Ožujak 28, 2024, 23:45:04 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!  (Posjeta: 3720 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #25 u: Studeni 12, 2020, 14:36:55 poslijepodne »
za 200l trebas filter na kojem pise da je za 400.
preporucam fluval FX6 ili FX4, eheim pro4 600....... ne znam kaj je tamo dobavljivo. Alternativa je 2 manja ali to onda kosta bitno vise jer razlike u cijeni nisu bas proporcionalne velicini.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #26 u: Studeni 12, 2020, 20:09:10 poslijepodne »
Sve sto bih napisao bi zvucalo kao gruba kritika, a svakako nebi pomoglo, pa cu reci samo - bez naglih poteza i akcija, nepotrebnih lijecenja i panike, sto je tu je, ako imas prilike za veci akvarij, odlicno, nabavi, prouci dobro sto ti sve treba od opreme, posebice kakve uvjete moras stvoriti za hladnovodni akvarij, ili se prebaci na tropske akvarije, manje muke i problema ces imati....

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #27 u: Studeni 12, 2020, 23:39:24 poslijepodne »
za 200l trebas filter na kojem pise da je za 400.
preporucam fluval FX6 ili FX4, eheim pro4 600....... ne znam kaj je tamo dobavljivo. Alternativa je 2 manja ali to onda kosta bitno vise jer razlike u cijeni nisu bas proporcionalne velicini.

Oh hvala uvelike ste mi olakšali ,sad ću i to guglati ali sam razmišljala o vanjskom i unutarnjem , tako mi je čovjek dns rekao koji isto ima 200l .pokazo neki od 50e koji ide unutra ali je sa nekom spužvom, i Reko da on ima taj unutra ,a vani ima još dodatni.
Sad ću ja malo guglati.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #28 u: Studeni 12, 2020, 23:47:50 poslijepodne »
Sve sto bih napisao bi zvucalo kao gruba kritika, a svakako nebi pomoglo, pa cu reci samo - bez naglih poteza i akcija, nepotrebnih lijecenja i panike, sto je tu je, ako imas prilike za veci akvarij, odlicno, nabavi, prouci dobro sto ti sve treba od opreme, posebice kakve uvjete moras stvoriti za hladnovodni akvarij, ili se prebaci na tropske akvarije, manje muke i problema ces imati....

Ja prihvaćam i kritike jer kao što vidite da mi je žao što sam im stvarala stres na taj način ali nisam znala  kako i šta ,hvala bogu da to nije trajalo duže, dobila sam drugi lijek koji moram 5dana stavljati u vodu.

 Znam da bi bilo lakše, ali ja ne želim odustati od ove svoje tri ribe ,akvarij je tu već. Sutra čišćenje i ostalo, nabavka filtera. Ovih djindji imam na bacanje, samo ću još nabaviti bilje neko , ribu čistača ( kako god se zove) zato što fora izgleda ne da čisti. Imam ono za dno i gore ću ponovno pročitati šta je Kangoo preporučio, i nabavit dno dobro. I najvažnije filtere ( ili jedan veliki) . Ali necu samo tako bezveze. Nego sve pravilno. Hvala na savjetu i podršci. 🙂

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #29 u: Studeni 12, 2020, 23:50:14 poslijepodne »
 :-Xevo ga

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #30 u: Studeni 13, 2020, 00:01:40 prijepodne »
Citat:

Nemojte mi zamjeriti na duplim porukama, ne znam kako se brišu i zašto je dvije slike stavio. 😮
Ugl moram im napravit više mjesta 4sata sam vozila, trudim se najviše što mogu, i financijski i fizički. Prvo ću ga očistiti sipati vodu i to. Onda će mi par dana trebat još do pravog filtera ,prvo da otkrijete koji je najbolji onda da realiziram kako ću to platit i sve izdržat. A dotad lijecim u malom još
 Dakle rečeno mi je ovako... Da odsipam pola vode danas( već jesam) i sipam novu + biosafe ( nezz kak se to zove ugl podrazumijeva se ono što pravi vodu sigurnom za ribe) i sutra pola opet odsipam i tek kad opet bio safe I sipam novu vodu i to, s onda 5 dana zaredom sipati u akvarij 10ml
Jedino što ne znam dali po ribi 10ml ali mislim da nema logike pa ću ja sv dan na tri ribe sipati 10ml. I vidjeti šta će biti... Voda je testirana, voda je ok kaže žena,. Samo sto me pitala dali mi ribe umiru ( čudno mi je to kako je rekla da je voda ok i pita dali me ribe umiru) našto sam rekla ne, jer jedu , samo leže na dnu i htjela mi je dati onaj lijek za pl mjehur ali je ipak dala neki jači (kako ona kaže) koji liječi više bolesti. Eto zasada tako. Pa za 5dana ćemo vidjeti.

Ribama sam se čak počela i obraćati češće  da ih malo veselim, a još su me pitali dali sipam soli u vodu našto sam rekla da jesam jednom samo jer je pisalo na lijeku da ako imam da sipam da bude uspješniji taj lijek . E sad isto sam zaboravila u strci pitat dali sad opet da sipam  i jel smijem to tako često koristiti.  :O

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #31 u: Studeni 13, 2020, 00:27:37 prijepodne »
za 200l trebas filter na kojem pise da je za 400.
preporucam fluval FX6 ili FX4, eheim pro4 600....... ne znam kaj je tamo dobavljivo. Alternativa je 2 manja ali to onda kosta bitno vise jer razlike u cijeni nisu bas proporcionalne velicini.

Oko liječenja ti stvarno ne mogu ništa pomoći, ali ti mogu sugerisati da ispoštujes ovo što su ti @kinggo i @damir rekli...

Prvo stvori uslove za hladnovodni akvarijum, a prva stvar u tome je dovoljno dobar filter. Ono što znam da kapacitet pumpe mora biti minimalno 5-6 puta veći od zapremine akvarijuma... Dakle za 200l minimalno 1200 l/h, a neki preferiraju i više.... A zatim filter materijal. Što ga više, to bolje.... @kinngo ti je dao preporuke za filter....

Ako želiš bilje, odluči koje, pa odaberi i rasvjetu... Isčitaj i oko toga...

Kada startuješ akvarijum (pokreneš pumpu, napuniš ga vodom itd.) uspi u vodu i u filter Easystart od Easy Life. To ti je moja preporuka. To su kolonije bakterija potrebnih za startovanje novog filtera (cikliranje akvarijuma).

A možeš i iz starog filtera iscjediti tečnost onu prljavu smeđu u novi, ako je spužva u pitanju. To su te bakterije u vodi. Mada ne znam sad kako bi to funkcionisalo pošto bombarduješ vodu, a s tim i filter sa tim lijekovima... Na ovo neka se nadovežu iskusniji...

Evo link....
https://www.easylife.eu/products/freshwater/water-conditioner/easystart

Ribice se ubacuju u akvarijum tek nakon završenog procesa cikliranja (minimalno 3-4 sedmice). Samo cikliranje traje i dosta duže.

Redovne izmjene vode... Jednom sedmično. Bar 30%...

P.S. Hvala ti na poštovanju, ali nemoj me persirati... :)
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #32 u: Studeni 13, 2020, 09:50:12 prijepodne »
ovak, taj akvarij ima ojacanja skroz okolo i osim vec spomenutih fluvala, ne znam ni jedan drugi filter koji ima gibljiva crijeva sa kojima moze preci preko pojacanja i uci u akvarij. Mislim da bi mozda oni eheim SET1 I SET2 mogli ali to ne dolazi sa filterima nego treba kupiti posebno.
Znaci obrati paznju da ne kupis filter koji onda ne mozes koristi bez nekakvog dodatnog troska u vidu drugih dijelova ili nekakvog kemijianja.



ovdje se tocno vidi o cemu pricam.

