda i kod nas još lopine nisu upoznate sa tim sustavom i zato mi se čini ok

Zao mi je -?
Vjerujem da to bas i nije lijep osjecaj...ja svoju biciklu nisam platio previse al opet da mi nestane znam kako bi se osjecao....
Zastitu cu vjerovatno uzeti ovo.
Al poanta je koliko vidim ne ispustat ga iz vida duze vrijeme,ici u kino i sl.
Bas sam malo gledao za serijski broj dali ima rama al nisam nasao,nisam puno ni trazio...


Moj bic dok je bil novi koštal je 800 dolara, ja sam ga kupil od kolege sa našeg foruma za puno manje....
Kaj da ti pričam o osječaju , kad za dobro jutro otvoriš vrata, a bica nema. Još sad mi je muka, a taj dan kad su ga maznuli žena mi je dala normabel da se malo primirim jer sam bil lud i i živčan na sve oko sebe(djeca,žena), a znam da mi nisu oni krivi.
Kod nas na tržištu, u-lock zaštita u kombinaciji sa sajlom je po mom mišljenju najbolje rješenje , ALI ak ga netko misli maznut nema tog ljeka koji bu to spriječio
Prek njuškala gledam bicikle i ispod 2500-3000 nema niš ,a da ima papire tj da nije popaljeno
Moj bic je bio Fuji sunfire2.0, za moje potrebe čisto ok(cesta i malo po maksimiru)

Ovim putem molim poštenog lopova da mi vrati BIC  ;) :D
Kontakt 098/9159073

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #33 u: Travanj 03, 2013, 12:05:11 poslijepodne »
dakle svi smo se složili da ako netko oče čopit bike on če to i napravit... najbolje je ne ispuštat ga iz vida... :)

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #34 u: Travanj 03, 2013, 12:13:51 poslijepodne »
Da,i jos nesto ovako stavit na ulock:



Mislim da kad bi netko dosao obijat da mu nebi bilo svejedno :D
Al ta bicikla bi onda vjerovatno zavrsila negdje gdje nebi trebala :D
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #35 u: Travanj 03, 2013, 12:28:46 poslijepodne »
Uvijek dobro razmisliti prije nego se kupuje bicikl, za što ti bicikl treba, dal ti treba za gradsku voznju, za šumu ili kombinirano.
Dal za duge rute, dal za kratke rute...
Za gradsku vožnju treba običan treking bicikl sa tanjim gumama i dobrim kočnicama. Tu još ide rasvjeta i ZVONCE! Naravno sve dalje (prednja suspenzija, eventualno zadnja) je luksuz za gradsku vožnju, ali ako imas para zašto ne!
Moj savjet bicikl nikad ne ostavljati nigdje ako ga nemaš na oku ili ako nisi u blizini, jer ako ga tko želi maznut, maznut ce ga da imaš i nabolji lokot!

Jako dobre bicikle možeš nać na njuškalu, ima starih svega par mjeseci, nevoženi a cijena povoljna!

Osobno preferiram TREK!
Evo moj vozni park...jedan za cestu i duže rute na kojem samo mjenjam debljinu i vrstu guma (prošao cijeli Jadran od Savudrije do Lastova), a drugi za šoder-šuma-kamenjar...

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #36 u: Travanj 03, 2013, 12:29:06 poslijepodne »
Da,i jos nesto ovako stavit na ulock:



Mislim da kad bi netko dosao obijat da mu nebi bilo svejedno :D
Al ta bicikla bi onda vjerovatno zavrsila negdje gdje nebi trebala :D
joj, mulac, kak se toga nisam prije sjetil :D :D :D
Kontakt 098/9159073

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #37 u: Travanj 03, 2013, 13:03:22 poslijepodne »
@igor: fini vozni park  :up:
koji je ovo fuel?
oduvijek sam si htio fuela ali nikak love skupit... trenutno vozim Norco hard trail, custom složen, samo je rama ostala od originala :)

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #38 u: Travanj 03, 2013, 13:11:51 poslijepodne »
Što se tiče retrovizora na biciklu mnogi(ili bolje neki da smanjim doživljaj) ih smatraju vrlo korisnima. Ja sam neko vrijeme koristio Zefalov, i ustanovio da ima 3 nedostatka:
- napravljen je od kromirane plastike umjesto od stakla pa vidljivost i nije baš najbolja moguća(Zefalovo objašnjenje je da to mora tako zbog sigurnosti moje da je zbog što većeg profita)
- pomalo je klimav pa ga svako malo treba namještati/ili se ništa ne vidi od vibracija
- kod svakog pada ako padnem na lijevu stranu od retrovizora se odlomi komad plastike. Nakon što se to dogodilo drugi put skinuo sam ga i odonda stoji u ormaru. BTW većina jeftinijih retrovizora su kao taj Zefal ili gori. Topeak ti ima retrovizore koji su u kombinaciji sa rogovima(onim osloncima za ruke što dođu na guvernal). Na prvi pogled djeluju vrlo solidno, izgleda da su od stakla i mogu se uvući u rogove kad se ne koriste. Ja ih ne mogu staviti jer imam normalan guvernal no ti sa svojim ravnim guvernalom ne bi smio imati problema. Topeak u Zg./HR prodaje Ozon Sport, u Brežicama Aleš(www.maraton.si). Ima i drugi pristup da se retrovizor montira na glavu (na kacigu ili u ili na naočale) - guglaj "third eye" ne znam da li ih ima u maloprodaji u blizini.
Onaj prednji katadiopter ti koliko mi se čini krivo stoji, potrebno je da stoji vertikalno a ne paralelno sa prednjom vilicom jer te ovako jedino moljci mogu dobro vidjeti. Za pokazivanje policiji je dobar, a i tako jedino zadnji katadiopter(bilo bi dobro staviti veći od "tvorničkog") koristi u prometu i eventualno ovi na pedalama, jer jednostavno nema "normalne" situacije u prometu u kojoj bi ovi drugi nešto koristili. Ako baš želiš te katadioptere na pedalama nabavi si ili napravi reflektirajuću traku za nogavice hlača efekat je isti. Za vožnju po mraku potrebno je imati svjetla, jedno bijelo napred i crveno otraga kako i kaže u zakonu, sami katadiopteri su nedovoljni iako su i dalje znatno bolji od ničega u kombinaciji sa tamnom odjećom što se često vidi kod cool bikera. Zapravo ne znam što točno kaže trenutni HR zakon ali pretpostavljam da ti je važnije izbjeći sudare nego imati na biciklu svu zakonom propisanu bižuteriju - osim ako si nabavio bicikl da zarađuješ na odštetama onda bi moglo biti od presudnog značaja.
Nema univerzalnog recepta na koji tlak se pumpaju gume to ti ovisi o širini gume težini terenu vrsti vožnje, na gumama piše od-do ali to je jaaaako okvirno. Najbolje napumpaj na tvrdje pa ako baš osjećaš da je pretvrdo(jer ti zvone zubi na najmanjoj neravnini) smanjiš malo tlak. Uglavnom gumama neće ništa biti ako ih napumpaš na tvrdje dulje će trajati i manje pucati u nekim razumnim okvirima pritiska naravno.
Od alata koji nosiš sa sobom pa potrebno je ono što misliš da će ti trebati za kvarove koji očekuješ ;) i naravno koji znaš upotrebiti. Ono osnovno bi bilo pumpa, pajseri za gume, rezervna zračnica, pribor za krpanje guma, inbusi 6,5,4,2,2.5 mali križni(Phillips 2) i/ili ravni šrafenciger ili kakve već imaš šarafe na biciklu današnji bolji bicikli praktički ne koriste šesterokutne matice sve su imbus i poneki križni. Možeš uzeti neki multitool koji sadrži navedeno ili uzeti imbuse po komadu i uvezati ih gumicom skupa sa pajserima za gume i malim šrafencigerom. Alat za lanac, žbice itd. po potrebi koliko misliš da ti može ustrebati meni alat za lanac još nikad nije trebao na putu ali bi ga obavezno uzeo da se pakiram za Tibet. Prvenstvena namjena priručnog alata nakon rješavanja gumi-defekta je da ako padneš i bubneš guvernal, ručke sic itd. da ih možeš namjestiti u pravi položaj i za eventualna manja usputna podešavanja kočnica mjenjača ručica sica nećeš mjenjati pogonsku osovinu niti otvarati zadnju nabu pokraj ceste.
Za sva pitanja u vezi vožnje, tehnike i šarafljenja vidi ovdjeka: http://www.sheldonbrown.com

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #39 u: Travanj 03, 2013, 13:14:30 poslijepodne »
@igor: fini vozni park  :up:
koji je ovo fuel?
oduvijek sam si htio fuela ali nikak love skupit... trenutno vozim Norco hard trail, custom složen, samo je rama ostala od originala :)
ovo je fuel ex8, 2011.
to kad jednom probaš/kupiš onda stvarno uživaš u vožnji biciklom! vrijedi svake kune!
jednom kad daš lovu za to onda ga i imaš, ne znam kaj bi trebao napraviti da imam neke drastične kvarove i lomove! a vozim se jako puno!
često puta ga uzmem kad idem i na dulje rute cestom a ne trebam nositi sa sobom nikakav teret, samo smanjim rad zadnje suspenzije i savrsenstvo!
nema droncanja, nabijanja sica u guzu, bolova u guzici, neprocjenjivo! a za sumu, spuštanja, da ne pričam!

kad jednom voziš fuel, zauvijek vozis fuel  :up:


Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #40 u: Travanj 03, 2013, 13:25:49 poslijepodne »
Danas sam biciklu odpeljo na servis da mi malo pregledaju i sad ovo malo sta sam vozio jucer i danas me boli dupe!
Je to normalno sad u pocetku sa obzirom da nisam bio na biciklu godinama?
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #41 u: Travanj 03, 2013, 13:28:59 poslijepodne »
Danas sam biciklu odpeljo na servis da mi malo pregledaju i sad ovo malo sta sam vozio jucer i danas me boli dupe!
Je to normalno sad u pocetku sa obzirom da nisam bio na biciklu godinama?
a kaj si radio nočas??? :D :D :D
šala  :up:
za hardtail najnormalnije!
po meni je sic mozda i jedan od najbitnijih djelova bicikla.
ima stvarno ful groznih, a ima i ful ugodnih siceva!

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #42 u: Travanj 03, 2013, 13:33:38 poslijepodne »
Imam slican sic,i od takvih uvijek poslije zime boli guza,sad ce ti biti malo teze sjesti ponovo na bicikl jer ce boliti malo jace,i tako tjedan dana  :D
Kasnije se naviknes i nema vise bolova,ali nikad to nije udoban sic

Salem sta ti radis sa biciklom da toliko padas???

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #43 u: Travanj 03, 2013, 15:11:37 poslijepodne »
mene je bilo strah ostaviti bicikl kad bih išla na posao s njim - a pošto sam radila u centru izbor za "parkiranje" bajka je bio jedino ispred dotičnog centra (na izvol`te lopovima) pa sam direktora zamolila da bicikl parkiram unutra u prostor uz poslovnicu (sreća pa je taj prostor bio zatvoren i imala sam tu opciju)... a da nisam - uvela bih ga u poslovnicu i boli me đon... jest da zatitari ne daju da se bajkom ide kroz sam centar - ali mi smo imali legende od zaštitara...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #44 u: Travanj 03, 2013, 15:31:50 poslijepodne »
Ja preferiram Marin bicikle. Osobno vozim Rocky Ridge model, naprijed mi je single speed sa chainguideom i 2.5 gumama na oko 2 bara, max 2.5. felge mi nisu dugo izdržale, zadnja se je pojajastila a prednja u osmicu felša, pa sam i to malo pojačao inače dosta zadovoljan pogotovo sa Fox-om naprijed :D na glasu je Marin kao geometrijski među boljim ramama.  Nisam baš ljubitelj fullya jer ako nema lockout na stražnjoj suspenziji nemoguće se popest na neko malo jače brdo jer se gubi dosta snage pri pedaliranju, a ovo sa lockoutom bi vjerojatno strgal  :roll: 

