Travanj 28, 2024, 07:26:58 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Malo jezerce pomoć  (Posjeta: 4819 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Malo jezerce pomoć
« u: Ožujak 26, 2006, 18:51:00 poslijepodne »
Jezerce će biti cirka 500 L a pošto sam potpuno novi u tome molio bih sve savjete od početka.

Rupu znam iskopati a dalje SVAKI SAVIJET JE DOBRODOŠAO.



Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2006, 08:30:00 prijepodne »
zar nitko baš nemože mi pomoći!!!!!!!!!!!!!









Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2006, 10:15:00 prijepodne »
Pa nisi napisao dal ćeš betonom,folijom ili gotovo plastično jezero stavljati.Već ti je tu velika razlika u kopanju rupe.Imaš u enciklopediji Vrt jako lijepo opisano nekoliko izvedbi.

Offline kris

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2006, 19:40:00 poslijepodne »


evo ja ću ti reći svoja iskustva o jezercu. također samga jednomradila i to ovako: iskopali smo rupu,poželjno da bude dubina 1mda ti se zimi voda skroz ne zaledi,oblikovali par stepenica koje se slijevaju u rupu, kupili foliju, stavili ju u rupu, kupili pumpu koju staviš u vodu i neku kutiju koja stoji vani koju dobiješ sa pumpom i kroz nju ti se voda pročišćava. Pumpa šalje vodu u kutijua iz kutije van na stepenice pa opet u vodu.par dana pustiš jezerce dacirkulira bez riba, staviš sva potrebna sredstvaza čišćenje vode i tek tada ribe. eto brzi postupak. najbolje da sa svime time kreneš pred ljeto.


ali bez pumpe i tih pročišćivača bolje nemoj, jer, vjeruj mi, isprobano. ajmee.. muke lii...


a o detaljima će ti više ovi iskusniji...
 

Offline dedabrada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2006, 19:44:00 poslijepodne »
Kupi novi ''vrt special'' sad ga ima na kiosku i ima dosta o vrtnim jezercima

ali jedan savijet mora biti min. 80 cm. dubine da bi ti ribe mogle prezimiti u njemu
Varaždin/Hrvatska
[email protected]

Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #5 u: Ožujak 31, 2006, 20:48:00 poslijepodne »
Iskopaj što veću rupu, neće ti bit žao, a i lakša je za održavanje. Moja je 6000L. Nisi rekao što misliš imat u bari, samo cvijeće ili i ribe i to samo male zlatne ili koije.....?

Offline brunoslava

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #6 u: Travanj 02, 2006, 19:01:00 poslijepodne »
ja sam iskopala rupu dubine 80 cm jer sam negdje citala da toliko mora biti ako želiš da ti ribe mogu prezimiti. rupa je onako sa stepenicama. stavila sam debeli najlon i okolo sakrila rub najlona sa ciglama na koje sam nalila beton i polijepila iskidane keramičke pločice. unutra imam unutrašnju pumpu za akvarij na koju sam prikačila dugačko crijevo i sprovela kroz veliki šuplji kamen pa mi je to sad ko vodopad. Eto ako si to možeš zamislit
SB

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #7 u: Travanj 03, 2006, 19:28:00 poslijepodne »


kris ti je rekla skoro sve osim što se mene tiće ja ti imam rupu u vrtu prekrivenu folijom , dubok je cca 80-90 cm i u njemu su mi se ljetos mrijestile zlatne ribice ali i velifere i gupije koje sam krajem ljijeta premjestio u akv. a zlatne su uspješno prezimile u vrtu ispod 15 cm leda! bez filtrea , pumpe ,... ali bit je u tome da ih ja gotovo nikad ne hranim a žive hrane i algi ima dosta -neboj se.Jedino što moraš paziti da ne pukneš od jednom hrpu riba - ja sam ih stavio 3 a sada imam pored toga još dvadesetak lijepih malaca cca 5 cm dužine .