ja imam eheim pro4 600


i kod njega je taj raspon nekih 60mm. Znaci, izmjeri koliko ti je siroko to pojacanje sa staklom.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #33 u: Studeni 13, 2020, 11:48:56 prijepodne »
Oko 200e su i tamo i vamo ti filteri. Samo mi recite šta je pojačanje stakla i šta točno treba izmjeriti . Nema poklopac, to ću morati od plaxiglasa ,ako je uopce potreban. Evo i slika od ovog malog.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #34 u: Studeni 13, 2020, 12:16:18 poslijepodne »
za 200l trebas filter na kojem pise da je za 400.
preporucam fluval FX6 ili FX4, eheim pro4 600....... ne znam kaj je tamo dobavljivo. Alternativa je 2 manja ali to onda kosta bitno vise jer razlike u cijeni nisu bas proporcionalne velicini.

Oko liječenja ti stvarno ne mogu ništa pomoći, ali ti mogu sugerisati da ispoštujes ovo što su ti @kinggo i @damir rekli...

Prvo stvori uslove za hladnovodni akvarijum, a prva stvar u tome je dovoljno dobar filter. Ono što znam da kapacitet pumpe mora biti minimalno 5-6 puta veći od zapremine akvarijuma... Dakle za 200l minimalno 1200 l/h, a neki preferiraju i više.... A zatim filter materijal. Što ga više, to bolje.... @kinngo ti je dao preporuke za filter....

Ako želiš bilje, odluči koje, pa odaberi i rasvjetu... Isčitaj i oko toga...

Kada startuješ akvarijum (pokreneš pumpu, napuniš ga vodom itd.) uspi u vodu i u filter Easystart od Easy Life. To ti je moja preporuka. To su kolonije bakterija potrebnih za startovanje novog filtera (cikliranje akvarijuma).

A možeš i iz starog filtera iscjediti tečnost onu prljavu smeđu u novi, ako je spužva u pitanju. To su te bakterije u vodi. Mada ne znam sad kako bi to funkcionisalo pošto bombarduješ vodu, a s tim i filter sa tim lijekovima... Na ovo neka se nadovežu iskusniji...

Evo link....
https://www.easylife.eu/products/freshwater/water-conditioner/easystart

Ribice se ubacuju u akvarijum tek nakon završenog procesa cikliranja (minimalno 3-4 sedmice). Samo cikliranje traje i dosta duže.

Redovne izmjene vode... Jednom sedmično. Bar 30%...

P.S. Hvala ti na poštovanju, ali nemoj me persirati... :)

Dobro nema problema. Onda na ti hehe.. ugl. Čovjek neki koji je bio tamo mi je pokazao taj neki unutarnji koji ima spužvu . Ja nemam taj nego neki za 40l i još neki aqua sincro corner ,ima slika gore...
Čitam ja polako kako imam vremena vaše linkove koje mi dajete, sad ću stavit sliku od malog akvarija da bude lakše za raspravu. Pa možete dati ( ko god vidi ovo)  kritike ,kakve god. Ja samo želim da njima bude bolje i neću odustati od ovoga. Želim da ovo bude moj novi hoby ne samo za izgled kad netko dođe pa da kaže uuuj šta ti imaš velik akvarij. Nego sam ga kupila kako se nebi gurale ribe i umrle,nego bi htjela i male ribice. No zasada moram naučiti iz čitanja i vaših primjera. Bože pa svako se u nešto razumije, nisam ja najpametnija , pa da ja sad se tu svađam sa svima vama . Nema potrebe ljudi smo, vi pomognete meni, ja pomognem drugima (jednog dana) i tako dalje.

Svi imate super savjete i ne ljutim se ja na nikoga ko želi pomoć. Bile dobre ili loše kritike. :)

Eto možda baš se desi da i netko od vas ko čita ovo nauči iz moga primjera kako ne treba i vidi vaše komentare i uvelike pomogne.
Nadam se da mi ništa ne zamjeras .samo polako :).
Možeš i ti stavito tu sliku svojeg akvarija možda.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #35 u: Studeni 13, 2020, 13:02:43 poslijepodne »
Evo updejt. Moj muž se uključio u hoby i našao nešto na internetu što i  oni predlažu za akvarije i čak veće površine vode. Šta vi mislite o tome.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #36 u: Studeni 13, 2020, 13:20:49 poslijepodne »
ne mozes koristiti stvari za ribnjake bas.......

inace, na ovo mislim. Ako ti usis i izlaz ne mogu preko toga preci onda ne mozes taj fiter koristiti. Cak i da moze ovaj eheim, opet imas problem da te krute cijevi ne mozes pricvrstiti na staklo. Zato mi je fluval bio prvi izbor jer osim samih zavrsetaka, sve drugo je fleksibilno.


Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #37 u: Studeni 13, 2020, 17:38:25 poslijepodne »
Poslikat cu poslije taj gornji dio jer nisam sigurna šta mislite . Ovaj lijek sam dobila mada ja ne vidim da to liječi pl mjehur 🙁. . jer itko od vas ovo koristio i jer pomaže to šta . https://www.google.com/search?q=antibiotik+za+hladnovodne+ribe&safe=active&client=ms-android-hmd-rev2&hl=en&prmd=imnv&sxsrf=ALeKk01buwKlRqcwupMQNjqYcSgDmU1P9g:1605284702441&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjx3s7D9__sAhXMTxUIHbYjAcEQ_AUoAXoECA0QAQ&biw=412&bih=756&dpr=2.63#imgrc=-FsvOHGggUkmiM&imgdii=mOGAtwPwMk8o6M  . Ako ne bude za 5 dana ni jedna bolje odo ja po lijek za pl mjehur 🙁 . I jeste vidjeli moje biljke gore ,jel valja to šta. Svakako ću ja nabavit još više pravih biljaka za veliki akvarij.... Odo guglati sad ono kamenje i ono dno što ste mi savjetovali.  :AkTer:

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #39 u: Studeni 13, 2020, 18:14:37 poslijepodne »
pogledaj sliku koju sam ja stavio. Imas oznaceno na kaj mislim.
znaci, u vecini slucajeva ti to izgleda ovako nekako

a ti imas dodatno ojacanje preko kojega treba uci u akvarij.  Sa svih strana.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #40 u: Studeni 13, 2020, 22:46:33 poslijepodne »
Ajme meni pa nije ni čudo onda što toliko košta ,jbt moraš bit inžinjere za ovo postaviti. Hvala bogu pa imam muža pa ćemo zajedno skontat koji je najbolji i kako postaviti. Šta kažete na onaj lijek , iliti imuni booster za ribe što sam dobila... Dns nisam vadila zdjelom vodu nego usisavala dno, pa to je prezanimljivo, a i lakše je tako. Odsad ću tako i mijenjat. Danas im je prvi dan lijeka , razmahale su se ko lude. Ne mogu se još sa dna podići ( a davala sam im i grašak onaj kuhani sve kako ide) nisam sigurna dali kake jer leže non stop, ali dns poslije lijeka i soli opet, vidim da masu ko lude , ne predaju se. Ne želim ih ureći ali mislim da će biti bolje za koji dan čak 🙂 .
 
Još ako imate iskustva sa velikim tankovima . Ja sam njega oprala sapunom ,pa sa onim za staklo. Pa alkoholom. Treba još koja tura svega toga opet, a mislila sam čak ga nekako iznijet van( težak je ko da je od olova) i kerherom ,jbg nemam toplu vodu . Nezz dal' mi crijevo se može spojiti na unutarnju pipu, moram naći nastavak ako ne kupit ugl. Kontam to napunit vodom onda usisati ovim što usisavam dno, pa tako par tura. I opet alkoholom ( deziseptom ili tako nešto, stara mi radi u saponiji pa mi poslala tih čuda za dezinfekciju ruku,površina i šta ja znam čega) i onda za kraj ostavit dan dva da izlazi taj alkohol . Jel izvedivo to tako?? Čime vi perete vaše akvarije.... Ja sam taj mali isto tako znala ..otusiram ga vrelom vodom i obrisem s tim alkoholom i ostavim da izlapi za kraj. ...sad kako znam da nije dobra ideja seljakat ribe i vaditi ih i prat sve. Onda to više ne radim. Ali moram nečim  izribat ovo čudo. Stajalo je vani skupa sa 300 litarskim jer nema ko Doc po to , treba kombi onaj staklaš valjda ,ima 5feeta dužinu i taj je još osto hahahah. Ugl bio je vani doslovno, a ovo nije hrvatska ovdje oluje malo malo, pa nadonesu i zemlje i čuda . Tako da ga baš baš treba dobro izribat.


