Svibanj 03, 2024, 17:07:48 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Anemona u losem stanju..  (Posjeta: 962 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Anemona u losem stanju..
« u: Listopad 24, 2009, 22:12:22 poslijepodne »
Dobio sam jednu anemonu u dosta losem stanju (bijele je boje... :dead:), pa da ju pokusam vratiti u zivot.
Anemona je malo shetala po akvariju (cini mi se da ju je vise struja vode nosila nego je ona sama shetala), i uglavnom bi pala negdje na dno medju kamenje. Sad sam ju izvadio i uglavio u jednu rupu koja ce cini dosta osvijetljena, rasirila je malo klobuk, bubbles su ispunati, tek tu i tamo koji odstupa.
Dobila je jesti svaka dva dana komadice liganja i ribe (kroz spricu, jako sitni komadi), ali nisam vidio da je jela.

Pitanje je: da ju stavim radije u refugimu?
Tamo ce imati vise mira jer je strujanje slabije i ribe je nece terorizirati, svjetlo je dosta jako, al nema actinc spektra - lampe su Aquastar.

Jos neki tip&trick?
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Anemona u losem stanju..
« Odgovori #1 u: Listopad 24, 2009, 22:15:23 poslijepodne »
Dobio sam jednu anemonu u dosta losem stanju (bijele je boje... :dead:), pa da ju pokusam vratiti u zivot.
Anemona je malo shetala po akvariju (cini mi se da ju je vise struja vode nosila nego je ona sama shetala), i uglavnom bi pala negdje na dno medju kamenje. Sad sam ju izvadio i uglavio u jednu rupu koja ce cini dosta osvijetljena, rasirila je malo klobuk, bubbles su ispunati, tek tu i tamo koji odstupa.
Dobila je jesti svaka dva dana komadice liganja i ribe (kroz spricu, jako sitni komadi), ali nisam vidio da je jela.

Pitanje je: da ju stavim radije u refugimu?
Tamo ce imati vise mira jer je strujanje slabije i ribe je nece terorizirati, svjetlo je dosta jako, al nema actinc spektra - lampe su Aquastar.

Jos neki tip&trick?
sam ju pomalo hrani doći će ona sebi rade ju ostavi u glavnom tanku da ima strujanje vode.