Ožujak 28, 2024, 20:21:58 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Hebem ti struju  (Posjeta: 4906 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Hebem ti struju
« u: Prosinac 15, 2010, 19:25:54 poslijepodne »
Ovo mi se jos nikad nije dogodilo i nadam se da nece meni a i drugima, da je bilo malo gore nego kaj je odustao bih od akvarija na neko vrijeme.

dan 1
Jucer oko 16h fino nestalo struje, rekoh nije to nista opet kod nas kablovi otisli znajuci stanje Elektre i ostalog odrzavanja. 17h primjecujem da prvi susjed ima struju, zovem druge susjede svi imaju struju, a u k....vjerovatno koji osigurac pregorio.

Provjeravam osigurace i cim vise idem kraju s provjerom vidim da su osiguraci ok, probirštift svjetli ko Božicne lampice na svakom osiguracu, to nije. Sad me vec pomalo panika hvata, kud ici provjeravat a u kuci sve bolje zima. 18h izlazim van s majstorom provjeravamo sve zivo i mrtvo i nikako ustanovit kvar. 20h zovemo prijatelja iz Elektre nek dođe ako moze on kaj pogledat i izmjerit hebiga ipak on ima aparate koje ja nemam, mozete pogodit drekec smo obavili, glavno da smo ispitivali do 23h svud kud smo stigli. do 24h smo svi zakljucili kad smo se vec smrzli ko p..... da ne mozemo nista dok ne stigne sutra Elektra i obavi dodatna mjerenja od razvodne kutije do stupa.

Gledam akvarije, umacem prst u vodu jos je ok, termometri pokazuju 21C, al hebem ti di je jos jutro a zima pritisce da to nije normalno a nista kaj je tu je do jutra nema pomoci kud puklo da puklo.


2. dan

Budim se cirka oko 7h, prvo pa prst u akvarije.........bbbbbbbrrrrrrrrrrrrr izvadio prst ko da me struja stepla, provjeravam temperaturu pokazuje hebenih 10C, gledam ribe mrdaju al jedva. Najvise me zabrinjava mali mrijesni od 10L s Nanusima, kak je najmanji tak se najbrze i hladi. 8h dolazi ekipa, uzurbano vade aparaturu mjere rekoh to ce bit brzo gotovo, al pogađate opet drekec, 9h ovi odlaze jer oni samo mjere da vide di je kvar, ajd fala bogu ustanovili da je kod stupa. dolazi radnicka ekipa al nista od kopanja i popravka jer treba pricekat da stigne bager. pitam kad bi otprilike mogao doci kazu oni na drugom kraju grada je i nece stici prije jedan sat >:(, a nista zovem decke unutra na jeger i kobasice da ne cekamo vani iako ni unutra nije bilo nekaj toplije al bar ne puse.

11h normalno i bager je kasnio cijeli sat al barem je krenulo s radovima, dosli do kabla koji je fino smrdio vec na 5 metara od rupe kad se netko priblizi, fino se kabel napio vode jer ide po zemlji kad su radnici vodovoda prije 2 godine sanirali hidrant koji je auto odvalio pa je s vremenom doslo do spoja kod kabla. 13h stize ekipa s opremom koja popravlja kvar, bilo nas je najmanje 12 oko te rupe a samo dvojica u rupi rade :D. 15h sve gotovo al od nekud opet slini voda u jamu, vjerovatno opet od hidranta jer normalno kak kod nas to ide nije vodovod napravil kak treba, zvat ce ih Elektra da sutra ponovno poprave kvar dok je sve otkopano, al barem sam dobio struju. kaze stricek ajd trk u kucu popalit sve aparate da se vidi jel kaj izgorilo jer mi je struja s normalnih 220 skocila na 380 pa da se vidi jel nekaj riknulo da popisu. trcim po kuci ko manijak palim sve akvarije, skrinje, ajd da upalim i hebeni plamenik da se pocne grijat cijela kuca kad ono opet drekec, riknuop plamenik opet nista od grijanja kuce al ajd ima struje pa prvi put u zivotu palim klimu i postavljam ju da grije.

16h provjeravam akvarije da vidim kaj mrtvo kaj zivo i evo sljedeceg stanja:

Mali mrijesni s nanusima 45 malaca mrtvo a bas su fino krenuli
nano s kozicama: 10 red crystal shrimp na leđima + 6 komada yellow shrimp
250l s tropheusima za sad bez zrtava bumo vidjeli kroz mjesec dana kakvo bu stanje od tog hladnog stresa
330 biljni - koliko vidim 5 sterbaia je otislo pa pa i nekih 6 pandi

prvi put mi doslo na pamet da imam obicne zlatne ribe kojima ne bi bilo nista, i jos jedna stvar ne imat manji akvarij od 50L za mrijest

iako mi zao riba glavno da meni ni mojima nije se nista dogodilo a ovo ce se nekako opet popunit s vremenom :up:

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #1 u: Prosinac 15, 2010, 19:33:36 poslijepodne »
 :down: a u klinac  :dead:

jedna od "onih" situacija koje si nitko od nas ne bi pozelio, u prvom redu zbog grijanja... i jos ti je plamenik rika  :rolleyes:

nadam se da ces sve brzo sanirati i biti back on track, a meni se cini da cu ipak krenut u skupljanje love za neki (makar polovni) manji agregat  :c010:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline selce

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 144
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Selce
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #2 u: Prosinac 15, 2010, 19:59:02 poslijepodne »
Baš te " krenulo" >:(
mogu samo pretpostaviti kako ti je !
al´vidim ti si to prihvatio OK

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #3 u: Prosinac 15, 2010, 20:16:25 poslijepodne »
prestrašno, stvarno mi je žao...držim fige da se što brže vratiš na staro...
:AkTer:

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #4 u: Prosinac 15, 2010, 20:35:51 poslijepodne »
Žao mi je da si imao takav peh ali imaš sreće da se nije počelo smrzavati i na kraju pucati akvariji. Drugi puta (zlu ne trebalo) šalji poziv u pomoć na forum pa će netko negdje iskopati kakav agregat za struju ili mali plinski temogen (spojiš na njega plinsku bocu) za grijanje.

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #5 u: Prosinac 15, 2010, 20:45:14 poslijepodne »
Ajme, bas mi je zao..a sto ces, niz nesretnih dogadjaja..da se dogodilo ljetos ili na proljece, ne bi bilo nikom nista. :(
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #6 u: Prosinac 15, 2010, 21:21:21 poslijepodne »
Pa mogao si možda zagrijati akvarije. Istina da se nebi naspavao ali nebi imao žrtava... Stavit tople vode i zagrijati akvarije polako do 30-32 stupnja i imao bi vremena dok bi se to sve rashladilo... I korigirat temperaturu polako kako se hladi svakih par sati.
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2010, 21:39:34 poslijepodne od Nuclear »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #7 u: Prosinac 15, 2010, 21:46:37 poslijepodne »
Jooojjj koja šteta Malky, posebno mi je žao malih coryja nanusa.. :( :(

Eh kak bi lijepo bilo da se ekipa koja ima ove živine odrekne par komada...onako solidarno prema kolegi..za blagdane.. :up:

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #8 u: Prosinac 15, 2010, 21:59:59 poslijepodne »
Zao mi je Malky!   :'(
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #9 u: Prosinac 15, 2010, 22:30:22 poslijepodne »
selce : a kaj sam drugo mogao, meni je najvaznija familija a onda se drugo

trpimirovich: a gle mi smo mislili da bumo mogli nekaj napravit tu vecer al se iapk otegnulo do pola noci, pa nis lud da nekog zovem, a i kak cu po mraku lovit ribe a imam 5 akvarija iz kojih ih treba polovit po mraku

Nuclear : a ka bi to napravil? da grijem cijelu noc vodu na plin?  nisam imo volje jer sam se smrznul ko pi.... tih nekih 6 sati kaj sam vani to prckal

Renta  : ma kaj god pa ne trazim da netko meni poklanja te ribe, ne bi ih ni prihvatio. to je zaheb koji se rijetko dogodi, bum ja to pregrmil



A zanimljivo kak se takve stvari uvijek dogode u mom slucaju u zimu, da je bilo ljeto onda bi mi vjerovatno riknula klima

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #10 u: Prosinac 15, 2010, 23:03:17 poslijepodne »

Znam da ne tražiš al ovo blagdansko raspoloženje plus veliki peh koji ti se desio jednostavno zovu na solidarnost... :)

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #11 u: Prosinac 15, 2010, 23:11:46 poslijepodne »
Šteta :'(
I ja sam jednom imao frku sa strujom. Kod nas kad pirne vjetar sruši neku banderu i nemamo struje. Bilo ljeto, naišla onak brza oluja... nestalo struje jedan i po dan. Voda topla, ribe na površini zijevaju... Ja uzeo onu pumpu za madrace i pumpam akvarij :D Uspio sam ih spasiti. Al da nisam bio kod kuće...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline franbull

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #12 u: Prosinac 16, 2010, 08:36:12 prijepodne »
 :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #13 u: Prosinac 16, 2010, 08:56:17 prijepodne »
O pas mater,fakat grozno,najviše mi žao malih expres nanusića :'( držim fige da se ribe koje su ti ostale oporave od "zimovanja".
- :a042:

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #14 u: Prosinac 16, 2010, 09:11:52 prijepodne »
Šta reć nego glavu gore. Kad te krene onda te krene, zašto bi bilo sve jednostavno. Žao mi je što ti se sve to dogodilo.
Možda ne bi bilo loše kupiti neki agregat za takve situacije pa ako nastane opet frka sa strujom (ne zazivam vraga) centralno spojiti na agregat tak da pumpa tjera toplu vodu i ipak imaš grijanje. Naravno priključiš i akvarije, odnosno samo grijače.

Offline kostica1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb-centar
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #15 u: Prosinac 16, 2010, 18:40:34 poslijepodne »
Ma, milina. Sjećam se prije godine dana u našoj ulici je 5 puta u tjedan dana nestalo struje. Problem je bio u plinskoj cijevi i loše izoliranoj žici, tako da je stalno gorilo ispod betopna. Najbolje mi je bilo šta su oni tražili i tražili uzrok, a dva metra od njih se beton samo diže i diže. Susjedu je pomrlo pol ribica u akvariju.

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #16 u: Prosinac 16, 2010, 22:28:41 poslijepodne »
Bitno da elektra na vrijeme šalje račune , a kad treba nešt popravit onda se načekaš

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #17 u: Prosinac 17, 2010, 01:08:14 prijepodne »

Nuclear : a ka bi to napravil? da grijem cijelu noc vodu na plin?  nisam imo volje jer sam se smrznul ko pi.... tih nekih 6 sati kaj sam vani to prckal


upravo to...sta je problem svakih par sati ubacit tople vode?

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #18 u: Prosinac 17, 2010, 01:51:55 prijepodne »

Nuclear : a ka bi to napravil? da grijem cijelu noc vodu na plin?  nisam imo volje jer sam se smrznul ko pi.... tih nekih 6 sati kaj sam vani to prckal


upravo to...sta je problem svakih par sati ubacit tople vode?

pa kaj ste ljudi pukli, pa ja bih trebao cijelu noc kuhat vodu da zgrijem sve te akvarije, a nemam svjetla u kuci, a zima dere bez milosti

probao sam stavit u jednu sobu di mi ne radi grijanje 20L kipuce vode i nakon 20 minuta bila je vec hladna ko da ju nikad nisam kuhao, pa sad vi kuhajte cijele noci vodu :D

Offline dkukanja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 138
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Vrgorac
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #19 u: Prosinac 17, 2010, 09:43:08 prijepodne »
ko nije probao ne zna kako se brzo hladi voda na ovoj zimi ....
imao sam isti problem prije par dana (zapalila se trafo-stanica), a ja nisam doma. Akvarij od 200 litara na ovom ledu za par sati spusti temperaturu. Moja sreća je da se kuća nije ohladila ispod 14, pa je akvarij imao oko 16-17 stupnjeva. Sreća u nesreći je što je HEP riješio kvar za nešto manje od 24 sata (s privremenim dolascima struje od par sati) i nisam imao žrtava (bar što sam vidio kad sam bio jednu večer doma). Ostaje mi vidit kako će biti kroz koji tjedan...

BTW.. ja sam u nabavci UPS-a od kojih 2500W (dugo o tome mislim, sad sam shvatio da mi treba)....

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #20 u: Prosinac 17, 2010, 15:58:25 poslijepodne »

Nuclear : a ka bi to napravil? da grijem cijelu noc vodu na plin?  nisam imo volje jer sam se smrznul ko pi.... tih nekih 6 sati kaj sam vani to prckal


upravo to...sta je problem svakih par sati ubacit tople vode?

pa kaj ste ljudi pukli, pa ja bih trebao cijelu noc kuhat vodu da zgrijem sve te akvarije, a nemam svjetla u kuci, a zima dere bez milosti

probao sam stavit u jednu sobu di mi ne radi grijanje 20L kipuce vode i nakon 20 minuta bila je vec hladna ko da ju nikad nisam kuhao, pa sad vi kuhajte cijele noci vodu :D

pa da ti je i -10 u kuci i da cijelu noc moras konstantno grijat i nosit vodu, opet nije opravdanje za ne spasit zivotinje ako se moze...bar bi ja tako postupio...

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #21 u: Prosinac 17, 2010, 21:57:14 poslijepodne »

Nuclear : a ka bi to napravil? da grijem cijelu noc vodu na plin?  nisam imo volje jer sam se smrznul ko pi.... tih nekih 6 sati kaj sam vani to prckal


upravo to...sta je problem svakih par sati ubacit tople vode?

pa kaj ste ljudi pukli, pa ja bih trebao cijelu noc kuhat vodu da zgrijem sve te akvarije, a nemam svjetla u kuci, a zima dere bez milosti

probao sam stavit u jednu sobu di mi ne radi grijanje 20L kipuce vode i nakon 20 minuta bila je vec hladna ko da ju nikad nisam kuhao, pa sad vi kuhajte cijele noci vodu :D

pa da ti je i -10 u kuci i da cijelu noc moras konstantno grijat i nosit vodu, opet nije opravdanje za ne spasit zivotinje ako se moze...bar bi ja tako postupio...

a kaj brijes? hebate a ko bu mene grijal na -10??? a valjda su mi djeca vaznija koju sam uspio smjestit na toplo kod djeda i bake

jel si ti nprocitao na pocetku da sam bio vani 6h u komadu dok smo probali doci do struje, a bilo je nekih -10 , bem ti nisam se mogao ugrijat do sljedeceg jutra a ti bi da pod svijecom jos kugham i vodu i nosim po cijeloj kuci, e pa to ne bhi napravil pa da su bas sve pokrepale koliko god to okrutno zvuci

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #22 u: Prosinac 17, 2010, 22:08:08 poslijepodne »
idem očistit 2 orade za ručak sutra...
to su već ne znam koj eove godine jer me žena forsa s tim sranjem..ali nema nikakvih moralnih ograda..

jel orade manje vrijede kao ribe od korija?

aj prekinite s tim jbnim lažnim moraliziranjem oko riba... kusaj kašu prije nego je počneš kritizirat...

Malky, imaš moja 3 valjdananusa,  ako izmrijestiš uzmem si 10 malih kao kompenzaciju i vozi miki :D :D

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #23 u: Prosinac 17, 2010, 22:38:22 poslijepodne »
nu vem smo turopolci, se lafke dogovorimo :up:

imam ja maticnih 7 Nanusa oni su u glavnom akvariju i nije ih posjetila gđa Smrt :D

bude malaca samo da skoknem opet do Vilija po larve komaraca

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Hebem ti struju
« Odgovori #24 u: Siječanj 03, 2011, 11:34:12 prijepodne »
Sad sam ovo pročitao...banana...ali evo na ovo nisi mogao utjecati...i sva sreća da si bio doma, a ne negdje na putu...