Travanj 28, 2024, 19:43:57 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: koji akvarij kupit  (Posjeta: 2876 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
koji akvarij kupit
« u: Travanj 15, 2006, 16:56:00 poslijepodne »


ima sam akvarij od 100l koji sam nedavno proda pošto nisam nešto bija upućen nisam ima nešto uspjeha s njim ali poćea sam se informirat o stvrima bitnim za život riba u akvariju ali prije toga imam jednu dilemu mislim se između kupovine caymana od 230L s oznakom 110 profesional i juwela od 240L pa bi me zanimalo vaše mišljenje kojeg mi preporućujete kupiti i po vama koji je bolji i njihove prednosti i nedostatke ako ih ima upoće
marko

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
koji akvarij kupit
« Odgovori #1 u: Travanj 15, 2006, 17:13:00 poslijepodne »
gadno je to preporučit,.. svaki od ta dva ima svoje prednosti i mane,..
npr. Cayman ima puno bolji i praktičniji poklopac, iako mu se ona bijela refleksija raspadne nakon godinu dana, ali isto tako ima prevelik i ružan filter (koji doduše odrađuje svoj posao).

Ja da sad uzimam uzeo bi Juwel Rio 240, prije je bila puno veća razlika u cijeni, ali sada je zbilja neznatna (nekih 250-300kn) Juwel mi ima lipše dimenzije od Caymana tj 10 cm je duži i ima diskretniji filter!

Eto zamalo i zaboravih poželit ti dobrodošlicu na forum!!! Nego odakle si? Vidim pišeš domaćim "naglaskom",...


Offline Jazzy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 224
koji akvarij kupit
« Odgovori #2 u: Travanj 15, 2006, 17:22:00 poslijepodne »

Nedavno sam se i ja dvoumio izmedju ta dva proizvodjaca (do duse za akvarij manje litraze)...
Na kraju sam uzeo Juwel zbog puno ljepseg panoramskog dizajna za razliku od Caymanovog kockastijeg.
Sve se svodi na vlastiti ukus...pogledaj jedan i drugi pa odaberi koji ti se vise svidja. Koji god da uzmes neces pogrijesiti.


Edited by: Jazzy
...something fishy’s going on...

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
koji akvarij kupit
« Odgovori #3 u: Travanj 15, 2006, 17:25:00 poslijepodne »


samo ćini mi se da ovi cyman ima kompletniji filter a onaj juwelov ima ćni mi se samo one spužve


marko

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
koji akvarij kupit
« Odgovori #4 u: Travanj 15, 2006, 17:32:00 poslijepodne »
a inaće san iz zadra i zanima me o ćemu si bija ono gori reka da caymanu otpadne refleksijaza godinu dana ne kužim to ono kraj svitla ili
marko

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
koji akvarij kupit
« Odgovori #5 u: Travanj 15, 2006, 17:36:00 poslijepodne »
evo ovo,...

inače u Juvelovom filteru bez problema možeš izvadit neku spužvu i stavit nešto umjesto,.. npr. treset,...


Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
koji akvarij kupit
« Odgovori #6 u: Travanj 15, 2006, 18:05:00 poslijepodne »


a po tebi koji je filter bolji i kompletnij od ova dva


marko

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
koji akvarij kupit
« Odgovori #7 u: Travanj 15, 2006, 18:10:00 poslijepodne »


i bija si reka da neka refleksija otpadne s caymana nakon godine dana pa ne kužim na šta toćno misliš pa ako možeš opisat i ono ovi rio je 11 cm duži ali je uži 4 cm i niži 3 ipo cm ono relativno su tu negdi ali nekako kad gledam onog caymana nekako lipše izgleda od juwela i ima već napravljeno misto za automatsku hranilicu i ima ono mehanićko biološko i još neko filtriranje pa neznam jeli ima i juwel tako ili





marko

Offline marko_5

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
koji akvarij kupit
« Odgovori #8 u: Travanj 15, 2006, 18:25:00 poslijepodne »


i još jedno pitanje ne manje važno nego ova imam jedan problem a u biti možda i nije problem


