Travanj 25, 2024, 12:45:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: bolji život  (Posjeta: 28866 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: bolji život
« Odgovori #25 u: Svibanj 06, 2010, 11:16:40 prijepodne »
Odlicno jako lijepi hladnovodni aq  :klap: :klap:

 :up:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: bolji život
« Odgovori #26 u: Svibanj 06, 2010, 14:47:17 poslijepodne »
U j :-X te kaj ti se nakotila alga po anubiasu  :punch: Ak ti striko jabučar ne pomogne fino ti to okupaj u hipermanganu  ;)
Jel gnojiš s čim posebno ili samo pajceki gnoje? Nikaj ne brini za algicu, sve su to dječje bolesti koje akvač još treba prebroditi  :D
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline Fuman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Rijeka
Odg: bolji život
« Odgovori #27 u: Svibanj 06, 2010, 14:58:41 poslijepodne »
Tu algu sam ja imao na mnogo biljaka..ako ju ne sredis nekako listovi ce ti se posusut bar su se meni..a nakon toga mi se vise nije pojavljivala a biljke su pustale mladic..probaj kupit obicna sredstva za uklanjanje algi..

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: bolji život
« Odgovori #28 u: Svibanj 06, 2010, 15:03:41 poslijepodne »
Fuman, ta sredstva se koriste samo kad nema zivina unutra (bar one algostop tablete). Inace maslachak, kao i uvijek, jako lijep akvarij.  :up:

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: bolji život
« Odgovori #29 u: Svibanj 06, 2010, 15:05:10 poslijepodne »
probaj kupit obicna sredstva za uklanjanje algi..

Niti slučajno!  >:( To bu samo pogoršalo situaciju jer bu ubila i dobre bakterije i opet bu krenul ciklus cikliranja i bu posle dobila još više algi...

Edit: Annie_S  me prestigla :D
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #30 u: Svibanj 06, 2010, 15:14:40 poslijepodne »
U j :-X te kaj ti se nakotila alga po anubiasu  :punch: Ak ti striko jabučar ne pomogne fino ti to okupaj u hipermanganu  ;)
Jel gnojiš s čim posebno ili samo pajceki gnoje? Nikaj ne brini za algicu, sve su to dječje bolesti koje akvač još treba prebroditi  :D

gnojenje? ma kaj got! 
anubijasima i valisneriji je izgleda posve dovoljno ono što im ribice priskrbe - godinu i kusur sam ih držala u juwelu bez ikakvog gnojenja i sve je raslo ko ludo a od algi ni a.
a ove sad će, nadam se, isto proći kad se sve ustabili. i nadam se da neće i ovaj grmičak na panju desno posmeđit  :dead: jer za sad je potpuno čist.
hipermangan? šta to nije protupužno sredstvo?  :-[

Tu algu sam ja imao na mnogo biljaka..ako ju ne sredis nekako listovi ce ti se posusut bar su se meni..a nakon toga mi se vise nije pojavljivala a biljke su pustale mladic..probaj kupit obicna sredstva za uklanjanje algi..

ma da?  -? imala sam ju i ja jednom davno al brzo je nestala i nikakve posljedice nije ostavila.

neću stavljat nikakvu kemiju, neka ih, proći će.  :)
   

Offline Dandaš

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: bolji život
« Odgovori #31 u: Svibanj 06, 2010, 15:19:29 poslijepodne »
 :) :)

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: bolji život
« Odgovori #32 u: Svibanj 06, 2010, 15:23:49 poslijepodne »
hipermangan? šta to nije protupužno sredstvo?  :-[

Je, kad bukne alga na listićima fino ju s tim zgasiš  :D :D :D

Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #33 u: Svibanj 06, 2010, 15:32:44 poslijepodne »
 :D :D

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: bolji život
« Odgovori #34 u: Svibanj 06, 2010, 15:39:14 poslijepodne »
Smedju algu na anubiasu sam (po savetu kolegice sa drugog foruma - hvala joj!) suzbio smanjenjem rasvete, tj. konkretno u mom slucaju leplenjem alu-folije unutar poklopca preko dela neonke. Anubias je sad u maloj seni, ali zato od smedje alge nema ni s.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #35 u: Svibanj 06, 2010, 16:27:19 poslijepodne »
je, anubiasi nisu baš ludi za svjetlom al kod mene ga zbilja nemaju ni previše ni predugo a i ta valisneria bi ih trebala dodatno zasjeniti ako stigne narasti kraj krmaka...
ne znam zašto toliko pričamo o smeđoj algi  :D jer u ovoj fazi razvoja akvarija nije ništa čudno da se pojavila, šta ne?

e, a šta bi me još moglo strefit od tih početnih gadosti? cijanobakterija? kad ona nastaje? nje se bojim ko đavla crnog..  :nerv:  do sad su mi sva cikliranja prošla bez problema (čak me i ta smeđa alga uglavnom zaobilazila) al se, paranoična kakva jesam, bojim da će me napustit sreća sad s ovim najvećim tankom  :punch:

hvala svima na lijepim komentarima  :zagrljaj:

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: bolji život
« Odgovori #36 u: Svibanj 06, 2010, 16:58:09 poslijepodne »
Cijano? Nemoj mjenjat vodu, čistit filtere, usisavat substrat, prekomjerno hrani i mislim da si na dobrom putu da ju dobiješ, a ako bog da i cvjetanje (zelena voda) s njom  :nerd:
Od početnih gadosti? Zelena čupkasta, crna čupava, zelena točkasta i zelena končasta, eventualno smeđa ak buš preveč hranila, eh da, i masna bjela mrlja na površini  :D :D :D
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #37 u: Svibanj 06, 2010, 19:03:16 poslijepodne »
kakva je to zelena čupkasta?  -? za ostale sam čula i ne sviđaju mi se, hvala, ne bih si to htjela imat doma.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #38 u: Svibanj 28, 2010, 12:34:55 poslijepodne »
dobila sam brdo predivnih anubiasa od rukija (hvalahvala  :zagrljaj:  :heart: ) i nakon petnaest-šesnaest živčanih slomova uspjela privezati većinu za panjeve ali onda mi je skroz puko film pa sam ostale ubacila u kuglu dok se ne smirim dovoljno da se opet prihvatim vezanja.
prošlo je tri tjedna - još uvijek su u kugli.  :whistle:  :D

obožavam anubiase ali ih iz dna duše mrzimMRZIMmrzim vezat!  probajte napravit setap koji liči na nešto samo s anubiasima pa će vam bit jasno o čemu pričam.  :nerv:
al dobro, ubacit ću negdje još i te koji su mi ostali i s desne strane iza ovog grmića ću staviti još dva-tri anubiasa hastifolia i mislim da ću onda prestat prčkat.
(pravo da vam kažem, općenito mi je dosadilo prčkat po slatkoj vodi - od danas prčkam po slanoj!  moreeeeeeeeeeeee!!! :yahoo: )

valisnerija raste relativističkim brzinama tak da bukvalno moš sjest ispred akvarija i gledat ju kak piči. a smeđa alga je otišla u povijest i sad je opet sve lijepo čisto. e.

fotka je bila preloša (što više čačkam po ovom aparatu sve mi gore ispadaju) pa sam ju izfotošopirala  :P i sad je još gora  :D

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #39 u: Svibanj 28, 2010, 12:47:56 poslijepodne »
Još jedanput fenomenalan akvarij i najbolji hladnovodni ikad :up: :up:. Imaš za kupit u PC ko neke kvačice za bilje. Ja sam s njima pričvrstil anubijase za grane, pa tog se ulovi sa korijenjem kvačice makneš. Prozirne su tak da se i ne vide.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #40 u: Svibanj 28, 2010, 12:56:53 poslijepodne »
e al ovo nisu grane nego nekakvi džombasti panjevi suludih oblika tak da sumnjam da bi to išlo kvačicama... ja to flaksom keljim, onak muški, nema da mrda, al iskilavim se totalno.

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: bolji život
« Odgovori #41 u: Svibanj 28, 2010, 13:01:42 poslijepodne »
Superiska  :up:

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #42 u: Svibanj 28, 2010, 13:03:23 poslijepodne »
i zaboravila sam reći - u ovih mjesec i sitno koliko su ribeki unutra imam dojam da su narasli nekih centimetar  :o  a osobito roger koji je mrcina ogromna i ima škembetinu ko trudnica. sad su malo na dijeti jer mi se čini da nekak prebrzo bujaju  -?

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: bolji život
« Odgovori #43 u: Svibanj 28, 2010, 13:05:29 poslijepodne »
Stvarno odlican akv!!!   :klap:

P.S. Ako tako brzo rastu to znaci da si sigurno odabrala pravi naziv za temu.   ;)
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #44 u: Svibanj 28, 2010, 13:22:20 poslijepodne »
heh, da  :)

bila sam nedavno nešto čupala neke stabljike i premještala ih pa sam skužila da su se u kratkom vremenu jako dobro ukorijenile a već bacaju i one mlade sastrane... a to što je ovak prekrila površinu vode mi savršeno odgovara i ne mislim ju skraćivat  :) 

Offline ribafish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: bolji život
« Odgovori #45 u: Svibanj 28, 2010, 13:34:38 poslijepodne »
Maslachak, akvarij ti je prava ikebana!  :klap:
svaka čast!  :up:

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: bolji život
« Odgovori #46 u: Svibanj 28, 2010, 13:42:12 poslijepodne »

... a to što je ovak prekrila površinu vode mi savršeno odgovara i ne mislim ju skraćivat  :) 


Mislim da ce to i odgovarati anubiasu, a i ribicama, pa onda i tebi - znaci svi zadovoljni!   ;)
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: bolji život
« Odgovori #47 u: Svibanj 28, 2010, 14:19:16 poslijepodne »
zakon je, maslachkice... :) pravi akvarij za lijencine, samo ti si jos lijenja od mene jer ni valisneriju ne šišaš... :up: no, to je ok za anubiase... ja svoje sopam EC-om radi algi, kod tebe ih ne bi trebalo biti radi sjene...  :up:

anubiasi su prekrasni, znam di cu traziti jednoga dana kada se razrastu - ako zatrebas ikad anubias barteri (el grande) bumo se dogovorile... ;)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: bolji život
« Odgovori #48 u: Svibanj 28, 2010, 14:28:46 poslijepodne »
ja svoje sopam EC-om radi algi, kod tebe ih ne bi trebalo biti radi sjene...  :up:

ne samo da su u sjeni nego je i lampa samo 18W (na 115 litara)  :P tak da... hehe... ništ se tu ne ubacuje, nema EC, nema ništ... weeeee... me like!  :P

anubiasi su prekrasni, znam di cu traziti jednoga dana kada se razrastu - ako zatrebas ikad anubias barteri (el grande) bumo se dogovorile... ;)

hm... tempting... stavila sam nešto malih da rastu na suho pa se nadam dobroj žetvi... možda ćemo se i dogovarat nešto  ;)

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: bolji život
« Odgovori #49 u: Svibanj 28, 2010, 14:47:55 poslijepodne »
Stvarno mi je ovaj akvarij predivan!  :o :up: :klap:
Meni jedan od najljpših, tako jednostavan a tako predivan  :heart:- :heart: !
Svaka čast  :zagrljaj:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres