Travanj 27, 2024, 19:04:39 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Schuran JET STREAM 1 / JET SKIM 200  (Posjeta: 1322 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Schuran JET STREAM 1 / JET SKIM 200
« u: Rujan 08, 2008, 22:59:02 poslijepodne »
Pošto svi svoga konja hvale da predstavm i ja svog konjića  :)

Prije tri mjeseca sam svoj stari ATI TWISTER zamjenio sa JET SKIM 200 deklariran za akvarije od 1000-2000 litara.
Pošto je prošlo tri mjeseca slobodno mogu predstaviti mališana :)

Dno skima je 40x20 cm,
visina 72 cm,  
pumpa EHEIM 1250 - 1200 L/h
količina zraka 500-550L/h
kapa 5 litara zapremine
optimalana visina vode u sampu 20 cm

Skimer me oduševio jednostavnošču i načinom rada, snaga pumpe duplo manja od konkurencije, perfomance i rad izmišljen i tih,kvaliteta materijala vrhunska i masivna i velika prednost skim ima dodatni priključak za punjenje kalcij reaktora akvarijskom vodom tako da maximalno pojednostavljuje simbiozu ove dvije komponente.Naravno ima kvalitetano izveden i lagan za upotrebu ventil za namještanje vet/dry skimanja.

Nadalje kao što neki već i znaju više od 1,5 god. koristim njihov proizvod JET STREAM 1 kalcij reaktor relativno malih dimenzija u odnosu na konkurenciju, a kapaciteta za akva do 3000 litara.
Reaktor za 1 Kg chipsa troši stvarnu 1 Kg CO2 plina,nadalje bez problema diže Ca na 480 mg/L u mom akvariju 700 litara zapremine nema štopanja usisa i stalnog naštimavanja, recirkulira postojeći neiskorišteni plin dok ga ne neutralizira,ujedno koristim i Grotec-ov Magnezij chips 10% tako da sam jednim udarcem rješio dvije stvari, jednom rječju ne znam da ga imam preporuka svim ozbiljnijim reeferima.



Malo sam poslikao uređaje u svom tanku kako bi vidjeli kako to izgleda i funkcionira pa prosudite sami i dapače očekujem komentare na vašu prosudbu :up:

 
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2008, 08:08:49 prijepodne od Vedran »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica