Travanj 27, 2024, 15:19:09 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Cube Reef  (Posjeta: 53219 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #100 u: Listopad 08, 2012, 14:11:11 poslijepodne »
bude ubrzo, pokusao sam ih poslikati, ali tesko.. stalno se krecu, pa mi nemogu uletiti u kadar bas najbolje..  ;)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #101 u: Listopad 08, 2012, 22:23:22 poslijepodne »
jedno pitanjce, nije previse vazno, ali eto, malo sam razgledavao neke dijelove tanka gdje bas i nije vidljivo, pa sam naisao na ovako nesto sa slike, jest da se na slici nevidi najbolje, ali mozda ko zna sto tocno jest.. inace je zute boje, znaci izgleda kao one male zvjezdace koje izlaze iz kamena preko noci, cak ima i glavu kao one, ali skroz malu i dosta velike krakove, malo tanje.. :)

Offline Mislav1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 320
Odg: Cube Reef
« Odgovori #102 u: Listopad 09, 2012, 10:29:28 prijepodne »
Čini mi se da je to isto zmijača. Neka druga vrsta od onih koje si već vidio.
 

Offline ZoranReljic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb-Kvatrić
Odg: Cube Reef
« Odgovori #103 u: Listopad 09, 2012, 11:00:23 prijepodne »
Dosta ljepo izgleda zasada

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: Cube Reef
« Odgovori #104 u: Listopad 09, 2012, 12:02:47 poslijepodne »
Ja imam tako nešto ali pun pjesak!!!!! Kao mali tanki smeđi crvići...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #105 u: Listopad 15, 2012, 04:54:53 prijepodne »
jedan mali update, dosao iz nocne malo ranije nego inace, slucajno pogledam u tank i vidim kozice kako cupkaju mog malog chromisa koji se je vec dva dana skrivao među kamenjem, nije izlazio, osim kad bi ih hranio.. nazalost tako je to nesto kod mene cudno, kao da mi se neda u ribama.. nisam ga mogao nikako izvuc vanka, jer je otisao među kamenje, pumpa ga stjerala, ali toliko je izjeden da je sama kost njegova ostala.. sad pokusavam naci drugoga, da vidim jel sve u redu s njim, ni njega bas nevidim nigdje, inace ovaj drugi je toliko zivahan da se stalno igra sa nemaćima i s njima je u drustvu.. morat cu pricekati jutro, dok se upale lampe pa mozda taj drugi izađe vanka, ako neizađe, znaci i on je nazalost osjetio smrt kao i ovaj.. FAK

neide mi u glavu, sve je normalno i u redu bilo prije nego sam otisao raditi, vratim se i vidim to..  >:(

umnjak me zajebaje, sad jos i ovo.. odoh u krevet i nadam se da cu se probuditi i vidjeti barem drugog da je ziv..  -?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #106 u: Listopad 15, 2012, 14:16:21 poslijepodne »
ipak je jedan uginuo, i to onaj koji se je skrivao kako sam naveo, jedan je ostao sa nemaćima, za sada zdrav..


*** jedno pitanje vezano oko pijeska, htio bi mjenjati pijesak u svom tanku, ali da nevadim nista vanka od kamenja nego da sve ostane na svom mjestu a ja da nekako usisam ovu malo vecu granulaciju necim, a da vratim, tj stavim novi pijesak sugar size, pa ako moze tko iskusniji oko toga, sto i kako, dal bi to bilo u redu ili ipak ne ciniti, zbog bakterija koje vec jesu u trenutnom pijesku, pa moze koji savjet..

hvala unaprijed!

Offline comino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cube Reef
« Odgovori #107 u: Listopad 15, 2012, 14:49:24 poslijepodne »
ipak je jedan uginuo, i to onaj koji se je skrivao kako sam naveo, jedan je ostao sa nemaćima, za sada zdrav..


*** jedno pitanje vezano oko pijeska, htio bi mjenjati pijesak u svom tanku, ali da nevadim nista vanka od kamenja nego da sve ostane na svom mjestu a ja da nekako usisam ovu malo vecu granulaciju necim, a da vratim, tj stavim novi pijesak sugar size, pa ako moze tko iskusniji oko toga, sto i kako, dal bi to bilo u redu ili ipak ne ciniti, zbog bakterija koje vec jesu u trenutnom pijesku, pa moze koji savjet..

hvala unaprijed!

Ja sam ti mjenjao krupnu granulaciju pijeska tako da sam usisavao sa sirokim crijevom dno kod redovnih izmjena mora  :up:
Ali nisam sve od jednom nego u 4-5 puta  bas radi bakterija ;)
Kad sam izvadio dio krupnog pjeska, odmah sam stavio sitniji... pa je on pomalo poceo "ozivljavati" :)
Tak da je bila postepena promjena i nikakvih problema nisam imao  :up:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cube Reef
« Odgovori #108 u: Listopad 15, 2012, 15:03:32 poslijepodne »

Zavisi Alene u kakvom ti je stanju pijesak. Preciznije ako već duže stoji pa su se u njemu stvorili otrovni plinovi moglo bi biti problema ako digneš sve odjednom, voda se zamuti, otrovni plinovi dođu u kontakt s ribama....i scenarij može biti crn. Ako ti je relativno novi pijesak i nema još otrovnih plinova onda možeš mijenjati bez posljedica.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #109 u: Listopad 15, 2012, 19:23:23 poslijepodne »
Pijesak je trenutni vec dugo u akvariju, odkako je akvarij pokrenut pijesak je unutra.. Sad ste me stavili na razmisljanje, jer nebi volio izgubiti ziva bica unutra, dosta mi je toga.. Lijepo mi izgleda sa sitniji pijeskom, ali da ja izbjegnem te stvari i probleme, ostat cu na trenutnom, a u proljece kad budem isao na vecu kocku, onda cu gledat da stavim sugar size.. :)

uglavnom, hvala na odgovorima..

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cube Reef
« Odgovori #110 u: Listopad 15, 2012, 20:35:02 poslijepodne »
Možeš i izvaditi ribe i zamjeniti pijesak, a poslije ih vratiti, ako sumnjaš da bi im se nešto desilo.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #111 u: Listopad 15, 2012, 21:20:45 poslijepodne »
a nemam gdje s njima, jer da radi pijeska im se nest dogodi nebi si oprostil, ionako sam baksuz u tome :D

Sinoc mi jedan chromis riknuo. Za sada mi se cine sretni, pa neka i ostanu.

A sto da samo nadodam taj pijesak na ovaj? Jer nemam bas previse pijeska unutra. Bil to bila oke opcija?

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cube Reef
« Odgovori #112 u: Listopad 15, 2012, 22:14:33 poslijepodne »
Chromisi znaju "rikavat" jedan po jedan ako su u jatu. Imaju last man standing priču.
Ja sam ih imao 6, pa su u roku godine dana svi pougibali jer je grupa uvijek maltretirala najslabijeg. Sad imam zadnjeg već 2 godine koji je sretan valjda sam.
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cube Reef
« Odgovori #113 u: Listopad 15, 2012, 23:14:49 poslijepodne »
a nemam gdje s njima, jer da radi pijeska im se nest dogodi nebi si oprostil, ionako sam baksuz u tome :D

Sinoc mi jedan chromis riknuo. Za sada mi se cine sretni, pa neka i ostanu.

A sto da samo nadodam taj pijesak na ovaj? Jer nemam bas previse pijeska unutra. Bil to bila oke opcija?



Bila bi ok ako ti se sviđa mješanje. :D 
Prevelika razlika u granulaciji meni estetski nije prihvatljiva, ovisi koju granulaciju imaš a koju misliš staviti. I nemoj u engleskim izrazima tipa sugar, fine...radije napiši u mm.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #114 u: Listopad 16, 2012, 00:10:18 prijepodne »
a neznam bas tocno koliko je sitan, ali nebi se bas s ovime kombinirao, jer ovaj trenutni je krupniji od njega, tako da bi taj sitniji zavrsio pod ovim s vremenom.. ma ovako neka ostane..  ;)

ako budem bas mijenjao skejp i preslagivao sve, onda cu ga ubaciti, ovako neka stoji jos neko vrijeme, jer da vadim kamenje, kakav sam smotan sve cu zaj...  :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #115 u: Listopad 16, 2012, 17:00:18 poslijepodne »
evo nesto slika..


Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #116 u: Listopad 16, 2012, 17:02:22 poslijepodne »
i jos malo..

neke nisam poslikao, novi su, pa se privikavaju.. stim da nisam postavio sarkic i calustreu, zaboravih ih poslikat  :D slike su lose, jer je slikano mobom sa losom kamerom..
« Zadnja izmjena: Listopad 16, 2012, 17:06:32 poslijepodne od alen_zgb »

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Cube Reef
« Odgovori #117 u: Listopad 16, 2012, 19:29:37 poslijepodne »
....pa sam naisao na ovako nesto sa slike, jest da se na slici ne vidi najbolje, ali mozda ko zna sto tocno jest.. inace je zute boje, znaci izgleda kao one male zvjezdace koje izlaze iz kamena preko noci, cak ima i glavu kao one, ali skroz malu i dosta velike krakove, malo tanje.. :)

Kolega Alene, nisam ranije video ovaj post i fotografije. Životinja naravno nije neka morska zvezdica – zmijača, već je to crv iz roda Eupolymnia. Ove životinje, koje su donekle slične perjastim crvima, u akvarij skoro uvek dospevaju neplanirano. Međutim, tu mogu zadovoljno živeti godinama. To važi i za mediteranske vrste u tropskom akvariju! Nisu štetni, mislim da su čak i korisni kao čistači. Telo crva je sakriveno u sluzavoj cevi u nekoj rupi u kamenu ili u podlozi, a u vidnom polju se umesto očekivane peruške nalazi snop lepljivih niti koje crv izbacuje unaokolo. Ove niti su jako rastegljive i pomoću njih crv vredno sakuplja čestice i komadiće hrane u okolini svog skrovišta. Verovatno se tu radi o prilično krupnoj mediteranskoj vrsti Eupolymnia nebulosa (telo crva može dostići dužinu i od preko 15 cm!), koju može karakterisati baš takva živo žuta boja niti, ili možda o nekoj drugoj mediteranskoj ili tropskoj vrsti koja je vrlo sličnoj ovoj? Poz!  

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Cube Reef
« Odgovori #118 u: Listopad 16, 2012, 22:54:45 poslijepodne »
kaj ti ovo na prvoj slici? mozda znam koji je koralj al ovak sa strane nisam siguran

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: Cube Reef
« Odgovori #119 u: Listopad 16, 2012, 23:01:18 poslijepodne »
Ja bi rekao Pavona

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #120 u: Listopad 17, 2012, 13:23:32 poslijepodne »
da cactus pavona je to.. Tak sam u zalijepio pa se pomalo siri, dok je dosla bila je sitnija, u zivo je ljepsa.. :)


Zork: hvala ti na opsirnom odgovoru i sto si izdvojio nekoliko vremena da mi pojasnis oko tog bica, svaka cast.. Sad bar znam sto to zapravo jest..  :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #121 u: Listopad 18, 2012, 13:19:09 poslijepodne »
da nezaboravim jos jednog svog ljubimca u tanku, jadr. pjevcica..

evo jos malko slika i dosta za ovu godinu  :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #122 u: Listopad 24, 2012, 11:02:47 prijepodne »
zanima me jedna stvar, vec neko vrijeme mi je povrsina kao masna, kao da nesto po njoj pluta, kao neka smedja boja. Pa kad stavim ruku unutra i obrisem ju od bijelu maramicu ili rucnik, maramica i rucnik budu smedji od te nakupine. Inace voda je cista, samo sto mi je povrsina cini mi se prljava. Ali to se je pojavilo kad sam stavio jos jednu plavu lampu od 24w, prvo se pocela hvatati na povrsini po staklu alga i neka smedja pjena, pa je to cini mi se od toga. Pokusao sam izmjenom vode, uspjelo je ali nakon par dana se opet vratilo. Pa moze kakav prijedlog i savjet oko toga? Lp

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cube Reef
« Odgovori #123 u: Listopad 24, 2012, 11:15:14 prijepodne »

Nema to veze s lampom.

Masnoća na površini rješava se s preljevom u sump. Ako nemaš sump nabavi surface skimmer pa neka ide u filter a pumpu usmjeri da tuče u površinu i razbija masnoću.

Generalno, pripazi na hranjenje i unos nutrijenata te filtraciju pa će masnoće i ljige po površini biti manje.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2012, 11:18:21 prijepodne od Renta »

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef
« Odgovori #124 u: Listopad 24, 2012, 11:27:14 prijepodne »
nemam sumpa. Stavio sam hang on da kupi s povrsine, pa cemo vidjet rezultate..

Hranim 2x dnevno manjojm kolicinom i pazim na to.