Travanj 25, 2024, 09:43:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Jednostavan Malavi tank  (Posjeta: 1962 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Jednostavan Malavi tank
« u: Studeni 05, 2014, 18:48:22 poslijepodne »
Eto neke ideje za razmotravanje.
Naime kad si akvarista poželi da ima Malavi akvarij, on je u prvom trenu malo "zbunjen" jer ima toliko i toliko baš lepih Malavi ciklida, da se teško odluči, naravno najradije bi imao sve svoje favorite u akvariju. Medjutim, ja sam si složio Malavi tank samo sa ciklidima iz tzv. Malavi klasike ilti željeznog repertoara. Za osnovicu sam uzeo žutu boju i u akvariju imam tako najviše Labidochromis caeruleus-a, mislim nekih 30-tak, taman pesak, ne baš jako svetlo dadnu draž akvariju i tim ciklidima. Drugi po redu su grupica Pseudotropheus sp.Acei i na kraju Metriaclima / Maylandia greshakei. Pored njih imam još jednog mužjaka Pseudotropheus socolofi i Aulonocara stuartgranti.
Kao što vidite ništa novo, ništa interesantno a meni akvarij lep.Još su se mi lepo algice porasle ko kamenju, akrajnje stene ne čistim, reko da vidim kakve če biti, kad budu lepo obojene od algi...samo sporo to ide.
malce ne vadim, što proživi proživi, ipak rek'o, neka priroda uradi kako ona želi.No što su mladunci tamniji, to jih više ima, najviše mi tamane mladunce L.caeruleus.

Nije mi sad nešto da filozofiram, nego sam htio samo ukazati, da su i neki "prožvakani" ciklidi jako lep ukras u akvariju ako se sve poklopi, dekoracija i svetlo te društvo.
I na kraju još video :

Offline Filio

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #1 u: Studeni 05, 2014, 20:47:28 poslijepodne »
Lijepo.Ja volim ti plavo-zutu kombinaciju.Slicno sam si slozio u jednom aqa.Caeruleus,acei msuli,saulosi,socolofi i maingano.Koja ti je ovo "varijacija" Stuartgrantija?

Offline mirko77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Lokacija: Split
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #2 u: Studeni 05, 2014, 21:05:17 poslijepodne »
baš odlično izgleda kad Labidochromis caeruleusi daju taj žuti štih.. pogotovo ako su u većini u odnosu na ostale sustanare...

Offline Miroslav Pešut

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #3 u: Studeni 05, 2014, 21:25:34 poslijepodne »
Super je.... Imam samo jedno pitanje pošto već duže vrijeme slažem u glavi (nažalost u glavi , jer mi trenutno financije nedopuštaju) malawi akvari, zanima me di si nabavio kamen, svidja mi se što je crn, i da se ljepo složit.... I koliko riba imaš u koliko litara....? thx

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #4 u: Studeni 06, 2014, 05:26:21 prijepodne »
1. eto ne znam koji je varijetet u pitanju (A.stuasrtgranti), jer kad sam tražio po slikama nisam ništa slično našao, da bih kasnije ustanovio, da nije A. stuartgranti nego A. jacobfreibergi  :-[
2. Kamenje sam pokupio u potoku. Pesak je crni bazalt. Akvarij je 400 l (Juwel Rio)  a ciklida ima negdje oko 40 i kusur.

Offline Miroslav Pešut

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #5 u: Studeni 07, 2014, 21:24:26 poslijepodne »
thx....

Offline nesa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Dob: 57 Lokacija: Vrsac
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #6 u: Studeni 10, 2014, 08:14:12 prijepodne »
Lepo.  :up:
 Imao sam dugo kombinaciju 2 jata u manjem aq.
 Labidochromis caeruleus-a i  Pseudotropheus socolofi-a.
Bio sam prezadovoljan.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #7 u: Studeni 10, 2014, 10:23:01 prijepodne »
Po meni, premalen akvarij za ovu količinu riba i totalno neadekvatna podloga.
kombinacija boja super!

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Jednostavan Malavi tank
« Odgovori #8 u: Studeni 10, 2014, 12:27:02 poslijepodne »
hvala ti Igore 8 za tvoj komentar.

Gledam ti ja akvarij i gledam ti ovaj snimak i mogu reči, da je na tom snimku malo krivo prikazano.Sve što ima ciklida u akvariju jeste na snimku u prvome planu. Kad ga sad pogledam, meni akvarij djeluje prazan.
Podloga  - crni bazalt...jeste vi+ulkanska kamneina, nema oštrih rubova in ne taloži se gasovi ili nečistoča kao kod finog kvarčnog peska. imam i njega u nekom drugom akvariju i mogu reči, da na tamnoj podlogi ciklidima su boje izraženije. Ja imam ovaj bazalt več dugo godina i da bih se koji ciklid povredio, ja to nemam u memoriji. i da ...ovi ciklidi žive u zoni kamenja, takoreči u bliskom dodoiru sa kamenjem, dakle i po tom pitanju kao takva podloga jim ne smeta.