Ožujak 28, 2024, 21:38:39 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Wind of change  (Posjeta: 16177 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« u: Veljača 18, 2007, 16:50:00 poslijepodne »
Surove vode ciklida odnose još jednu nevinu žrtvu. Na moje iznenađenje, svih 8 ciklidića se skupilo u donji desni kut. Očito željnji žive hrane, klan se okomio na crvenu kozicu od koje je ostala samo ljuštura. Netko ili više forumaša me već upozorilo na ovo što će se dogoditi dok sam ja u nevjerici odmahnuo rukom i krenuo dalje. Ajmo sad na sami akvarij gdje se dogodilo da sam onu granu loze bacil vanka jer je pobijelila, a kupio zamjenski manji dio mopana kako bi kamuflirao grijač koji se istiće. E sad, da li se više isticao grijač ili ovaj panj Uglavnom, nije još sve gotovo, uvijek su tu nepresušne ideje makar se svaki put zakunem da je to sad finalni "pogođeni" setup  


Edited by: Irusnjak

Offline bobialf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1089
Wind of change
« Odgovori #1 u: Veljača 18, 2007, 18:36:00 poslijepodne »
samo naprijed
 

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Wind of change
« Odgovori #2 u: Veljača 18, 2007, 20:51:00 poslijepodne »
jos kad malo bilje zabuja
tko zna zna, ko nezna dva

Offline Akvarista

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 450
Wind of change
« Odgovori #3 u: Veljača 19, 2007, 09:44:00 prijepodne »

 

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #4 u: Veljača 20, 2007, 15:02:00 poslijepodne »
Bojim se da su mi Aquidens curviceps oba 2 mužjaci ali me veseli što se to kod Nannacara ne može dogoditi jer je očita razlika između spolova, a bome su i duplo narasle od kada su kod mene. Ne stignem čačkati po akvariju ali sve više mi se ne dopada kaj setup nakon vađenja loze izgleda loše. Sve je izgubilo na smislu, a ja bum morao sve to ponovo presložiti  

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #5 u: Ožujak 01, 2007, 22:35:00 poslijepodne »
Danas izvađeno morsko kamenje pa ako netko od morskih treba neka se javi   Budući da sam postao ponosni vlasnik poveče parcele, našlo se pregršt kamenja koje sam stavio u akvarij prethodno ih razmočivši u vreloj vodi. Ribe odmaraju od stresa i voda se ciklira. Moram se izjadati da sam lagano razočaran u postavu ciklida koje imam, prvenstveno s kirbovima u koje sam vjerovao da nisu tako opaki. Sve je dobro počelo kad mi je Boro poklonio predivan par spomenutih ciklida. Budući da sam već imao dvije predivne ženke spremne za podizanje potomstva, novi mužjak je nakon par dana pokazao zainteresiranost za jednu od ženki. Počeli su kopati ispod odabrane špilje i počeli svoj predivni ples. Ponadao sam se da ću za par dana ugledati male ribice. Povratkom s posla, razočarano sam promatrao mužjaka kako se šepiri pred drugom ženkom dok je ovu protjerao i istukao. Ostao sam paf i zbunjen kao nikada do sada u akvaristici. Negdje sam pročitao da monogamni ciklidi i očekivao potpunu vjernost i potporu odabranoj družici. Drugo što me totalno bacilo u bad je pojava bijelih točkica "ich" na Nannacarama i njihovim rođacima Curvicepsima. Cijeli svijet i idilična slika koju sam stvorio srušila se...slijedi promatranje i lagani izvještaj za par dana, a i poneka slikica...Edited by: Irusnjak

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Wind of change
« Odgovori #6 u: Ožujak 02, 2007, 14:25:00 poslijepodne »
Ajoj. Tako ti je to, ribe biraju s kime ce biti...
Nego sto se icha tice, ne cekaj nego lijeci... A iz vlastitog iskustva znam da nanakare i kozice jednostavno ne idu...

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Wind of change
« Odgovori #7 u: Ožujak 03, 2007, 09:49:00 prijepodne »
Pa nisi trebao tak brzo odustati od loze ak ti se sviđa.Trebao si je još koji puta očistiti ili ostavit negdje da se namače.Fino ju obložiti mahovinom,paprati.Samo polako .Točkice nisu nikakav problem samo treba čim prije reagirat i počet sa tretmanom.
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Wind of change
« Odgovori #8 u: Ožujak 03, 2007, 10:11:00 prijepodne »
Moj glavni muzjak salvini imao je vec 3 mrijesta sa svojom zenkomi jedan je bas zavrsio kad je popiz... i rasturio mrijest i ocerupao zenku i odabrao drugu zenkuDogadja se to.

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #9 u: Ožujak 03, 2007, 11:12:00 prijepodne »
Karlo, doslovno sam ostao zapanjen jer barem ribe nisu promiskuitetne ako glase za monogamne. Kad pogledaš malo bolje, ženke su identične osim što ova više nema "obline" tj. debeli obojani trbuh. Znači, obavili su mrijest, cijeli proces i ciklus za badava jer se njemu više dopada druga ženka s ljepšim oblinama! Živio sam u zabludi kad sam mislio da su samo ljudi tako bedasti  

Njofra, iskreno, žao mi je loze k'o psu ali sam se brzo probratio dok ne nađem/napravim nešto idealniji setup  

*izbačeno morsko i ubačeno novo kamenje



P.S. Pelvicachromis pulcher "bully" kojeg sam dobio na poklon(thnx Boro), veči i jači tlači, ubrzo je zavladao cijelim akvarijem (opet sam ja ostao "posran" u zabludi da im je dovoljna jedna špilja ili dio akvarija)    

Zaboravih napomenuti da sve ribe imaju ich osim dominantnog para koji je izgleda uzrok pojave te boleštine usred stresa i maltretiranja     Edited by: Irusnjak

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Wind of change
« Odgovori #10 u: Ožujak 03, 2007, 11:25:00 prijepodne »
Puno ti bolje ovo kamenje! Sad uzmi jednu plasticnu karticu staru i lijep je stisni uz staklo i pocisti ove alge uz donji rub i jos ce puno bolje izgledati!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #11 u: Ožujak 03, 2007, 21:13:00 poslijepodne »
 
Citat: Ruki
Puno ti bolje ovo kamenje!  Sad uzmi jednu plasticnu karticu staru i lijep je stisni uz staklo i pocisti ove alge uz donji rub i jos ce puno bolje izgledati! 


