Travanj 28, 2024, 09:56:08 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?  (Posjeta: 3471 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« u: Siječanj 10, 2014, 23:49:20 poslijepodne »
Evo meni jedne interesantne teme.

Zanimaju me vaši uspjesi, neuspjesi... Da li ih smatrate teškima? Lakima?

Može i koja fotka... Ako imate!

Lp



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #1 u: Siječanj 10, 2014, 23:54:06 poslijepodne »
Imam samo jednu, crvenu Kizinu.....durable bitch. :D

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #2 u: Siječanj 11, 2014, 07:35:37 prijepodne »
Ja imam dvije veliku nekih 2mj. I jedan frag 15-tak glavica i sve 5.
Sve je uredu.
Mala je desno od velike. Velika je kao sto vidis ogromna
 fi 30cm ako ne i jace a u vis 25cm
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2014, 07:38:48 prijepodne od baica_s »
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #3 u: Siječanj 11, 2014, 07:42:09 prijepodne »
Imam pitanje posto sam duduk za morsku
Euphyla ima tu na slici 5 glava i dvije glave odnosno usta su im konstantno napuhana kao balon znateli u cemu je problem
Hvala i sorry na uletu u temu
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #4 u: Siječanj 11, 2014, 17:35:41 poslijepodne »
To je pojava koja se desava prilikom djeljena glave te nestaje kada se glava podjeli. Uglavnom eufilija raste :)
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #5 u: Siječanj 11, 2014, 18:39:19 poslijepodne »
Isto imam crvenu, uzeo od Matije, narasla je četverostruko u godinu dana.
Kako si ti svoju fragirao, vidio na videu da imaš malu crvenu na kamenčiću.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #6 u: Siječanj 12, 2014, 23:41:24 poslijepodne »
Ima li netko u ST gonioporu da uzmeme neki mali fragić i vidim kako će mi se ponašat u akvariju?

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #7 u: Siječanj 14, 2014, 08:49:53 prijepodne »
Imam jedno 4 Goniopore u svom tanku... i nakon višegodišnjeg iskustva bih rekao da je onaj Justin Credable totalno u pravu... to je glorificirani SPS koralj prije nego LPS koralj ;)

Dajte im vodu što čišću vodu i pri tome ih hranite što sitnijom hranom i uspjeh je zagarantiran!

Meni je super to što ne treba za njih target feed... preferiram koralje koji nisu toliko zahtjevni po pitanju prehrane.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #8 u: Siječanj 14, 2014, 11:22:08 prijepodne »
ja sam ih od 2003 doživljavao kao komplicirane , pa mi se nije dalo petljat s njima :D ne volim gamad kaj moraš hranit posebno...

ova tema me možda potakne, jer volim koralje koji imaju mesa, a ne šarene štapiće :)

kak se fragiraju? pilanje ? tko ima pilu i veliku hrgu? :)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #9 u: Siječanj 14, 2014, 19:27:40 poslijepodne »
Imam jedno 4 Goniopore u svom tanku... i nakon višegodišnjeg iskustva bih rekao da je onaj Justin Credable totalno u pravu... to je glorificirani SPS koralj prije nego LPS koralj ;)

Dajte im vodu što čišću vodu i pri tome ih hranite što sitnijom hranom i uspjeh je zagarantiran!

Meni je super to što ne treba za njih target feed... preferiram koralje koji nisu toliko zahtjevni po pitanju prehrane.
sada si me totalno zbinio kad kažeš : dajte im vodu što čišću vodu , sam si napisao da ne mjenjaš često more, pa kak sad to kod tebe šljaka ?!

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #10 u: Siječanj 15, 2014, 11:47:06 prijepodne »
Mislio je na kvalitetu vode u tanku. Sto cisce to bolje.
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #11 u: Siječanj 15, 2014, 14:13:50 poslijepodne »
Imam jedno 4 Goniopore u svom tanku... i nakon višegodišnjeg iskustva bih rekao da je onaj Justin Credable totalno u pravu... to je glorificirani SPS koralj prije nego LPS koralj ;)

Dajte im vodu što čišću vodu i pri tome ih hranite što sitnijom hranom i uspjeh je zagarantiran!

Meni je super to što ne treba za njih target feed... preferiram koralje koji nisu toliko zahtjevni po pitanju prehrane.
sada si me totalno zbinio kad kažeš : dajte im vodu što čišću vodu , sam si napisao da ne mjenjaš često more, pa kak sad to kod tebe šljaka ?!

Zašto si pomislio da mijenjanje mora ima ikakve veze s čistoćom vode? Ukoliko je akvarij postavljen kako se spada, te je filtracija riješena, tvrdim da "agresivne" promjene mora su čisto bacanje $$$.
S druge strane, ukoliko akvarij nije dobro postavljen te unutar njega nešto ne funkcionira, neće te spasit ni promjene mora na dnevnoj bazi.

No to je tema za sebe.


Goniopore se fragiraju dremelom, pilom, čime god... ja svoje ne planiram rezati. Ukoliko se radi target feed rastu puno brže, kao i svaki drugi koralj. Ja imam dvije goniopore koje su u prošlom tanku propadale, a kod mene prosperiraju, ali bez target feeda mrtvo tkivo se sporo zatvara svježim pa ne izgledaju lijepo još uvijek.

Jedino crvena goniopora koja je došla preko Kizo-Siniša koraljne linije se kod mene razmnožavala preko bud-ova... dobio sam ih cca 5komada, svi su dati u dobre ruke dalje...
Baš sam ju neki dan "prepipao" i nema ništa novo - neam pojma što je triger da izbaci budove.

