Travanj 25, 2024, 13:26:51 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!  (Posjeta: 17781 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« u: Ožujak 17, 2012, 19:50:26 poslijepodne »
Primetio sam sad kad sam davo hranu kornjaci da ide pliva otvorenih ustra i povraca hranu neznam dal se nije prejela pa joj nije dobro hranim ih mesom i racicima dok ne budu stigli ovi stapici u ovom jadnom pet sopu oko 2 sata im dajem po 3 paceta mesa a uvece oko 10,15 rakova i sad sam primetio da ova jedna pliva otvorenih usta i povraca hranu sta da radim??? o.O!!!!

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #1 u: Ožujak 17, 2012, 20:14:52 poslijepodne »
Sad sam uzo svu hranu izvadio iz akvarijuma sa mrezicom i uzo sam kornjacu izvadio malo je precistio mlakom vodu proverio joj oklop i oci da viidm dali je sve ok,kornjaci je tvrd oklop i treplje normalno sve je ok,sad sam je vratio u vodu i pliva normlano vunfkcionise.Neznam sta je moglo da dovede do toga da porvaca mislim da sam je mozda malo prejeo neznam koliko bi trebalo da joj dajem hrane itd.Ja  sam juce probo da im dajem sargarepu al nece da jedu nije nece nego ja im dam a ono posto je tvrdo nemogu da zvacu nmg da progutaju nikako probacu bananu da im dam ona je mekana,po neki put kad imam vremena uhvatim im glistu po neku ispred zgrade,mada ih sad mnogo slabo ima treba mi pola sata da nadjem 2 gliste i to jedva.Sad neka mi neko kaze koliko bi trebo da im dajem otprilike rakova ili mesa jer ih trenutno samo time hranim i po neku put uhvatim po neku glistu i to mislim da je dovodljno 2 gliste 1 za 1 kornjacu i 1 za drugu kornjacu to hoce da jedu davo sam im.Al bukvalo je plivala po akvarijumu i izbacivala hranu pliva otvorenih usta i izbacuje hranu rakove,proveravo sam rok upotrebe pise da vaze do Avgusta.Moracu da ih hranim rakovima jer trenutno nema onih Stapica i nmg da nadjem na netu da ih narucim a ovaj mi je reko da bi trebali da stignu za nekih 5,6 dana otprilike.Ili mozda da ih hranim 1 dnevno samo sa mesom neznam ni sam sta je pametno,meso mi stoji u zamrzivacu i po potrebi ja odmrznem i uvek proverim kad se odmrizne dali ne smrdi.

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #2 u: Ožujak 17, 2012, 20:33:29 poslijepodne »
Banane i ostalo voće se daje svaka 2-3 mjeseca kao poslastica jer kornjače nemogu probaviti sečer, kolio si im banane davao? Možda joj je od toga.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #3 u: Ožujak 17, 2012, 20:55:01 poslijepodne »
Nisam davao banane uopste,samo im dajem rakove i meso nista vise, probo sam da im dajem sargarepu al to nece da jedu nemogu da progutaju i da sazvacu jer je mnogo tvrda.Dajem im u 2 sata mesto pileca prsa a uvece oko 8 sati ima dajem rakove po 10,15 rakova.A danju u 2 sata po 3 paceta mesa,3 paceta jednoj 3 paceta drugoj i po neki put kad im uhvatim glistu kao sto sam reko slabo ih ima pa me mrzi da trazim.1 ili 2 puta nedeljno im dam gliste umesto pilecih prsa.Neznam dal im mozda ne dajem mnogo rakova ili mnogo mesa :/
 
Vido sam da je povralacala rakove...
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2012, 21:05:38 poslijepodne od Lakiman57 »

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #4 u: Ožujak 17, 2012, 20:57:44 poslijepodne »
Možda im nebi trebao davati gliste jer bi mogle biti izložene pesticidima. Mrkvu im narežeš na tanke trake i probaj im dati.

Nebi rekao da je problem u mesu.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #5 u: Ožujak 17, 2012, 21:02:44 poslijepodne »
Davo sam im sargarepu al nece da jedu kazem ti bas na sitne pacicie al nece stave usta u pljunu nemogu tvrdo im je dosta,mozda im ja preterujem sa hranom neznam gliste sam im zadnje put dao pre jedno 5 dana i ne verujem da je od toga povratila bi mozda gliste a ne rakove.Nenzam sta da radim da ne ugine do jutra :SSSSS

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #6 u: Ožujak 17, 2012, 21:13:13 poslijepodne »
Stvarno neznam... -? Probaj im sutra ništa ne davat.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #7 u: Ožujak 17, 2012, 21:21:32 poslijepodne »
Ma ova jedan je ok samo je ova jedna povracala..

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #8 u: Ožujak 17, 2012, 21:55:20 poslijepodne »
Jeli povracala za vrijeme hranjenja ili kasnije jer ako je za vrijeme hranjenja onda joj je možda samo nešto bilo zapelo u grlu.

Kako to izgleda kad povraca? Kako izgleda to što povrati?
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #9 u: Ožujak 17, 2012, 22:10:33 poslijepodne »
Danas nisam imo vremena da joj secem meso zurio sam na utakmicu pa sam joj bacio rakove da jede primetio sam da je pojela nekoliko rakova i veceeras kad sam izvadio meso da joj dajem ona je uzela jedno pace koje nije ni pojela uzela i pljunula i pocela da otvara usta i da pliva po akvarijumu ja reko sta bi sad da se ne zadavi,kad ona pocela da povraca da izbacuje rakove koje je danas jela i to rakove izgleda da nije svarila nego izbacila iste kao sto sam joj danas davo u istom obliku i  odma posle toga je pocela i da sere.
I nije jos zapalo nista povratila je to sto je danas jela.
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2012, 22:13:48 poslijepodne od Lakiman57 »

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #10 u: Ožujak 17, 2012, 22:21:46 poslijepodne »
Danas nisam imo vremena da joj secem meso zurio sam na utakmicu pa sam joj bacio rakove da jede primetio sam da je pojela nekoliko rakova i veceeras kad sam izvadio meso da joj dajem ona je uzela jedno pace koje nije ni pojela uzela i pljunula i pocela da otvara usta i da pliva po akvarijumu ja reko sta bi sad da se ne zadavi,kad ona pocela da povraca da izbacuje rakove koje je danas jela i to rakove izgleda da nije svarila nego izbacila iste kao sto sam joj danas davo u istom obliku i  odma posle toga je pocela i da sere.
I nije jos zapalo nista povratila je to sto je danas jela.

Nemoj im onda davati racice.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #11 u: Ožujak 17, 2012, 22:26:33 poslijepodne »
Sta da im dajem mesto toga dok ne stignu stapici da ih hranim 1 dnevno :D ??? 
 
NEGO NEZNAM DALI DA IM DAJEM SUTRA DA JEDU JER OVA JEDAN NIJE POVRACAL ONA JE OK ILI DA NE DAJEM UOPSTE NI 1 NI 2.
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2012, 22:32:36 poslijepodne od Lakiman57 »

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #12 u: Ožujak 18, 2012, 01:15:16 prijepodne »
Ukoliko se povracanje u buducnosti nece ponavljati nema razloga za brigu. Predpostavljam za sada da si kornjacama dao previse hrane, one se bez problema mogu prezderati, ispovracati hranu i onda opet ici jesti. Pripazi na kolicinu hrane koju im dajes. Sada ih ostavi jedan dan bez hrane da dođu k sebi i onda ih pocni opreznije hraniti pa cemo vidjeti.

Jos jedna stvar koja mi pada na pamet je onaj stiropor koji si stavio u akvarij prije par dana, moguce je da je kornjaca odlomila i pojela komad koji je uzrokovao zacepljenje. Ako ce prekosutra opet povracati dosta je velika mogucnost da je u tome problem.

...i uzo sam kornjacu izvadio malo je precistio mlakom vodu...

To sto si napravio je za kornjacu bio ogroman temperaturni šok, nemoj takve stvari ubuduce raditi!

Nisam davao banane uopste,samo im dajem rakove i meso nista vise, probo sam da im dajem sargarepu al to nece da jedu nemogu da progutaju i da sazvacu jer je mnogo tvrda.Dajem im u 2 sata mesto pileca prsa a uvece oko 8 sati ima dajem rakove po 10,15 rakova.A danju u 2 sata po 3 paceta mesa,3 paceta jednoj 3 paceta drugoj i po neki put kad im uhvatim glistu kao sto sam reko slabo ih ima pa me mrzi da trazim.1 ili 2 puta nedeljno im dam gliste umesto pilecih prsa.Neznam dal im mozda ne dajem mnogo rakova ili mnogo mesa :/
 
Vido sam da je povralacala rakove...