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #41 u: Studeni 13, 2020, 23:11:52 poslijepodne »
kaj se tice lijekova, ne znam, nisam nikad koristio nista. Ponekad dajem onaj sera fishtamins ili iscjedim cesnjak u vodu.

A ciscenje stakla...... kiselina. Ocat i sol, solna kiselina......ona kemija protiv kamenca je ono kaj ja koristim ali koliko sam boravio u UK, tamo nema nis postenoga za ciscenje. Valjda je zato tak sve prljavo kod svih.  To je staklo, ne upija nista. Samo isperi dobro. I onda jos par puta.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #42 u: Studeni 13, 2020, 23:33:22 poslijepodne »
E to to hvala ,pa mora s nečime ic. Ma imaju oni što kuraca tu da budem iskrena ali sve jeftinjara a i ono skuplje nije baš nesta, tu imate pravo . Možeš jedino zdravoseljacki ocat sol .ni onaj izbjeljivac im nije za k. Isprati par puta, pa alkohol taj jbga i da izlapi. To mi nekako nejlogicnije a i hrvatska ga proizvodi  :AkTer: ...
Češnjak??? . Nikad čula, a i kad ću čuti kad ne znam nikog da se bavi ribama.... I šta taj češnjak pomogne ribi? Oko čega?.
A te vitamine za ribe sam isto pitala pa me pogledala kao wtf i da mi neke bube i larve ja ostala paf a ni ribe nisu oduševljene... Da budem iskrena čitala sam da ribe mogu jest tako neko povrće pa sam im znala ubaciti sitno, luk ili tikvice jede ko ludo.. ali sam prestala sad. Evo i slike. Akvarij do bedra meni a ja imam 173.. stvarno je fascinantan jedva čekam da ga pokrenem, ali polako ništa brzo.
Eto pa možda vidite bolje kakva pojačanja i to gore što ste pisali a ja ne kontam.  :nerv: hh

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #43 u: Studeni 14, 2020, 10:07:15 prijepodne »
ovaj komad stakla je pojacanje i tvoji ulaz i izlaz filtera mora ici preko toga. Osim ako ih ne stavis bocno je tamo pojacanja nisu skroz do stakla.
Obzirom na visinu akvarija i to da bas i nije biljni a cini se dosta uzak,  slobodno stavi i zracnu pumpu.

Cesnjak samo iscjedis unutra onih par kapi soka kaj dobijes kad ga zdrobis. Mislim, mozes i sve ubaciti ali kako ribe to uglavnom nece pojesti onda imas samo otpad koji trune a nije ga bas zgodno izvaditi.
A vitamini....

nakapas na hranu prije nego ju ubacis u vodu. Nije to sad neko cudo ali nije da steti a ne kosta neke novce.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #44 u: Studeni 14, 2020, 13:12:06 poslijepodne »
E hvala i taj voogle gore je isto neki imuni booster kaže da se može jednom tjedno isti sipati ( kad su zdrave ribe) . A ovo sa češnjakom ću probat sigurno. Oko 40 50cm je uzak na krajevima samo sto ima tu krivinu naprijed pa izgleda šire. A pumpe su još dobro proučiti jer nisam baš sigurna da kužim to di šta ide .pa da ne kupim nešto a ne paše.

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #45 u: Studeni 18, 2020, 09:38:24 prijepodne »
Možeš i ti stavito tu sliku svojeg akvarija možda.

Evo ovdje možeš vidjeti, kako moj akvarijum trenutno izgleda... Ali pazi, dug put sa hiladu problema je on prošao, da bi danas ovako izgledao. Ja sam u suštini zadovoljan...
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=105181.msg949866#msg949866


Kakvo je stanje kod tebe sa zlatnim sada? Jesi uspjela odraditi nešto sa novim velikim akvarijumom?

I'll know my songs well before I start singin'...

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #46 u: Studeni 18, 2020, 12:08:00 poslijepodne »
Wauuuuu pa bes je lijep, svidja mi se. Stanje je eto takvo da nakon vooglea kojeg je preporučila žena, jučer sam bila opet posto mi je bio zadnji voogle i opet je bilo vrijeme za deasies away ... Tako da sam joj snimila i odnijela. Pošto nije bila ta nego neka druga koja ne radi sa ribama, ostavila sam br i kao nazvati će me... Zvala je i objasnila ovako... Znači prestati voogle davat, još jednom sipati deasies away kao što je po rasporedu, i posto sam uzela za bolesti mjehura e to da danas počnem, za 4 dana opet ( inače ide 4doze, na 1 5 8 i 12i dan) ali pošto su moje ribe već se liječile bit će previše nego ako se ne popravi stanje kao da čekam 7dana nakon druge doze i opet... 🥺 ... Nisam vise sigurna da ima spasa uopće. One se mrdaju i trude se plivat čak ih nadjem u drugom cosku nego što ih ostavim... ali jednostavno ne mogu se okrenuti normalno nego na bok....
Ništa od akvarija još, nije stavljen u pogon jer moraju mi prvo ove ribe ozdravit, ( nadam se) , ja sve radim kako ova kaže ali ništa, čak sam je pitala da stavim soli da pospjesim reakciju na lijek kaže ona jedna čajna žlica će bit i previše . Ako ovo ne upali odjebat ću sve lijekove i ljecit sa soli. Više nemam ideja ni kog pitat niti išta. A nemogu ih ni odnijeti kod vet zbog ove glupe situacije u zemlji 🙁 prejadno.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #47 u: Studeni 18, 2020, 12:37:49 poslijepodne »
gle, nis od toga nije lijek u smislu nekakvih antibiotika ili necega. Sve to su ti vise nekakvi dodaci prehrani. Ne znam kak drugaciji i jedonstanije to objasniti.
I uvijek imas i cinjenicu da je nastalo stanje mozda nepopravljivo. Ako je ostecen mjehur....

mislim.....
Disease Away - 100ml

Prevent disease outbreaks for a healthier aquarium community - previously known as Interpet General Tonic, No. 5.
dafuq......mozda lijeci i celavost.

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #48 u: Studeni 18, 2020, 12:44:54 poslijepodne »
Znam vjerujte mi i ja se pitam više čemu šta služi i zašto. Desaeas away je za tretirat vodu protiv  onog bijelog ,sad čitam opet da to bijelo treba da bude jer su to bakterije bla bla bla ,šta više da radim ja sam im kupila taj bladder lijek i čekam .sad im čak neću dat 3dana jest i ona ih natrpat graškom ali u drugoj posudi jer više ne znam ni jeli kake. Luda sam totalno. Vidjela sam jučer kak je lik napravio zlatnoj ribi wheelchair I dobro izgleda sad mu se razmišljam javit da pitam kako i šta .jer one izgledaju veselo i masu perajama  zbilja se trude ,uopće ne izgledaju mrtvo. Niti ništa.. nema ni rep trul ni fleke ni buljave oči ( bar koliko ja vidim) ,jedino jedna zlatna je fasovala na peraji nešto, izgleda joj manje jedna peraja, ali to je bilo prije nego su polijegale... Da ja sad ugrijem njima vodu na 30 ko što neki tvrde da treba ili?..
Znate vi možda ,jer ovi lijekovi nisu ni za k.. s oproštenjem  X-(

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: HITNOOOO zlatne ribice i jedna sarasa comet leže na boku HELLLLP!!!!!!!
« Odgovori #49 u: Studeni 18, 2020, 15:14:59 poslijepodne »
neeeeee...... ne zelis ih kuhati na 30 stupnjeva .
To to pomaze samo kod https://en.wikipedia.org/wiki/Ichthyophthirius_multifiliis
Ali ni tad nije primjenjivo na hladnovodne ribe