Travanj 29, 2024, 08:26:10 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pozadina za terarij 40x30  (Posjeta: 3260 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
Pozadina za terarij 40x30
« u: Prosinac 28, 2006, 19:42:00 poslijepodne »
Kako sam prvu pozadinu radio uz pomoc mladjeg brata, ovu sam napravio sam, i uz to sam napravio "tunel" za pauka. Evo kako na prosloj pozadini nisam napravio mjesto za vaze napravio sam na ovoj novoj.. Koristio sam pur pjenu od 750 ml koja je kostala 35 kn

Evo kako sam napravio ovaj tunel,

1) potrebna mi je bila jedna plasticna casa od 3 dcl
2) najlon vrecica (da se pjena lakse skine a i da se ne zaljepi za drveni stol jer bi tesko skinuo kasnije)

Plasticnu casu sam stavio u vrecicu kako bi ostao oblik case (kalup) nakon toga sam sa pjenom presao preko prekrivene case i tako sam pustio da se pjena stvrdne do drugi dan, i kada je pjena bila 80% suha i tvrda plasticnu casu sam maknuo,i vrecicu koja je bila zaljepljena za pjenu sam pazljivo odvojio kako ne bi unistio taj "tunel" i ponovo sam stavio na balkon da se jos malo stvrdne jer je ipod vrecice bilo jos mekano, i svjeze, na kraju sam tunel stavio u terarij i malo prekrio zemljom
I eto pauk se sada nalazi unutra i ne izlazi van  

 

 

 

to je tunel za pauka, i pozadina koja je trebala biti 40x 30 ispala je 45 x35 i jos moram skratit kako bi mi stala u terarij ispod vodilica za klizna vrata





  to bi za sada bilo to

 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Pozadina za terarij 40x30
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2006, 20:00:00 poslijepodne »


Evo ti jedna ideja kako bi ti pećina i pozadina izgledali još bolje i prirodnije:


1. uzmi 1-2 litre treseta i dobro ga osuši (može i u pećnici s poluotvorenim vratima na 50C).


2. kupi 1 tubu crnog silikona


3. kad si formirao pozadinu tako da ti lijepo stane u terarij, izvadi nju i pećinu i stavi ih na novine.


4. premazuj pozadinu (ili pećinu) postepeno silikonom u tankom sloju (to je najlakše prstima, samo obuci one tanke kirurške rukavice da se ne moraš poslije prati) i brzo, unutar1-2 minute, posipaj osušenim i usitnjenim tresetom.


5. nakon što pospeš treset, malo ga potapkaj kako bi se bolje zaslijepio za svježi silikon.


6. pusti sve na miru bar 12 sati da se silikon dobro osuši.


7. Odstrani višek treseta mekanim kistom.


Vjerujem da ćeš biti zadovoljan postignutim efektom



Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
Pozadina za terarij 40x30
« Odgovori #2 u: Prosinac 29, 2006, 12:17:00 poslijepodne »
ja sam pećinu radio od komada crijepa, ispilio ga namazao silikonom i uvaljao u treset i super je ispalo...
† BLACK RAIN †

Offline geminivg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
Pozadina za terarij 40x30
« Odgovori #3 u: Prosinac 29, 2006, 16:54:00 poslijepodne »
jel se ta pur pjena ljepi za karton,papir odnosno sta vam služi za postolje?
geminivg

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Pozadina za terarij 40x30
« Odgovori #4 u: Prosinac 29, 2006, 17:04:00 poslijepodne »
stavis neki najlon, pvc vrecicu....
Osijek.....

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
Pozadina za terarij 40x30
« Odgovori #5 u: Prosinac 31, 2006, 16:37:00 poslijepodne »


I ja imam isto skrovište za škorpiju, i izglleda da mu je baš dobro u tome.


Scorpion467, gdje si nabavio paprati, i meni trebaju?


Jesi li ih baš posadio u terarij ili si samo nabio u treset bez korjena pa ih malo malo mjenjaš?

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
Pozadina za terarij 40x30
« Odgovori #6 u: Siječanj 04, 2007, 01:12:00 prijepodne »
Paprat mozes kupit vec posadjenu u vazi u nekom boljem ducanu, cijena je ~ 20 do 30 kn ako se ne varam sve ovisi o velicini te biljke a imas i drugih biljki, ali nemoj svasta kupovat da ne bi kasnije bilo " nisam znao"
Biljku nisam presadio radi lakseg premjestanja tjekom ciscenja terarija, samo sam stavio biljku zajedno sa vazom u terarij ali prije toga sam dobro oprao biljku od nametnika i pustio sam vodu da se iscjedi iz zemlje koja je u vazi, ta paprat (uglavnom sve paprati) ti zahtjeva puno vode i vlage ali da ne bi napravio blato u terariju jako malo dajes vodu kako ne bi izazvao pljesan i ostale  nametnike