Kamenje iz prirode direkt! A fala na savjetu, moram nabaviti karticu, a još bolje žilet  

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Wind of change
« Odgovori #12 u: Ožujak 03, 2007, 21:58:00 poslijepodne »
Pa imas neku plastiku koju su ti ponistili, garant! Ili zilet, bravo. Fino ti heterantera krenula, ove bocne pelcere (najvece) polagano rezuckaj i pikaj pored maticne biljke da dobijes GRM, ali opet pazi da nije preblizu da obje imaju svjetla, nekih 10ak cm stavi da bude.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #13 u: Ožujak 08, 2007, 23:53:00 poslijepodne »
Bilje se razraslo, algice moram počistiti ali mi se ne da kopati jer su Kribovi stalno u srednjoj pećini i nešto kuhaju, mute. Bit će da čuvaju budući podmladak   Ich sam riješio i sad je voda kristalno čista i sve ide svojim tokom...konačno zadovoljan  

Offline bobialf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1089
Wind of change
« Odgovori #14 u: Ožujak 09, 2007, 19:57:00 poslijepodne »
sad je puno bolje(super)
 

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Wind of change
« Odgovori #15 u: Ožujak 10, 2007, 21:16:00 poslijepodne »
stvarno bo9lje sada izgleda , i pecina je mrak
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #16 u: Ožujak 17, 2007, 08:54:00 prijepodne »
...mali update



Zahvaljujem Ninći na Ricciji  

P.S. Nema je na fotki jer još smišljam kud i kako s njom  

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Wind of change
« Odgovori #17 u: Ožujak 17, 2007, 08:58:00 prijepodne »
Opa, cistilo se malo staklo? Ajde ne budi lijen pa to napravi do kraja! Heteranteru rasadi, jako ti je gusta, a i bolje ice izgledati kad ce je biti busen, a ne ovako kao drvo!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #18 u: Ožujak 17, 2007, 11:37:00 prijepodne »
Heterantera raspoređena, za sad, u istom je kamenjaru na sredini, a Riccia pluta po površini dok sam jedan kompaktan dio gumicom pričvrstio za vrh panja ispred grijača.

Edited by: Irusnjak

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Wind of change
« Odgovori #19 u: Ožujak 18, 2007, 01:53:00 prijepodne »
Vau,..ovo je stvarno bistrro i sve ljepše.Čudi me da ti Heteranthera tak lijepo raste pod tom rasvjetom,ne sam da raste nego zbilja se oporavila i super izgleda u šta sam malo i sumnjao .Samo polako i samo naprjed
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Wind of change
« Odgovori #20 u: Ožujak 18, 2007, 09:06:00 prijepodne »
Super je ricija! Mozda ne bi bilo lose da ovaj anubias koji je u heteranteri da ga preselis lijevo i tako da pojacas one anubiase tamo, ovdje se ni ne vidi!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #21 u: Ožujak 18, 2007, 22:39:00 poslijepodne »
 
Citat: Njofra
Vau,..ovo je stvarno bistrro i sve ljepše.Čudi me da ti Heteranthera tak lijepo raste pod tom rasvjetom,ne sam da raste nego zbilja se oporavila i super izgleda u šta sam malo i sumnjao .Samo polako i samo naprjed


...za bistru vodu brine se EX 700, staklo još nisam počistio sa žiletom, a samo strpljenje i nikakva kemija vode i eto rezultata  

 
Citat: Ruki
Super je ricija! Mozda ne bi bilo lose da ovaj anubias koji je u heteranteri da ga preselis lijevo i tako da pojacas one anubiase tamo, ovdje se ni ne vidi!


...riccie još imam punu površinu koja mi zagušuje skimer i cijela površina se počela mastiti, a što se tiće anubiasa, on se zgrabio za kamen koji se nigdje ne uklapa i zato je skriven...iza tog bunta criptocorina izlazi i nisam siguran d ali je to baš dobro  

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Wind of change
« Odgovori #22 u: Ožujak 18, 2007, 23:03:00 poslijepodne »
To je malo muka sa skimmerom... razmisljao sam ja o tome... eventualno neku povrsinsku pregradu napraviti tako da je ricija na suprotnoj strani od skimmera i da nemre preko, ne znam...
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Wind of change
« Odgovori #23 u: Ožujak 19, 2007, 20:21:00 poslijepodne »
Poslušao sam Rukijevih par savjeta i prebacio anubias u lijevi kut gdje su sada svi na hrpi. Sredinu sam malo prebacio prema pozadini i Heterantheru još malo počupao i posadio blizu matične stabljike. Ricciu sam pokupio sa površine i pričvrstio na plastično sito kako bi u sredini tvorila špilju. Za kraj, da se pohvalima, žiletom sam ostrugao prednji donji dio šajbe  


Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Wind of change
« Odgovori #24 u: Ožujak 20, 2007, 10:28:00 prijepodne »
Sve bolje i bolje!!!
Pustike, Turopolje