Travanj 19, 2024, 12:30:57 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: moj novi/stari akvarij 220 litara  (Posjeta: 1110 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline egon

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Pakrac
moj novi/stari akvarij 220 litara
« u: Ožujak 16, 2014, 15:31:44 poslijepodne »
Pozdrav svima ;)Nisam novi u akvaristici,imam dosta iskustva oko toga,od riba sam imao nema šta nisam i to je sve bilo ok dok nisam u akvarij stavio silver dollare koji su mi opustošili sve biljke a  akvarij je bio pun bilja...e sad sam ga složio ponovo nakon godinu dana i imam jedan problem,na panju mi se uhvatila bijela sluz kao alga a dosad mi se to nikada nije dogodilo,dali će to ancistrusi pojest i što da radim da se toga riješim?hvala unaprijed!i da slike uskoro...

Offline ribafish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: moj novi/stari akvarij 220 litara
« Odgovori #1 u: Ožujak 16, 2014, 15:51:36 poslijepodne »
Pozdrav!
Meni se dogodila slična stvar s lozom - ali ancitrusi su bili previše mali da to sve pojedu.
Izvadila sam panjeve, izribala ih i vratila natrag u akvarij. Otad se sluz pojavljuje samo u tragovima - ancitrusi brste panjeve pa se ne stiže ponovo raširiti.  :up:


Offline egon

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Pakrac
Odg: moj novi/stari akvarij 220 litara
« Odgovori #2 u: Ožujak 16, 2014, 16:03:21 poslijepodne »
Hvala na savjetu,a ja sam danas nabavio velike ancistruse tako da će možda pobrstit!kod mene na lozi ništa nego samo na mangrovom panju velikom tako nekih 20akcm se raširilo i sad se dalje ne širi...

Offline egon

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Pakrac
Odg: moj novi/stari akvarij 220 litara
« Odgovori #3 u: Ožujak 16, 2014, 16:08:22 poslijepodne »
I da zanima me dali netko ima za prodat živorotki bilo koju vrstu u blizini Pakraca,Daruvara,Požege,Novske,Kutine....cca 50ak kilometara u krug!novi sam na forumu pa nemogu još stavit u oglašivački forum da kupujem! ;)

Offline egon

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Pakrac
Odg: moj novi/stari akvarij 220 litara
« Odgovori #4 u: Ožujak 21, 2014, 01:55:08 prijepodne »
danas mi se izmrijestile 3 ženke guppya i jedna švera sve u isti dan,tura od ove prve je il pojedena jedan dio il se sakrila u akvariju ali zato ove ostale 3 su svaka u svojoj mrijestilici i gledao sam kako mali ispadaju hahahaha!već sam zaboravio kako je to zanimljivo!

Offline egon

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Pakrac
Odg: moj novi/stari akvarij 220 litara
« Odgovori #5 u: Ožujak 25, 2014, 22:40:41 poslijepodne »
Pozdrav,imam jedno pitanje...ženka šverta koja mi se izmrijestila je onako prozirna sa narančastim perajama i crtom po sebi(ne jako,skroz malo u boji više prozirna) imala 33 malca koje sam stavio u karantenu s 17 malih guppya i sad kako rastu vidim da ima nekoliko žuto narančastih malaca e sad dali može biti da će ti u boji biti narančasti kad narastu ako je mužjak bio narančasti ili su to guppy mali?

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: moj novi/stari akvarij 220 litara
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2014, 04:36:04 prijepodne »
Pozdrav,imam jedno pitanje...  ...sad kako rastu vidim da ima nekoliko žuto narančastih malaca e sad dali može biti da će ti u boji biti narančasti kad narastu ako je mužjak bio narančasti ili su to guppy mali?
ženka od gupija u sebi zadržava spermu od mužjaka još jako dugo tjednima, -?,tako da može dati i  mlade od mužjaka koji je odavno več mrtav-posthumno!  :up:,
 a i od mužjaka sa kojim je prije bila u akvariju npr u dućanu,iako vi imate npr drugačijeg mužjaka i očekujete..odredjenu kombinaciju boja na osnovu toga..shvačate da to u početku ništa ne garantira..

.. da bit če svijetli varijetet, žuto-crvene kombinacije...