Svibanj 10, 2024, 16:38:23 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Nadam se da je microrasbora...  (Posjeta: 69087 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dodode

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb, Vrbik
  • Mikraš!
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1100 u: Svibanj 18, 2011, 23:26:32 poslijepodne »
Šta riknula tema, ima kaj novog... Evo primjerice ja  :D našao 4 male ribice u kanti s biljem koje mi stajalo tjedan dana. E sad - bilje je bilo iz dva aq - u jednom su mikre, a u drugom microrasbore erythromicron i tateurndine ocellicaude. Kako su još sitne, a i nisam imao dosad podmlatke od ove zadnje dvije - ne kužim još koji su ribeki. Nadam se neka od ove zadnje dvije...
live long and prosper

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1101 u: Svibanj 19, 2011, 06:04:14 prijepodne »
Kad nekog hoće,onda ga hoće  :D ,ja svaki dan gledam u akvarij sa mikrama,ne bi li ugledao tako nešto da se migolji,ali ništa.Ako su ti višak pošalji  :D :D :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1102 u: Svibanj 19, 2011, 09:06:11 prijepodne »
tema od 70 i kusur stranica živi vječno :D :D

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1103 u: Svibanj 19, 2011, 12:35:53 poslijepodne »
Kad nekog hoće,onda ga hoće  :D

Bome...
Za sada mi se drži jedna jedina beba mikra stara mjesec dana u svom akvariju s 3 koze i 2 puža.
Hranila sam ju 3 tjedna s Cyclop-Eezeom od Argenta jer je bila premala s mikrocrve. xD
(Hvala ZeleniMrav!)
Bio je spontani mrijest u grupnom akvariju i samo nju sam od 10 bebača uspjela uloviti prije odlaska van ZG. Sad pokušavam ne-spontani mrijest pa ćemo vidjeti, eh...


Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1104 u: Svibanj 19, 2011, 12:44:55 poslijepodne »
ja sam im odmah davao mikrocrve i nista drugo pa mi je od 8 njih ostalo 6, nakon toga sam poceo artemiu davat al su m.crve jeli prvih 5 dana

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1105 u: Svibanj 19, 2011, 12:53:47 poslijepodne »
ja sam im odmah davao mikrocrve i nista drugo pa mi je od 8 njih ostalo 6, nakon toga sam poceo artemiu davat al su m.crve jeli prvih 5 dana

Pa mali je dobivao i njih, ali gnječene u mužaru u "mlijeko" da mu stanu u usta, no odustala sam od njih na naredna 2 tj. jer mi je to previše zagađivalo vodu.
Stvarno je to mrvica od ribe.  -? Sad uredno papa sve. Konačno. Kak' je mali i sam u akvariju baš vidim kaj dela.

Offline nenchiTIS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 263
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1106 u: Svibanj 19, 2011, 13:26:11 poslijepodne »
Meni se mikrorasborke uspjesno mrijeste vec drugu godinu (hladniji dio) za redom.
Sto sam ih vise pazio i mazio to su mrijestovi bili manje uspjesni.
Najbolje mi je bilo kad sam ih sa osisanim biljkama nesvjesno prebacio u staklenku na prozoru za smjestaj viska bilja.
Nit sam ih hranio, nit sam pazio na kvalitetu vode, a tek sam za 3-4 tjedna skuzio da se nutra nesto zivo mice.
Sta su jele i kako, pojma nemam - ali prezivjele su 3 i evo ih i dan danas zive i zdrave, uspjesno proizvode slijedecu generaciju.

