Ožujak 28, 2024, 23:12:33 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Premiještanje ribice iz akvarija u vrtno jezerce  (Posjeta: 945 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aneri

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Premiještanje ribice iz akvarija u vrtno jezerce
« u: Travanj 22, 2019, 12:59:15 poslijepodne »
Pozdrav,
molila bih savjet oko premiještanja ribice iz akvarija u vrtno jezerce. Imam akvarij 60 litara. Kupljen gotov sa svim pumpama,grijacima....Ribice žive u njemu nešto manje od 2 godine. Problem je što je 1 postala prevelika. Gospođa u ZOO centru me savjetovala da ju ne mučim i da ju preselim u vrtno jezerce. Kaže da su ribice puno sretnije tamo. Naši prijatelji imaju vrtno jezerce,veliko i dosta zlatnih ribica u njima. Mene zanima dal ova zlatna ribica sa velikim perajama uopće jest da vrtna jezerca? I dal se ribice iz akvarija uopće mogu seliti u jezerca? Hvala unaprijed. Nazalost ne uspijevam zakačiti slike jer mi stalno javlja da su prevelike

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Premiještanje ribice iz akvarija u vrtno jezerce
« Odgovori #1 u: Travanj 22, 2019, 15:08:18 poslijepodne »
Mogu se seliti iz akvarija u jezerca. Zlatne ribe nisu za male akvarije one se drze u jezercima ili ogromnim akvarijima pošto si ti ove dvije drzala 2 godine u 60 litara( pretpostavljam sa neadekvatnom filtracijom) ribe su vjerojatno zakrzljale. Ako mozes uslikaj ribe pa stavi sliku. Ima puno varijacija zlatne ribe tako da "ona sa dugim perajama" nije bas pretjerano precizno.

Offline Aneri

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Premiještanje ribice iz akvarija u vrtno jezerce
« Odgovori #2 u: Travanj 22, 2019, 17:05:52 poslijepodne »
Znam da je opis bzvz,ali nikako da nađem koja je to vrsta. Evo mislim da sam uspjela smanjiti sliku,napokon. Hvala puno na odgovoru

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Premiještanje ribice iz akvarija u vrtno jezerce
« Odgovori #3 u: Travanj 22, 2019, 17:26:34 poslijepodne »
Komet. Stavi ju slobodno u jezero bit ce joj punooo bolje nego u tako malome akvariju, preporucio bi ti da i drugi isto udomiš, a umjesto njih ubacis neke manje ribice. Ako akvarij drzis u nekoj prostoriji u kojoj i sami boravite i sobna temperatura je u nekim normalnim granicama ne treba vam grijač ni za velik broj tropskih riba.