Travanj 28, 2024, 09:12:47 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Apistogramme u akciji!!!  (Posjeta: 2372 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Apistogramme u akciji!!!
« u: Listopad 21, 2004, 23:10:00 poslijepodne »


He he , joj da vidite koje je ovo veselje kod mene...


Sve sam ih potrpao u akvarij i nahranio, pa je sad poeelo odmjeravanje snaga...


Al da napomenem, to nije ni blizu afriekim ciklidima, ovo vam je više slienije betta napuhavanju... a najnapuhaniji - pobje?uje!!


mrak...


slika1 - (skoro) svi na okupu





slika 2 - moj maneken(a.trifasciata), a u pozadini mužjak a.cacatuoides





slika 3. - još jedan je pokušao(a.agasizzi žibje od dominantnog trifasciate)





p.s. nastavak sljijedi...

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Apistogramme u akciji!!!
« Odgovori #1 u: Listopad 21, 2004, 23:18:00 poslijepodne »


I veselje i ljepota,stvarno Apistogramme su jako lepi ciklidi,patuljki,a ima ih i puno u genusu.


Nego stina,mogao bi ti to još malo opširnije,tako,da i mi ,koji eto nemamo tih ciklida u akvariju znademo nešto o njima,kakvi im parametri vode trebaju,jel koristiš RO uredjaj za mekšanje vode,kakva ti dekoracija,pesak,bilje i slieno,dakle ako te volja,piši

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Apistogramme u akciji!!!
« Odgovori #2 u: Listopad 23, 2004, 22:20:00 poslijepodne »


Baš si me Stina naveo,da se malo informišem o Apistogamma.


Ti su ciklidi sasvim suprutni ,recimo Malawi ciklidima.


Apistogramme vole meku vodu,malo kiseliju,pH oko 6,tamnu podlogu,puno bilja,glatko kamenje,te koji korjen,ustvari neku okolinu,koja imitira reke i jezera iz južne Amerike.


Ti ciklidi su mirni ali teritorijalni,mužjak jeste onaj koji brani teritorij.Vole da žive u paru a neki vole da žive i u grupama.


To su ikraši,pa ih za vreme mresta najbolje odvojiti u posebni tako zvani mrestni akvarij.Ženka ispušta ikre u koju špilju /saksija,kokosov orah/ i kasnije te ikre euva.


No za uspešan mrest potrebna je prava voda,te kod kojih vrsti i dodavanje sveže vode.Pored vode i živa hrana jak je podsetitelj mresta.


ja toliko,nadam se da ee Stina to još popuniti i dopuniti,kako bi svi malo i poamlo nešto novo se naueili o tim ciklidima.


Moram,da reknem,da se u poslednje vreme baš puno akvarista odlueuje za njih,dakle ......

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Apistogramme u akciji!!!
« Odgovori #3 u: Listopad 23, 2004, 22:39:00 poslijepodne »


Eto Bojko je dobro rekao... apistogramme su zbilja osjetljive ribe... treba im svježa voda, kisela(ph 6 je preporuaena), meka voda(KH1, GH2) i viša temperatura (26-28°C)


Uglavnom , pri takvoj vodi oni postaju "najzadovoljniji" i slobodno možete oeekivati mrijest(ukoliko ih dobro hranite...narafski)


Što se tiae prehrane, ko i svaka riba, preferirarju živu hranu... granulice dobro do?u, ali listiai su im katastrofa... ja svoje "treniram" i da jedu listiae...


Trenutaeno imam 4 vrste i sve su u paru, ove ribe što ja imam komercijalno su najzastupljenije i mogli bi smo reai da su one "common apistogramme" (iako su kod nas rijetkost...)...


Posoji jaaaaako puno apistogramma, mnoge još nisu ni odkrivene...


Što se tiee mojih uvjeta u vodi, daleko su od idealnih... voda mi je jošuvijek lagano lužnata, KH mi je ogroman, GH je nizak(zahvaljujuai mutacalu!!), šljunak mi je svijetli(1-3mm) itd... al šta sad, riba ae se priviknut, uvijeti ee se popravit...u svakom slueaju, bolje im je kod mene nego u dueanu


Apistogramme vole jako zasa?ene akvarije, što planiram da moj uskoro i bude, pripremio sam im i neke špilje, pa možda kad se bilje razgrana, parametri vode poprave dodavanjem RO vode(), dogodi se mrijest... roditelji se narafski brinu žestoko o ikri i mladima...


E da, zanimljivo mi je posebno to što ribe pokazuju svoju ciklidašku narav, ali ne u afriekom stilu, vea u svojem , originalnom... primjetit ee te da se dominanti mužjaci kaee, al tu nema toliko agresije, poraženi jednostavno podvije rep i pokupi se...


ajme kolko sam se raspiso...

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Apistogramme u akciji!!!
« Odgovori #4 u: Listopad 23, 2004, 22:49:00 poslijepodne »


Samo bih još to morao dodati,da su Apistogramme jako,jako osetljive na nitrate te nitrite,pa one traže eestu i redovitu zamjenu vode.


Stina,samo tako