Inace, mikrorasborke svakodnevno hranim zivom artemijom, pa to i ovi malci ociti jedu. Uz to svako jutro sibnem i malo SAK-ovog "baby caradina powder-a" i vidim da se i na to zalecu, i malci i odrasli.
Momentalno u 30L akvariju uz 15-ak odraslih imam i par generacija malaca velicine od 0,5cm do 1,5cm, kakvih 10-ak komada.
Odrasle se i dalje tresuckaju u ljubavnom zaru tak da ce ih vjerojatno biti i jos.
Mislim da je tajna tih uspjesnih mrijestova u jako mekoj vodi (dodajem uglavnom samo RO) i vrlo minimalnom odrzavanju (usisavam jako rijetko jer se bojim da ne usisem malce).
Okidac za mrijest im je kad se temperatura vode ustali na 25oC

Offline Dodode

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb, Vrbik
  • Mikraš!
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1107 u: Svibanj 19, 2011, 14:04:04 poslijepodne »
Ma mikre se fakat stalno pare, samo pojedu sve što izbace. Pravda stavi mahovinu u drugi aq (hebiga nabavi mrijesni :D) i vidjet ćeš da će ti se barem tri, četiri malca pojavit. Nego vidio sam i pygmeuse kak se pare odnosno kak ženska nosi jaje među perajama i ide ga priljepit - fora... A što se tiče hrane - ja ih od proplivavanja hranim serinim micronom, a nakon dva tjedna artemiom - a jel koja riknula nemam pojma jer ih ima uvijek oko 30-40 komada - ko bi to skužio... i da za prve dane života - mahovina rules  :D
live long and prosper

Offline koraljka

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb,Dubrava
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1108 u: Svibanj 19, 2011, 17:42:55 poslijepodne »
 :) eto i meni se posrečilo, nisam bacila vodu koju sam posaugala sa dna akvarija u kojem su mikre,nemam pojima koliko je stajala, al preko tjedan dana, kad sam išla zaliti bilje,opa, nešto se migolji, sada 13 malaca veselo pliva u
 1l posudici sa šakom mahovine, hranim  ih  mikrocrvima,infuzorij pa ak su preživile u flaši valjda budu i ovdje, čim budu vidljivije selim ih u mali ak :) :), nafrljila sam spužvu sa zračnom pumpicom kao filter a griju se uronjene u veliki ak, najbolje stvari dešavaju se neplanirano :) :)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1109 u: Svibanj 19, 2011, 18:13:18 poslijepodne »
Sad uviđate da nije tako tesko par malaca odhraniti,ali sacuvati veci broj to je problem

Offline Dodode

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb, Vrbik
  • Mikraš!
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1110 u: Svibanj 19, 2011, 19:10:20 poslijepodne »
tema od 70 i kusur stranica živi vječno :D :D
Ko to sve pročita trebao bi za nagradu dobit počasno članstvo na akvarij.netu :D :D Bio bi fora da zaokružimo na 100 stranica i pošaljemo temu u zasluženu penziju :a045k:
:) eto i meni se posrečilo, nisam bacila vodu koju sam posaugala sa dna akvarija u kojem su mikre,nemam pojima koliko je stajala, al preko tjedan dana, kad sam išla zaliti bilje,opa, nešto se migolji, sada 13 malaca veselo pliva u
 1l posudici sa šakom mahovine, hranim  ih  mikrocrvima,infuzorij pa ak su preživile u flaši valjda budu i ovdje, čim budu vidljivije selim ih u mali ak :) :), nafrljila sam spužvu sa zračnom pumpicom kao filter a griju se uronjene u veliki ak, najbolje stvari dešavaju se neplanirano :) :)
Je, i još je zanimljivije nego da si radio po recepturi - em se iznenadiš, em si sretan ko beba na sisi... :D
live long and prosper

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1111 u: Svibanj 19, 2011, 19:30:31 poslijepodne »
Bio bi fora da zaokružimo na 100 stranica i pošaljemo temu u zasluženu penziju :a045k:

Nema ključa dok kod mene male mikre ne proplivaju

em si sretan ko beba na sisi... :D

Nisam beba,ali sam jako sretan na sisi  ;) :D :D :D

Offline Dodode

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb, Vrbik
  • Mikraš!
Odg: Nadam se da je microrasbora...
« Odgovori #1112 u: Svibanj 19, 2011, 19:47:46 poslijepodne »
 :respekt-ss: :yahoo:
live long and prosper