Moja ti je barica 3x1.5x0.9 sa jednom stepenicom i perunikama uz rub

Offline kris

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #8 u: Travanj 03, 2006, 19:53:00 poslijepodne »
a joj, blago tebi, kak ti je uspjelo to mriješćenje? ja isto u prvom ribnjaku nisam imala ni pumpu ni filter, i prek zime je to normalno. Bio mi je dubok nekih 50 cm, ali prek ljeta mi se full brzo blatila voda, pa sam je ručno mijenjala svakih mjesec dana, ali to bome i nije tak ugodno po onim vrućinama. također ih nisam hranila.
 

Offline cerberus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Lupoglav
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #9 u: Travanj 03, 2006, 23:19:00 poslijepodne »
Nije ti problem samo zima. Moj ribnjak je takodjer bio 80 cm dubok ali se s vremenom natalozi mulja i blata tako da je zapravo plici. Veci je problem ljeto jer ako je jezerce plitko, voda se moze poprilicno zagrijati. Ako mozes, neka ti bude barem metar u dubinu i gledaj da ti bude u hladu, alge vole sunce Ako pak samo pod suncem imas mjesta za ribnjak, uz rub na juznoj strani posadi neko bilje koje visoko naraste i obavezno posadi lopoce ili neko drugo sirokolisno bilje u vodu. One more thing, ako ces betonom raditi, OBAVEZNO neka bude pri vrhu (do 15-ak cm dubine) dosta u koso. Beton je kao sto znamo tvrd ali kad se voda smrzava, siri se. Ako su stjenke ribnjaka okomite led nema kamo, beton ce ti popucati pa ce ti ribnjak curiti. Good luck

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #10 u: Travanj 04, 2006, 16:31:00 poslijepodne »


Ova prva slika jezerca ti je sa gotovim pvc kalupom koji se stavlja u
iskopanu rupu, a filter je isto smjesten u natkrivenu rupu pri cemu je
zaklonjen od sunaca i zagrijavanja.







Ova druga slika je sa pvc folijom i prikazuje kako rijesiti filtraciju
sa malim pomocnim jezercetom koji filtrira ovo veliko jezero
preljevanjem vode (slicno kao akvarijski preljevni filter)



Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #11 u: Travanj 04, 2006, 16:35:00 poslijepodne »
Ako ti mogu pomoci ove slike oko pravljenja jezerca mogu ti jos postati koju sliku da ti da neku ideju.

Offline corky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #12 u: Travanj 09, 2006, 05:24:00 prijepodne »




prvo i osnovno ti je koliko para toliko muzike.


što ti je veće to su ti i troškovi održanja veći .Ja imam jezerce od400 l jer sam bio ograničen prostorom . u njemu imam od biljatri vrste lopoča , a od ribica šest zlatnih dužine cca 30-35 cm čišćenje istog radim dva puta na godinu,vodu mjenjam dva puta nagodinu s time da ga uredno sedmično nadopunim vodom,od pumpi imam samo jednu koja nema funkciju više estetsku ,i ljeti da zrakom obogati vodu.... Ovo je čisto najprimitivnije ali dosta dobro funkcionira . moj predlog da dubina bazena bude minimalno 1,5 m na najdubljoj etaži sa što više bilja .


toliko od mene sa mojim skromnim znanjem


Split

Offline cerberus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Lupoglav
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #13 u: Travanj 09, 2006, 10:05:00 prijepodne »


S dubinom se slazem definitivno.

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #14 u: Travanj 09, 2006, 13:24:00 poslijepodne »
otidi u pet shop pa potrazi brosurice o gradnji i odrzavanju vrtin ribnjaka ili ti jezeraca. mislim da je od sere ili tetre to ti kod nas u jednom pet shopu stoji na polici pa si mozes uzeti mukte, mozda je i kod vas tako. imas osnove i dosta zgodno i jednostavno objasnjeno bez nekog velikog filozofiranja i nauke
Slavonski Brod

Offline MAXIMUS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 537
Malo jezerce pomoć
« Odgovori #15 u: Travanj 10, 2006, 15:40:00 poslijepodne »
Imaš jednu jako korisnu  BAUHAUS-ovu stranicu. Meni je dosta pomogla,kao i mtomasic,Vedran i Goran. Pozdrav svima!Edited by: MAXIMUS
M