Mrkvu/sargarepu je potrebno naribati prije nego das kornjacama ili ju je potrebno skuhati u obicnoj vodi (bez soli) da postane mekana, pustiti je da se skroz ohladi i onda dati kornjacama.

Koliko veliku kolicinu mesa kornjace dobe dnevno?
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #13 u: Ožujak 18, 2012, 08:55:12 prijepodne »
Pa pre sam joj davo veliku prvih dan dva pa su se kidale oko hrane posle kad sam procito dajem im hranu oko otprilike oko velicine glave njihove 3 paceta jednoj 3 paceta drugoj kornjaci,neznam da to nije mnogo.Moguce i da je od stiropora ali ne verujem stiropor sam izvadio pre 3,4 dana.Ovako sad cu ti malo bolje objasniti.
Ja sam oko 2 sata dao kornjacam rakove da jedu ova jedan je odlicno jela i ona ne povraca,a ova druga je jela i uvece kad sam im teo davati mesto ona je samo uzela jedno pace i pljunula ga i pocela je da pliva po akvarijumu otvorenih usta i da povraca nesvarenu hranu,znaci povracala je nesvarene rakove.Iste kao sto sam im dao danas,a ova 2 kornjaca mi je Ok ona je odlicno.
 
Sta mislid da dam ovoj hranu sto je ok ili da ne dajem uopste,danas trebam da promenim vodi i da stavim ovo kopno sto sam napravio.

Evo malopre sam primetio o5 je plivala otvorenih usta i povratila je jedan komad mesa,namestio sam kopno ispalo je sve super slikacu kasnije u UPLDOVACU SLIKE!!!
Kori hvala ti na pomoci extra je ispalo :)
Samo jos da sredim ovo sa povracanjem valjda ce joj to porci izgleda da sam joj dao mnogo hrane :P

I primetio sam ova sto je povracala ona sad uzem opruzi se u vodi i pluta izbaci glavu gore samo koliko da uzme vazduh i kako onaj filter gura vodu tako ona pluta po akvarijumu samo po neki put ono uzme pliva malo pliva pa onda opet uzme opusti se i pluta po akvarijumu.
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2012, 12:30:45 poslijepodne od Chilii »

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #14 u: Ožujak 18, 2012, 16:21:33 poslijepodne »
Mislim da je kornjaca mnogo lose pocela je da ne reaguje vise skoro na nista ja joj primaknem prst ono ona ne reaguje glavom uopste e tek kad je pipnem po glavi ona uvuce glavu,ali ne vidim da ima nesto na ocima ili tako da ne vidi ali slabo reaguje izbacio sam je na kopno malo da vidim dali ima promena ali slabo samo stoji u jednom mestu kao kip,a dok je bila u vodi samo je plutala i izbacila glavu da moze da dise mislim da nece jos dugo nazalost,a ovde u banji neam ni jedan Veterinar...
Neznam sta bi mogo da uradim da joj pomognem jaoo sve napravim i odradim i uvek nesto lose krene :SSSS
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2012, 16:29:00 poslijepodne od Lakiman57 »

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #15 u: Ožujak 18, 2012, 17:11:55 poslijepodne »
Evo su slike kornjace : 
 
1.http://www.dodaj.rs/?M/Jd/1NX5nw85/sdc12443.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

2.http://www.dodaj.rs/?1g/MD/1mLF8FHg/sdc12444.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

3.http://www.dodaj.rs/?3K/GL/1j3ZrLWw/sdc12445.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
 
4.http://www.dodaj.rs/?2t/ME/2pumBXDz/sdc12450.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

A evo nje i evo ovo sto sam napravio da se vidi malo :
 
1.http://www.dodaj.rs/?2U/Sy/1O88diVs/sdc12447.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

2.http://www.dodaj.rs/?2c/13/1LaeBJS8/1/sdc12448.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #16 u: Ožujak 18, 2012, 18:07:42 poslijepodne »
Jos 2 slike
 
http://www.dodaj.rs/?1h/bm/42QzIS02/sdc12453.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
   
Evo ovde zmuri 
http://www.dodaj.rs/?3w/TD/1wjDzOvV/sdc12460.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

 


 


Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #17 u: Ožujak 18, 2012, 18:12:44 poslijepodne »
Jos 2 slike
 
http://www.dodaj.rs/?1h/bm/42QzIS02/sdc12453.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
   
Evo ovde zmuri 
http://www.dodaj.rs/?3w/TD/1wjDzOvV/sdc12460.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!



