Travanj 18, 2024, 05:01:34 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Brazil, regija Santarem  (Posjeta: 15948 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #50 u: Srpanj 15, 2014, 11:05:56 prijepodne »
Razmisljao sam i o tome dell, al akvarij je promijenio malo izgped, posadio sam neke biljke koje nisu dio biotopa pa kad poslikam budes vidla kako izgleda, ako je to prihvatljivo onda ulazim u contest

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #51 u: Srpanj 18, 2014, 16:24:41 poslijepodne »
Nema veze, salji... A pa imas sigurno slike prije stavljanja novih biljaka

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #52 u: Kolovoz 10, 2014, 17:32:00 poslijepodne »
evo obečane slike... tj. njih 2 :)
žena mi popali fotić, ovo je sa mobitelom pa nije nekaj...ribe nema šanse da uslikam
imam najezdu svrdalstih puževa kako se i vidi na slikama, ubacio sam 10 helena pa če valjda pojest nešto od njih ako im voda nije premekana :)

uglavnom ekipa unutra je ista, nadam se ubrzo da čemo pojačat malo nannostomuse jer ih 10 unutra ne vidim... bar 30 čemo ih uselit

Acarichthys heckelii (Threadfin Acara) - 5 kom
crenicihla regani - 3 kom
Nannostomus eques - 10 kom


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #53 u: Kolovoz 12, 2014, 09:54:05 prijepodne »
Fora to izgleda :)

Ribe su uglavnom oko dna ko i geopagosi?

Kolko su veliki? Ovak je tesko procijeniti na oko. Stuke ni ne vidim, a bome ni nanostomuse  haha :)


Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #54 u: Kolovoz 12, 2014, 11:55:07 prijepodne »
uglavnom su oko dna... oni isto svi spadaju u eartheaterse... sad su nekih 10-12 cm... ima jedan največi, već su mu leđne peraje narasle dugačke crvene, ma prekrasna riba, boje fenomenalne, samo kaj eto nemrem vam pokazat jer ne mogu uslikat...

crenicihle su se dvije razvile ful (nadam se da budu par), jedna je mala, isto mužjak kojeg ovaj dominantniji tlači... isto prekrasnih boja i ful zanimljive ribe, ničeg se ne boje uvijek su prve na staklu da vide kaj se zbiva i vole ugrist za prst :)

ako imaš vremena javi se pa doleti poslikat malo kak se šika :)


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #55 u: Kolovoz 12, 2014, 15:43:22 poslijepodne »
uglavnom su oko dna... oni isto svi spadaju u eartheaterse... sad su nekih 10-12 cm... ima jedan največi, već su mu leđne peraje narasle dugačke crvene, ma prekrasna riba, boje fenomenalne, samo kaj eto nemrem vam pokazat jer ne mogu uslikat...

crenicihle su se dvije razvile ful (nadam se da budu par), jedna je mala, isto mužjak kojeg ovaj dominantniji tlači... isto prekrasnih boja i ful zanimljive ribe, ničeg se ne boje uvijek su prve na staklu da vide kaj se zbiva i vole ugrist za prst :)

ako imaš vremena javi se pa doleti poslikat malo kak se šika :)

Budem doso ovaj tjedan mozda. Javim se

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #56 u: Kolovoz 12, 2014, 22:38:11 poslijepodne »
nisam opce do sad pogledal Acarichthys heckelii u odrasloj verziji, bem ti pa super izgleda. Znam kad sam davno prije trazio neke ribe bila je slika i te ribe al nikad nisam saznal o kojoj se vrsti radi do evo sad kak malo vise se interesiram za te i slicne vrste.


Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #57 u: Kolovoz 13, 2014, 11:38:00 prijepodne »
prekrasne su... nadam se da ću ih moći uslikat pa vam pokazat... Jurica se javio da bu navratio jedan dan pa bude on probao malo slikat :)

južna amerika ima prekrasnih ciklida...uz to nabavljivi su u zadnje vrijeme tako da... izaberi što ti se sviđa i kreni  ;)

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #58 u: Kolovoz 13, 2014, 12:19:28 poslijepodne »
Koliko je zahtjevno ovo sve sto imas unutra? Trebas posebno paziti na neke parametre?

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #59 u: Kolovoz 13, 2014, 14:56:14 poslijepodne »
iskreno ne znam koliko su zahtjevne... voda što mekša, ja sam na 4 kH i paše im, lijepih su boja, lijepo jedu, sve OK, crenicichle su malo zahtjevnije što se tiće hrane, ne jedu baš listiće i granule nego uglavnom živu hranu, njih hranim sa škampima (napravio sam sam hranu), raznim račićima (krills, mysis), laravama i sl.

jedino bi pH trebao još spustit malo, trenutno mi je 7.5 ali ne želim pokušavat jer mi je konstantan i sad su se navikli, mislim da bi nekim spuštanjem ili opčenito variranjem pH-a naštetio ribama, to im ne paše...

inače potrebna je jako dobra filtracija, ja sam to riješio sumpom, tako da vodu mijenjam jako rijetko i jako malo... ne želim ni reč da se neki ne zgroze  :-[ ali uglavnom nadoljevam čistu RO vodu koliko ishlapi i nema brige

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #60 u: Kolovoz 13, 2014, 15:26:26 poslijepodne »
Sve pet :)

Ako su i zahtjevnije ribe, u tim uvjetima u kojima ih drzis nemas sta o tome razmisljati. Za diskuse isto pricaju da su zahtjevni, ali ako imas odredjene preduvjete, nemas sta brinuti.

Ph, ja sam jedno vrijeme spustao kh na 0-1 i dobio sam to da mi je ph dosta padao, doslovno na 4.5 sto je za vecinu riba smrt. Za diskuse nije, ali nije ni zdravo.  Ph je sam padao posto nisam mijenjao vodu. Uz tako nisku razinu hK i niski pH, da bi ga takvim odrzao potrebne su ceste izmjene vode koje povremeno lagano dignu pH, da nebi doslo do preniskog pada.  Za to mi prosjecni akvaristi nemamo cajta :) A i netreba nam.


Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Brazil, regija Santarem
« Odgovori #61 u: Listopad 09, 2014, 22:24:40 poslijepodne »
evo ovako...
pošto je akvarij dobio neke nove stanovnike, a i totalno drugačiji scape, odlučio sam ovu temu zatvoriti i predstaviti sve nanovo u podforumu ciklidi... malo su afrikanci preuzeli scenu pa bi htio pokazati da i južno amerikance krasi ljepota i zanimljivosti, a sve to u malo drugačijem ugođaju...

Brka, može ključ a mi se čitamo u novoj temi...