Travanj 28, 2024, 17:51:06 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ancistrusi :)  (Posjeta: 1759 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dino09

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Dugo Selo
Ancistrusi :)
« u: Veljača 11, 2011, 13:44:16 poslijepodne »
Nakon sto sam vodio rat s njima u akvariju od 200l (pojedeni listovi echinodorusa) odlucio sam svoje ancistruse(muzijaka i zenku) prebacit u manj akvarij (60l) s ciljem da u glavni akvarij mogu zasadit echinodoruse...i tako ja njih prebacim i jos im napravim od plasticne posudice spilju koju pokrijem kamenjem i sve to izgleda divno krasno al nijedan od njih ne zeli ni pogledat kak je unutra a kamoli uc...i sve to tako stoji jedno tjedan dana dok nisu odlucili porusit sve kamenje koje sam poslagao,al reko bas me briga taj akvarij mi ne sluzi nicemu pa nek ostane tako a meni kad ce se dat izvadit cu sve i poljepit da nemogu opet srusit....kad gle vraga 2 dana nakon kaj su srusili to poceli se oni ganjat po akvariju i vidim ja nes cudno...muzijak ne mice od jednog kamena i drma perajama ko da ga struja trese...uzmem ja mrezicu i suprotim krajem malo podignem kamen,,kad ono ispod njega preko 20 krasnih narancastih jajasca.. :D :D

E sad imamsamo jedno pitanje,,posto mi ovaj akvarij bas i nema neku preveliku svrhu trenutno,,u njemu imam 4 corydorasa,2 gupija mala,jednog somica torocatuma i jos jednog manjeg ancica uz ove naravno...dok se malci ne izlegu definitivno nebi nista dirao,,al zanimam me sto vi mislite,,dali da malce kad se izlegu premjestim u jedan manji akvarij u kojem su samo svertovi,ili da ih mozda stavim u kotilicu pa da ostanu u ovom akvariju ili da ne diram uopce..jedina riba koja bi im mogla stvarat probleme je po meni torocatum,,al on se nije obazirao ni na male svertove ka su mu brkove grizli,,sad neznam kako ce bit s malim ancicima,to mi je prvi mrijest njihov i neznam ni kak su veliki malci u odnosu na svertove tak da neznam kaj da radim...najvjerovatnije necu nista dirat al eto zanima me vase misljenje pa da vidim jel ima potrebe za ikakvim premjestanjem...

Evo i slike ikre pod kamenom :) :)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #1 u: Veljača 11, 2011, 15:58:05 poslijepodne »
Ostavi i vidi,kako kazes to im je prvi mrijest,bice ih jos
Ako imaju dosta mjesta za zavlacenje i skrivanje bice im dobro,u konacnici ces vidjeti kroz par tjedana koliko ih je ostalo,ako je brojka mala,onda nesto nije uredu,ako ih bude koliko i jaja sada znaci da je sve uredu i neces morati ni ubuduce nista raditi,osim maknuti guppye kad odrastu

Offline Dino09

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Dugo Selo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #2 u: Veljača 11, 2011, 17:35:45 poslijepodne »
Ma gupiji ce svakako ic van,jedino se brinem da nebi taj somic poceo ih jest,,al ne vjerujem da hoce jer na male svertove nije ni malo obracao paznju...

Nista,,onda ih ostavljam tu i pratim situaciju kak se razvija :up:

Offline samba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: dugo selo
  • dingo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #3 u: Veljača 12, 2011, 22:16:37 poslijepodne »
e dino meni dok su se okotili ancitrusi , muzjak nije dopustao nikome da se kamoli priblizi a ne da pojede
znas kad zebrice nisu smjele ni "prismrdit" (anravno ak je muzjak brizan tata koji je ci drza na okupu :zagrljaj:

Offline Dino09

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Dugo Selo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #4 u: Veljača 13, 2011, 11:24:06 prijepodne »
Moj takoder neda da se itko priblizi gnjezdu za sada...mene zanima kako ce to bit kad malci pocnu plivat okolo po akvariju...

Offline samba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: dugo selo
  • dingo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #5 u: Veljača 13, 2011, 17:59:05 poslijepodne »
ONI SU TI KOD MENE KRAJ TATE , pa bus vidil

Offline Dino09

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Dugo Selo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #6 u: Veljača 14, 2011, 12:58:19 poslijepodne »
Tokom noci se malci izlegli,,znaci 6 dan od mrijesta,,koliko sam uspio vidjet nista ikre nije propalo :)...

Evo i slikice,,hehe,,nema velike razlike samo sto ona ikra od prije vise nije zaljepljena na kamen nego mase repicem i ima glavicu,,al to je jos uvijek ona narancasta loptica...
Neznam koliko cete to vidjet na ovoj slici,,al to je najbolje sto sam uspio sa 8 megapiksela i zumom do kraja... :up:



Offline samba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: dugo selo
  • dingo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #7 u: Veljača 14, 2011, 15:19:24 poslijepodne »
ja bas ne vidim al super  :P :up:

Offline Darfreek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Mačkovec(Čakovec)
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #8 u: Veljača 15, 2011, 07:08:59 prijepodne »
Super i ja se namjeravam posvetiti ancistrusima,ali dok si nabavim ženku(za sad imam 3 ljepa velika mužjaka).  :-[

Offline Dino09

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Dugo Selo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #9 u: Veljača 15, 2011, 22:26:30 poslijepodne »
Evo ovako izgleda mali ancic drugi dan odnosno drugo vece nakon sto se izlegao...

Ulovio sam samo jednog i stavio ga u ovu ''koltilicu'',koju sam napravio za njega i u njoj mu napravio samo njegovu mini spiljicu..a stavio sam samo jednog radi toga da malo pratim kako se razvija i da napravim koju slikicu za forum,,nadam se da mu nece ruzno samom...

Ostali malci su pod kamenom i tata fino pazi na njih...

Evo slikice.. :) :) :) :) :)

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #10 u: Veljača 15, 2011, 22:36:09 poslijepodne »
ljepo :up: samo što bi trebo tu meržu izbacit   nime  male i mlade  ancistruse nika nemoj hvatat mrežom   jer se zakaće boćnim perajama pa se deformišu  dok su mladi neprimjeti se al kad narastu izgleda  grozno
anci su divne ribice pogotova kad malo porastu pa se razlete po akvariju  heheh da vidiš kad kodmene njih 200-300  se  sjati na krastavac    hehe  pirane bi im pozavidjele

Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Dino09

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Dugo Selo
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #11 u: Veljača 15, 2011, 23:05:28 poslijepodne »
Hehe,,jedva cekam da ih vidim kad izadu i kad navale jest...

Mislim da se nece moc zapetljat u ovu mrezicu,,jer je ona plasticna i onak je malo cvrsca,,nije ko ona mrezica s kojom ih se lovi... ;)
A u buduce ih ni necu dirat ako ovi ostali sto su sada iza kamena prezive,,ovaj jedan je tu cisto da ja naucim nesto o njima,,odnosno da vidim kako se razvijaju a da nemoram stalno tatu uznemiravat i tjerat ga s kamena njegovog :up:...

Offline hrhonda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Osijek
    • Tanganiyika 840l Frontosa zaire kitumba
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #12 u: Travanj 21, 2013, 22:14:07 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu
Naime inace drzim ciklide i nisam nikad vadio malce van obicno ostanu kao cips za ciklide u tanku gdje ih roditelji ne mogu dugo cuvati.. sad sam odlucio odvojiti ih i uspio sam.. stavio sam zasebno ima ih oko dvadesetak e sad me zanima cime hraniti tek izlegnute ancije...

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #13 u: Travanj 21, 2013, 23:01:23 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu
Naime inace drzim ciklide i nisam nikad vadio malce van obicno ostanu kao cips za ciklide u tanku gdje ih roditelji ne mogu dugo cuvati.. sad sam odlucio odvojiti ih i uspio sam.. stavio sam zasebno ima ih oko dvadesetak e sad me zanima cime hraniti tek izlegnute ancije...
tablete spiruline,obarena tikvica,,,

Offline hrhonda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Osijek
    • Tanganiyika 840l Frontosa zaire kitumba
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #14 u: Travanj 22, 2013, 15:12:37 poslijepodne »
 :up:

Offline sasa67

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Ancistrusi :)
« Odgovori #15 u: Travanj 23, 2013, 14:29:17 poslijepodne »
nakon 10tak dana svježi list salate to im je poslastica!
Koliko toga se može naučiti samo gledajući akvarij , nemjerljivo puno!