Ajoj -?, ako možeš vodi ju veterinaru što prije, jeli ćesto zatvara oći, možda ima infekciju ili začepljenje od stiropora. -?
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #18 u: Ožujak 18, 2012, 18:18:12 poslijepodne »
Sto je najgore nema ni 1 veterinara ovde u banji,sada trenutno spava koliko vidim vidim da dise i da spava.

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #19 u: Ožujak 18, 2012, 18:51:48 poslijepodne »
Sto je najgore nema ni 1 veterinara ovde u banji,sada trenutno spava koliko vidim vidim da dise i da spava.

Nista, sutra joj nemoj nista davat, ovoj drugoj mozes i nemoj ju bas dirat i gledat puno, pusti ju neka dođe k sebi. -?

Nadam se da ce sve biti ok. -?
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #20 u: Ožujak 18, 2012, 18:56:22 poslijepodne »
Potrudicu se ako nadjem nekog veterinara sutra sad sam poslo ovom coveku iz pet-sopa poruku da viidm dali zna on nekog veterinara u banji al mi jos ne odgovara na poruku..

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #21 u: Ožujak 18, 2012, 19:01:37 poslijepodne »
U cijelom Zagrebu ima samo jedna veterinarka šta se kuži u gmazove tak da ti je trud skroz uzaludan, pogotovo ak moraš platit.
Vjerovatno se samo prežderala. Smanji hranjenje. Nebuju one krepale od gladi, bez brige budi.

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #22 u: Ožujak 18, 2012, 19:09:28 poslijepodne »
Danas je nisam ni hranio a ali ona se ne pomera skoro uopste sad dise trenutno i spava na kopnu je,juce je povracla rakove danas meso dal je moguce da se ovi ostali veterinari ne razumeju u kornjace ccccc katastorofa stvarno.

Evo ovo sam je danas izneo na teruas dok je jos bilo toplo i beton je bio zagrejan da vidim kako ce da reaguje na terasi i bogami lepo je hodala evo moze da te vidi te.
 
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2012, 23:09:14 poslijepodne od Chilii »

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #23 u: Ožujak 18, 2012, 19:19:52 poslijepodne »
Ne da je moguče nego pojma nemaju. Znaju kaj je cucek, maček i kak prasicu oplodit...  :D
Zna ti Kori više od svih njih o kornjačama zato ti je pametnije njega slušat.

I ne izvodi pizdarije!
Vadit kornjaču van iz terarija je njoj šok.
U kakvim su uopće uvjetima? Koliki akvarij, filter, temperatura vode???

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #24 u: Ožujak 18, 2012, 19:25:55 poslijepodne »
Pa izvadio sam je malo samo da vidim dal ce da se pormeni to posto sam joj menjo vodu danas pa samo na 1 minut sam je izbaico na terasu stvarno je bilo topolo danas oko 25 c je bilo kad sam je izneo.    
 
Teperatura vode je u akvarijumu 27c,Filter imam  i Akvarijum mi je od 30 l imaa SPot lampu od 60w,za neki dan malo da prokupim para narucicu ovu stednu UVB-UVa lampu sto mi je reko kori da uzmem i to je to.Evo sad viidm da je usla u vodu ali uopste ne pliva samo pluta po vodi i izbacuje glavu da uzima vazduh.
 
Neznam dal da uzmem da joj dajem neke lekove ako imaju ako kaze Kori ona ce sve jedno uginuti ako nastavi ovako :SSSS
A kod onog majmuna sto sam kupio kornjacu kod njega on je njima isto ubacio stiropor da se penju po njemu i meni je izrezo i dao mi pace i reko stavi im slobodno on je imo 3 male kornajce i stavio im je stiropor i dao je meni isto da im stavim siropor ja sam racuno da on bar nesto zna a on nema blage veze vise sad ja znam od njega za 7 dana dok sam sluso koria nego on sto prodaje 10 godina jadan covek nema blage veze sta prodaje. CCCCCC :@@@@@
sad bi mu odno ovu kornjacu nabio bi mu usta i reko bi mu ajde sad izleci je moguce da je pojela stiropor...
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2012, 19:29:24 poslijepodne od Lakiman57 »