živim na 3 katu u zgradi i sad zgrada je stara 25 god ali je građena od armiranog betona mislim katovi i sve ostalo pa me zanima dali bi recimo akvarij s stalkom i vodom imao bi oko 300 i nešto kg pa dali bi to bilo previše jer me neki uvjeravaju da je to previše kila na malom prostoru mada ja mislim da nije jer kad to nebi izdržalo onda ne kužin kakva bi to bila gradanj pa bi volija da mi kažete o svojim iskustvima u smislu ovog
marko

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
koji akvarij kupit
« Odgovori #9 u: Travanj 15, 2006, 18:33:00 poslijepodne »
ma nećeš falit ni sa Caymanom,.. ja doduše nisam mogao gledat onu mrcinu od flitera pa sam ga zamnjenio sa Fluvalom 304, a poslije sa TetrinimEX1200.Tih 10 cm (onaj jedan cm je okvir po 0,5 cm sa svake strane) meni je puno lipše, tj akvarij ima lipšu formu,..ali to je samo moje mišljenje.

oba dva akvarija su vrlo kvalitetni i nećeš falit ako uzmeš bilo koji. Kad sam ja kupovao Caymana 110 bio je skoro 1000 kuna jeftiniji od Juwelovog 240, to je bila glavna stavka zašto sam se odlučio za Cayman.

za refleksiju sam ti stavio gore link,... jednostavno od topline lampi se rasuši i počme pucati,... ali nije neka stavka to se riješi sa dva kupovna reflektora,... tako da te to ne plaši,..


Offline Jazzy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 224
koji akvarij kupit
« Odgovori #10 u: Travanj 15, 2006, 18:50:00 poslijepodne »
Ma nista se ti ne brini za zgradu nece se srusiti, ako ti se vise svidja Cayman kupi ga. Sve je to stvar osobnog izbora.
Nitko nezna bolje od tebe sto ti se svidja...u svakom slucaju biras izmedju dva odlicna akvarija i nemozes pogrjesiti nikako.

Sretno

...something fishy’s going on...

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
koji akvarij kupit
« Odgovori #11 u: Travanj 15, 2006, 18:56:00 poslijepodne »

Citat: marko_5

i još jedno pitanje ne manje važno nego ova imam jedan problem a u biti možda i nije problem


živim na 3 katu u zgradi i sad zgrada je stara 25 god ali je građena od armiranog betona mislim katovi i sve ostalo pa me zanima dali bi recimo akvarij s stalkom i vodom imao bi oko 300 i nešto kg pa dali bi to bilo previše jer me neki uvjeravaju da je to previše kila na malom prostoru mada ja mislim da nije jer kad to nebi izdržalo onda ne kužin kakva bi to bila gradanj pa bi volija da mi kažete o svojim iskustvima u smislu ovog

evo ovako ja testiram statiku,... nađi 4 prijatelja (cca 350 - 400 kg) i svi zajedno skočite,.. ako ne propadnete - DOBRO JE!!!

Offline rolka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
koji akvarij kupit
« Odgovori #12 u: Travanj 16, 2006, 10:34:00 prijepodne »
ja imam diy akvarij ali mi frend ima i caymana i juwela i zato dajem glas caymanu jer je puno prakticniji a sto se tice rapadanja refleksije jos do sd nije imao problema
johnny

Offline rribaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 97
    • http://www.iskon.hr
koji akvarij kupit
« Odgovori #13 u: Travanj 16, 2006, 20:30:00 poslijepodne »


Najbolje je da zaljepis sam svoj akvarij!


Nećeš pogriješit
čistač

Offline Zoro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
koji akvarij kupit
« Odgovori #14 u: Travanj 16, 2006, 21:32:00 poslijepodne »


Mislis da sam sastavi akvarij od pocetka?To je cool,ali posto je pocetnik radije neka uzme kupljeni. Ako ne stavis previse riba i ako nemas neke zahtjevne ribe/biljke oprema koja dode sa akvarijem je sasvim dovoljna. Normalno akostavis duplo vise riba nego je preporuceno za tu litrazu da moras nabaviti bolji filter i sl. Jeli u toj zgradi vec bilo propadanja kroz katove?(Bas si me nasmija !) Sretno udrugom pokusaju! Nema odustajanja!
Pozdrav iz Dalmacije!