Ožujak 19, 2024, 11:30:28 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Bradonja neće vege hranu  (Posjeta: 2200 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zmaj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Bradonja neće vege hranu
« u: Kolovoz 17, 2015, 20:20:39 poslijepodne »
Pozdrav, imam bradonju oko mjesec dana sada ima cca (3.5 - 4 mjeseca), koju god živu hranu da joj ponudim pojede ju, ali povrće i voće neće ni da pogleda. Znam da dok je mala da jedu jako malo povrća ali bi svejedno htio provjeriti dali je sve u redu. Još me i iznenađuje kako je pitoma, kad ju uzmem u ruke, zatvori oči i pusti da ju se mazi. (Inače je živahna, pa ne vjerujem da je bolesna)

Terarij dimenzije ne znam, malo su manje od minimuma, kad napuni oko 5-6 mjeseci seli u veliki ručno rađen. U terariju je UVA i UVB lampa, mala posuda s vodom, posuda za hranu, pijesak i minimalna dekoracija (grana i kamen).

Hrana je mix cvrčci, žohari, fobasi.... Fobase znam staviti dan prije u posudi s nekim voćem, pa vjerujem da će tako malo dobiti više vitamina. Uz to joj i dva puta tjedno zaprašim živu hranu s vitaminima.


Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Bradonja neće vege hranu
« Odgovori #1 u: Kolovoz 18, 2015, 22:18:11 poslijepodne »
Pozdrav,

Nemaš razloga za brigu, neke bradate prihvaćaju zelenjavu od malena dok druge pocnu jest tek kasnije...Ono što možeš je uzet neku zelenu namirnicu ( list rikole, maslačka, trputac) i malo mu mahat njime jer ponekad kad samo ostavis u zdjeli ne zele dok ne skuze da je to zapravo fino, takodjer nareži zelenjavu na sitno i ubaci u zdjelu skupa sa crvima/žoharima.

Neznam koju vrstu suplemenata koristis, nemoj zaboravit na kalcij.

Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline zmaj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Bradonja neće vege hranu
« Odgovori #2 u: Kolovoz 19, 2015, 01:56:04 prijepodne »
Hvala na odgovoru, budem probao tako s rukom joj dati jesti.

Ti vitamini su s kalcijem, pa nisam odvojeno uzimao. Premda postoji jedan malo problem, kad naprašim žohare onda budu bijeli, i iz nekog razloga kad ih stavim u terarij, bradonja ih se preplaši i počne trčati po terariju. Dok su normalni, onda ih se ne boji.

Evo par slikica terarija, danas sam ga malo preuredio. (to je standardni terarij s kliznim vratima, ali sam ga ja legao na leđa, vrata povećao da ne upadnu unutra).