Travanj 16, 2024, 06:46:38 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Preko granice s isteklom osobnom  (Posjeta: 5842 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Preko granice s isteklom osobnom
« u: Studeni 26, 2011, 13:07:31 poslijepodne »
Idem ja danas do BiH po neki špeceraj, kad ono na granici vide da mi istekla osobna još 23.8.2011.  :down:

Naravno nisam to ni primjerio jer realno nikad osobnu niti ne koristim.

Dobar neki policajac je bio (začudo  :D) i vratio mi osobnu i rekao da to rješim hitno. (nisam išao preko nego sam se vratio natrag)

I sad kad sam doma došao vidim po forumima da su neki platili kaznu za istu stvar prek 3000kn  :dead: :dead: :dead: :dead: :dead:

Ali vidim da su iste te pustili da pređu prek granice, uz upozorenje da im je istekla osobna i kazna im je došla za neka 2 mjeseca doma bez da su znali da će dobiti kakvu kaznu.

Pa me sad zanima jel imao tko kakvih sličnih iskustava, jer 3000kn stvarno nemam jer sam nezaposleni student, i zanima me pošto nisam ni prešao preko granice dali sam ostao u sustavu i dali postoji šansa da dobijem prekršajnu prijavu.

Po reakciji policajca nebi rekao me je prijavio jer mi je sasvim pristojno rekao da si rješim to hitno i nije spominjao nikakve sankcije, a nisam ni prešao granicu.

I kazna od 3000kn za tako banalnu stvar mi se stvarno čini kao teška pljačka  :down: :down:



« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2011, 13:28:13 poslijepodne od Nuclear »

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #1 u: Studeni 26, 2011, 13:44:43 poslijepodne »
Ak ti nije piso prijavu mislim da nebi smjelo bit problema. E sad, stvar je u tome što tebi za isteklu osobnu mogu opalit kaznu kad ju dođeš mijenjat. Zato kad dođeš tamo budi fino skrušen, priznaj odma; oprostite, eto, desilo se, ja magarac. I onda će ti vjerovatno samo dati da napišeš izjavu zašto kasniš s vađenjem nove osobne.
Tak je bar meni bilo, samo šta mene nisu uvatili na granici.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #2 u: Studeni 26, 2011, 14:07:09 poslijepodne »
meni je isto bila istekla osobna, primjetila sam nakon cca 5mj... :D otišla i napravila novu, nitko ništa nije pitao... a valjda te nije "zapisao"...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #3 u: Studeni 26, 2011, 14:10:10 poslijepodne »
Ma znao bi da te upisao, bar mislim... Znam neke koji su tako prošli. Novčana kazna, sud zbog pokušaja ilegalnog prelaska granice... 
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #4 u: Studeni 26, 2011, 14:17:35 poslijepodne »
Ma nebi se radilo o ilegalnom pokušaju prelaska granice, već o korištenju nevažeće osobne iskaznice, iz zakona o osobnoj iskaznici.

Nije to kazneno djelo, nego prekršaj.

A vidjet ćemo... Idem u ponedjeljak u policiju pravit novu iskaznicu... Ne znam jel mi oni mogu što reći o "incidentu" na granici. Da sam znao da je tolika kazna pitao bi i sam tamo kad se desilo...

Ali prema postupku policajca nebi rekao da će biti problema, ali nikad ne znaš  -?
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2011, 14:27:04 poslijepodne od Nuclear »

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #5 u: Studeni 26, 2011, 14:43:19 poslijepodne »
odmah se sjetim jednog vica, nadam se da se netko neće uvrijediti, to sam pročitala na nečijem statusu na fejsu:

- Odstranili su mi pola mozga. - kaže muškarac na razgovoru za posao. - Mogu li se sada zaposliti u policiji, ili je i pola mozga previše? -
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #6 u: Studeni 26, 2011, 14:56:28 poslijepodne »
ja sam gro puta mijenjao dokumente nakon isteka pa nikad nije bilo problema. Doduse ne u zadnje vrijeme jer sad imam ove kaj vaze 10 godina pa ne znam da li je adeze i tu nesto promijenio da se popuni proracun. A za to na grani nemas frke ako ti nije nista pisao nego te samo upozorio i vratio natrag.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #7 u: Studeni 26, 2011, 15:35:48 poslijepodne »
Ma ak mi dođe kojim slučajem kazna kakva, ne mislim to platiti (niti imam s čim :D, mogu mi i ovrhu na tekući napravit na mojih 15kn  :D). Idem radije malo na odmor u Remetinac na 10-tak dana  8)
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2011, 19:40:33 poslijepodne od Nuclear »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #8 u: Studeni 26, 2011, 18:37:12 poslijepodne »
ma nece biti mjesta tamo, uskoro se ocekuje jos eminentnih gostiju pa ne primaju razno razne sitne ribe  :D

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #9 u: Studeni 27, 2011, 14:37:48 poslijepodne »
meni je  vozačka istekla prije godinu dana dok jednom nisam slučajno primjetio kada sam moro iči na malo dalji put, napravio sam drugu u policiji me nitko ništa nije ni pitao tako da mislim da neče ni tebe gnjaviti
Virovitica - Brezovica

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #10 u: Studeni 27, 2011, 16:34:26 poslijepodne »
Postoji bitna razlika - vozacku ne moras imati ako ne vozis, dok svi stariji od 16 godina moraju imati valjanu iskaznicu.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #11 u: Studeni 27, 2011, 17:26:50 poslijepodne »
Žena morala platiti 2800 kuna ja mislim...prelazila je Neum (iz Zagreba za Dubrovnik)istekla joj je bila putovnica a nije znala..dobila kaznu..i napisali žalbu(...Za tranzit iz RH u RH nije potreban putni dokumenat a osobnu iskaznicu nije bila zatražena,osoba ŽNJ nije kriva što prelazi granicu prolazeći sa sjevera RH na jug RH i još štošta...i eto,prošlo je...)
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #12 u: Studeni 27, 2011, 17:36:27 poslijepodne »
Žena morala platiti 2800 kuna ja mislim...prelazila je Neum (iz Zagreba za Dubrovnik)istekla joj je bila putovnica a nije znala..dobila kaznu..i napisali žalbu(...Za tranzit iz RH u RH nije potreban putni dokumenat a osobnu iskaznicu nije bila zatražena,osoba ŽNJ nije kriva što prelazi granicu prolazeći sa sjevera RH na jug RH i još štošta...i eto,prošlo je...)

Ah da, Neum je poseban. Frendu je istekla osobna i krenuo je autobusom iz zg za dbk da ode izvaditi novu, putovnica mu je odavno istekla. Njega (i cijeli bus) su držali sat vremena na granici (na Bistrini) jer ga nisu htjeli pustiti bez valjanog dokumenta da uđe u RH. Napokon su se dogovorili da ga puste, jedva im je objasnio da upravo zato i putuje - da izvadi novu. I naravno dobio je kaznu od nekih 2000kn s tim da je morao platiti jer žalba nije prošla.

Offline ra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 186
  • Spol: Muški   Lokacija: zgb
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #13 u: Studeni 27, 2011, 17:45:55 poslijepodne »
A za to na grani nemas frke ako ti nije nista pisao nego te samo upozorio i vratio natrag.

mene je cakjo sam poslal nazad, svejedno sam dobil doma poziv za sud i moral sam objašnjavat teti sudkinji kae bilo
toe bilo prije pet godina na umagu i čini mi se da su me teretili za ilegalan prelaz grane
lepo sam se ispričal časnom sudu i pustila me teta sudac

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #14 u: Studeni 27, 2011, 21:06:38 poslijepodne »
Žena morala platiti 2800 kuna ja mislim...prelazila je Neum (iz Zagreba za Dubrovnik)istekla joj je bila putovnica a nije znala..dobila kaznu..i napisali žalbu(...Za tranzit iz RH u RH nije potreban putni dokumenat a osobnu iskaznicu nije bila zatražena,osoba ŽNJ nije kriva što prelazi granicu prolazeći sa sjevera RH na jug RH i još štošta...i eto,prošlo je...)

Ah da, Neum je poseban. Frendu je istekla osobna i krenuo je autobusom iz zg za dbk da ode izvaditi novu, putovnica mu je odavno istekla. Njega (i cijeli bus) su držali sat vremena na granici (na Bistrini) jer ga nisu htjeli pustiti bez valjanog dokumenta da uđe u RH. Napokon su se dogovorili da ga puste, jedva im je objasnio da upravo zato i putuje - da izvadi novu. I naravno dobio je kaznu od nekih 2000kn s tim da je morao platiti jer žalba nije prošla.
ma debilizam..treba nam most :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #15 u: Studeni 27, 2011, 22:55:00 poslijepodne »
Meni je bila istekla osobna isto, par mjeseci je nisam napravio i kad sma došao nitko mi ništa nije ni pitao ni išta! Produžili je uredno to je to!

A što se tiče toga što te nisu zapisali to nećeš znati, tek možda za par mjeseci! Meni je bio sličan slučaj, zaustavila me policija i samo tražili dokumente i nisu mi ništa pisali niti sam imao prekršaj i onda mi nakon par mjeseci došla kazna kući da sam pretjecao nekoga lika, još da da nisam bio vezan! Kazne 1800 kn, tako da sam ne znam što da ti kažem, sve ćeš vidjeti kroz narednih par mjeseci...
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #16 u: Studeni 27, 2011, 23:35:06 poslijepodne »
Ma ajd... Razumijem to da moraš imat važeći dokument, razumijem čak i da platim kaznu za tako nešto...

Ali ne razumijem kaznu od 3000kn... Za 300kn nebi ništa rekao, ali 3000kn za nešto ovako bezazleno je stvarno jako bezobrazno i jadno od jedne države (prolazak kroz crveno svijetlo i 1 promil alkohola u krvi se manje plaća, a gore je 100 puta). A vjerujem da se takve stvari dešavaju često jer realno rijetko ko provjerava osobnu iskazicu i datum na njoj.

Živio HDZ i njihovi lihvarski zakoni :down:

Javim za par mjeseci kak je sve završilo.


« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2011, 23:52:13 poslijepodne od Nuclear »

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #17 u: Studeni 28, 2011, 02:25:33 prijepodne »
Ja sam prije par mjeseci isto napravio,lik me zapisao i naravno čitao bukvicu ,bio neki mladi nadobudni,zasad još nije ništa došlo doma  :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #18 u: Studeni 28, 2011, 21:24:05 poslijepodne »
e kad smo vec kod toga, dal se moze u srbiju sa osobnom, trebao bi ic na teren a nemam putovnicu.....
R-46

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #19 u: Studeni 28, 2011, 21:40:40 poslijepodne »
e kad smo vec kod toga, dal se moze u srbiju sa osobnom, trebao bi ic na teren a nemam putovnicu.....

Ne moze.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline marijan1712

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Čakovec,Međimurje
    • Čakovec-Međimurje
Odg: Preko granice s isteklom osobnom
« Odgovori #20 u: Prosinac 06, 2011, 12:11:24 poslijepodne »
ja sam na izborima saznao da mi je istekla osobna.Jedina korisna stvar kaj budem imao od tih izbora je da sam saznao da mi je istekla osobna.... :D