Travanj 29, 2024, 04:13:41 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: još jednom glossa  (Posjeta: 2495 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
još jednom glossa
« u: Kolovoz 30, 2009, 13:15:02 poslijepodne »
prosim ljepo vaša iskustva sa njom, pošto sam čital iz prijašnjih tema da negdje šiba u vis, a negdje radi tepih, pošto jumislim uzet

aq 54l, rasvjeta će bit 1x15w t8 7000k i 1x24w t5 philips 865, gnojenje makro i mikro, co2 diy prek difuzora

pa me interesira kak ste ju zardžali malol, ko tepih, kak se šiša i sadi m(znam da je dosta picajzlavo, treba sa pincetom pikat jednu po jednu), i za koliko se vide prvi pomaci

hvala na odgovorima ;)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #1 u: Kolovoz 30, 2009, 14:49:00 poslijepodne »
Kod tebe bi trebala bez problema rasti.Ne znam zašto,ali u mom 12-litarskom je samo na početku nešto malo uvis išla i kasnije više ne.Sadiš je po dva listića.Pikaš pincetom,onak malo ukoso.
I narednih dana se moliš da što manje isplivava.To ovisi i o ribama koje imaš.Kad se malo primi nema više frke!
Za otprilike tjedan dana(možda i manje)bi trebao vidjeti kako tjera nove listiće. :up:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #2 u: Kolovoz 30, 2009, 14:52:47 poslijepodne »
Kod tebe bi trebala bez problema rasti.Ne znam zašto,ali u mom 12-litarskom je samo na početku nešto malo uvis išla i kasnije više ne.Sadiš je po dva listića.Pikaš pincetom,onak malo ukoso.
I narednih dana se moliš da što manje isplivava.To ovisi i o ribama koje imaš.Kad se malo primi nema više frke!
Za otprilike tjedan dana(možda i manje)bi trebao vidjeti kako tjera nove listiće. :up:

da sarita thnx, čital sam tvoju temu za glossu, al ste otišli na co2, i tak da nisam niš onda skužil :roll: :D

da imam corya koji će morat potražit novi dom, zajedno sa sijamcom, a mislim umjesto njih uzet kozice i otiće :)

daj mi reci na koliko moram sadit razmak jedna od druge i kak misliš po dva listića, po dvije stabljike il?

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2009, 15:02:24 poslijepodne »
Kako ona raste kao u lančiću,trgaš(režeš)jednu po jednu.Ta jedna ima dva listića.
Ja sam je pikala,a kako kad i koliko sam je imala... -? Mislim da je negdje pisalo na svakih 2-3 cm..Pojma nemam,tak nekak.Ja sam znala i na gušće.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2009, 16:37:49 poslijepodne »
Kako ona raste kao u lančiću,trgaš(režeš)jednu po jednu.Ta jedna ima dva listića.
Ja sam je pikala,a kako kad i koliko sam je imala... -? Mislim da je negdje pisalo na svakih 2-3 cm..Pojma nemam,tak nekak.Ja sam znala i na gušće.

ma bit će iz shoop kaj ja znam 2-3 košarice + cuba jedna košarica, valjda će bit dosta za moj tank

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #5 u: Kolovoz 30, 2009, 19:30:53 poslijepodne »
pa zašto ćeš mješat i glosu i kubu?

ne vjerujem da će biti problema ..imaš dosta svijetla.
e sad.....nemoj EC predozirat,ja ju spržio dilkan! sinoć sam pola morao bacit  :down: :down: :down:
inače raste brzo i ko korov,kad se počne slagat 2-3 red ispod glossa žuti onda ju moraš razrijedit.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #6 u: Kolovoz 31, 2009, 06:01:16 prijepodne »
pa zašto ćeš mješat i glosu i kubu?


mislim  odvojit aq na ne znam dva dijela, pri kamenju rasporedit mahovinu i cubu, a pri početku (čitaj dolje) stavit glossu

a probat ću izbjeć ec, pošto ću dodatno omekšat vodu sa destiliranom, pa bi trebal imat bolju topivost co2

i kaj smo sad na 2 cm sadnje jedna od druge bi bilo dosta?

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #7 u: Kolovoz 31, 2009, 09:50:56 prijepodne »
Nemoj previše razbijat glavu o tome kolko listića, budeš skužio i sam kad ćeš ju imati u rukama kak je teško posadit 2 listića. što se tiće toga samo ću ti reć SRETNO,  :D a i mislim da bu ti cory i sijamac brzo trežili novi dom...
Što se tiće rasta u vis, tu ti je najvažnija količina CO2, drugim riječima u nedostatku će ti rasti u vis i tražiti atmosferski co2. Količina svijetlosti ovdje i nije toliko bitna za takav rast, već samo koliko će brzo rasti. Ako počne rast u vis, onda ju počni rezat na tim mjestima i pikat u podlogu, ali mislim da ti u tom slučaju niš osim co2 nebu pomoglo.


Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #8 u: Kolovoz 31, 2009, 10:18:31 prijepodne »
Evo,ja u malom nemam CO2 pa dodajem EC.Ali priznajem da u zadnje vrijeme nisam uopće redovita i nema frksona!

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #9 u: Kolovoz 31, 2009, 10:25:29 prijepodne »
Ne treba glossi ni previse svjetla, a pogotovo previse co2...jer to je razlog kad glossa krene u visinu, visak co2, a ne manjak.  Nedavno smo o tome pisali bas na forumu, evo nasao sam temu: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=30731.0


Ne bi ja na tvom mjestu cannibal mjesao bas HC i glossu, jer nema sanse da u tako manjem akvariju to uspijes drzat pod kontrolom, jer kad krenu jedna i druga svaki dan ces ih morat prorijedivat da se ne isprepletu i onda nece to izgledat lijepo.  ;)

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #10 u: Kolovoz 31, 2009, 10:27:24 prijepodne »
Ne treba glossi ni previse svjetla, a pogotovo previse co2...jer to je razlog kad glossa krene u visinu, visak co2, a ne manjak.  Nedavno smo o tome pisali bas na forumu, evo nasao sam temu: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=30731.0


 ;)

Eto sam sebe pokopah, ništa ne naučih iz prošle teme  :cekic po bulji: :cekic po bulji: :cekic po bulji:

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #11 u: Kolovoz 31, 2009, 10:32:46 prijepodne »
Cigo je jos na odmoru. Vrati se, vrati se.  ;)  :D

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #12 u: Kolovoz 31, 2009, 10:37:30 prijepodne »
uuuhhh............. al ste mi dali za mislit, k vragu, a bi htio i jedno i drugo -? -? :roll:

probat ću pikat pa kak bu, ak bum videl da se širi ko vrag onda ću šišat ko brica :D

inače cory i sijamac traže novi dom jer sam čital da je nemoguće, a kaj je s otićima i glossom

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #13 u: Kolovoz 31, 2009, 10:37:57 prijepodne »
Cigo pojma nema,Cigo pojma nema... :biggrin:

 :angel:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #14 u: Kolovoz 31, 2009, 11:04:08 prijepodne »
Cigo pojma nema,Cigo pojma nema... :biggrin:

 :angel:

Je je, malo me još glava boli od ovog odmaranja...  :D ma eto i meni se zalomi tu i tam neka glupost.

Canibal uvijek imaš opciju broj 2.
Uzmeš dva akvarija, u jedan glossu, a u jedan cubu  :D :D

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #15 u: Kolovoz 31, 2009, 11:09:56 prijepodne »

Canibal uvijek imaš opciju broj 2.
Uzmeš dva akvarija, u jedan glossu, a u jedan cubu  :D :D

ova ti je dobra  :D :D

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #16 u: Kolovoz 31, 2009, 12:07:47 poslijepodne »
lp

kaj hoćeš reć da onda ne bi trebal niti omekšat vodu jer imam diy co2 da ne bi bilo previše otopljenog co2, al mi se čini nekak prepretvrda 19,9?

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #17 u: Kolovoz 31, 2009, 12:35:38 poslijepodne »
Pa ne znam, ajde da imas veliki akvarij...kojih 500 litara, onda bi rekao omeksaj, pa mozda ce ti to nesto znacit taj malo vise otopljeni co2.  Al u 50-60 litara i sa diy zbilja se moze bez problema postic zeljena koncentracija co2 u ne znam kako tvrdoj vodi. U Zagrebu je ista takva voda pa me bas briga...nit je mjerim, niti je omeksavam, niti se zamaram s tim.  Sve raste i nemam problema u akvariju ni sa ribama ni sa biljkama.

Ja ti svoju co2 bocu nisam nabavljao, zbog niceg drugog, nego sta mi se pruzila dobra prilika i da ne moram non-stop muckat smjesu. Ali i sa diy je to sve funkcioniralo bez problema.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #18 u: Kolovoz 31, 2009, 12:38:20 poslijepodne »
pa prvenstveno bi zbog kamenca koji se nakuplja ko vrag, a zatim zbog bilja, al vidim da do sad sve raste bez nekih većih problema, a sad bi trebalo bit bolje pošto će co2 ić prek difuzora, tak da ću te onda poslušat i ostat će tak, il ju možda malo smekšam, al neš ne znatno ;)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #19 u: Rujan 01, 2009, 18:17:34 poslijepodne »
Nemoj previše razbijat glavu o tome kolko listića, budeš skužio i sam kad ćeš ju imati u rukama kak je teško posadit 2 listića. što se tiće toga samo ću ti reć SRETNO,  :D

Evo da te "utješim" ja nisam imao puno problema sa sađenjem glosse..uz malu pincetu stvari idu puno lakše :up:
Dobro dosta je bitno da je podloga sitnije granulacije..moja je 1-2mm..jer onda puno lakše ide sadnja..

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #20 u: Rujan 01, 2009, 18:32:59 poslijepodne »
Nemoj previše razbijat glavu o tome kolko listića, budeš skužio i sam kad ćeš ju imati u rukama kak je teško posadit 2 listića. što se tiće toga samo ću ti reć SRETNO,  :D

Evo da te "utješim" ja nisam imao puno problema sa sađenjem glosse..uz malu pincetu stvari idu puno lakše :up:
Dobro dosta je bitno da je podloga sitnije granulacije..moja je 1-2mm..jer onda puno lakše ide sadnja..

i kak ti napreduje i prije koliko si ju stavil

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #21 u: Rujan 01, 2009, 18:40:12 poslijepodne »
Nemam je više..imao sam je nekih mjesec -dva  i onda mi ju je cijano prekrila..tak da se uništila..ona mi je od sveg bilja koja sam imao prva krenula s izdancima.. i to ne na jakoj rasvjeti nekih 11w na 15  l i bez co2 , samo sa hranjivom podlogom..

BAš bi je ponovo htio viditi u svom akvariju, fora biljčica..

Offline tiestos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Osijek-Belišće
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #22 u: Rujan 15, 2009, 12:55:20 poslijepodne »
moj prijatelju caniball gdje si ti uzeo cubu i tu glosu,tražim ju mjesecima i nemogu nać?

Offline sifra100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
  • život je bajka !!!!!!!!!
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #23 u: Rujan 15, 2009, 13:26:51 poslijepodne »
moj prijatelju caniball gdje si ti uzeo cubu i tu glosu,tražim ju mjesecima i nemogu nać?
imali su je u aqua-terri prije koji tijedan .
ma život je lijep ???????

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: još jednom glossa
« Odgovori #24 u: Rujan 15, 2009, 13:56:52 poslijepodne »
moj prijatelju caniball gdje si ti uzeo cubu i tu glosu,tražim ju mjesecima i nemogu nać?

naručio si ju u zoo city  ;) :)