Travanj 29, 2024, 02:42:38 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: žgaravica  (Posjeta: 14588 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
žgaravica
« u: Ožujak 05, 2012, 17:09:18 poslijepodne »
 jel ju ima tko i kako si pomažete
ja muku mučim več par mjeseci dok pijem tablete ok je kad prestanem opet me ubija
Virovitica - Brezovica

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: žgaravica
« Odgovori #1 u: Ožujak 05, 2012, 17:44:57 poslijepodne »
jel ju ima tko i kako si pomažete
ja muku mučim več par mjeseci dok pijem tablete ok je kad prestanem opet me ubija

koje tablete uzimaš?

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: žgaravica
« Odgovori #2 u: Ožujak 05, 2012, 17:54:15 poslijepodne »
prestani piti kupovne sokove i čaj u vrečicama- meni je nestalo nakon 2 dana.
ribar

Offline zibba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: žgaravica
« Odgovori #3 u: Ožujak 05, 2012, 17:56:41 poslijepodne »
U apoteci uzmi Med za gastritis od Dr. Petrovića, jedna žlićica ujutro i navećer POSLIJE jela rastopljena u malo MLAKE vode čini čuda. Bar dva tjedna prakticiraj svakodnevno a kasnije po potrebi. Mene je spasilo jer imam refluks i kada me uhvati upala jednjaka i stalne žgaravice i bolovi to je grozno, ali nakon ovoga žgaravica nestane a bolovi kroz pola sata-sat popuste i prođu.

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: žgaravica
« Odgovori #4 u: Ožujak 05, 2012, 18:02:00 poslijepodne »
jel ju ima tko i kako si pomažete
ja muku mučim več par mjeseci dok pijem tablete ok je kad prestanem opet me ubija

u kojim situacijama te muči žgaravica ? neko posebno doba dana ? nakon hrane ili nakon nekog pića ?
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: žgaravica
« Odgovori #5 u: Ožujak 05, 2012, 19:01:07 poslijepodne »
ja je nikad u životu nisam imao.....ali moj stari kaže da njemu pomogne badem! ne košta ništa probati! ;)
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: žgaravica
« Odgovori #6 u: Ožujak 05, 2012, 19:14:41 poslijepodne »
Ne znam jos koje tablete koristis ali koliko ti zasad mogu reci je da svakome pomaze nesto a kod nekoga to cak i odmaze.
prvo izbjegavaj sodu bikarbonu jer ona rjesava akutnu zgaravicu no stvorit ce kronicnu i to sigurno ne zelis.
Nekima pomaze mala zlicica kave. ne u zrnu nego bas mrvljena. progutas pola zlicice ili cijelu zlicicu i kazu da je odlicno.
Nekima pak pomaze mlijeko a nekima mineralna voda.
Sto i "kells" pita jedno od bitnijih stvari je, kada te uhvati?...pa eto zasad ti mogu samo to reci, nakon ovih pitanja mozda mogu pomoci vise.

P.S. od lijekova imas gastal i Peptoran/Ranix koje ljudi dosta hvale.
Nolpazu ili Controloc treba izbjegavat dok ne prijeđe u kronicni gastritis jer je to jedan od tezih lijekova

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: žgaravica
« Odgovori #7 u: Ožujak 05, 2012, 19:20:42 poslijepodne »
ja dobijem akutnu zgaravicu od gastala, a peptoran mi djeluje isto ko i tic-tac. kad me copi, ne tak cesto, zlicicu sode, podrignem se da me cijelo susjedstvo cuje i milina. 8)
R-46

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: žgaravica
« Odgovori #8 u: Ožujak 05, 2012, 19:25:28 poslijepodne »
Sada, iako rijetko, popijem tu i tamo Rupurut, češće protiv gastrtitsa, a zadnji put za žgaravicu - poslije sarme.
Svojedobno sam imao dosta gadni gastritis - pretpostavlja se - a Contraloc mi je to u jednoj terapiji izliječio.

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: žgaravica
« Odgovori #9 u: Ožujak 05, 2012, 19:29:17 poslijepodne »
Peptoran se pije obavezno dva puta na dan, on može jednokratno ukloniti simptom, međutim, njegovo djelovanje se vidi tek nakon nekoliko dana redovite terapije, on djeluje na smanjenje lučenja kiseline, ne kao gastal, koji kao antacid djeluje da neutralizira već postojeću.
Bitno je isključiti neke bolesti želuca u tipu čira, gastritisa ili čak infekciju helikobakter pilori-jem jer ona daje slične simptome, relativno lako se prenese, u svakom slučaju, ako se javlja u neko određeno doba dana, mjeseca, ili sezonski, onda bi bilo dobro otići liječniku, kod takvih problema je najzgodnije otići napraviti test na helikobakter , u svakom slučaju, skoknut do liječnika, treba naći vremena i za to :)
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline ZLovric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Našice
Odg: žgaravica
« Odgovori #10 u: Ožujak 05, 2012, 19:37:01 poslijepodne »
Peptoran se pije obavezno dva puta na dan, on može jednokratno ukloniti simptom, međutim, njegovo djelovanje se vidi tek nakon nekoliko dana redovite terapije, on djeluje na smanjenje lučenja kiseline, ne kao gastal, koji kao antacid djeluje da neutralizira već postojeću.
Bitno je isključiti neke bolesti želuca u tipu čira, gastritisa ili čak infekciju helikobakter pilori-jem jer ona daje slične simptome, relativno lako se prenese, u svakom slučaju, ako se javlja u neko određeno doba dana, mjeseca, ili sezonski, onda bi bilo dobro otići liječniku, kod takvih problema je najzgodnije otići napraviti test na helikobakter , u svakom slučaju, skoknut do liječnika, treba naći vremena i za to :)
Upravo tako. Vukao sam ju (žgaravicu) godinama i krpario gastalima, Donatima.... dok nisam dospio na gastroskopiju! Gastritis i sada s vremena na vrijeme  Controloc i ko novi.
Inače, možeš probati s mljevenim lanom. meni je jedno vrijeme pomagalo.
Samelješ lan ili ga kupiš gotovog mljevenog (ima u DM-u, mislim od Alnature), dvije žlice u 4dcl tople vode, pusti sat ili dulje . Nastane gusta kaša. Razdvoji u tri dijela i pojedi (popij) između obroka.
_________________________________________________
Paintball klub BlackSheep Našice

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: žgaravica
« Odgovori #11 u: Ožujak 05, 2012, 20:17:00 poslijepodne »
2 gastroskopije.. nekoliko refluxa....no s obzirom da dnevno popijem preko 2 l kavenih pripravaka,,nije cudo... koristim sodu..ili po novome cajnu zlicicu rize... sirove.. s vodom.. fantazija...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Flamingos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Tenja (Osijek)
  • strpljen-spasen
Odg: žgaravica
« Odgovori #12 u: Ožujak 05, 2012, 20:30:23 poslijepodne »
Mene je opet poceo muciti gastritis. Kazem opet jer me je i prosle zime krajem 1. mjeseca uhvatilo i nisam mogao nocima spavati. Otisao kod doktorice, prepisala mi neki lijek Famosan, pio ga 2 tjedna i bolovi prestali, e sad jel to od tog lijeka ili neceg drugog, nemam pojma... Cijele godine nista i evo sad OPET krajem 1. mjeseca pocelo. Najgore mi je u toku noci i ujutro, ne mogu spavati od bolova a nikako se naterati opet kod doktora. Popijem sodu i momentalno pomaze ali siguran sam da nije bas zdrava... Inace nikakvih se pravila oko ishrane ne pridrzavam, tj. kad mi se nesto ne jede onda se samo vadim na gastritis...
Tako blizu a tako daleko...

Offline bettyboop333

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: žgaravica
« Odgovori #13 u: Ožujak 05, 2012, 22:41:12 poslijepodne »
uh žgaravica, nema šta nisan provala, na kraju sam ostala na mineralnoj vodi,i to ispijanje u malim gutljajima, a onda u ležeći položaj i ruke  iznad glave i molim boga da što bezbolnije zaspem :(
ako nema mineralne onda mlijeko
Nije priša ubila miša već vrebanje i dugo čekanje

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: žgaravica
« Odgovori #14 u: Ožujak 05, 2012, 22:42:35 poslijepodne »
rižaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: žgaravica
« Odgovori #15 u: Ožujak 05, 2012, 23:23:11 poslijepodne »
pijo sam acipan i larona tablete dok to pijem nemam problema sa njom dva tri dana poslije opet sve po starom, a što se tiče doba dana kada mi se javlja nakon prvog jela pola sata sat poslije počinje se javljati i tako več par mjeseci, izgleda da mi negine gastroskopija
cichlidreborn čuo sam da u Koprivnici ima neka doktorica Antolič kažu da je dobra za te stvari jel znaš šta
Virovitica - Brezovica

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: žgaravica
« Odgovori #16 u: Ožujak 05, 2012, 23:24:13 poslijepodne »
Od tableta su mi dali zipantolu,ali pošto nisam ljubitelj tableta lječim prirodnim putem i do sad mi je tibetanska gljiva jedino čudo kaj mi je pomoglo oko žgaravice na dulje vrijeme,kratkoročno banana,đumbir,badem i ne pijenje pive.
Tu imaš link oko ove gljive

http://istineilaziohrani.blogspot.com/2011/04/kefir-cudesna-hrana-sa-kavkaza.html
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: žgaravica
« Odgovori #17 u: Ožujak 06, 2012, 00:39:50 prijepodne »

uuu majke ti kolko ljudi s problemima...ja nikad ništa od toga... al stari mi ponekad ima s tim problema i često kod njega vidim donat mg.