dragoj sam isto uzeo Marina (northside trail), i za 2500kn nov iz dućana mislim da se ne može nać bolje

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #45 u: Travanj 03, 2013, 15:47:09 poslijepodne »
Ja? Pa nisam pao ima već najmanje 5 godina, retrovizor sam bubnuo pred više od 10 godina - idem ja cestom kraj tržnice svojom desnom stranom a krele gura kolica sa kupusom i zaleti se sa pločnika pred mene. Drugi puta sam zveknuo retrovizor kad bicikl nisam dobro naslonio eto dogodi se. Kao što kaže Murphy iskustvo raste proporcionalno količini skršene opreme - tvoj sigurnosni prosjek je bitno bolji od 1 pad/5 g.? Možda ne radiš dovoljnu kilometražu...

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #46 u: Travanj 03, 2013, 16:20:16 poslijepodne »

Prek njuškala gledam bicikle i ispod 2500-3000 nema niš ,a da ima papire tj da nije popaljeno


To bi cinilo cca 40-50% bicikala na njuskalu, da malo ne pretjerujes sa procjenom? Ukradeni bicikli zavrse na offline prodaji (ili u drugoj drzavi), samo lopov newbie ce ga dati na njuskalo.

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #47 u: Travanj 03, 2013, 17:34:54 poslijepodne »


[/quote]

To bi cinilo cca 40-50% bicikala na njuskalu, da malo ne pretjerujes sa procjenom? Ukradeni bicikli zavrse na offline prodaji (ili u drugoj drzavi), samo lopov newbie ce ga dati na njuskalo.
[/quote]
 Sve ovisi za kaj trebaš bicikl, moje mišljenje i dalje stoji da ispod 2500 nemreš naći kvalitetniji bic, osim ak ti je bitno samo da su dva kotaća. Njuškalo je prepuno bicikala od 150-1000, ali meni to nisu bicikli ;)
Kontakt 098/9159073

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #48 u: Travanj 03, 2013, 18:02:01 poslijepodne »
za 2500 se da nac cisto dobar bicikl u ducanu...cesto imaju neke akcije, pa dodante popuste za zadnje modele i slicno...treba malo obilazit i ne kupovat na prvu..
al najbitnije, odredit sam sebi za sta ti bicikl treba i di ces se vozit...

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malo o biciklima...
« Odgovori #49 u: Travanj 03, 2013, 18:04:15 poslijepodne »



To bi cinilo cca 40-50% bicikala na njuskalu, da malo ne pretjerujes sa procjenom? Ukradeni bicikli zavrse na offline prodaji (ili u drugoj drzavi), samo lopov newbie ce ga dati na njuskalo.
[/quote]
 Sve ovisi za kaj trebaš bicikl, moje mišljenje i dalje stoji da ispod 2500 nemreš naći kvalitetniji bic, osim ak ti je bitno samo da su dva kotaća. Njuškalo je prepuno bicikala od 150-1000, ali meni to nisu bicikli ;)
[/quote]

pa evo.. ja našao, točno 2670 kn, znači samo 170kn iznad tvoje "zadane" cifre, samo što moraš računat da je još k tome uzet iz dućana odnosno potpuno nov. A i mislim da je ovaj puno više od dva kotača, za nekog tko hoće malo više od samo vožnje po cesti, a nezna šta bi uzeo za početak

http://www.marin.co.uk/2009/images/1600/3970-1F.png

EDIT: Neznam kaj se desilo sa quotanjem -.-