Travanj 29, 2024, 19:01:27 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: kako do dobre rasvete  (Posjeta: 1428 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ana777

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
kako do dobre rasvete
« u: Travanj 14, 2007, 21:45:00 poslijepodne »


 

Offline ana777

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
kako do dobre rasvete
« Odgovori #1 u: Travanj 14, 2007, 21:54:00 poslijepodne »
 Imam morski akvarijum od 300 litara. Zeleo bih da u njemu pored riba gajim i korale, za pocetak neke koji nisu previse zahtevni. Interesuje me kako da uredim rasvetu i na koji nacin da funkcionise. Do sada imam jednu plavu i jednu belu t5 lamu sa prigusnicama. Arcadia- marine blue-fmb 18/(24", 600mm)-marine actinic lamp, Arcadia- marine white-fmv 18/(24", 600mm)-high uutput marina lamp
 

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
kako do dobre rasvete
« Odgovori #2 u: Travanj 14, 2007, 22:29:00 poslijepodne »
Potrebno ti je još barem dvije T5, a sa ukupno 5 komada bi imao (uz upotrebu reflektora) uvjete i za zahtjevne koralje. Ako možeš nabaviti nepropusna grla i prigušnice, nije veliki problem sastaviti sam.
Ako ti je rasvijeta u originalnom poklopcu, imati ćeš problem sa pregrijavanjem vode. Zato pogledaj da li ima u prodaji kineska Overtank rasvjeta (SHIN MAO) koja ide na bočne stranice akvarija ili visi na sajlama iznad
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline ana777

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
kako do dobre rasvete
« Odgovori #3 u: Travanj 15, 2007, 11:01:00 prijepodne »
 Koliko belih i koliko plavih da stavim. Kako da se pale i koliko vremena da budu upaljene. Kojim redidsledom da se pale i kojim redosledom da se gase. Ovu opremu ostalu cenim da cu nabaviti.
 Hvala na savetima.


 

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
kako do dobre rasvete
« Odgovori #4 u: Travanj 15, 2007, 11:46:00 prijepodne »
Ja koristim 1 bijelu i tri plave. Prvo se pale plave (u 08:30), u 09:00 se pale bijela i plava! Do prije 6 mjeseci sam koristio još jedan par koji se palio u 14:00, a gasio u 16:30 (plava i bijela), ali sam shvatio da nisu potrebne, te da su koralji zadovoljni i sa 4!Prve se gase bijela i plava (21:30), a zatim plave (u 22:30) kada se upali moonlight koji svijetli do ponoći!
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/