Ožujak 28, 2024, 17:04:33 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ponašanje kozica  (Posjeta: 3419 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nikozije

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški  
Ponašanje kozica
« u: Svibanj 20, 2020, 10:55:45 prijepodne »
Pozdrav,

Jučer sam u akvarij ubacio kozice, 5 komada malih prozirnih. Akvarij je aktiviran prije 20 dana i ovo su prvi stanovnici. Pratio sam sve postupke cikliranja i mislim da je sada spreman za popunjavanje.

Radi se o Juewl 60 Primo akvariju, filter i svjetlo su koji standardno dolaze s akvarijem. Od bolja imam jedno 6 vrsta raznog bilja (uzimao sam brzorastuće i nezahtjevno bilje) koje se laganini počelo razlistavati. Jučer sam još kupio i mahovinu (bunt koji je bio s kozicama u akvariju u dućanu) i polijepio sam je po kamenji i drvetu.

Sad, imam dva pitanja.

1. Kozice od jučer plivaju po akvariju ko lude, nikako da se smire. Mislio sam da je možda im prejako strujanje vode od filtera i ugasio ga na sat vremena, ali ponašanje je ostalo isto. Ubacio sam im par granuila hrane (rekla mi je cura u dućanu da ih ni hrane tom istom hranom, znači nije ništa nepoznato) ali su to ignorirale. Samo mašu tim malim nožicama i jurcaju po cijelom akvariju. Djeluju živahno i veselo, ali se brinem da im to nije neko neprirodno ponašanje i da nešto ne valja.

2. Komad drveta (iz prirode, prokuhan i namakan prije stavljanja) je puno sluzi. Brisali smo je, ali se opet javlja. Da li bi kozice mogle to riješiti? I ako da, da ih se možda manje hrani pa da navale na to?


Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Ponašanje kozica
« Odgovori #1 u: Svibanj 20, 2020, 14:07:13 poslijepodne »
Vjerovatno malo istražuju...
Jel znaš o kojoj vrsti je točno riječ?
Trebale bi se smirit kroz neko vrijeme.
Normalno ponašanje je da satima čeprkaju po nečem.
Što se sluzi tiće, ak je ima baš puno teško da će pet kozica to riješit.
Ancistrusi su puno bolji u tome.

Offline malizeleni

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
Odg: Ponašanje kozica
« Odgovori #2 u: Svibanj 20, 2020, 14:11:27 poslijepodne »
Nemam pojma koja je vrsta, male su (jedno 2 cm top) i bezbojne. Nisu mi u dućanu znali reći koje su, neke vulgaris.

Budem tu sluz još brisao kad mijenjam vodu za sad. Nije velik akvarij, bojim se da bi mi ancitrus bio preveliki za to.

Kak su kozice sa protokom vode, da li im smeta ako ima strujanja? KAd uključim filter ove još malo polude, čak vidim da se i "voze" na struji. I ja sam očekivao da će se rasporediti i čeprkati nekaj, ali ove samo plivaju okolo :D Valjda će se smiriti kad upoznaju cijeli akvarij.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Ponašanje kozica
« Odgovori #3 u: Svibanj 20, 2020, 16:44:48 poslijepodne »
Valda su u dućanu imale drugačiju filtraciju pa im je sad neobično dok se ne naviknu...
Najbolje bi bilo da imaju svoj kutak u mirnijem dijelu...
Kaj ti to imaš dupli profil?