Travanj 25, 2024, 12:53:54 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: skroz novi, pomagajte  (Posjeta: 587 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sveki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
skroz novi, pomagajte
« u: Siječanj 24, 2011, 18:37:22 poslijepodne »
Pozdrav, napokon sam se odlucio nabavit pauka pa imam par pitanja.

Volio bi nabaviti malog pauka da mogu pratiti kako raste. Ima li tko u Zagrebu da prodaje tarantule, najvise mi se svida Brachypelma Smithi ali ako mislite da je to prevelik zalogaj za pocetnika (ili ako je tesko nabaviti) molio bi neke druge preporuke. Kako sam shvatio sto veci pauk veca je i cijena, kolike su cijene malih paukica ?

Sto se tice terarija nebi bas pauka drzao u tegli od nutele pa me zanima dali je ovakva kutija dobra za pocetak http://www.teraristika.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=87&category_id=40&option=com_virtuemart&Itemid=71, dok pauk ne naraste, onda bi napravio veci stakleni terarij.
Uređivanje terarija mi je koliko-toliko jasno, dosta sam citao zadnjih dana, to mi se ne cini problematicno s malim paucima ,a dok naraste ima vremena.

Svaki savjet je dobrodosao  ;)

Offline Daniman123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Lokacija: Zagreb
Odg: skroz novi, pomagajte
« Odgovori #1 u: Siječanj 24, 2011, 19:07:47 poslijepodne »

Offline sveki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: skroz novi, pomagajte
« Odgovori #2 u: Siječanj 24, 2011, 19:29:45 poslijepodne »
hvala na linkovima, ovaj zadnji mi ne otvara :(
"Kao i sve tarantule iz roda Brachypelma i Brachypelma smithi se nalazi na CITES-u, te je njeno držanje potrebno prijaviti Ministarstvu kulture." - ovo mi je zapelo za oko, dali se to placa, jel bude neki problema oko te prijave ?
Daniman ti isto imas smithija ?

Offline Daniman123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Lokacija: Zagreb
Odg: skroz novi, pomagajte
« Odgovori #3 u: Siječanj 24, 2011, 19:34:10 poslijepodne »

Ni meni ne otvara, ali vjerovatno se server opteretio, no posjeti sutra ili kasnije, meni jedna od korisnijih stranica za tarantule... Oko citesa neznam...
Ja osobno nemam smithi-a (imam G. Roseu), no ima dosta ljudi na forumu navedenu tarantulu...

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: skroz novi, pomagajte
« Odgovori #4 u: Siječanj 24, 2011, 20:10:48 poslijepodne »
Ta posuda sta je ti mislis kupiti skoro pa ti je dovoljna i za odraslog smitija ( dobro ne bas, aliskoro ) a ne za maloga! Za amloga bilo kakva mala kutijici, sada ne znam kolko maloga bi ti nabavio, ali preporuca se za svakoga pauka da mu je nastamba veca 3 puta nego velicina nejgovih nogu!

A to za CITES ti ja ne znam, ja sam ih kupovao vec i prijasnji vlasnici su ih prijavili, tako da ako ga kupšujes od nekoga tko ih uzgaja mislim da ti ne moras nista prijavljivati, to sve napravi taj od koga ga ti kupujes
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?