Svibanj 29, 2024, 04:43:43 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: mama pita  (Posjeta: 9563 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
mama pita
« u: Veljača 02, 2009, 19:12:29 poslijepodne »
Dragi akvaristi! :heart:
Javlja vam se potpuno zbunjena (da ne kažem zblenuta) mama curice koja je neki dan, za 5. rodjendan dobila zlatnu ribicu, kuglu akvarij (znam da se to ne zove akvarij, al sta drugo da kazem..) i kutijicu hrane. Nije mi bilo nikada ni na kraj pameti imati ribice. Nemam nista protiv njih, lijepe su za gledati, ali nas minijaturni stan ne dozvoljava veliki akvarij (nema ni za nas dovoljno mjesta). Prošetala sam po nekoliko foruma i odmah lijepo vidjela da sam u totalnom problemu. Te zlatna ribica- prava početnička pogreška (al nisam ju ja kupovala!), te kugla nikako..... Buduci da nikako ne mogu sad tu ribicu nekome dati, jer je došla u naš dom - dakle - naša je (a da li da vam prizna da ju kćer uopće ne ferma, tu i tam ju pogleda..), željela bih dotičnoj ribici (jadna, jos nema niti postenog imena) pruziti najbolje moguce uvjete u ovom super-maleckom stanu.Recite mi (utesite me) da li IKAKO ribica moze ostati u toja kugli, sta da kupim da joj zivot u kugli ne bude ko da je u zatvoru s kuglom na nozi, sta da radim s tim mijenjanjem vode....Pročitala sam ovako na brzinu i naglavačke da se voda moze mijenjati svakih par  dana, ali unutar 24 sata nasa ribica tako zamuti vodu(ili se voda sama zamuti, nemojte me nista pitati, NISTA ne znam)i jasno da joj onda promijenim vodu, a cim sam otvorila prvi forum, pisalo je da je to grozno, da tako izbezumljujem ribu.....Recite mi sta da radim,da li ikako ribica moze ostati u kugli, uz neke dodatke, ako da, koje? Puno vam hvala.
Sludjena mama :roll:

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: mama pita
« Odgovori #1 u: Veljača 02, 2009, 21:21:35 poslijepodne »
Voda se mora mjenjati i tu nema zbora. Mjenjajte tako da voda odstoji 24 sata ( da ishlapi klor ) i da bude približno iste temp. kao ona u kugli. Ne mjenjajte svu vodu već racimo 50%
Nipošto ne stavljajte plastične ukrase poput dvoraca jer od njih nema nikakve koristi a oduzima prostor ribi i izgleda ružno.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #2 u: Veljača 02, 2009, 21:32:43 poslijepodne »
Puno hvala na odgovoru. Da li da stavim neki umjetni pijesak, pročitala sam da i to postoji.
Hoce li voda biti dovoljno cista ako mijenjam samo 50 %? Da li da to mijenjam svaki dan?
Hvala na odgovorima.

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: mama pita
« Odgovori #3 u: Veljača 02, 2009, 21:59:50 poslijepodne »
Zlatna ribica bez filtera neće ići... može životariti, kod svake izmjene vode doživjet će šok, voda će konstantno biti nezaciklirana - dakle vrlo brzo će se početi trovati amonijakom - nema rješenja. Treba joj akvarij s filterom. U protivnom počet će ugibati u agoniji - ili od trovanja amonijakom i od nedostatka kisika (zamućena voda) ili od prečestih zamjena vode (šokovi, klor). Jedino rješenje je pronaći nekog tko će udomiti ribicu (s jezercem najbolje ili s velikim akvarijom za zlatne) ili joj kupiti adekvatan akvarij s filterom. Nije neka utjeha, sorry  -?

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: mama pita
« Odgovori #4 u: Veljača 02, 2009, 22:19:48 poslijepodne »
Puno hvala na odgovoru. Da li da stavim neki umjetni pijesak, pročitala sam da i to postoji.
Hoce li voda biti dovoljno cista ako mijenjam samo 50 %? Da li da to mijenjam svaki dan?
Hvala na odgovorima.

ne treba mjenjati svaki dan, dovoljno je dva put tjedno za početak a onda ćeš vidjeti jel to dovoljno ili ne. Koliko litara vode je u kugli?
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: mama pita
« Odgovori #5 u: Veljača 03, 2009, 08:41:37 prijepodne »
Predlažem da ipak razmisliš o manjem akvariju, od kojih 25-30 litara. Za njega se može kupiti i filter i pumpica za zrak, a ribici će biti puno bolje nego u kugli. Takav akvarij stvarno ne zauzima puno mjesta (ide možda kojih 40-tak cm u dužinu), a nije niti preskup. U biti, to je stvarno nužno, ne želiš li mučiti ribicu. U takav akvarij možeš staviti i šljunak, kamenčiće, pa čak i manju biljku :).



« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2009, 08:49:03 prijepodne od Tonya »
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: mama pita
« Odgovori #6 u: Veljača 03, 2009, 11:24:52 prijepodne »
bok beata!
poslušaj tonyu i kupi akvarij od 30ak litara, neće ti sigurno zauzeti više mjesta nego ta kugla a bit će lakše i tebi i ribi. kugle se ne preporučuju jer zbog zakrivljenosti stakla ribama stvaraju poteškoće sa vidom, a  to je samo još jedna negativna stvar koja ti nikako ne treba. takvi akvariji koštaju oko 100 kn što stvarno nije tako veliki izdatak. a ni filter za tu litražu i pumpa za zrak ne bi smjeli puno koštati. biljčice će ti uvijek netko pokloniti tu na forumu.
ako se na to odlučiš (a nadam se da hoćeš i to što prije, ako ne možeš udomi ribicu) bilo bi dobro da ti netko s foruma da ciklirane vode. i obavezno skini vodič za početnike sa početne stranice akvarij neta i nauči ga napamet ;)
dobro nam došla!
zg centar

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #7 u: Veljača 03, 2009, 11:48:40 prijepodne »
bok beata!
poslušaj tonyu i kupi akvarij od 30ak litara, neće ti sigurno zauzeti više mjesta nego ta kugla a bit će lakše i tebi i ribi. kugle se ne preporučuju jer zbog zakrivljenosti stakla ribama stvaraju poteškoće sa vidom, a  to je samo još jedna negativna stvar koja ti nikako ne treba. takvi akvariji koštaju oko 100 kn što stvarno nije tako veliki izdatak. a ni filter za tu litražu i pumpa za zrak ne bi smjeli puno koštati. biljčice će ti uvijek netko pokloniti tu na forumu.
ako se na to odlučiš (a nadam se da hoćeš i to što prije, ako ne možeš udomi ribicu) bilo bi dobro da ti netko s foruma da ciklirane vode. i obavezno skini vodič za početnike sa početne stranice akvarij neta i nauči ga napamet ;)
dobro nam došla!
Hocu, hocu, jasno da cu poslusat dobar savjet! Vec sam se javila Tony. Kupit cu akvarij vec ovaj tjedan.Necu udomljavati ribicu , jer je to kcer(5 god) dobila na poklon za rockas i bilo bi suza, a i pekla bi me savjest, pa to je zivo bice koje je doslo k meni, i nije neki dinosaour da se ne mogu binut i njemu. Istina, primilo me neko lagano ludilo kad sam vidjela ribicu kako životari na dnu akvarija. Nisam ju sama kupila, al kad je vec tu -naša je i dat cemo sve od sebe da joj bude dobro.trenutno sam bez posla pa su mi financije malo problem, ali neke minimalne uvjete cu joj sigurno stvorit.I naucit cu napamet taj voidč za početnike, to mi je i Tonya rekla. Hvala na dobrodošlici, sad mi je već puno lakse, kad dobir savjeti pljušte! Ciao,Beata (hm, vidim da vi svi na forumu imate neka super imena, ja sam potpuno neupucena u to i u brzinskom trazenju savjeta upisjuem se i potpisujem svojim običnim, pravim imenom. Mozda smislim nesto originalnije!9

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
Odg: mama pita
« Odgovori #8 u: Veljača 03, 2009, 12:10:04 poslijepodne »
Ciao,Beata (hm, vidim da vi svi na forumu imate neka super imena, ja sam potpuno neupucena u to i u brzinskom trazenju savjeta upisjuem se i potpisujem svojim običnim, pravim imenom. Mozda smislim nesto originalnije!9

Ima nas ovdje poprilično koji se potpisujemo tako kako su nas roditelji krstili, dakle Beata, samo naprijed takva kakva jesi  :up:
TuroPolje - nekad More

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #9 u: Veljača 03, 2009, 15:42:44 poslijepodne »
Ciao,Beata (hm, vidim da vi svi na forumu imate neka super imena, ja sam potpuno neupucena u to i u brzinskom trazenju savjeta upisjuem se i potpisujem svojim običnim, pravim imenom. Mozda smislim nesto originalnije!9

Ima nas ovdje poprilično koji se potpisujemo tako kako su nas roditelji krstili, dakle Beata, samo naprijed takva kakva jesi  :up:
Dobri savjeti pljuste sa svih strana! :) Hvala svima!  :klap:
Beata

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #10 u: Veljača 03, 2009, 16:38:17 poslijepodne »
Puno hvala na odgovoru. Da li da stavim neki umjetni pijesak, pročitala sam da i to postoji.
Hoce li voda biti dovoljno cista ako mijenjam samo 50 %? Da li da to mijenjam svaki dan?
Hvala na odgovorima.

ne treba mjenjati svaki dan, dovoljno je dva put tjedno za početak a onda ćeš vidjeti jel to dovoljno ili ne. Koliko litara vode je u kugli?
Nemam pojma koliko litara je u kugli. Ne znam to procijeniti.Mozes li mi savjetovati gdje da kupim mali četvrtasti akvarij Zvala sam u Petshop na Medveščaku, tam nemaju.Hvala.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: mama pita
« Odgovori #11 u: Veljača 03, 2009, 19:08:30 poslijepodne »
Ako si negdje oko centra probaj u Belugu 01/4650-496 kod Kvatrića, ili malo niže u Pet Centru na Heinzelovoj. Nije da to sad moraš odmah napravit u panici nego polako pogledaj šta se gdje nudi i onda uzmi ono što ti najviše odgovara. 25-30 litara je nekakav minimum za jednu zlaticu da se osječa dobro i u svakom slučaju što prije to bolje. Nemoj uzimati ni nekakav najjeftiniji filter tek tako da ga imaš. Rađe neko vrijeme mjenjaj malo više vode pa onda uzmi neki solidan. Mislim da ga možeš dobiti za 100-tinjak kuna.

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #12 u: Veljača 03, 2009, 19:25:10 poslijepodne »
Ako si negdje oko centra probaj u Belugu 01/4650-496 kod Kvatrića, ili malo niže u Pet Centru na Heinzelovoj. Nije da to sad moraš odmah napravit u panici nego polako pogledaj šta se gdje nudi i onda uzmi ono što ti najviše odgovara. 25-30 litara je nekakav minimum za jednu zlaticu da se osječa dobro i u svakom slučaju što prije to bolje. Nemoj uzimati ni nekakav najjeftiniji filter tek tako da ga imaš. Rađe neko vrijeme mjenjaj malo više vode pa onda uzmi neki solidan. Mislim da ga možeš dobiti za 100-tinjak kuna.
Ok, hvala na savijetu, probat cu ovih dana u Belugu. Zvala sam sad u PetShop 5+ na Medveščaku, tam nemaju ništa od akvaristike.Dakle (nemoj se smijati ovom pitanju) , kad kupim filter, onda ne moram mijenjati vodu, nego se ta voda sama filtrira. Kako? Ili ju ipak tu i tma moram promijenit? Šta da radim s tom cikliranom vodom? Ova moja ribica (jos nema ime) očito prezivljava u vodi iz pipe,ali ja joj želim priuštiit nesto bolje. Kad kupim taj četvrtasti akvarij, mogu li ju odmah frknuti unutra, ili je obavezno to cikliranje?

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #13 u: Veljača 03, 2009, 19:27:28 poslijepodne »
Ako si negdje oko centra probaj u Belugu 01/4650-496 kod Kvatrića, ili malo niže u Pet Centru na Heinzelovoj. Nije da to sad moraš odmah napravit u panici nego polako pogledaj šta se gdje nudi i onda uzmi ono što ti najviše odgovara. 25-30 litara je nekakav minimum za jednu zlaticu da se osječa dobro i u svakom slučaju što prije to bolje. Nemoj uzimati ni nekakav najjeftiniji filter tek tako da ga imaš. Rađe neko vrijeme mjenjaj malo više vode pa onda uzmi neki solidan. Mislim da ga možeš dobiti za 100-tinjak kuna.
Ok, hvala na savijetu, probat cu ovih dana u Belugu. Zvala sam sad u PetShop 5+ na Medveščaku, tam nemaju ništa od akvaristike.Dakle (nemoj se smijati ovom pitanju) , kad kupim filter, onda ne moram mijenjati vodu, nego se ta voda sama filtrira. Kako? Ili ju ipak tu i tma moram promijenit? Šta da radim s tom cikliranom vodom? Ova moja ribica (jos nema ime) očito prezivljava u vodi iz pipe,ali ja joj želim priuštiit nesto bolje. Kad kupim taj četvrtasti akvarij, mogu li ju odmah frknuti unutra, ili je obavezno to cikliranje?
PS. Da li je normalno data zlatna ribia samo miruje na dnu akvarija[/color] tj kugle?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: mama pita
« Odgovori #14 u: Veljača 03, 2009, 19:35:55 poslijepodne »
Dio vode češ opet morati mjenjati, otprilike 20% tjedno i neka odstoji bar jedan dan. Cikliranje je obavezno i strpi se bar dva tjedna prije nego što ubaciš ribu. Neče njoj ništa biti ako je zdrava. Ribe se nekad znaju umiriti tako da ne znam što se s tvojom događa, ali nadam se da nije bolesna. Vidjet češ kako če se sutra ponašati. Ako normalno jede i pliva, vjerovatno nije ništa. Nemoj je previše hraniti jer joj to može naškoditi.

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #15 u: Veljača 03, 2009, 20:52:50 poslijepodne »
Dio vode češ opet morati mjenjati, otprilike 20% tjedno i neka odstoji bar jedan dan. Cikliranje je obavezno i strpi se bar dva tjedna prije nego što ubaciš ribu. Neče njoj ništa biti ako je zdrava. Ribe se nekad znaju umiriti tako da ne znam što se s tvojom događa, ali nadam se da nije bolesna. Vidjet češ kako če se sutra ponašati. Ako normalno jede i pliva, vjerovatno nije ništa. Nemoj je previše hraniti jer joj to može naškoditi.
Totalno je mirna eć 3 dana, leži na dnu kugle, i samo dopliva gore do hrane. hranim ju 3 puta na dan, malo samo "poslolim" po površini.Da li je to previše?

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #16 u: Veljača 04, 2009, 13:04:41 poslijepodne »
Nasa ribica i dalje nezainteresirano mirje na dnu kugle, a vodu je u 24 sata toliko zamazala, da nemrem jerovat. Daas sam sve promijenila.Da li joj je veći šok da bude u toj prljavoj vodi ili joj je veći šok mijenjanje vode. Do kraja tjeda, tj do početka idućeg neću stici kupiti kvadratni akvarij.
Hvala na odgovoru.

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: mama pita
« Odgovori #17 u: Veljača 04, 2009, 15:00:44 poslijepodne »
Koliko je velika ta kugla? Smatram da bi vodu trebala mijenjati ipak samo djelomično, ne pretjerivati s hranjenjem i ako je ikako moguće, pokušaj nabaviti neku pumpicu za zrak. No, ako je ribica u takvom stanju već danima, pitanje je može li to čekati do ponedjeljka.
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Tuti

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
Odg: mama pita
« Odgovori #18 u: Veljača 04, 2009, 15:14:22 poslijepodne »
slažem se s tonyom hitno ju maknuti i malo vitamina na hranu dati, možda je još u šoku
kugle znaju biti jako male možda imaš doma nešto veče da ju prebaciš dok nestigne aq

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #19 u: Veljača 04, 2009, 15:36:09 poslijepodne »
slažem se s tonyom hitno ju maknuti i malo vitamina na hranu dati, možda je još u šoku
kugle znaju biti jako male možda imaš doma nešto veče da ju prebaciš dok nestigne aq
Nemam nista vece, vec sam gledala. Kupit cu aq sto prije, a Tonya mi je rekla da ce mi dati ciklirane vode, tako da riica odmah leti u pravu sredin. Ne bih ju nikako udomljavala. Zbilja, ne mrda od kako je dosla k nama. Samo lezi na dnu. Da li je moguce da ja imam neku vrstu koja lezi na dnu, a mislim da imam zivahnu zlatnu ribicu.???Radi uzasno veliki nered, seratorica prava, zamže vodu za manje od 12 sati. Mila moja ribica, hocu da joj bude lijepo kod nas (kad je vec dosla!!)

Offline Tuti

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
Odg: mama pita
« Odgovori #20 u: Veljača 04, 2009, 16:04:35 poslijepodne »
 :) ma ne postoji vrsta zlatne koja leži na dnu,znaju se izvaliti kad spavaju, ali ako je od početka takva mislim da je šok u pitanju, uzmimo u obzir da jadnice kroz kuglu nevide dobro tj.vide iskrivljene slike pa nije ni čudo da je mirna a i u shopu je sigurno bila u kvadratnom i s drugima zlaticama, odjednom je odvojena od drugih i bačena u kuglu, veliki je šok pretrpjela
moraš se pomiriti s činjenicom da prlja, zato je filter potreban one su mali prasci po prirodi  :clown:
a kad se navikne na ukučane čim bude vidjela nekoga u blizini juriti če prositi hranu,samo strpljenja

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #21 u: Veljača 04, 2009, 19:13:13 poslijepodne »
:) ma ne postoji vrsta zlatne koja leži na dnu,znaju se izvaliti kad spavaju, ali ako je od početka takva mislim da je šok u pitanju, uzmimo u obzir da jadnice kroz kuglu nevide dobro tj.vide iskrivljene slike pa nije ni čudo da je mirna a i u shopu je sigurno bila u kvadratnom i s drugima zlaticama, odjednom je odvojena od drugih i bačena u kuglu, veliki je šok pretrpjela
moraš se pomiriti s činjenicom da prlja, zato je filter potreban one su mali prasci po prirodi  :clown:
a kad se navikne na ukučane čim bude vidjela nekoga u blizini juriti če prositi hranu,samo strpljenja
Hvala ti, baš si me utjesio (utješila).Ja sam već mislila da je bolesna. Vjerojatno je od šoka. Prvo je bila u kugli dva dana kod moje tete koja ju je kupila, onda je donešena tu (u tegli od krastavaca sa puno vode, utorbi u autu...) dronjckala se i drmala, ma ziher ne zna za sebe od šoka. Kupit ću akvarij i filter, ali zbog financija moram prvo jedno pa drugo. Nadam se da će akvarij za početak popraviti njenu volju. Kupit cu i neki kamen i malo pijeska, ako te stvari nisu skupe. Nemoj se smijati pitanju (ja zaista o ovome nista ne znam), da li to mora biti neki poseban kamen, ili mogu uzeti neki iz vrta i iskuhati ga dobro.Hvala na odgovoru.

Offline Tuti

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
Odg: mama pita
« Odgovori #22 u: Veljača 04, 2009, 20:09:54 poslijepodne »
ne mora biti poseban, nađi si neki koji ti se sviđa ali nek nema oštre bridove da se ne povrijedi na njega svakako ga trebaš iskuhati ,ali prije nego ga počneš iskuhavati provjeri prvo jel prihvatljiv za u aq da se ne zadržavaš bezveze kuhanjem, fino zali na njega malo alkoholnog octa ako na oct kamen počne prštati onak kao da kuha nešto iz njega onda nevalja baci se u potragu za drugim :)

p.s. ne smijem se tvojim pitanjima tak sam i ja radila,zvuči simpatično :clown:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #23 u: Veljača 05, 2009, 00:13:33 prijepodne »
Veselo :)javljam svima koji su me obasuli korisnim savjetima, da je ribica (pokušavam da se zove Oskar, :klap: ali jasno da moje kćer hoće da se zove Nemo :-[) malo po malo počela plivati po kugli. No, s vremena na vrijeme nekako ubrzano diše, bar se meni to tako čini, ali ne ide na površin po kisik, jos uvijek sve obavlja na dnu kugle (plivanje, disanje).Da li je to ubrzano disanje normalno? :zzz:
Hvala na odgovoru.

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: mama pita
« Odgovori #24 u: Veljača 05, 2009, 13:22:05 poslijepodne »
Moja ribica  :(i dalje samo čuči na dnu kugle. Kupljena je krajem prošlog tjedna, k nama je došla u subotu. Da li je moguće da je josš u šoku ?????????????  :'( 
Da li je normalno da s vremena na vrijeme jako otvara usta i škrge, recimo 2 puta u sekundi i tako par minuta, onda se smiri.Brinem se već. :roll:
Beata