Travanj 17, 2024, 00:56:18 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: udebljano stopalo...  (Posjeta: 2842 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sqmy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
udebljano stopalo...
« u: Veljača 25, 2012, 17:41:26 poslijepodne »
sad sam nesto izvalio da je varanu levo stopalo zadnje noge udebljano i kad pipnem tvrdo,ne znam dal je bio slomio kost pa je tako lose zaraslo il nesto drugo,mada cela leva noga mu je nakako deblja kad je uporedim i pipnem sa desnom,a desnoj je jedan prst udebljan..

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #1 u: Veljača 25, 2012, 20:17:31 poslijepodne »
Ovu temu treba prebaciti u "Bolesti"

Sqmy, radi se o edemu nastalom usljed bakterijske infekcije. Uzrok su najvjerovatnije kombinacija nesanitarnih uvjeta i slabog imunološkog sustava životinje. U takvim uvjetima čak i mala ozljeda (ogrebotina) može rezultirati ovakvom infekcijom. Ovo u svakom slučaju zahtijeva veterinarski tretman koji uključuje krvnu pretragu, bakteriogram sadržaja edema i eventualno radiogram.

Offline sqmy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #2 u: Veljača 26, 2012, 14:09:12 poslijepodne »
a pa ne verujem da je to sad sam izvalio i da mu je koleno udebljano kao i koleno na prednjoj nozi,ne znam dal je giht u pitanju...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2012, 12:39:30 poslijepodne »
Ako se otekline javljaju simultano na više mjesta moguće da je giht. S čime ga hraniš?

Offline sqmy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2012, 12:52:44 poslijepodne »
pa ja mu dajem pacove,meso,iznutrice,jaja,ribu ali su ga u prodavnici gde sam ga kupio hranili iskljucivo kozerviranom hranom za macke,a mozda sam mu i ja davao malo vise iznutrica nego sto je trebalo...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #5 u: Veljača 27, 2012, 13:38:35 poslijepodne »
Onda definitivno treba sumnjati na giht. To pod hitno treba početi tretirati - posjet veterinaru ti ne gine.

Offline sqmy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #6 u: Veljača 27, 2012, 17:17:46 poslijepodne »
pa da sutra sam mu zakazao snimanje,samo ne znam dal se taj giht leci,dal mogu da se koriste lekovi za ljude obelele od gihta..i jel se ta zadabljenja moraju operisati...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #7 u: Veljača 27, 2012, 20:22:29 poslijepodne »
Nisam veterinar, pa uzmi ovo s rezervom - prenosim ti znanja iz hobističke literature:

Giht kod gmazova može se tretirati: kombinacija dreniranja oteklih mjesta (kako bi se ekstrahiralo što više nakupljene mokraćne kiseline), hidracija oboljele životinje i tretman lijekovima (obično kortikosteroidi).

U svakom slučaju, trebao bi mu promijeniti ishranu. Primjereni su cjeli glodavci i kukci (ima više vrsta velikih žohara koji se mogu naći na hobističkom tržištu). Izbaci iznutrice, meso i, pogotovo, konzerviranu hranu za pse i mačke.

Offline sqmy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #8 u: Ožujak 15, 2012, 22:38:41 poslijepodne »
uradjen je snimak i pogledala ga je veterinarka koja radi sa reptilima i zakljucila da je giht..prepisala mu je diuretik i predlozila da mu kupim hranu za pse koji su oboleli od bubrega posto su proteini u toj hrani razlozeni pa ce bubrezima biti lakse da obradjuju...a ja mislim da mu dajem josh belo meso i pacove...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: udebljano stopalo...
« Odgovori #9 u: Ožujak 16, 2012, 12:58:59 poslijepodne »
Ja bi ga na tvom mjestu hranio glodavcima, ribom i pilićima (isključivo cijele životinje, ne komadi mesa/fileti). Ovo što ti veterinarka predlaže baš i ne drži vodu - psi imaju bitno različite dietalne potrebe od ovakvog guštera.