Travanj 27, 2024, 16:47:45 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Baloon molly počeo rađati  (Posjeta: 624 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sabulj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Baloon molly počeo rađati
« u: Listopad 02, 2007, 07:36:00 prijepodne »
Dakle, nabavih mollye (4 komada) u nedjelju, a već u ponedjeljak je jedna ribica počela "iskašljavati" mladunčad. Kako nisam imao pojma hoće li malci preživjeti ili će ih druge ribe (plecovi, ancistrusi, tetre, bette) popapati, nabrzinu odlučih da je najbolje malce i odrasle mollye (pošto nisam bio ziher koja ribica rađa) prebaciti u drugi akvarij. Kada to učinih mollyi su počeli papati malce (pa čak i ona ribica koja ih je izrodila).
Naravno, odrasle mollye sam vratio u glavni akvarij, a kikići su ostali sami.

Sad me zanima što i kako dalje i što je zapravo trebalo naptaviti u startu.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Zagreb

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Baloon molly počeo rađati
« Odgovori #1 u: Listopad 02, 2007, 08:43:00 prijepodne »


Malce 24 sata nemoj hraniti, a onda polako kreni ili s gotovom papicom za bebače, ili jaaaaaaako usitni papicu koju daješ roditeljima....pazi na čistoću vode i aeraciju i gledaj kako maleni rastu!


Zapravo, kod živorotki je "normalno" da popapaju malene ako se maleni ne snađu i ne posakrivaju među biljke (zato je dobro imati akvarij s puno biljaka, naročito plivajućih, s mekim listićima, gdje će se maleni sakrivati). Ili, kad vidiš da se maleni rađaju, odmah izdvojiti mamu, paziti da ne papa bebe, i kad se bebe rode, mamu vratiti natrag. Ili, nabavi kotilicu koja ostaje u velikom akvariju, ali u nju se stavi mama, rodi bebe, i mama kad se malo oporavi, ide natrag...


Imaš dosta o tome na forumu - malo pogledaj pod tropske ribe...


Neki stariji akvaristi su nekad malene hranili tvrdo kuhanim žumanjkom koji se lagano usitni i prosuši - no tada moraš svaki dan čistiti vodu jer se jako zaprlja. Ja sam pristalica gotove papice....