Ožujak 28, 2024, 12:45:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti  (Posjeta: 2241 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« u: Veljača 26, 2011, 18:53:34 poslijepodne »
Pozdrav,
moje dvije pajcolanke sam jutros iz kugle konacno preselila u novi 60 lit akvarij.
ovaj akvarij se ciklirao jedno 20 tak dana (iako sam u vodu odmah bila dodala ono sredstvo za vodu pa kao da je odmah ok stavit ribice, al sam cekala).
Prije ovog akvarij se ciklirao jos dodatnih 10tak dana no tad sam morala promijent vodu i sve...uglavnom ova postavka akvarija se nakon toga ciklira evo 20 dana.

Ribice sam ubacila i one su nakon sto su malo proplivale okolo se odmah nakon par minuta smjestile ispod filtera. I tu su tako. Stalno. Sad im je bilo vrijeme hranjenja nisu se pomakle odozdo. Ja sam ubacila hranu. Sva je pala na dno...sad ju ni ja vise ne vidim u onom sljunku. A one se nisu ni pomaknule.

Usisavaju kamencice i pljuju ih natrag i evo satima i tako sjede samo u kutu ispod filtera.

U akvariju (juwel)imam:
filter unutrasnji - spuzva (juwel)
Grijac (juwel) na 23 podesen
ima neonka na pokloplcu 15 w
pumpica za kisik

sljunak na dnu mijesano i sitni i krupni
mali panj
dva anubiasa
nekoliko puzica koji su se samo stvorili (valjda iz panja)

Sto bi moglo biti problem, i dal da vadim  ribice odatle nazad u kuglu... U kugli su bile 3 mjeseca, bile su vesele i zdrave (s izuzetkom jednim kad sam mislila da ce jedna uginuti pa sam ih tretirala antibiotikom i od tad su super). Redovito jedu, kake, plivaju spavaju....sve super i sad evo ovako... :(


Offline huskybucka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb-Zabok
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #1 u: Veljača 26, 2011, 19:22:31 poslijepodne »
To ti je normalno prvi dan..
I sutra ce vjerojatno biti tako..
Tako sam i ja neki dan u svoj akvarij stavila nove ribice skalare..isto su dva dana samo bili ispod filtera, a sad su ko male zvijeri :D
Samo im pokazem kutijicu od njihove hrane i odmah se dizu na vrh akvarija u čosak gdje ih hranim :PI onda nek kazu da su ribe glupe X-(

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #2 u: Veljača 26, 2011, 19:25:36 poslijepodne »
Vjerojatno su samo malo u šoku od velikog akvarija.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #3 u: Veljača 26, 2011, 22:12:27 poslijepodne »
ne brini, one su još bebe i malo su se uplašile novog prostora!
njima je tu sve novo - od slike koju imaju (tamo je bila iskrivljena zbog stakla), filtera, veličine....
smirit će se i bit će sve ok, samo budi strpljiva!

i, javi nam!

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2011, 11:33:04 prijepodne »
Kako vidim ispod filtera se kriju zbog neonke. cini mi se da im je svjetlo prejako. cim ugasim lampu one polako isplivaju.
Mada im je ovako prilcno mracno...

Dalje, jako slabo jedu. odnosno hranu u listicima koju bas vole ne primjecuju uopce vise. pluta po povrsini a one ne idu vise na povrsinu nikako.

ona u granulicama hrana sto pada na dno je bolja jer je ulove u letu. ali opet ona cim padne na dno, ne mogu je vise nac jer je sljunak iste boje i granulacije :( sto je uzasno jer se bojim da ce se najest kamenja. mada ga pljuckaju.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #5 u: Veljača 27, 2011, 12:23:33 poslijepodne »
pokušaj zamračiti dio akvarija, a dio ostavi osvijetljen. naviknut će se one brzo na bolje  :up:

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #6 u: Veljača 27, 2011, 15:56:25 poslijepodne »
Zlatne ti pasu po dnu i premeću kamenčiće...kuckaju s njime i pljuju ga van. Bitno je da kamenje nema oštre bridove...ja sam svojoj morala vaditi sa pincetom jednom. Ima velika usta pa zna uzeti i više komada odjenom (čak promjera centimetar). Ali obično ga ispljune. Stavi rogolista da pluta i zaklanja višak svjetla i vodene kuge pa će to grickati umjesto kamenja. Doduše jednom sam joj i cijelu stabljiku dužine desetak cm izvukla jer je nije mogla progutati (navalilia na valisneriju). Prasice  :D
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #7 u: Veljača 27, 2011, 19:06:55 poslijepodne »
I ja bih bio u šoku da se  iz garsonjere preselim u 5- sobni stan ili iz kućice u vilu, ,,, polako bih se privikavo , tako i one

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #8 u: Ožujak 02, 2011, 21:57:22 poslijepodne »
Ribice su bolje, sad plivaju po jednoj trecini akvarija. Ali samo zato sto im lampu nikad ne palim :( sto je steta jer su stalno u polumraku. Al cim upalim lampu one pobjegnu pod filter.
Ne vjerujem da je lampa prejaka jer je doslo sve skupa, (akvarij sa svom opremom) pa pretpostavljam da proizvodjaci znaju na koje dimenzije ide kakva lampa bolje od mene :)
 Imam osjecaj da im panj i biljka smetaju jer sam ih smjestila na sredinu akvarija i nikad ne prolaze ribice na drugu stranu. Mada naravno ima mjesta kud mogu proci - nije sad to neki veliki panj, bas je mali skroz. Al kao da misle da iza te 'prepreke' nema nista.

Ono sto sam sad primjetila da odjednom cesce diu prema povrsini. 25 % vode je promjenjeno prije 3-4 dana, nemam pojma zasto imaju potrebu da gutaju zrak gore.Jasno mi je kad su bile u kugli bez pumpe, al  sad imaju akvarij od 60 litara i pompicu za zrak na sredini akvarija. Da pojacam protok na pompici?

Offline BareST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 361
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: www.veseljko.net
  • www.veseljko.net
    • www.veseljko.net
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #9 u: Ožujak 03, 2011, 09:35:10 prijepodne »
Identična se stvar i meni događala...jednostavno,treba im vremena dok se naviiknu,ne brini,sve je u redu snjima,samo su malo u šoku.
WWW.VESELJKO.NET

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #10 u: Ožujak 03, 2011, 21:00:53 poslijepodne »
Pojačaj filter do kraja

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #11 u: Ožujak 04, 2011, 00:55:43 prijepodne »
kako se filter pojacava? ima samo kabl da ga utaknem u struju i to je to. Inace, unutarnju je, stigao je s akvarijem (juwel 60 lit), i u vidu je plasticne crne kutije u koju sam u donji dio ubacila onu spuzvu a u gornjoj polovini kutije se nalazi pumpa (iz koje izlazi strujni kabl).
Pricvrscen je za zid akvarija pomocu 4 one...ne znam kako se zovu sto se pricvrste po vakum principu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #12 u: Ožujak 04, 2011, 09:05:26 prijepodne »
ako je samo tako pričvršćen, onda ga možeš "odlijepiti" - pa ga pokušaj staviti što višlje, tako da bućka vodu...

osim toga, daj ribicama pojačano vitaminčeke, i papicu koju jako vole (malo ih razmazi)....
bit će to dobro,ne brinI!

Offline Matej Plugel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Tenkovo-Požega
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #13 u: Travanj 14, 2011, 07:29:21 prijepodne »
Ja imam jedan Teleskop koji samo lezi u cosku također ispod filtera...

Vej je 5 dana u novom akvariju...

Jos uvijek slabo jede i nemrda se... Isti problem...

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ribice su nesretne i cudne u novom akvariju - savjeti
« Odgovori #14 u: Travanj 14, 2011, 08:59:00 prijepodne »
Matej, molim te, otvori novu temu da ti možemo odgovarati ciljano, i naravno daj puuuno više podataka!
osim toga mislim da nije čudo što ti ribica čuči u dnu jer očito nisi proveo kompletan postupak prilagodbe akvarija i tek onda uselio ribicu
dakle - pročitaj i prouči naš vodič za početnike (imaš link u mom potpisu)
i onda pucaj s pitanjima, ali na vlastitoj temi!