Jedna goniopora mi ima crva za hosta, interesantno mi je to što je to kultivirana gonipora (zelena), pa je vjerojatno crv došao u nju naknadno. To nije običan fireworm crv, već ovaj:
https://www.google.hr/search?q=goniopora+worm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SInWUrPsN8nGyQO2s4HYBg&ved=0CFgQsAQ&biw=1600&bih=775

Nisam primjetio da radi štetu koralju, pa ga nisam uklonio.




Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #12 u: Siječanj 15, 2014, 14:18:12 poslijepodne »
Inače Goniopore su VRHUNSKI reagirale na home made mix hrane s Dolca... ali i ovo je premija za Goniopore, samo što koliko ja znam nije kod nas dobavljivo:

http://www.extremecorals.de/futtermittel/frostfutter/korallenfutter-austern-eier-oyster-eggs-50g/a-942/


Sad ima već 6mj da ne hranim koralje, trebao bih početi ponovo, dobro je to radit 1 ili 2x tjedno. NE više!!! :up:

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #13 u: Siječanj 15, 2014, 16:50:59 poslijepodne »
Inače Goniopore su VRHUNSKI reagirale na home made mix hrane s Dolca... ali i ovo je premija za Goniopore, samo što koliko ja znam nije kod nas dobavljivo:

http://www.extremecorals.de/futtermittel/frostfutter/korallenfutter-austern-eier-oyster-eggs-50g/a-942/


Sad ima već 6mj da ne hranim koralje, trebao bih početi ponovo, dobro je to radit 1 ili 2x tjedno. NE više!!! :up:

Osim ovoga navedenog, kod nas znači vjerojatno nedobavljivo, sa čime je još hraniti? Diy food, a'la dobro zmiksane dagnje i kozice, bi bilo ok?

Zanimljiva tema  :up:

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #14 u: Siječanj 15, 2014, 17:52:45 poslijepodne »
Zaledjeni i freeze dried cyclops

tapatalk


Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #15 u: Siječanj 16, 2014, 06:13:57 prijepodne »
Moj DIY food je sadržavao svježe školjke (jakobove kapice, dagnje, još dvije neke vrste) i malo cijelih kozica, sve smiksano u blenderu. :up:

Krupnije komade bi pojele ribe, a sitnije koralji i ostali invertsi.

Još bi bilo dobro da sam u taj DIY mix ubacio malo rotifier-sa ili cyclop eez-a, ali o tome tada nisam razmišljao, tako da će budući recept sigurno sadržavat jedan od tih dodataka...

Uglavnom, savjetujem svakome tko ima reef akvarij da na taj način obogati održavanje reef-a, ali opet, ne pretjerivati u tom hranjenju jer dosta prlja vodu.
Za početak 1x tjedno je čist dost.... po potrebi 2x!  ;)

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #16 u: Siječanj 17, 2014, 06:40:42 prijepodne »
Moj DIY food je sadržavao svježe školjke (jakobove kapice, dagnje, još dvije neke vrste) i malo cijelih kozica, sve smiksano u blenderu. :up:

Krupnije komade bi pojele ribe, a sitnije koralji i ostali invertsi.

Još bi bilo dobro da sam u taj DIY mix ubacio malo rotifier-sa ili cyclop eez-a, ali o tome tada nisam razmišljao, tako da će budući recept sigurno sadržavat jedan od tih dodataka...

Uglavnom, savjetujem svakome tko ima reef akvarij da na taj način obogati održavanje reef-a, ali opet, ne pretjerivati u tom hranjenju jer dosta prlja vodu.
Za početak 1x tjedno je čist dost.... po potrebi 2x!  ;)

Ja sam bia napravia mix od riba ali su me nervirale drače koje su padale na dno akvarija da sam prestao hraniti ribe sa tim :)

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Goniopore... Kako ih dozivljavate, uzgajate?
« Odgovori #17 u: Siječanj 23, 2014, 21:45:09 poslijepodne »
Imam jedno 4 Goniopore u svom tanku... i nakon višegodišnjeg iskustva bih rekao da je onaj Justin Credable totalno u pravu... to je glorificirani SPS koralj prije nego LPS koralj ;)

Dajte im vodu što čišću vodu i pri tome ih hranite što sitnijom hranom i uspjeh je zagarantiran!

Meni je super to što ne treba za njih target feed... preferiram koralje koji nisu toliko zahtjevni po pitanju prehrane.
sada si me totalno zbinio kad kažeš : dajte im vodu što čišću vodu , sam si napisao da ne mjenjaš često more, pa kak sad to kod tebe šljaka ?!
Potpisujem Dubravka,
uvijek u akva imam 10-15mg/L NO3,nisam mjerio dugo,puno LPS,prva nadrapala neon zelena goniopora (brown jelly :'() tražim po netu što,kao di ,u međuvremenu se počeli LPS-i i drugi stiskat....... -?panika
testove u ruke sve kako treba osim NO3....pali na 2-3 mg/L....
zagadio vodu digo NO3 na 10-15 mg/L opet svi ko lopte ...sretni nem brown jelly-a, :zagrljaj:

naravno otišla goniopora,ali NO3 mora biti,vole ga svi ali ni premalo ni previše ili stalno hraniti planktonom ,a to je malo bed za timing :up:

Voda naravno kristal :)
moja zadnja iskustva ugasio ATF,Sulphur, jer sam prije toga imao cca 5-6 LPS-a,a onda poludio i dofurao 3 euph. hamera,3 tachifilie,2 jumbo derase cca 15 i 20 cm i nitrati pali u roku 2 tjedna na 600-injak litara vode :'(

to je moje iskustvo
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica