Travanj 28, 2024, 00:10:24 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: prednosti filtera  (Posjeta: 2561 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
prednosti filtera
« u: Travanj 16, 2006, 12:55:00 poslijepodne »
sad me zanima koji je filter bolji oni koji je u caymanu 110 ili oaj u juwelovom riu 240 jer koliko sam gleda po internetu onaj u juwelu ima samo neke spužvice a ovaj u caymanu ima 3 vrste filtriranja i nisu samo spužvice
marko

Offline rolka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
prednosti filtera
« Odgovori #1 u: Travanj 16, 2006, 13:29:00 poslijepodne »
ako imas novaca kupi neki vanjski filter npr tetrin 1200 ili sl pa izvadi onaj u caymanu koji je dobar ali zauzima puno mijesta i lijepse je kad se ne vidi
johnny

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
prednosti filtera
« Odgovori #2 u: Travanj 16, 2006, 13:33:00 poslijepodne »


a koliko košta taj tetrin 1200


marko

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
prednosti filtera
« Odgovori #3 u: Travanj 16, 2006, 13:35:00 poslijepodne »
i zanima me usput ako zna tko razliku između cymanovog filtera u 110 prof.i ovo juwelowog u rio 240 jer ćita sam ovi ima u cymanovom mehanićku biološku i nesićan se još neku treću filtraciju a ovaj u juwelu šta je s njim
marko

Offline sašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
prednosti filtera
« Odgovori #4 u: Travanj 16, 2006, 14:18:00 poslijepodne »
Caymanov filter je relativno dobar filter no u jednom trenutku vise nece moci odolijevati zadatku,(ovo treba uzeti uvjetno u obzir jer postoji veci broj relevantnih faktora koji doprinose tome).Kad se to desi ex1200 je dobro rjesenje,no ja na tvom mjestu ne bih brzao i izbacioblue wave.Ove price oko prostora po meni nisu dovoljan argument da se odreknes ukupno gledajuci jos bolje i kvalitetnije filtracije.Uzmi u obzir i sklop elektricnih krugova u caymanu,morat ces nesto sitno otpajat.Uglavnom da rezimiram,kod mene cayman110 original filter+ex1200 rade besprijekorno a mozebitni nedostatak prostora nadoknađuje rio125.

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
prednosti filtera
« Odgovori #5 u: Travanj 16, 2006, 14:26:00 poslijepodne »


koliko košta taj tetrin 1200 i zanima me filtracija u odnosu na juwelov filter i kako to misliš da neće odoljevat blue wave kasnije


marko

Offline sašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
prednosti filtera
« Odgovori #6 u: Travanj 16, 2006, 14:33:00 poslijepodne »
sve ti ovisi o individualnim zahtjevima i vrsti ribe koju drzis,za onu klasicnu ponudu ribe koja postoji kod nas filtracija ce ti biti dovoljna,uglavnom nije ti potrebno ulaziti u dodatne troskove,ex1200 za cash cca850k

Offline sašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
prednosti filtera
« Odgovori #7 u: Travanj 16, 2006, 14:37:00 poslijepodne »
e sad za rio 240 ti stvarno neznam rec jer nemam iskustva s njime,mislim da su oba filtera u redu i nije potrebno poticat konzumerizam pa odma nesto mijenjat,dobar dio svega toga ti je propaganda.jedina dvojba ako vec pitas za rio 240 ti moze bit razlika u cijeni,jer rio je nesto skuplji.

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
prednosti filtera
« Odgovori #8 u: Travanj 16, 2006, 14:43:00 poslijepodne »
budući da namjeravam kupovat nešto od ta 2 akvarija u narednom periodu a nemam nešto previše iskustva s akvaristikom ali počeja sam se raspitivat ćitati knjižice i tako međutim gledam da svi govore od potrebi co2 uređaja i sad sam ja vidija onaj od ferplasta tvornice koja proizvodi cymana i košta oko 350 kn samo piiše da je za 150 L vode sad neznam dali bi to bilo dovoljno za ovaj cymanov primjer od 230L ili bi priba kupit neki snažniji co2 jer postoji neki s velikom bocom samo neznam koliko košta ia gledam po internetu neke serine proizvode samo nisam to vidija ode po butigama pa me zanima šta mislite o tome i znate li neke cjene tih uređaja i kakvi su ovi serini i ferplastovi pa ako nije problem da napišete svoje mišljenje
marko

Offline Branko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1010
  • Dob: 56 Lokacija: Zagreb
    • http://još.nemam
prednosti filtera
« Odgovori #9 u: Travanj 16, 2006, 20:51:00 poslijepodne »
Uzmi Hagenov CO2, jeftiniji je, pa možeš uzeti 2 komada ako će jedam biti malo. Ili potraži malo po  forumu ili akvarij.netu pa napravi DIY.
Nonsense ist der Sieg des Geistes über die Vernunft!

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
prednosti filtera
« Odgovori #10 u: Travanj 17, 2006, 19:24:00 poslijepodne »
ljudi pomagajte molin vas proćitajte ovo gore šta sam prije ovog napisa pa recite svoje mišljenje
marko

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
prednosti filtera
« Odgovori #11 u: Travanj 17, 2006, 19:43:00 poslijepodne »
ako oćeš trajnije riješenje nabavi bocu od CO2 (pravu čeličnu bocu,.. vatrogasnu ili sl.) manometar, igličasti ventil i elektomagnetski ventil,... nešto slično ovoj konfiguraciji,..iako i neko DIY riješenje na bazi kvasca i šećera može poslužit dok se ne složi ovako nešto,...

Šta se tiče filtera mislim da će oba kvalitetno odradit posao,...


Offline rolka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
prednosti filtera
« Odgovori #12 u: Travanj 20, 2006, 17:51:00 poslijepodne »
Citat: marko_5



koliko košta taj tetrin 1200 i zanima me filtracija u odnosu na juwelov filter i kako to misliš da neće odoljevat blue wave kasnije


oko 800-900 kn
johnny