Ožujak 28, 2024, 11:39:10 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: molim pomoć oko kornjače  (Posjeta: 2040 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petra2004

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
molim pomoć oko kornjače
« u: Srpanj 25, 2014, 13:27:27 poslijepodne »
ja sam skroz nova u ovom svijetu ,i dobila sam kornjaču i molim pomoć da mi se kaže na koji način joj je najbolje napraviti akvarij ,imam veliki stakleni akvarij koliko vode da stavim unutra šta sve ide za tu kornjaču stvarno neznam ništa i neznam otkuda da počnem  -?

Offline LekyLuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar BiH
Odg: molim pomoć oko kornjače
« Odgovori #1 u: Srpanj 25, 2014, 16:35:54 poslijepodne »
jeli ovo cancara?

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2


Offline LekyLuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar BiH
Odg: molim pomoć oko kornjače
« Odgovori #2 u: Srpanj 25, 2014, 16:40:02 poslijepodne »
Ne stavljaj vodu jer je ovo kopnena a ne vodena kornjaca..

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2


Offline petra2004

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: molim pomoć oko kornjače
« Odgovori #3 u: Srpanj 25, 2014, 22:04:24 poslijepodne »
čančara i nemojte me odmah napadat jer znam sve ....to je dobila moja kćer dok je bila na moru i donijela ju je doma čovijek ima u dvorištu puno čančara i poklonio joj je jednu s time da mi ona nije znala objasniti ništa :( znači stavila sam ju u veliki akvarij maknula sam vodu u jednoj posudici ima vode da može uč u nju kad poželi ,sunča se vani tako da ima sunca ,ima salate i stavili smo malo kamenčića i sjeno

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: molim pomoć oko kornjače
« Odgovori #4 u: Srpanj 26, 2014, 02:23:31 prijepodne »
Pozdrav i dobro dosla na forum!
Ovo je kopnena kornjaca iz suhih podrucja tako da je sto prije trebas preseliti sa mokrog sljunka jer ce poceti imati zdravstvene probleme.
Sada za prvu pomoc je trebas smjestiti u nekakvu posudu sa neprozirnim stranicama (ili obljepiti stranice akvarija s nekakvim papirom) jer ce se inace zivotinja uzasno istresirati pokusavajuci proci kroz staklo. Kao podlogu stavi suhu zemlju dubine visine kornjacinog oklopa da se kornjaca skroz moze ukopati. U jedan kut smjestaja mozes dodatno staviti hrpu sijena za skrivanje. Osiguraj joj plitku posudu sa vodom u koju moze lagano uci i izaci. Kornjaca mora moci drzati cijelu glavu van vode kada je u posudi. Cancare ne mogu plivati i imas srece sto je ovime niste utopili. Iznad jednog kuta tog improviziranog smjestaja postavi reflektorsku (spot) lampu koja grije tako da ispod nje u tom kutu bude 30-35 stupnjeva. Napominjem, ovo su uvjeti za prvu pomoc, ne nacin na koji bi trebala drzati ovu kornjacu.
Salata je u potpunosti pogresna hrana za ovu vrstu, ona se treba hraniti prvenstveno divljim travama i biljkama. Sve sto trebas znati o ovoj vrsti kornjace, te o problematici drzanja u zatocenistvu mozes procitati u ovoj temi: LINK

Cancara je strogo zasticena vrsta i nacin na koji je nabavljena tvoja kornjaca je ilegalan. Ovu kornjacu ne biste smjeli zadrzati, ispravna stvar bi bila odvesti ju nazad na podrucje od kuda je dosla, ali ne je vracati tom covjeku u vrt nego je odvesti sto dublje u prirodu i pustiti.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline petra2004

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: molim pomoć oko kornjače
« Odgovori #5 u: Srpanj 26, 2014, 12:57:08 poslijepodne »
okej puno ste mi pomogli ,ali nemam mogućnosti ić na more koja je druga solucija ?

Offline petra2004

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: molim pomoć oko kornjače
« Odgovori #6 u: Srpanj 26, 2014, 13:16:15 poslijepodne »
uff žao mi je mučiti kornjaču ,šta da radim sad ,mislim ja sam u ZG i imala bi ja kuda s njom da ima vrt i da je stalno vani ali neznam dal je to okej ?joj dajte mi pomozite baš sam zabrinuta