Offline dh99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 140
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: žgaravica
« Odgovori #18 u: Ožujak 06, 2012, 13:53:46 poslijepodne »
Imao sam ja problema sa žgaravicom, ne baš ovakvih ali me znalo mučit po cijele noći.
Uglavnom, prestao sam piti fantu i kojekakve vočne sokove (negazirane), to je pomoglo djelomično, a nakon toga prestao jesti limune, naranđe, grejpove i kojekakve agrume.
Već dvije godine neznam što je žgaravica. Tu i tamo osjetim, ali ništa što 2 deci hladne mineralne ne rješava u roku par minuta.

A da ne pričam što sam sve probao izbacivati iz prehrane prije voća i kojekakvih "zdravih" voćnih pripravaka.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: žgaravica
« Odgovori #19 u: Ožujak 06, 2012, 14:05:42 poslijepodne »
ja evo neko vrijeme vec nemam zgaravicu, hvala Bogu, jer kad ju imam, imam također velik problem sa trbuhom, tako da za sada sve u redu.. rijetko sam uzimao neke tablete, jer na neki nacin nevjerujem u to a nit su mi pomagale.. mozda neko vrijeme jesu, tj na nekih par sati, ali se sve opet vracalo na pocetak.. ali ako pijes pivu, mozda ju imas zbog toga.. od pive je najcesca zgaravica, pogotovo za one koji se muće sa njom, sa zgaravicom, onda slazes jos veci problem uzimanjem pive..

mozes pokusat jesti slane štapiće, oni su ti dobri protiv zgaravice, meni su pomagali..
« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2012, 14:13:06 poslijepodne od alen_zgb »

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: žgaravica
« Odgovori #20 u: Ožujak 06, 2012, 14:12:11 poslijepodne »
Odi na gastroskopiju jer ćeš je KAD TAD morat napravit. Iz iskustva. Mučio sam se godinama od sredine osnovne škole sa žgaravicom i bolom u želucu, a nakon terapije Controlocom i dvojne terapije antibioticima (helycobacter) nema te meksičke hrane koju ne mogu jesti. Postoji i urea-izdisajni test za test Helycobacter pylori bakterije (većinom je ona kriva za kiselinu), pa ak se baš bojiš panično gastroskopije odi prvo to napravi. Mada, ja sam bio 2x na gastroskopiji i bilo mi je jako lijepo  ;)
Zagreb, Kvatrić

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: žgaravica
« Odgovori #21 u: Ožujak 06, 2012, 16:58:32 poslijepodne »
Odi na gastroskopiju jer ćeš je KAD TAD morat napravit. Iz iskustva. Mučio sam se godinama od sredine osnovne škole sa žgaravicom i bolom u želucu, a nakon terapije Controlocom i dvojne terapije antibioticima (helycobacter) nema te meksičke hrane koju ne mogu jesti. Postoji i urea-izdisajni test za test Helycobacter pylori bakterije (većinom je ona kriva za kiselinu), pa ak se baš bojiš panično gastroskopije odi prvo to napravi. Mada, ja sam bio 2x na gastroskopiji i bilo mi je jako lijepo  ;)
znam da ču morati sutra ču nazvat kod doktora kada mogu doči kod njega da mi da uputnicu za gastroskopiju, bio sam prije 6 - 7 godina dva puta na gastroskopiji bolio me užasno želudac nisu mi ništa pronašli popio neke tablete  i evo do sada bilo sve pet ali u zadnjih par mjeseci ubja me ova žgaravica
kad me počne palit popijem jedan šumeči ulcodin i onda cjeli dan mir ali sutra ujutro kad se probudim čim nešto pojedem evo je nazad
Virovitica - Brezovica

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: žgaravica
« Odgovori #22 u: Ožujak 06, 2012, 17:09:08 poslijepodne »
Eh zadnjih par mjeseci...nije ni cudo kad se pici po pecenki kobasicama i svemu :)

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: žgaravica
« Odgovori #23 u: Ožujak 06, 2012, 18:53:58 poslijepodne »
kao prvo.. sto svi silite na gastroskopiju? helycobacter uzrokuje gastritis.. kronicna zgaravica nemora biti gastritis.

ja sma bio na skopiji 2 put.. i bio sam na kontrastiranju probavnog trakta.. bio sam na biokovu..  na dravi i kod deda joze u birtiji. Nitko mi nije znao reci sto mi je.

Sve u svemu isao sam na fax... jeo jednom dnevno ogroman obrok i to navecer. Zelucana mi inace jako povisena...

sto mi dotture rekao?
jel pijes.,.. da
jel pusis...da
jel pijes kavu...da

vidis sto ti hocu rec... da

i to je to..
nacin zivota.. stres,,, hrana i kavice s mlijekom... stvaraju kiselinu... kasni obroci.. pa pritisak na jednjak.. i eto refluxa... sve nosi svoje

kikoporto... antolic... jako poznato.. mislim da sam cak i bio kod nje.. cak i vrlo vjerojatno zato jer muku mucim s time od 7mog razreda osnovne.. sad imam 31....i naviko se....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: žgaravica
« Odgovori #24 u: Ožujak 06, 2012, 20:11:17 poslijepodne »

sto mi dotture rekao?
jel pijes.,.. da
jel pusis...da
jel pijes kavu...da

vidis sto ti hocu rec... da

haha  :up: